Biuro tłumaczeń

Krótkie teksty bądź pojedyncze zdania, które nie są zadaniem domowym.

Biuro tłumaczeń

Postautor: Wudson » 06 sie 2015, 17:14

Witajcie:-) Potrzebuję namiarów na biuro tłumaczeń, które w swojej ofercie zawiera przede wszystkim tłumaczenia przysięgłe i specjalistyczne. Dokumenty mają łącznie 42 strony, należy je przetłumaczyć na język angielski, z tym, ze potrzebne jest tłumaczenie przysięgłe... Możecie polecić mi jakieś takie profesjonalne biuro, najlepiej w necie, z bardzo dobrym kontaktem i bardzo dobrymi językoznawcami? Ja wiem, że angielski jest popularny i prawie każdy może to zrobić, ale właśnie dlatego można się naciąć i trafić na patałachów...
Wudson
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 lip 2015, 17:40


Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: Alicja113 » 06 sie 2015, 21:29

Dokładnie niektórym tylko się wydaje że dobrze znają język albo też zdarza się że takie tłumaczenia robią studenci a osoby z uprawnieniami tylko się pod tym podpisują nie czytają nawet tego co podpisują. Najlepiej znaleźć jakieś dobre biuro i poczytać jakieś opinie na jego temat, a jeżeli chcesz to robić przez internet to będziesz miał zdecydowanie większy wybór
Alicja113
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2015, 19:36

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: runaaway » 09 sie 2015, 20:46

Nie jestem pewny czy takie tłumaczenia przysięgłe wykonuje się prze internet - z tego co wiem to potrzebny jest oryginalny dokument, który będzie zawierał odpowiednie adnotacje i oryginalne pieczątki. Wydaje mi się, że bezpieczniej będzie też znaleźć jakąś firmę stacjonarną w Twojej okolicy - lepiej wiedzieć, że ktos dobrze zna język i wie co robić ;)
runaaway
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 lip 2015, 15:44

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: Bogusz » 09 sie 2015, 22:07

Kilkukrotnie korzystałem z różnych biur tłumaczeń - zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Ostatnio skłaniam się ku tym drugim. Głównie dlatego, że sprawy mogę załatwić bez wychodzenia z domu, poza tym o wszelkich postępach prac jestem informowany na bieżąco poprzez email. Godnym uwagi jest to , ostatnio przetłumaczyli mi kilka dokumentów w dość krótkim czasie, byłem zadowolony i mogę polecić.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2016, 13:11 przez Bogusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Bogusz
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2015, 21:28

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: renpac » 10 sie 2015, 11:51

Cieszę się, że jako tłumacz mogę sobie pracować zdalnie. W takie dni jak dziś siadam sobie po prostu w moim domku ogrodowym i zajmuję się pracą, ale i tak czuję się jak na wakacjach.
renpac
greenhorn
 
Posty: 64
Rejestracja: 22 lip 2013, 7:59

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: Tomilawa » 10 sie 2015, 16:01

to prawda praca w domu może mieć swoje plusy :) ja co prawda jestem jedynie klientem biur tłumaczeń, ale głównie korzystam z tych internetowych, gdzie mogę wszystko sprawnie i łatwo załatwić bez zbędnego wychodzenia z domu :) studenci raczej nie wykonają Ci tłumaczeń przysięgłych, dlatego lepiej znaleźć dobrą firmę i móc zawsze się do nich zgłosić z tłumaczeniem
Tomilawa
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2015, 19:38

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: Mitfoh » 14 sie 2015, 13:20

W ostatnim czasie miałem przyjemność współpracować z biurem Art of Translation z Sopotu i zdecydowanie mogę potwierdzić wszystkie pozytywne opinie na ich temat. Są bardzo rzetelni, dokładni i jest z nimi dobry kontakt. Polecam.
Mitfoh
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2015, 13:06

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: Adwans » 13 wrz 2015, 21:58

Witam wszystkich. A czy miasto ma znaczenie? W sensie kontaktu bezpośredniego, możliwości podejścia /podjechania do Biura Tłumaczeń? Jeśli chodzi o Poznań, moge polecić Biuro Tłumaczeń Meritum przy Głogowskiej 104/3 (przed skrzyżowaniem z Hetmańską). Strona: http://www.filolodzy.pl
Adwans
newbie
 
Posty: 17
Rejestracja: 13 wrz 2015, 21:43

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: mikolajos » 18 wrz 2015, 1:09

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że dobre tłumaczenia specjalistyczne w tym różnego rodzaju tłumaczenia umów są robione przez wymienioną firmę. Zazwyczaj tłumaczenia dotyczą najczęściej umów, pełnomocnictw, aktów notarialnych, protokołów i orzeczeń, regulaminów, reklamacji, testamentów, akt i dyrektyw w tym norm Unii Europejskiej, ekspertyz czy na przykład dokumentacji inspekcji. W firmie pracuje zespół specjalistów, który posiada fachową wiedzę.
mikolajos
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2015, 0:42

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: janek.w.1983 » 02 lis 2015, 12:40

Polecam Ci doświadczonego tłumacza przysięgłego (również tłumaczenia zwykłe) - Panią Beatę: http://www.przysiegle.waw.pl/
Korzystałem z jej usług tłumacza i jestem bardzo zadowolony. Jednak 16lat doświadczenia robi swoje. Bardzo kompetentna i kontaktowa. Robi tłumaczenia z wielu specjalizacji.
janek.w.1983
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 30 paź 2015, 8:24

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: Ludomir » 24 lis 2015, 20:23

Ja mogę polecić ze swojej strony (korzystałem z usług za namową siostry) to biuro http://www.centrumtlumaczen.pl Bardzo sprawna komunikacja, szybka wycena i realizacja zamówienia - przynajmniej w języku angielskim i niemieckim tak jest. Z tłumaczeń w tych językach korzystałem, więc mam co do tego pewność. Oczywiście wycena jest całkowicie bezpłatna. Jeśli chodzi o tłumaczenia przysięgłe to oczywiście też są w ofercie.
Awatar użytkownika
Ludomir
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2015, 1:07

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: Grzesiolek » 25 lis 2015, 12:20

Z tłumaczami przysięgłymi nie miałem za wiele do czynienia, ale raz korzystełam z usług Art Of Translation w Gdańsku. Szybko przetłumaczyli cztery strony tekstu, więc jestem bardzo z nich zadowolony.
Grzesiolek
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2015, 12:18

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: 123tlumacz » 07 lut 2016, 19:10

Wudson pisze:Witajcie:-) Potrzebuję namiarów na biuro tłumaczeń, które w swojej ofercie zawiera przede wszystkim tłumaczenia przysięgłe i specjalistyczne. Dokumenty mają łącznie 42 strony, należy je przetłumaczyć na język angielski, z tym, ze potrzebne jest tłumaczenie przysięgłe... Możecie polecić mi jakieś takie profesjonalne biuro, najlepiej w necie, z bardzo dobrym kontaktem i bardzo dobrymi językoznawcami? Ja wiem, że angielski jest popularny i prawie każdy może to zrobić, ale właśnie dlatego można się naciąć i trafić na patałachów...


W przyszłości zapraszam do skorzystania z naszej oferty: https://123tlumacz.pl/angielski/
Biuro Tłumaczeń 123tlumacz.pl

https://123tlumacz.pl/
123tlumacz
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 07 lut 2016, 18:13

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: lukasz987kupis » 18 kwie 2016, 10:10

witam potrzebuje namiar na jakis dobry slownik specjalistyczny - tematyka urologia, moze byc tez ewentualnie urologiczny tlumacz online albo biuro tlumaczen , ktore podejmie sie tlumaczenia specjalistycznych tekstow urologicznych w Warszawie
Gabinet urologiczny w Warszawie urolog warszawa
lukasz987kupis
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2016, 10:04

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: Bazyl12 » 10 lip 2016, 19:37

Też korzystałem z tego Centrum Tłumaczeń, o którym wspomniał Bogusz. Potrzebowałem tłumacza przysięgłego z i na niemiecki. Można zamówić u nich darmową wycenę, nie czekałem nawet godziny.
Awatar użytkownika
Bazyl12
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2016, 17:06

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: annadekiel2 » 21 wrz 2016, 15:54

Jeżeli będziecie szukać tłumaczeń technicznych, to polecam http://slavis.net/tlumaczenia/tlumaczenia-techniczne, do przysięgłych http://sworny.com.
annadekiel2
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2016, 15:50

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: Karo45 » 20 gru 2016, 16:19

Zawsze podziwiałam tłumaczy przysięgłych! :O
Karo45
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 20 gru 2016, 16:10

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: mimiglam » 21 sty 2017, 15:25

:hura:
mimiglam
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2017, 15:24

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: malwaaa » 29 sty 2017, 13:54

Ja potrzebowałam przetłumaczenia z niemieckiego dokumentów sądowych i dostałam namiary na biuro, których specjalnością są właśnie tłumaczenia przysięgłe. Wykonali świetną robotę, bo stron było prawie sto a czas, który mnie naglił nie ułatwiał zadania. Ale wyrobili się w czasie, wszytko było wykonane bezbłędnie i dokładnie. Adwokat, który czytał przetłumaczone już dokumenty był zdziwiony, że tak szybko udało mi się to załatwić. Dobrze mieć namiary na taką sprawdzoną firmę, bo nie zawsze możemy sobie pozwolić na błądzenie i szukanie dobrego biura.
Awatar użytkownika
malwaaa
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2017, 21:34

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: anli » 12 cze 2018, 13:19

Moim zdaniem świetnym wyjściem jest poproszenie, by tłumaczenie wykonał tłumacz medyczny języka angielskiego pracujący online. To doskonały sposób na to, by nie tracić czasu na dojazdy itp. Po prostu przesyłasz tekst i oczekujesz na odesłanie jak będzie gotowy. Wygodnie, prosto i szybko.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: wotciarz » 21 lip 2018, 13:25

Jesli chodzi o ceny - to tutaj masz cennik Tłumaczalni. Znajduje sie ona w Krakowie, ale oczywiscie pelni uslugi na terenie calej Polski - dzieki potedze Internetu. Oczywiscie takze wykonuja tlumaczenia przysiegle.
wotciarz
junior fellow
 
Posty: 177
Rejestracja: 06 wrz 2016, 15:42

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: muchasty » 28 sie 2018, 14:32

Zależy jakie tłumaczenia, istnieje ich sporo rodzajów, jeśli jesteś z Wrocławia to ja korzystam z usług https://yellow.pl/tlumaczenia/biuro-tlu ... ysieglych/, świetni profesjonaliści i bardzo rzetelne tłumaczenia.
muchasty
greenhorn
 
Posty: 74
Rejestracja: 02 sty 2015, 15:07

Re: Biuro tłumaczeń

Postautor: monika49 » 01 mar 2019, 18:48

Bardzo fajnym biurem tłumaczeń jest https://www.berligo.com/ . Mają w ofercie wiele ciekawych jezyków i bardzo rzetelnie podchodzą do każdego zlecenia. Dodatkowo warto wspomniec, że biorą na siebię odpowiedzialnośc za swoje tłumaczenia ;).
monika49
junior fellow
 
Posty: 232
Rejestracja: 20 sty 2017, 12:33




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości