Jaki samochód dla rodziny?

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Jaki samochód dla rodziny?

Postautor: izabelaa93 » 08 lip 2016, 10:33

Jaki waszym zdaniem samochód najbardziej nadaje się dla kilkuosobowej rodziny?
izabelaa93
newbie

Re: Jaki samochód dla rodziny?

Postautor: defsson » 08 lip 2016, 11:37

Kombi, kombivan, minivan - różnie się to teraz nazywa. Jeśli chcesz wozić rodzinkę + zakupy to kombi będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli rodzinkę/zakupy/rowery ew. jakieś narzędzie tudzież inny sprzęt to pomyślałbym o aucie pokroju Peugeot Partner z większą paką i zachowaniem ilości miejsc. Jeśli z kolei więszka rodzina 5+ to zdecydowanie VAN do 7 osób.
Zapraszam do mojego sklepu z adwert.pl- rabat 0623AD dla forumowiczów
defsson
newbie

Postautor: edgarr89 » 09 lip 2016, 11:22

Tak jak powyżej uważam, że najlepszy będzie jakiś minivan, ewentualnie kombi. To idealne auta dla rodzin, szczególnie kilkuosobowych - w środku jest zazwyczaj mnóstwo miejsca, sporo różnych schowków i udogodnień dla rodzin z dziećmi. W przypadku rodzinnego auta bardzo ważne jest bezpieczeństwo i bezawaryjność, więc radzę wybrać jakiś nowy. Sprawdźcie sobie te dwa modele Opla: Meriva i Astra Sports Tourer - pierwszy to minivan, drugi kombi. W W-wie tutaj http://www.autozoliborz.pl/opel-promocje można je znaleźć - dodają do nich darmowy serwis na 7 lat, także warto się im przyjrzeć.
edgarr89
newbie

Postautor: anli » 11 lip 2016, 8:38

W sumie trudno powiedzieć. Może Passat kombi?
anli
junior fellow

Postautor: kn0l » 14 lip 2016, 18:53

Ja rowniez szukam jakiegos fajnego samochodu rodzinnego. Czesto robimy wypady w weekend do rodziny i nasze auto jest za male. Przydalby sie jakis duzy kombi. Na poczatku zastanawialem sie nad czyms drozszym Audi lub BMW, jednak poczytalem troche opinii i zrezygnowalem. Teraz moje oko przykul Renault Grandtour ( dane techniczne https://www.renault.pl/samochody/samochody-nowe/megane-grandtour/specyfikacje.html ) . Orientujecie sie jak wyglada sprawa z eksploatacja tego modelu? Chcialbym kupic jakis z rynku wtornego i nie chcialbym pozniej zbyt duzo w niego inwestowac. Pzdr.
kn0l
newbie

Postautor: muchasty » 15 lip 2016, 10:26

Jak dla rodziny to raczej kombi, a jaki to zależy od waszych predyspozycji i miejsca zamieszkania. Tutaj znajdziesz kilka fajnych komisów :)
muchasty
greenhorn

Postautor: Selenaa » 28 lip 2016, 17:04

ja chciałam kupic auto sportowe ale dla rodziny to najlepszy van. Ale jak mam ochote na sportowe wrażenia to kupuje sobie voucher z http://motoprezent.pl/ , taka jazda dla mnie jest dozwolona od czasu do czasu bo motoryzacja i sportowe auta to dla mnie raj !
Selenaa
greenhorn

Postautor: olaff884 » 05 wrz 2016, 13:55

Z samochodów ze średniej półki cenowej dla rodziny w sam raz będą Opel Meriva i Toyota Verso. Najrozsądniej wziąć jakiś używany model, najlepiej 2-3 letni, ewentualnie trochę straszy - przed zakupem trzeba tylko sprawdzić takie auto, zaczynając od jego historii (na http://www.autobaza.pl można ją sprawdzić), a kończąc na jego stanie technicznym (można to zrobić na stacji diagnostycznej).
olaff884
newbie

Postautor: Beatrycze5 » 06 wrz 2016, 8:45

Zależy jak duża rodzina :) Może być zarówno niewielki miejski samochodzik jak i 7 osobowy van :)
Beatrycze5
greenhorn

Postautor: lidiaa851 » 22 wrz 2016, 9:20

Opel Meriva będzie idealny dla rodziny, a jeśli nie podobają się wam minivany, to z tej marki mogę też polecić Opla Mokka - to SUV, jest elegancki, funkcjonalny i przestronny, dla rodziny w sam raz. Gdybyście szukali go w W-wie, to na http://www.autozoliborz.pl/opel-promocje mają go w przecenie.
lidiaa851
newbie

Postautor: workonkamil » 07 lis 2016, 15:52

Wszystko zależy od tego ilu osobowa rodzina, jaki budżet oraz jakie trasy będziesz chciał przemierzać miesięcznie
Zapraszam do mojego sklepu sportowego w Bydgoszczy
Active Force Odziez Sportowa
workonkamil
newbie

Postautor: goldix1 » 07 lis 2016, 19:24

Verso ma kanapę, dodatkowo tak dzieloną, że można znacznie powiększyć bagażnik w razie potrzeby. Niewielki minus bagażnikowy to roleta, z ktorą po zdjęciu niezbyt jest co zrobić. Jest na nią przeznaczone miejsce w bagażniku, ale wymaga to zdemontowania kilku elementów i schowania jej tam. Ja wrzucam ją pod nogi do tyłu. Trochę pasażerom to może przeszkadzać, ale innego wyjścia nie ma.
goldix1
newbie

Postautor: JackyD91 » 08 lis 2016, 9:00

Pamiętajmy że samochód rodzinny musi być przede wszystkim bezpieczny, komfortowy i dość duży. Najlepiej jakieś kombi lub van. Ford ma parę ciekawych propozycji więc może warto tam poszukać czegoś dla siebie.
JackyD91
newbie

Postautor: Schala » 21 lis 2016, 1:13

Osobiście zawsze chorowałam na terenowy i wreszcie mam Mitsubishi Pajero 5D, fajny , zgrabny, wygodny na wypad z rodzinką i z koleżankami za miasto :D
Schala
newbie

Postautor: Rbeata » 21 lis 2016, 9:15

myślę, że trzeba zwracać uwagę na bagażnik i ile jest miejsca styłu na kanapie, kombi myślę, że się sprawdzi
Rbeata
newbie

Postautor: guziol » 22 lis 2016, 17:17

Zanim zdecydujecie się na konkretny model, to poczytajcie szerzej o nim żeby nie było potem niespodzianek. Ten artykuł http://alces.pl/top-10-najbardziej-awaryjnych-czesci-w-autach-peugeot/ powinni przeczytać wszyscy ci, którzy przymierzają się do zakupu auta francuskiego, żeby wiedzieć jakie niespodzianki mogą na nich czekać.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow

Postautor: Ryty » 24 lis 2016, 15:31

W rodzinie więcej niż 5 osób? To istotne w poszukiwaniu. Kombi, suv a może sportowe, do tuningowania http://sprzedajemy.pl/poradnik/tani-tuning-czy-warto-tuningowac-swoj-samochod-art1312, diesel, benzyna? Jest tych zagadek sporo :)
Ryty
greenhorn

Real Estate || Ottawa housing

Postautor: johncornor » 02 sty 2017, 13:50

Thumps up for your knowledge able stuff for enhance the knowledge glad to come here this is an amazing to read your stuff looking http://sammoussa.com
johncornor
newbie

Postautor: wotciarz » 31 mar 2017, 17:40

Dla wiekszej rodziny - to moze juz typowo rodzinne auto, a mianowicie 7-osobowe? Np taki Chevrolet: http://moto.gratka.pl/tresc/chevrolet-o ... 71.html?mg - duzy, przestronny, elegancki. Sadze, ze moze byc to akurat dobra opcja? W koncu czasem jezdzi sie nie tylko ze swoimi dziecmi, ale rowniez z dziecmi znajomych itp
wotciarz
newbie

Postautor: cruella3 » 06 kwie 2017, 14:03

No takie auto jest na pewno dla rodziny odpowiednie, ale też pewnie dużo pali a nie każdego na to stać, ja bym od razu zainwestowała po zakupie w instalację gazową http://optimagas.com/. My założyliśmy jak paliwo zaczęło drożeć i pewnie się to już dawno nam zwróciło.
cruella3
newbie

Postautor: adamtokarski » 07 kwie 2017, 10:23

Wybór samochodu dla rodziny na pewno nie jest prostym zadaniem. Wiele osób koncentruje się na niskim spalaniu, dużym komforcie czy wyglądzie zewnętrznym, a zapomina o najważniejszym - bezpieczeństwie. Można je zapewnić poprzez wybór auta z dużą ilością poduszek powietrznych, dobrymi wynikami w testach zderzeniowych czy opiniami na temat modelu w Internecie. W takim aucie warto przemyśleć wdrożenie monitoringu samochodu GPS, który zapewnia bezpieczeństwo nie tylko na drodze, ale także na parkingu. Przykładowo - zostawiamy dziecko na 2 min w aucie, bo chcemy w sklepie coś kupić lub na stacji zapłacić za paliwo. Czasem zdarza się nam zostawić kluczyki w samochodzie. I wtedy możemy narazić samochód na kradzież, a dziecko zostaje porwane. Z takim systemem odetniemy zapłon przez telefon komórkowy i bez problemu namierzymy samochodów. Bezpieczeństwo to moim zdaniem główne kryterium w wypadku wyboru nowego auta rodzinnego.
adamtokarski
newbie

Postautor: anli » 07 kwie 2017, 12:10

Moim zdaniem najlepsze jest kombi. Duża przestrzeń bagażowa i dla pasażerów.
anli
junior fellow

Postautor: kn0l » 09 kwie 2017, 13:54

Orientujecie sie moze gdzie najlepiej wziasc aktualnie samochod w leasing? Juz od jakiegos czasu przybieram sie do zakupu samochodu rodzinnego. Tak w skrocie na czym mi najbardziej zalezy: jak najnizszej awaryjnosci, tanich czesciach oraz rozsadnych kosztach eksploatacji. Prowadze takze maly biznes, wiec dobrze jakby dalo rade od czasu do czasu przewiezc jakies ciezsze rzeczy (paczki o wadze ~150kg). Przegladalem oferty wiekszych firm i jak do tej pory najlepiej wyglada Dacia. Macie moze wyrobiona opinie na temat ich produktow?

Obrazek
kn0l
newbie

Postautor: Adamila021 » 14 kwie 2017, 10:09

Wiadomo, że nie opel tigra, czy audi TT :D Najlepiej jakiś pięciodrzwiowy, albo VAN z przesuwanymi drzwiami. Co do modelu i marki to ekspertka nie jestem, ale poradzić się możecie na https://imoto.zone/ tam jest pełno kierowców oraz fachowców motoryzacyjnych, na pewno świetnie wam doradzą w tych tematach. Od razu możecie poszukać dla siebie auta tam, ponieważ wystawiają tam kierowcy swoje oferty.
Adamila021
greenhorn

Postautor: anli » 18 kwie 2017, 14:10

Moim zdaniem najlepszy kombi. Ewentualnie van.
anli
junior fellow

Postautor: darek323 » 20 kwie 2017, 13:44

Polecam jakiegoś dużego vana lub combi. Ja mam A6 w automacie i mega sobie to cenie ... Prawda jest taka, że są one troszkę awaryjne ale wystarczy zazwyczaj wymiana takich sterowników -> http://zmserwis.eu/pl/audi/naprawa-ster ... ronic-audi i skrzynia działa jak nowa. W korkach nie wyobrażam sobie już co chwile wyrzucać na luz...
darek323
newbie

Postautor: fetuz » 28 kwie 2017, 0:16

No to jest jedyna opcja. Jednak moim zdaniem van się ładniej od kombi prezentuje, zwłaszcza Seat http://www.autogrouppolska.seat-auto.pl/ . Taki samochodzik z chęcią bym przygarnęła :D Tylko nie wiem czy bym sobie poradziła z taką bestią, bo słaby ze mnie kierowca
fetuz
greenhorn

Postautor: ammellina » 28 kwie 2017, 14:44

Jeśli szukacie pomocy z zakresu samochodów to polecam firmę która specjalizuje się w nabijaniu klimatyzacji, nabijanie-klimatyzacji.pl to profesjonaliści jakich mało w Polsce. Sami zobaczcie na ich portfolio w tym zakresie, stoi na bardzo wysokim poziomie !
ammellina
newbie

Postautor: Ryty » 17 maja 2017, 10:05

Teraz modne są suv-y i takiego szukajcie.
Ryty
greenhorn

Postautor: Laura_682 » 23 maja 2017, 10:37

To rzecz gustu, mnie one akurat nie bardzo się podobają.
Laura_682
greenhorn

Postautor: weng » 30 maja 2017, 19:49

Samochód dla rodziny musi być przede wszystkim wygodny i pojemny. Uważam, że dobrym rozwiązaniem może być Mini Countryman, który nie dość, że spełnia te warunki, to jeszcze po prostu zachwyca wyglądem :) Zresztą przekonajcie się sami. Np. Bawaria Motors ma je w swojej ofercie http://bawariamotors.mini.com.pl/
Awatar użytkownika
weng
newbie

Postautor: angela88 » 06 cze 2017, 7:25

Jeżdże od kilku miesięcy citroenem c4 grand picaso i sie spisuje jak trzeba przy trójce maluchów. To co dla mnie najważniejsze czyli duzo miejsca z tyłu i pojemny bagażnik jest. Wygląda też spoko co wcale nie jest oczywiste w przypadku minivanów bo jak niektóre pokracznie wyglądają każdy wie ;) Tu ktoś wyżej pytał o leasing to można w salonie ogarnąć w dobrych pieniądzach. Rata miesięczna nie kosztuje milionów monet a jeszcze w kosztach uwzględniam wiec juz wogule oki
angela88
newbie

Postautor: Ryty » 14 cze 2017, 11:50

jak duża rodzina, wózek, pies...to ważne w wyborze samochodu.
Ryty
greenhorn

Postautor: Selenaa » 18 cze 2017, 17:58

Najlepiej jak samochód będzie bezpieczny. Uważam, że to podstawa :) Jak was nie stać, na odłożenie kasy, lub wam brakuje coś do dobrego samochodu, to zawsze warto wziąć pożyczkę. Teraz dostępne są chwilówki online, które są przyznawane bardzo szybko- do tego bez zbędnych papierków, tylko na sam dowód.
Selenaa
greenhorn

Postautor: dariasota » 25 lip 2017, 16:06

To zależy ile osobowa jest ta rodzina bo jeżeli 3 osoba to inny a jak 5 osobowa to inny :-)
dariasota
newbie

Postautor: Fuzz » 26 lip 2017, 10:46

A zastanawiałaś się nad nowym samochodem, bo tutaj widziałam kilka interesujących modeli Mazdy https://anndora.mazda-dealer.pl/modele Kilku mich znajomych jeździ Mazdami i wszyscy są zadowoleni z komfortu jazdy, ekonomii a także samego wyglądu samochodu.
Fuzz
greenhorn

Postautor: beatka333 » 26 lip 2017, 16:11

Według mnie taki który ma siedem siedzeń , nie znam się za bardzo na markach ale duże na pewno mają najwięcej miejsca
beatka333
newbie