Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: borsuk12 » 01 kwie 2012, 17:12

Coś moż…e w tej nucie w Gdańsku ????
borsuk12
 


Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: pluchy » 03 kwie 2012, 17:25

Działają kilkanaście lat
pluchy
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: stark12 » 07 kwie 2012, 18:24

Rzeczywiście metoda polegająca na współpracy polskiego z NAtivem, moż…e bardzo pomóc w kwestii mówienia, English For You to szkoła która zapewnia tę metodę.
stark12
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: Marek Trolski » 08 kwie 2012, 5:41

Taka wspólpraca do bardzo ciekawa i owocna sprawa
Marek Trolski
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: Gość » 08 kwie 2012, 21:33

Mam zajęcia z nativem ze Szkocji ;) ten jego akcent !!!:D mhm ! Poezja. Mówię na razie nie za dobrze, ale mam nadzieje, ż…e wkrórce to się zmieni :) oczywiście mój native po polsku potrafi powiedzieć " fajnie wyglądasz" i moż…e jeszcze z 5 słów :D więc jestem zmuszona konwersować po angielsku. Słówek sama uczę się w domu, powtarzam, powtarzam,powtarzam....
Gość
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: kaśka 222 » 09 kwie 2012, 21:43

i tak też… moż…na
kaśka 222
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: Karolina Balcka » 16 kwie 2012, 1:54

Ja jednak obstawiałabym przy English For You, zdecydowania dobra metoda, oparta na tej współpracy polskiego lektora i NAtiva, moż…na przełamac bariery
Karolina Balcka
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: morcia2 » 20 kwie 2012, 2:03

a lekcje indywidualne
morcia2
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: Maereed » 24 kwie 2012, 19:18

Indywidaulnych zajęć to ja nie polecam
Maereed
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: kasaki » 03 maja 2012, 19:00

Korzystałem z tego co oferuje English For You w Warszawie, rzeczywiście dobra metoda, przy tym ciekawie prowadzone zajęcia, system dualny na mnie zadziałał.
kasaki
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: kasiek15 » 07 maja 2012, 16:28

A samodzielnie moż…na się jakoś przełamać? czy najlepiej wybrać jakąś szkołę? Ja niestety do większego miasta mam kawałek, a chciałabym przełamać opory przed mówieniem po angielsku...
"Kiedy jest ci tak źle, ż…e już… gorzej być nie moż…e, zacznij się walić kijem po nodze. Kiedy przestaniesz, od razu poczujesz się znacznie lepiej." || online sennik, horoskop parterski
kasiek15
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2012, 16:13

vEbEFmGoBJz

Postautor: Jhoy » 12 maja 2012, 0:45

Du e4r grymt duktig pe5 det du gf6r. c4n har jag inte trf6ttnat. ;p c4ven om jag inte sverkir se5 mkt kommentarer se5 e4r jag iaf inne och tittar pe5 bilderna je4mt. Det har blivit ett me5ste ff6r mig att titta pe5 vad du ritat innan jag somnar.Hoppas ditt projekt blir bra. Jag vill ge4rna se hur du ritar ne4r du prf6var andra motiv. :)Roberts senaste bloggpost:
Jhoy
 

MtewhAPIFUhUi

Postautor: Zach » 12 maja 2012, 7:26

Ff6rhoppningsvis se5 ger det nya projektet, om det blir av, mig ne5nting att bita i. Det kan ge5 bra, det kan ge5 de5ligt. En sak e4r se4ker, det kmoemr inte vara enkelt i alla fall. :)Tack ff6r att du inte trf6ttnat pe5 mina ansikten. <3
Zach
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: annika22 » 18 maja 2012, 18:16

kasiek15 pisze:A samodzielnie moż…na się jakoś przełamać? czy najlepiej wybrać jakąś szkołę? Ja niestety do większego miasta mam kawałek, a chciałabym przełamać opory przed mówieniem po angielsku...


Raczej sie nie da moim zdaniem. Samodzielnie gramatyka tak - mówienie nie. Polecam szkoły uczące metodą Callana! To jedyna metoda na rozruszanie mówienia do płynnego mówienia na poziomie FCE moim zdaniem. Najlepsze są w wielkich miastach jak Warszawa (tu uczułam się w GB English i polecam) czy Kraków, ale moż…esz też… spróbować on-line. I chyba na początek proponowałabym tą próbna lekcja on-line własnie - moż…esz to robić z domu, więc spełnia Twoje kryteria:)
annika22
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: kasiek15 » 22 maja 2012, 19:22

Dziękuję za radę :) szukam właśnie jakiegoś kursu on-line, mam nadzieję, ż…e znajdę coś wartościowego ;)
"Kiedy jest ci tak źle, ż…e już… gorzej być nie moż…e, zacznij się walić kijem po nodze. Kiedy przestaniesz, od razu poczujesz się znacznie lepiej." || online sennik, horoskop parterski
kasiek15
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2012, 16:13

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: mattyldaa » 23 maja 2012, 16:57

kasiek15 pisze:Dziękuję za radę :) szukam właśnie jakiegoś kursu on-line, mam nadzieję, ż…e znajdę coś wartościowego ;)


Kurs on-line niestety nigdy w 100% nie zastąpi mówienia na ż…ywo (tylko wtedy moż…na się przełamać naprawdę)

Również… polecam GB English w Warszawie - u mnie w przełamywaniu irracjonalnych ;))) oporów zdziałała cuda. A łatwym przypadkiem nie byłam ;))
mattyldaa
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwie 2012, 17:19

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: 11Maja11 » 01 cze 2012, 15:05

Wyjazd i tylko wyjazd
11Maja11
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: jahhooo » 08 cze 2012, 15:38

11Maja11 pisze:Wyjazd i tylko wyjazd


Moż…e intensywnie w wakacje
jahhooo
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: english... » 14 cze 2012, 18:01

jahhooo pisze:
11Maja11 pisze:Wyjazd i tylko wyjazd

Moż…e intensywnie w wakacje

Według mnie dobrą metodą na początek, aby szybko nauczyć się mówić po angielsku jest nauczenie się najczęściej stosowanych na co dzień zwrotów. Kiedy już… będziemy je znali to korzystając z nachodzących wakacji i ewentualnych zagranicznych wyjazdów starajmy się jak najwięcej uczestniczyć w ż…yciu codziennym porozumiewając się po angielsku. Czy to w sklepie, restauracji, czy podczas zwiedzania... Wakacje za granicą często wymagają od nas przełamania się i rozmowy w języku angielskim, więc moż…e to być dobry okres, aby w końcu zacząć mówić... Żeby jednak to zrobić najlepiej wcześniej nauczyć się podstawowych zwrotów i starać się z nich korzystać jak najczęściej, a wtedy z czasem będziesz ich już… uż…ywać automatycznie bez zastanowienia i stresu.

O tej metodzie oraz o tym jak najszybciej uczyć się najczęściej stosowanych zwrotów pisałem na stronie: Jak szybko nauczyć się rozmawiać po angielsku?
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: KamilKuczynski » 15 cze 2012, 4:21

Moim zdaniem na samym początek najlepiej jest duż…oooooooo słuchać. Dopiero potem jak się ktoś osłucha z zwrotami i gramatyk zacząć powoli mówić. Dzięki temu nie będzie to stresujące, a po drugie będziesz mówił o wiele bardziej gramatycznie.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: claque » 20 cze 2012, 13:17

KamilKuczynski pisze:Moim zdaniem na samym początek najlepiej jest duż…oooooooo słuchać. Dopiero potem jak się ktoś osłucha z zwrotami i gramatyk zacząć powoli mówić. Dzięki temu nie będzie to stresujące, a po drugie będziesz mówił o wiele bardziej gramatycznie.


Moim zdaniem wszystko powinniśmy robić równolegle
claque
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: KamilKuczynski » 20 cze 2012, 14:06

Tak tylko, ż…e wtedy zaczniesz posługiwać się nieprawidłowymi konstrukcjami językowymi. A te jest potem trudno wykorzenić.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: das » 28 cze 2012, 8:24

Nie ma jednej sprawdzonej metody
das
 

metody

Postautor: Marciacross » 30 cze 2012, 20:00

ja optuję za wyjazdem zagranicę i pracowanie w otoczeniu wyłącznie Anglików - jak Cię przypili, to będziesz musiał się odezwac i tyle.

Kiedyś pracowałam w UK i dopóki nie otoczono mnie anglojęzyczną ekipą, to nie umiałam nawet "bread" wydusić z siebie w piekarni. A potem już… coraz lepiej - tak naprawdę mega poprawność gramatyczna nie ma w mowie znaczenia. Grunt ż…eby Cię mniej więcej zrozumieli i poleci:)
Pakuj manatki!
Marciacross
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:42

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: waldek wawa » 05 lip 2012, 9:42

Jak chcesz się szybko nauczyć mówić, to spróbuj metodę Callana, ja się nauczyłem w http://www.awans.edu.pl . Mieliśmy takie zajęcia w firmie, w Warszawie.

Nauka callanem pomaga szybko pozbyć się lęku przed mówieniem, od razu zaczynasz mówić po angielsku, od najprostszym zdań do coraz bardziej skomplikowanych. Mówisz coraz lepiej, bez jakiegoś specjalnego wysiłku.
waldek wawa
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: KamilKuczynski » 05 lip 2012, 10:26

A jak ta metoda wygląda? Na czym polega?
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: malkkss99 » 08 lip 2012, 19:17

koss1 pisze:Dla mnie skuteczną metodą , która pomogła mi trochę otworzyć się z mówieniem jest system dualny. Chodząc do warszawskiego English for You miałem zajęcia z polskim lektorem i Native Speakerem. System dualny polega na tym, ż…e polski lektor przygotowuje temat do konwersacji z osobą anglojęzyczną. Wiesz o czym będzie rozmowa z Nativem i masz moż…liwość się do niej przygotować.




Rzeczywiście wydaje się skuteczna, choć ja zawsze obstawiam wyjazdy, choć dla osób bez takich moż…liwości moż…e i dobre rozwiązanie
malkkss99
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: wizjoner1991 » 09 lip 2012, 19:14

Również… się zgadzam, ż…e ten sposób jest jednym z lepszych. Osobiście bardzo długo go stosuję i na prawdę fajne efekty przynosi.
wizjoner1991
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 lip 2012, 15:49

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: english... » 10 lip 2012, 8:33

Proponuję posłuchać tego nagrania na YouTube kilka lub kilkanaście razy pod rząd Angielskie Rozmówki powtarzając zawarte w nim angielskie zwroty, aby zobaczyć, ż…e po kilkunastu powtórzeniach te zdania od tak pozostaną w Waszej pamięci i będziecie mogli ich uż…yć podczas normalnej rozmowy w języku angielskim...
W ten sposób uczymy się rozmawiać w języku angielskim, dokładnie w ten sam sposób jak języka ojczystego uczą się małe dzieci, a one przecież… nie wiedzą co to gramatyka, czas przyszły, zaimek czy idiom - prawda? a potrafią z czasem swobodnie rozmawiać w danym języku...
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: Kamula » 10 lip 2012, 8:36

Najpierw to się musisz dobrze nauczyć w piśmie :) Jeż…eli jest dla ciebie coś niezrozumiałe zawsze moż…esz skorzystać ze strony tlumaczenie.eu :) Polecam.
Kamula
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: KamilKuczynski » 11 lip 2012, 10:23

english... pisze:Proponuję posłuchać tego nagrania na YouTube kilka lub kilkanaście razy pod rząd Angielskie Rozmówki powtarzając zawarte w nim angielskie zwroty, aby zobaczyć, ż…e po kilkunastu powtórzeniach te zdania od tak pozostaną w Waszej pamięci i będziecie mogli ich uż…yć podczas normalnej rozmowy w języku angielskim...
W ten sposób uczymy się rozmawiać w języku angielskim, dokładnie w ten sam sposób jak języka ojczystego uczą się małe dzieci, a one przecież… nie wiedzą co to gramatyka, czas przyszły, zaimek czy idiom - prawda? a potrafią z czasem swobodnie rozmawiać w danym języku...

Zgadzam się, ż…e to dobra metoda. Moż…e strasznie monotonna, ale jednak przynosi efekty. Najciekawsze jest to, ż…e za każ…dym odsłuchaniem wyłapuje się coś innego.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: cuco » 18 lip 2012, 21:15

Każ…dy ma swoją metodę
cuco
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: maderrrr » 24 lip 2012, 12:28

cuco pisze:Każ…dy ma swoją metodę


Otóż… to
maderrrr
 

bezpłatne konwersacje z TFLS

Postautor: benedykt » 25 lip 2012, 21:56

Ja polecam zapisac się do dobrej szkoły gdzie kładą nacisk również… na wymowę. Polecam szkołę TFLS. Mają zajęcia z polskim lektorem i dodatkowo dają bezpłatne konwersacje z nativem.
benedykt
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: bizzon444 » 30 lip 2012, 8:51

Jeż…eli chodzi o szkoły jezykowe brałbym pod uwagę English For You ze względu na dualna metode prowadzenia kursów, każ…y kurs podzielony na część gramatyczną prowadzoną przez polskiego lektora i konwersacje przez Nativa. Małe grupki i rózni Nativi tego doświadczyłem podczas kursów wakacyjnych. Kiedyś chodziłem do Profi Lingua, byłó bardzo dobrze, ale głownie gramatyka
bizzon444
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: kielczyk » 31 lip 2012, 9:40

A co proponujecie w Kielcach
kielczyk
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: mng » 01 sie 2012, 22:50

kielczyk pisze:A co proponujecie w Kielcach


To niestet niewiele co
mng
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: pcki11 » 08 sie 2012, 10:06

Szkoda, ż…e większość szkół zajmuje się tylko gramatyką
pcki11
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: naiwny » 14 sie 2012, 16:52

pcki11 pisze:Szkoda, ż…e większość szkół zajmuje się tylko gramatyką


Bo to najłatwiejsze
naiwny
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: Gość » 15 sie 2012, 12:55

Za Nativa płaci się więcej, więc szkoły oszczędzaja
Gość
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: borkoo » 16 sie 2012, 8:58

Anonymous pisze:Za Nativa płaci się więcej, więc szkoły oszczędzaja



To zależ…y od szkoły
borkoo
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: Gość » 21 sie 2012, 12:50

bizzon444 pisze:Jeż…eli chodzi o szkoły jezykowe brałbym pod uwagę English For You ze względu na dualna metode prowadzenia kursów, każ…y kurs podzielony na część gramatyczną prowadzoną przez polskiego lektora i konwersacje przez Nativa. Małe grupki i rózni Nativi tego doświadczyłem podczas kursów wakacyjnych. Kiedyś chodziłem do Profi Lingua, byłó bardzo dobrze, ale głownie gramatyka


Ile jest Nativa, ile polskiego lektora
Gość
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: kordianek » 23 sie 2012, 18:45

Myśle, ze zależ…y to od poziomu
kordianek
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: mooidd » 25 sie 2012, 20:04

Na niż…szych poziomach mniej Nativa, na wyż…szych więcej
mooidd
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: budgettt » 27 sie 2012, 8:23

To zależ…y od poziomu zaawansowania i predyspozycji
budgettt
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: lioness22 » 28 sie 2012, 16:25

Takie tam gadanie i tyle
lioness22
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: vermis » 29 sie 2012, 11:15

Wyjazd do obcego kraju, gdzie nikt nie mówi po polsku - to najlepsza metoda.
vermis
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2012, 10:56

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: zioms » 30 sie 2012, 10:22

Trzeba przełamać strach i szukać okazji do mówienia, gdzie tylko to moż…liwe. Warto korzystać z lekcji indywidualnych. Dobry lektor znajdzie odpowiedni temat i pobudzi do rozmowy. Dodatkowo uzupełni braki w słownictwie i wytłumaczy zagadnienia gramatyczne.

http://www.angielski-bielsko.pl[/url][/code]
zioms
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: nakka » 30 sie 2012, 21:24

vermis pisze:Wyjazd do obcego kraju, gdzie nikt nie mówi po polsku - to najlepsza metoda.


Nie każ…dy moż…e lub chce
nakka
 

Re: Jakie są skuteczne metody przełamania bariery w mówieniu ???

Postautor: nativek » 02 wrz 2012, 10:04

Szkoła z nativami moż…e być ok opcją
nativek
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości