blokada językowa

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Re: blokada językowa

Postautor: MegaDarlene97 » 24 cze 2014, 12:10

to jest klasyczny problem chyba większości ludzi. ja też… tak miałam. bałam się odezwać, bo nie chciałam popełnić błędu i przez to czegoś źle powiedzieć i się ośmieszyć. to strasznie blokuje. jak się przełamiesz i pogadasz kilka minut, to później już… wszystko płynnie idzie:)

____________________
To takie proste http://www.polishdruk.pl/drukarnia/opakowania-tekturowe Kliknij !
Ostatnio zmieniony 25 sie 2014, 8:56 przez MegaDarlene97, łącznie zmieniany 1 raz.
MegaDarlene97
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2014, 13:12


English for You - patent na blokade

Postautor: terlikk » 24 cze 2014, 18:33

ameeen pisze:Tak w szkole English for You mają dobrych nativów, mi bardzo pomogli ogarnąć się z mówieniem. System dualny w tej szkole to bardzo dobra sprawa. Polski lektor wprowadza zagadnienie, potem jest o tym rozmowa z osobą anglojęzyczną


W Warszawie jeż…eli chodzi o native spekears i co za tym idzie o przełamanie blokady językowej zdecydowanie moż…na powierzyć English For You. Ich długa historia prowadzonych kursów sięga roku 1999. Od tego czasu w każ…dym kursie połowę zajęć ogarnia osoba z Anglii lub Stanów Zjednoczonych. Ja jako osoba raczej nieśmiała wiem co znaczy niemoc w mówieniu. Po kursie w tej szkole jest o wiele już… lepiej. Na zajęciach, lepiej gorzej ale trzeba mówić. To nauka przede wszystkim praktycznych umiejętności językowych. Jest też… gramatyka, ale stanowi tło i do konwersacji
terlikk
newbie
 
Posty: 26
Rejestracja: 09 cze 2014, 9:31

Re: blokada językowa

Postautor: yuki91 » 03 lip 2014, 14:20

nie moż…na zaczynac konwersacji z nastawieniem, ż…e nic nie umiemy i moż…emy się tylko skompromitować - takie nastawienie w niczym nie pomaga. nie oceniajmy naszych rozmówców na lepszych od nas - myślmy od nich, ż…e jesteśmy równi i powinno być ok.

____________________
Spadnij wreszcie z obłoków http://adariusz.blog.interia.pl/ propozycja nie do odrzucenia!
Ostatnio zmieniony 26 sie 2014, 14:58 przez yuki91, łącznie zmieniany 1 raz.
yuki91
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 20 cze 2014, 8:52

Re: blokada językowa

Postautor: Jaquelyn1404 » 10 lip 2014, 8:49

Zgadzam się - obecność native speakera jest bardzo waż…na. Niestety mieszkam daleko od jakiejkolwiek szkoły angielskiego, więc dla mnie rozwiązania typu konwersacje on-line są bardzo dobrym udogodnieniem. Pozostaje mi tylko wypróbować.
Jaquelyn1404
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2014, 8:39

Re: blokada językowa

Postautor: Jaquelyn1404 » 21 lip 2014, 12:59

Zabrzmi to trochę banalnie, ale myślę, ż…e trzeba się po prostu przełamać - szczególnie, ż…e jak piszesz problem nie tkwi w tym, ż…e nie umiesz. Jeśli na ż…ywo jest Ci ci꿅ko, to spróbuj przez Skype'a z kimś pogadać, albo nawet z przyjaciółmi sobie czasem pogadajcie :)
Jaquelyn1404
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2014, 8:39

Re: blokada językowa

Postautor: szopenek2 » 08 sie 2014, 13:09

Generalnie psychologia ludzka jest tak złoż…ona, ż…e nie wiadomo co na ciebie zadziała. Znajoma ma podobną dolegliwość, tyle ż…e związaną nie tylko z mówieniem po angielsku ale nawet i w gronie ludzi, których nie zna. Słyszałem ż…e nawet jakieś leki na to bierze. Jednak tak jak inni sugerują najlepszym rozwiązaniem jest przełamanie się. Uważ…am, ż…e lepszym rozwiązaniem jest rozmowa przez skype z kimś obcym, gdyż… łatwiej się chyba przełamać, gdy nie interesuje cię to co o tobie sobie pomyśli. No i oczywiście dobrze jest potencjalnego lektora poinformować o tym problemie, ż…eby miał na uwadze twoje problemy.
szopenek2
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 21 sty 2010, 14:44

Re: blokada językowa

Postautor: Cathernkrk2938 » 10 sie 2014, 17:28

szopenek2 pisze:Generalnie psychologia ludzka jest tak złoż…ona, ż…e nie wiadomo co na ciebie zadziała. Znajoma ma podobną dolegliwość, tyle ż…e związaną nie tylko z mówieniem po angielsku ale nawet i w gronie ludzi, których nie zna. Słyszałem ż…e nawet jakieś leki na to bierze. Jednak tak jak inni sugerują najlepszym rozwiązaniem jest przełamanie się. Uważ…am, ż…e lepszym rozwiązaniem jest rozmowa z kimś obcym, gdyż… łatwiej się chyba przełamać, gdy nie interesuje cię to co o tobie sobie pomyśli. No i oczywiście dobrze jest potencjalnego lektora poinformować o tym problemie, ż…eby miał na uwadze twoje problemy.

ja również… mam podobne problemy i nie wiem jak mam sobie z tym poradzić

____________________
No i co? ? wejdź na tą stronę http://pielegnacja.soup.io/ oferta Cię powali!
Ostatnio zmieniony 01 paź 2014, 11:01 przez Cathernkrk2938, łącznie zmieniany 1 raz.
Cathernkrk2938
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 10 sie 2014, 16:51

Re: blokada językowa

Postautor: Kain71 » 11 sie 2014, 22:11

szopenek2 pisze:Generalnie psychologia ludzka jest tak złoż…ona, ż…e nie wiadomo co na ciebie zadziała. Znajoma ma podobną dolegliwość, tyle ż…e związaną nie tylko z mówieniem po angielsku ale nawet i w gronie ludzi, których nie zna. Słyszałem ż…e nawet jakieś leki na to bierze. Jednak tak jak inni sugerują najlepszym rozwiązaniem jest przełamanie się. Uważ…am, ż…e lepszym rozwiązaniem jest rozmowa przez skype z kimś obcym, gdyż… łatwiej się chyba przełamać, gdy nie interesuje cię to co o tobie sobie pomyśli. No i oczywiście dobrze jest potencjalnego lektora poinformować o tym problemie, ż…eby miał na uwadze twoje problemy.

sama prawda w tym co piszesz ja właśnie zaczełma zawierać znajomości i rozmawiać z ludźmi z angli przez skypa
Kain71
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 27 lip 2014, 22:15

Re: blokada językowa

Postautor: Kain71 » 11 sie 2014, 22:11

szopenek2 pisze:Generalnie psychologia ludzka jest tak złoż…ona, ż…e nie wiadomo co na ciebie zadziała. Znajoma ma podobną dolegliwość, tyle ż…e związaną nie tylko z mówieniem po angielsku ale nawet i w gronie ludzi, których nie zna. Słyszałem ż…e nawet jakieś leki na to bierze. Jednak tak jak inni sugerują najlepszym rozwiązaniem jest przełamanie się. Uważ…am, ż…e lepszym rozwiązaniem jest rozmowa przez skype z kimś obcym, gdyż… łatwiej się chyba przełamać, gdy nie interesuje cię to co o tobie sobie pomyśli. No i oczywiście dobrze jest potencjalnego lektora poinformować o tym problemie, ż…eby miał na uwadze twoje problemy.

sama prawda w tym co piszesz ja właśnie zaczełma zawierać znajomości i rozmawiać z ludźmi z angli przez skypa
Kain71
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 27 lip 2014, 22:15

Re: blokada językowa

Postautor: BenicjuszEvil72 » 13 sie 2014, 11:24

Ja miałem ogromną barierę językową dlatego, ż…e nie umiałem mówić do końca poprawnie i to mnie strasznie krępowało, nie potrafiłem wyraźnie i poprawnie wymawiać słów, jak i całych zdań, jednak wyjazd za granicę wszystko zmienił, przełamałem się:)

____________________
Nie przegap http://badzprzedsiebiorczy.bloog.pl/ niż…szych cen już… nie będzie!
BenicjuszEvil72
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 27 lip 2014, 8:36

Re: blokada językowa

Postautor: tadeusz16 » 22 lip 2015, 20:44

bariera językowa dotyczy niestety wielu osób. U niektórych jest obserwowana w nieco mniejszym stopniu - osoby takie zazwyczaj po prostu wstydzą się mówić w obcym języku. Myślę, ż…e taka forma edukacji jak konwersacje online do pewnego momentu moż…e się nieźle sprawdzić. Dzięki zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa i znajomości otoczenia, w którym ma dojść do rozmowy, niepewny student moż…e poczuć się lepiej.
tadeusz16
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 06 lip 2015, 22:41

Re: blokada językowa

Postautor: renko » 23 lip 2015, 20:57

Od jakiegoś czasu uczę angielskiego w szkole i udzielam korepetycji. Również szczerze polecam czytanie, słuchanie i oglądanie po angielsku. Ja w każdej wolnej chwili oglądam coś po angielsku, cokolwiek chociażby seriale których przecież w necie jest od groma i ciut ciut. Gdy gotuję obiad, biorę laptopa do kuchni i oglądam cokolwiek byleby było po angielsku. Tak samo gdy sprzątam, nawet czasami gdy się kąpię. Musisz mieć kontakt z żywym językiem, to jest jedyna metoda by się z nim oswoić.
renko
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2015, 19:28

Re: blokada językowa

Postautor: OLO95 » 30 lip 2015, 11:26

Ja i mój mąż tez podobną blokadę mieliśmy. Staraliśmy się mówić w domu po angielsku ale najlepsze efekty dało rzucenie na głęboką wodę. Najlepiej szlifować język w naturalnym środowisku. Bedzie dobrze. Nie martw się.
OLO95
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2015, 22:11

Re: blokada językowa

Postautor: joaannaa » 31 lip 2015, 7:48

dla wielu mówienie to ogromny wręcz paraliżujący stres, ale można temu zaradzić, po prostu więcej praktyki i ćwiczeń konwersacyjnych a po "rozćwiczeniu" pewność siebie sama przyjdzie. Jedną ze skutecznych metod zapanowania nad własnym strachem przed mówieniem jest wykorzystanie dyktafonów np. w telefonie komórkowym. Mów, opowiadaj, opisuj wszystko co widzisz po angielsku i nagrywaj się. Wówczas zaczynasz myśleć i reagować w obcym języku
joaannaa
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2015, 17:01

Re: blokada językowa

Postautor: agraafka » 26 paź 2015, 16:45

Ciężko przełamać blokadę językową jeśli nie przebywasz na co dzień z osobami mówiącymi na co dzień w tym języku. Ja codziennie słucham wiadomości w języku angielskim przez ok 5 godzin ale to sprawia, że rozumiem co mówią ale nadal mam blokadę przed mówieniem. W przyszłym roku planuję wyjechać na rok do USA dzięki programowi Au Pair in America http://aupair.aifs.pl/ Jest to program studenckiej wymiany kulturalnej. Mam nadzieję pokonać moją blokadę językową. Myślę, że jeśli będę pracować przez rok u rodziny amerykańskiej jako opiekunka do dzieci to w końcu zacznę mówić w tym języku płynnie.
agraafka
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2015, 16:33

Re: blokada językowa

Postautor: guziol » 05 lis 2015, 8:03

ja też mam takie momenty kiedy aż czuję ze brzuch mnie boli bo boję się że coś źle chlapnęłam i będzie siara :P
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: blokada językowa

Postautor: anli » 09 lis 2015, 11:17

A co takiego się stanie nawet jak powiesz coś źle? :) Jeżeli to rozmowa towarzyska, to chyba nie ma się co przejmować.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: blokada językowa

Postautor: gg83 » 29 wrz 2018, 22:44

Kurde, poważna sprawa. A może do psychola warto w takiej sytuacji iść i przegadać to. Tutaj https://psychomedic.pl/psycholog-warszawa mają dobrych specjalistów. Myślę, że to jest dobry pomysł, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.
gg83
junior fellow
 
Posty: 318
Rejestracja: 01 gru 2015, 0:22



Re: blokada językowa

Postautor: vlord » 03 cze 2022, 17:59

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości