I Dzień Zlotu Anglistów


27 sierpnia 2003 miał miejsce pierwszy dzień I Zlotu Nauczycieli Języka Angielskiego, największej tego rodzaju imprezy w Polsce. O dniach kolejnych czytaj tutaj).

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują angielski.EDU.pl, "Newsweek", oraz "Gazeta Wyborcza".

Do Pasymia, małej miejscowości w okolicach Olsztyna, przyjechało ponad czterystu anglistów z całej Polski!

Zlot oficjalnie otworzyli Krzysztof i Barbara Margolowie z Fundacji NIDA (która jest organizatorem całej akcji a także realizatorem programu "English Teaching") oraz Jacek Michałowski, dyrektor Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Inauguracja zlotu
Ambasador USA Wykład inauguracyjny wygłosił Jego Ekscelencja Pan Cameron Munter, pełniący obowiązki Ambasadora USA w Polsce. W przeplatanym żartami i zabawnymi historyjkami przemówieniu opowiedział między innymi o rozwoju polskiego poczucia humoru i różnicach kulturowych między Polakami a Amerykanami w odbiorze komicznych sytuacji. Wyraził również nadzieję, że język angielski, będąc z jednej strony najbardziej rozpowszechnionym drugim językiem, podstawowym środkiem komunikacji w biznesie itd., jednocześnie pozostanie językiem kultury wysokiej.
Wieczorem odbyło się przedstawienie "Romeo i Julia", przygotowane przez młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy. Przedstawienie było efektem programu grantowego "English Teaching". Po przedstawieniu przewidziano ognisko i zajęcia towarzysko-zapoznawcze. Warto tu zauważyć na marginesie, że jednym ze sponsorów imprezy jest browar "Żywiec", znany producent wody źródlanej. :-P Właściwa część szkolenia i prezentacji zaczyna się 28 sierpnia Angliści z ambasadorem
O dniach kolejnych czytaj tutaj

Nie masz uprawnień do komentowania

JezykiObce.pl

Szlifuj język i zwiedzaj świat!

Informacja

Komunikat dla użytkowników:

Od dnia 7.01.2019 zaprzestaliśmy codziennego wysyłania listy słówek.

Multikurs.pl

Zaloguj się lub zarejestruj aby skorzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Czytelnia - treści losowe

Loading ...