Gdzie najlepiej poż…yczyć pieniądze?

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Gdzie najlepiej poż…yczyć pieniądze?

Postautor: Hanso » 03 wrz 2014, 7:51

Słuchajcie, potrzebuje 1000 złotych na wyjazd do ANglii - gdzie najlepiej poż…yczyć takie pieniądze na pół roku czasu?
Na stronie poż…yczki przez internet polecają poż…yczki w internecie - co o nich sądzicie? Czy warto?
Hanso
greenhorn

Re: Gdzie najlepiej poż…yczyć pieniądze?

Postautor: Kerri88 » 03 wrz 2014, 20:33

Takie kwoty i na taki okres najlepiej załatwiać z rodziną. 1000zł powinni Ci bez problemu poż…yczyć, bo w instytucjach finansowych zjedzą Cię odsetki które będą okropnie wysokie. Nawet nie myśl o tym
Kerri88
newbie

Postautor: EKenisha76 » 22 wrz 2014, 12:05

naturalnie najlepszym wyjściem jest poż…yczka w banku. Wiąż…e się z większymi formalnościami ale jest tańsza niż… wszędobylskie chwilówki. Nie warto robić tego na wariata bo stracisz sporo pieniędzy na tym
EKenisha76
newbie

Postautor: Edwarda83 » 22 wrz 2014, 18:24

W sumie od rodziny albo rodziców powinno się poż…yczać. Kwota nie jest jakoś wysoka więc nikt nie powinien odmówić jeśli ma zaskórniaki na czarną godzinę. A wystarczy oddać na niewielki procent
Edwarda83
newbie

Postautor: Luiswro2808 » 14 paź 2014, 15:53

wystarczy Ci tysiąc złotych na wyjazd do Anglii? a co jeśli nie znajdziesz tam tak szybko pracy jak planujesz? na Twoim miejscu poż…yczyłabym zwyczajnie od własnej rodziny, albo po prostu przepracowała gdziekolwiek w Polsce miesiąc i już… masz tysiąc złotych
Luiswro2808
newbie

Postautor: LesiaWroc86 » 14 paź 2014, 18:10

Dokładnie tak. Też… jestem za tym, ż…e jeśli potrzebujesz tlyko tysiąca złotych to rodzina albo jacyś bliż…si przyjaciele nie powinni mieć problemów z tym, by poż…yczyć Ci tę gotówkę. Oczywiście jeśli wiedzą, ż…e będziesz wypłacalny i doczekają się zwrotu
LesiaWroc86
newbie

Postautor: a.kowalska » 24 paź 2014, 13:34

Ja w takie coś bym się nie pakowała, chyba ż…e byłabym naprawdę zdesperowana
a.kowalska
newbie

Postautor: grochal » 26 paź 2014, 8:46

Wydaje mi się, ż…e gra nie jest warta świeczki, jako, ż…e 100 złotych to moż…na by uzbierać poż…yczając od rodziny.
Gdyby jednak w ż…aden sposób nie było moż…liwe poż…yczenie takiej kwoty, to uderzyłbym raczej do banku po kredyt gotówkowy, bo z tego co wiem to oprocentowanie jest w bankach niż…sze niż… w tego typu firmach (pierwszy lepszy kalkulator - http://kredytowykalkulator.com/kalkulator/kredyt-gotowkowy-kalkulator/ - pokazuje, ż…e w banku weźmiesz kredyt na 12-14%).
Albo jeszcze inaczej moż…na by zrobić - w banku, w którym masz konto poproś o limit debetowy (powiedzmy 1500-2000 złotych). Wtedy będziesz mógł wypłacić pieniądze o taką kwotę więcej niż… masz środków na koncie. Jak wpadną ci pieniądze na konto to w pierwszej kolejności wyrównają one dług. W ten sposób zadłuż…ysz się tylko na chwilę. Ja często z tego korzystam, jak mi brakuje paru groszy do następnej wypłaty. Z wyciągu z konta wynika ż…e poż…yczając 1000 złotych na kilkanaście dni, oddaje bankowi mniej niż… 10 złotych odsetek, więc nie boli to jakoś specjalnie.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2016, 6:50 przez grochal, łącznie zmieniany 1 raz.
grochal
newbie

Postautor: Edwarda83 » 29 paź 2014, 20:07

Najlepiej poż…yczać od rodziny - jasne, bo nie zedrą z Ciebie jakiś horrendalnych procentów. Ale przy tej kwocie jaką chcesz poż…yczyć czyli tysiacu złotych nie ma wielkiej róż…nicy skąd weźmiesz tę kasę. I tak oddasz niewiele więcej. Te 100zł nie robi róż…nicy
Edwarda83
newbie

Postautor: masse » 12 mar 2015, 11:01

Od rodziny- zależy jaką ją masz.. :) Ja pożyczyłem od znajomego trochę pieniędzy, okazało się, że sam później potrzebował (po dwóch tygodniach) a ja nie miałem jak oddać.. No i już nie mam znajomego.. Dlatego przestroga na przyszłość bo żeby spłacić tego znajomego musiałem wziąć kredyt z firmy finansowej, jeżeli macie możliwość to pożyczcie pieniądze od rodziny albo z zaufanej firmy.
To była firma, która pomogła mi spłacić znajomego: http://kredyt-zaufania.pl/kredyty
Nawet na dobrych warunkach otrzymałem kredyt, jak na pracę na zleceniówce ;)
masse
newbie

Postautor: kiepur » 17 kwie 2015, 18:30

A ja polecam spis gdzie chwilówki online można brać za darmo.
kiepur
newbie

Postautor: anli » 15 lip 2015, 11:05

Myślę, że zamiast pożyczać pieniądze lepiej spróbować trochę zaoszczędzić i zainwestować środki w private equity, czyli nowo powstałe firmy. Możemy w ten sposób zarabiać na ich wzrastającej wartości, co często jest naprawdę bardzo opłacalne.
anli
junior fellow

Postautor: leokadia123 » 15 lip 2015, 17:39

Jest takie sprawdzone już od lat powiedzenie - dobry zwyczaj nie pożyczaj, a jeśli już koniecznie musisz coś pożyczyć to pomyśl jak to potem oddasz niezależnie od placówki, w której się zapożyczysz. Ja bym jednak była za bankami nie innymi podobnymi placówkami.
leokadia123
newbie

Postautor: Bogusz » 17 lip 2015, 21:31

To nie jest wielka kwota, spróbuj pożyczyć ją albo od rodziny, albo od znajomych. Jeśli pójdziesz do jakiegoś parabanku, albo chwilówki, nagle się okaże, że masz do spłacenia kilka razy więcej. Niepotrzebna Ci taka transakcja.
Bogusz
newbie

Postautor: runaaway » 21 lip 2015, 12:23

Witaj jeśli chodzi o pożyczki przez internetu to z tego co mi wiadomo to się opłaca. Spróbuj w Vivus.pl. Ponoć łatwa do wzięcia i nie droga pożyczka.
runaaway
newbie

Postautor: eddik » 23 lip 2015, 13:28

najlepiej nie pożyczać kasy a jak trzeba to nie w jakiś parabankach czy innych takich instytucjach. Jak możesz to pożyć od kogoś z rodziny lub znajomego jak masz oczywiście takiego który, Ci zaufa.
eddik
newbie

Postautor: patti86 » 23 lip 2015, 17:39

Hmm a może kasę pożyczyć od kogoś takiego jak bank ? Tylko teraz jaki bank ? Na pewno nie chwilówka. Bo jeśli chwilówka to tylko w maliny można się wkopać i tylko wtedy w maliny wchodzimy w sposób złyyy :( lepiej się nie zadłużać a jak brać kredyt to z projektu unijnego.
patti86
newbie

Postautor: jaroslaw55 » 23 lip 2015, 19:30

Znalazłem się kiedyś w momencie, że musiałem, w banku bym dostał, ale za dużo formalności i sprawdzania było a musiałem mieć na już. I wtedy się ona przydała. A że spłacona od razu to nie odczułem mocno. Inaczej jak się spłaca po racie i zalega z nimi jeszcze. kolejny kredyt mam w planach ale już większy i do tego podchodzę mocno poważnie i korzystam z doradców, porównuję.
jaroslaw55
newbie

Postautor: piotrek5467 » 28 lip 2015, 22:15

Chyba najlepiej właśnie brań kredyt w banku niż zaciągać pożyczkę w nieznanej firmie. Jest więcej roboty "papierkowej", ale nie grożą nam jakieś horrendalne odsetki. O to, gdzie można dostać kredyt dobrze pytać na forach o takiej tematyce http://www.hipoteczny-kredyt.info/kredyt-gotowkowy-forum/89-gdzie-dostane-szybko-kredyt.html
piotrek5467
greenhorn

Postautor: renpac » 29 lip 2015, 20:59

Najlepiej wszystko dokładnie sprawdzać, żeby nie wpaść w kłopoty
renpac
greenhorn

Postautor: montisz » 30 lip 2015, 14:18

W ogóle nie pożyczać. Bo to może skończyć się źle.
montisz
newbie

Postautor: anglistak » 30 lip 2015, 14:53

jak już trzeba pożyczać kasę to najlepiej w banku moim zdanie. Ale zanim podpisze się umowę to powinno się ją dwa razy przeczytać aby później nie okazało się że trzeba płacić mega duże odsetki.
anglistak
newbie

Postautor: julinka » 01 sie 2015, 21:04

Na pewno nie warto korzystać z tak zwanych szybkich pożyczek. Najlepiej pożyczać z zaufanego źródła. Może to również być rodzina lub ktoś znajomy.
julinka
newbie

Postautor: anli » 17 sie 2015, 13:29

A co sądzicie o braniu kredytu na wakacje? Ja bym chyba nie mogła tak zrobić, ale moja przyjaciółka sprawdza już najnowsze letnie trendy i chce wziąć pożyczkę na wakacje w Grecji.
anli
junior fellow

Postautor: Kaśka123 » 18 sie 2015, 10:15

julinka pisze:Na pewno nie warto korzystać z tak zwanych szybkich pożyczek. Najlepiej pożyczać z zaufanego źródła. Może to również być rodzina lub ktoś znajomy.

Pożyczki bez zaświadczeń nie muszą być złe i są często jedynym sposobem na zdobycie dodatkowych środków. Trzeba je tylko wybierać mądrze. Jest wiele firm, które mają w ofercie pożyczki bez zaświadczeń. Trzeba porównać ich oferty np. za pomocą takiej porównywarki http://www.terve.pl/pozyczki/pozyczka-bez-zaswiadczen, a potem poszukać opinii o wybranej firmie. No i dokładnie przeczytać umowę, którą podpisujemy.
Kaśka123
newbie

Postautor: pawel35 » 17 wrz 2015, 9:53

Warto przed pożyczeniem skorzystać z takiej wyszukiwarki chwilówek bez zaświadczeń http://chwilowkonet.pl ,która pozwala znaleźć ofertę pożyczek za 0zł nawet osobom niepracującym.
pawel35
newbie

Postautor: pomocnik » 22 paź 2015, 12:47

ja polecam pożyczke na http://pozyczkidlakazdego.com.pl maja dobre warunki
pomocnik
newbie

Postautor: oleg » 10 gru 2015, 13:41

Myślę, że pożyczki przez internet to zawsze dobre rozwiązanie, bo przede wszystkim wygodne no i szybkie. Nie wiem natomiast, czy gdzieś pożyczają pieniądze na pół roku, bo z reguły to chyba jest na miesiąc, czy się mylę?
oleg
newbie

Postautor: Beema » 29 lut 2016, 9:20

Najlepiej pożyczyć od rodziny, znajomych. Niski procent. :D 40%! :D
Beema
newbie

Postautor: Liara » 14 mar 2016, 12:26

Nie rozumiem skąd u nas taka potrzeba ciągłego zadłuzania się, przecież co miesiąc możemy odkładać sobie niewielkie kwoty i też będzie ok. Sama otworzyłam niedawno lokatę: https://www.santanderconsumer.pl/lokaty ... nie-lokat/ na którą przelałam swoje półroczne oszczędności, liczę na to ze teraz trochę na siebie zarobią.
Liara
greenhorn

Postautor: Raptus » 15 mar 2016, 10:16

Przewaga chwilówek nad kredytami gotówkowymi z banku, to taka, że wiele firm oferuje je za darmo. Mankamentem jest krótki okres pożyczkowy, choć i tu są wyjątki, na przykład pożyczka z Wongi na 60 dni za 10 złotych. Najważniejsza kwestia, to spłata na czas, aby firma nie policzyła horendalnych opłat. Przegląd darmowych chwilówek jest na przykład na tej stronie: http://chwilowkizadarmo.pl/ Ostatnio firmy proponują też wyższe kwoty pożyczek, nawet 2000 złotych. Może być to alternatywą, szczególnie gdy bank odmawia udzielenia pożyczki. Osobiście nie decydowałbym się nigdy na pozabankową pożyczkę ratalną. Tam koszty są największe.
Raptus
newbie

Postautor: muchasty » 15 mar 2016, 10:45

Ogólnie to chyba najlepiej nie pożyczać, ale jeśli już na pewno musisz to zrobić, to radziłbym zapytać o poradę prawnika - po co się męczyć z jakąś szkodliwą dla Ciebie umową. Pożyczki czasem potrafią być naprawdę ciężkie do spłaty.
muchasty
greenhorn

Postautor: izabelaa93 » 17 mar 2016, 16:35

Najlepiej w banku, choć niektóre firmy pożyczkowe też mają dobre oferty, ale jest ich bardzo niewiele. W przypadku większej kwoty warto pomyśleć o kredycie gotówkowym pod hipotekę domu (tutaj http://www.actum-finanse.pl/oferta/kredyt-zabezpieczony-hipoteka trochę na ten temat) - jest dużo tańszy od tradycyjnego kredytu gotówkowego.
izabelaa93
newbie

Postautor: balicioq » 19 mar 2016, 20:44

Ja się kieruję prostą zasadą, aby pożyczać tam, gdzie jest za darmo pierwsza pożyczka. Czyli na pewno, na tę chwilę, vivus, filarum i sohocredit. Lepszych warunków nie znajdziesz:) Jeśli chodzi o pożyczki z oprocentowaniem, to pandamoney ma dość ciekawą ofertę.
balicioq
newbie

Postautor: piotrek5467 » 22 mar 2016, 21:30

Kredyty oraz pożyczki najlepiej jest zaciągać w banku. Chociaż tutaj akurat badają historię kredytową http://rachunek.net.pl/historia-kredytowa-co-nalezy-wiedziec/ i to od niej zależy, czy dostaniesz kredyt na większą sumę.
piotrek5467
greenhorn

Re: Gdzie najlepiej pożyczyć pieniądze?

Postautor: tedmaster » 19 cze 2016, 21:31

Dobrze że są takie firmy szczególnie te, które udzielają chwilówek od 18 lat.
tedmaster
newbie

Postautor: Ugand » 20 cze 2016, 10:07

Ale nie ma firm która udziela chwilówek po 71 ;)
Ugand
newbie

Postautor: messandra » 20 cze 2016, 13:26

Najlepiej to chyba od rodziny albo przyjaciół, zawsze można się jakoś dogadać.
messandra
newbie

Postautor: Ryty » 24 lis 2016, 17:15

Liara pisze:Nie rozumiem skąd u nas taka potrzeba ciągłego zadłuzania się, przecież co miesiąc możemy odkładać sobie niewielkie kwoty i też będzie ok. Sama otworzyłam niedawno lokatę:..

Może lepiej polisolokatę, sprzedają jeszcze taki produkt? Tylko nie rezygnuj wcześniej z umowy, ponieważ Towarzystwa pobiorą opłatę likwidacyjną, która ma pełnomocnictwo wielu klientów, walczy o utracone pieniądze przed sądem.
Ryty
greenhorn

Postautor: Jamila » 28 lis 2016, 13:27

Hm obecnie widziałam na stronce bit.ly/2g2SGAN, że mają fajną ofertę pożyczki plus jak zostanie ona przyznana, można wziąć udział w konkursie. Trzeba jedynie odpowiedzieć na pytanie „Jaki jest Twój wymarzony prezent choinkowy?” , odpowiedz wysyłamy mailem i czekamy na wyniki ;D konkurs jest ważny do 5.12 :)
Jamila
newbie

Postautor: j.mor8 » 28 lis 2016, 14:01

cześć,

najlepiej od rodziny, pożyczamy przynajmniej bez odsetek, pozdrawiam
j.mor8
newbie

Postautor: Fuzz » 13 gru 2016, 14:01

Tysiąc złotych to jest kwota, którą może Ci pożyczyć ktoś z rodziny, albo jakiś znajomy. Jeśli się nie da, uderzaj po chwilówkę jak z tej strony https://taktofinanse.pl/ gdzie przynajmniej będziesz dokładnie wiedzieć, jakiej wysokości są raty. Skoro wyjeżdżasz, dopilnuj, żeby ktoś za Ciebie te raty regulował, w chwilówkach szybko rosną odsetki za niespłacanie w terminie.
Fuzz
newbie

Postautor: Selenaa » 22 gru 2016, 21:47

Pożyczkę weź w Ferratum Bank, mają bardzo ciekawe propozycje umów. Porozmawianie z doradcą nic nie kosztuje :) Swoją drogą czytaliście już wyniki ankiety https://www.ferratum.pl/blog/2016/12/14 ... -barometer . Ankieta dotyczyła przygotowań do świąt, wiecie wydatki zakupy rodzaj prezentów. Warto zerknąć i przeczytać.
Selenaa
newbie

Postautor: aragz » 09 sty 2017, 15:46

Oczywiście najlepiej i najkorzystniej będzie pożyczyć tam gdzie pożyczymy najtaniej, a na dzień dzisiejszy taką najbardziej korzystną opcją są popularne chwilówki, oczywiście te które możemy pożyczyć całkowicie za darmo - http://www.kreatywne-finanse.pl/chwilowka-za-0-zl-o-czym-wiedziec-powinienes/ a takich ofert wbrew pozorom trochę jest więc i jest w czym wybierać. Nie prawdą są plotki że takie pożyczki tylko w teorii są darmowe a jak przychodzi co do czego to trzeba płacić dodatkowe odsetki. Owszem, będziemy płacić dodatkowe odsetki ale jeżeli to my nie wywiążemy się z umowy. Warunkiem uzyskania chwilówki za 0 zł jest terminowa spłata całej pożyczonej gotówki w całości i dokładnie w takim terminie jaki został ustalony. Nie ma absolutnie mowy o opóźnienie w spłacie o dzień czy dwa bo to już będzie wiązało się z naliczeniem nam dodatkowych opłat. Więc jeżeli decydujemy się na pożyczenie takiej promocyjnej chwilówki to musimy ją w ustalonym terminie zwrócić ;-)
aragz
newbie

Postautor: Laura_682 » 12 sty 2017, 14:33

Ja nie lubię chwilówek, uważam że to zwykłe naciąganie ludzi. Lepiej wziąć normalnie kredyt w banku
Laura_682
newbie

Postautor: guziol » 13 sty 2017, 8:14

jak już to tylko w banku, zawsze to bezpieczniejsze i pewniejsze źródło.
guziol
junior fellow

Postautor: Kinana » 22 sty 2017, 10:58

Kredyt możliwy jest nawet dla osób zadłużonych i nie musi się wcale łączyć z wysokimi odsetkami. Nie trzeba go też tak od razu spłacać. Polecam spojrzeć na ranking na http://www.zadluzenia.com/, naprawdę ciekawych rzeczy się można dowiedzieć i wybrać sobie jakiś dobry kredyt. Jest wypisane, od jakiej kwoty do jakiej kwoty można wziąć kredyt lub pożyczkę.
Kinana
newbie

Postautor: MajaLa » 23 sty 2017, 20:57

Najlepiej u rodziny ;)
MajaLa
newbie

Postautor: necron217 » 26 sty 2017, 16:15

Jeżeli już decydujemy się na pożyczkę pozabankową to najlepiej sprawdzić sobie firmy które oferują tego typu pożyczki, no i oczywiście wybierać tylko te które posiadają najbardziej korzystną ofertą a więc najniższą ratę miesięczną, a w przypadku chwilówki najniższą prowizję i oprocentowanie. Jeżeli mamy w planie wziąć chwilówkę to możemy skorzystać z gotowych rankingów chwilówek - http://www.banki24.com.pl/ranking-chwilowek/ które najczęściej obejmują zarówno oferty promocyjne dla nowych klientów, w ramach których tą pierwszą pożyczkę pożyczymy całkowicie bez dodatkowych opłat jak również ciekawe propozycje dla osób sięgających po koleje pożyczki. Moim zdaniem obecnie te najkorzystniejsze propozycje chwilówek mają u siebie firmy Vivus czy Wonga.
necron217
newbie

Re: Gdzie najlepiej pożyczyć pieniądze?

Postautor: Megatester » 09 lut 2017, 21:12

W Extraportfel jest pożyczka do 2 tys. na 45 dni za darmo. Tylko trzeba oddać w terminie, bo inaczej to tam jest potem od kilkuset do nawet powyżej tysiąca RRSO.

Recenzję pierwszej darmowej pożyczki w Extraportfel masz tutaj
Megatester
newbie