Szkoła językowa w Warszawie

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: KamilKuczynski » 09 maja 2012, 18:42

dash2 pisze:Pozwolę przyłączyć się do dyskusji, pomimo, ze w Warszawie jest zdecydowanie bardzo duż…o szkół angielskiego z mojego oczywiście subiektywnego punktu widzenia ...

Jak juz przeczytałem dotąd to wiedziałem, ż…e będzie to English for you.

A ja polecam darmowy kurs, który promuje w stopce. Bardzo dobre metody, które pokazują jak w ciągu 6 miesięcy nauczyć się mówić płynnie i pewnie po angielsku.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56


Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: groll » 09 maja 2012, 20:24

Czy darmowy znaczy dobry, mam pewne wątpliwości
groll
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: KamilKuczynski » 09 maja 2012, 20:44

groll pisze:Czy darmowy znaczy dobry, mam pewne wątpliwości

Tak. Kurs jest bardzo dobry. Jest darmowy, aby pokazać się z dobrej strony. Po drugie jest krótki, ale dzięki temu moż…na szybko wdroż…yć lekcje i cieszyć się przyjemną nauką.

Natomiast największą jego zaletą jest system i treść. Ja z tymi metodami spotkałem się wcześniej, ale nigdy nie zwróciłem na nie uwagi i ich nie zastosowałem.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: wonnakjagoda » 16 maja 2012, 2:06

nic za darmo nie jest dobre, juz wole polować na promocje, takie jakta teraz w tfls
wonnakjagoda
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: Marek Lasowski » 16 maja 2012, 3:06

Jak dla mnie fajną ofertę mają w English For You, chodziłem przez cały semestr na kurs , fajnie udało mi się trochę zacząć mówić, szkoła na wysokim poziomie
Marek Lasowski
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: klass33 » 17 maja 2012, 22:23

Jaki polecacie ranking szkół
klass33
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: Gorący Juzek » 18 maja 2012, 2:06

klass33 pisze:Jaki polecacie ranking szkół



Spotkałem coś takiego

http://www.speak-point.pl/
Gorący Juzek
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: monk33 » 18 cze 2012, 18:58

Gorący Juzek pisze:
klass33 pisze:Jaki polecacie ranking szkół



Spotkałem coś takiego

http://www.speak-point.pl/



Dobrze wesprzeć wszystko poleceniem osoby, która zna daną szkołe , nawet z forum
monk33
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: sue24 » 18 cze 2012, 19:30

A ja polecam szkoły które są długo na rynku. Ja chodze do TFLS. Ponad 20 lat doświadczenia, wykwalifikowana kadra. Są naprawde dobrzy i potrafią przygotowac do egzaminów.
sue24
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: kosssools » 19 cze 2012, 9:12

Ja polecam T@T
kosssools
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: zmarszuj » 29 cze 2012, 17:45

No faktycznie w zalewie spamu moż…na jeszcze znaleźć wartościowe informacje, faktycznie TFLS jest dobrą szkołą.
zmarszuj
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: JakuB MAlik » 02 lip 2012, 10:18

Wybór szkoły językowej zawsze musi być przemyślany, ja zawsze biorę pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim wielkość grup, zajęcia z Nativami, zaplecze i wyposaż…enie. Jak dla mnie jest kilka warszawskich szkół językowych, które spełniają te kryteria. Chodziłem do Archibalda, potem przeniosłem się do English FOr You, obie te szkoły długo są na rynku. Dodatkowym atutem English For You są bardzo ciekawe warsztaty w klubie dyskusyjnym prowadzone w przytulnej atmosferze. Waż…ne takż…e, ż…e szykując się do Cae przeprowadzone zostały egzaminy próbne w formie Mock Testu
JakuB MAlik
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: burgubd » 03 lip 2012, 14:26

Myślę, ze Mock test jest niezbędny aby prawidłowo przeprowadzić kurs do FCE lub CAe
burgubd
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: skaaam » 06 lip 2012, 9:27

Oczywiście, ze wybór konkretnej szkoły musi być przemyślany, nie powinniśmy się kierować impulsem chwili, pytajmy znajomych i wybierajmy szkoły z długim rodowodem
skaaam
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: Maarraa » 07 lip 2012, 19:50

skaaam pisze:Oczywiście, ze wybór konkretnej szkoły musi być przemyślany, nie powinniśmy się kierować impulsem chwili, pytajmy znajomych i wybierajmy szkoły z długim rodowodem


Długi rodowód to jaki rok dwa dziesięć....
Maarraa
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: kaassaa » 11 lip 2012, 11:51

Dl mnie liczą się tylko szkoły, które są na rynku powyż…ej 10lat
kaassaa
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: a4onboost » 12 lip 2012, 17:24

kaassaa pisze:Dl mnie liczą się tylko szkoły, które są na rynku powyż…ej 10lat


Znam szkołę która istnieje ponad 20 lat (konkretnie 21) której nikomu bym nie polecił, i znam też… takie które po 2-3 latach są już… bardzo ogarnięte.

Tak więc nie ma reguły.

Patrz raczej na to czy szkole udało się przejść jakąś zewnętrzną akredytację typu Akredytacja MEN (nie mylić z wpisem do spisu placówek w Kuratorium), EAQUALS lub PASE, co jest pewnego rodzaju gwarancją stosowania odpowiednich standardów w nauczaniu.

Zwróć takż…e uwagę na biuro - czy jest to jakaś klita na poddaszu lub przerobione na 'szkołę' M-3, czy też… biuro z prawdziwego zdarzenia, nowoczesne i przestronne, dostosowane do potrzeb nauczania (jeż…eli nie wiesz jak powinno wyglądać biuro szkoły polecam wizytę w British Council lub Archibaldzie).

Waż…ne jest takż…e wyposaż…enie - biała tablica i magnetofon to już… za mało. W dobrych szkołach mają tablice interaktywne, komputery, projektory itp.
a4onboost
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: KamilKuczynski » 12 lip 2012, 17:29

a4onboost pisze:
kaassaa pisze:Dl mnie liczą się tylko szkoły, które są na rynku powyż…ej 10lat


Patrz raczej na to czy szkole udało się przejść jakąś zewnętrzną akredytację typu Akredytacja MEN (nie mylić z wpisem do spisu placówek w Kuratorium), EAQUALS lub PASE, co jest pewnego rodzaju gwarancją stosowania odpowiednich standardów w nauczaniu.

Na pewno jest to gwarant trzymania się pewnych standardów. Jestem jeszcze ciekawy czy są jakieś badania ile osób po pół roku, roku i półtora roku jest w stanie spokojnie, pewnie siebie i bez zająknięcia rozmawiać?
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: muzikqq » 12 lip 2012, 22:33

Zgadzam się wyposaż…enie jest bardzo wązne
muzikqq
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: minka4555 » 13 lip 2012, 0:15

muzikqq pisze:Zgadzam się wyposaż…enie jest bardzo wązne


Dla mnie liczy się tylko lektor, reszta to dodatek i zabawa
minka4555
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: a4onboost » 15 lip 2012, 11:41

minka4555 pisze:Dla mnie liczy się tylko lektor, reszta to dodatek i zabawa


Czyli równie dobrze moż…esz się umawiać z lektorem na ławeczce w parku ;)

Takie nowoczesne dodatki jak projektory czy tablice interaktywne są po to, aby nauczanie wspomóc i urozmaicić.

To samo dotyczy warunków w których odbywają się lekcje. Zawsze chętniej się chodzi do szkoły która ma przestronne, nowoczesne i klimatyzowane sale, niż… do takiej która ma zajęcia w piwnicy (sufit 2,2m), z zerowym dostępem światła słonecznego, przy obdrapanych stołach.
a4onboost
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: kadda » 16 lip 2012, 15:05

a4onboost pisze:
minka4555 pisze:Dla mnie liczy się tylko lektor, reszta to dodatek i zabawa


Czyli równie dobrze moż…esz się umawiać z lektorem na ławeczce w parku ;)

Takie nowoczesne dodatki jak projektory czy tablice interaktywne są po to, aby nauczanie wspomóc i urozmaicić.

To samo dotyczy warunków w których odbywają się lekcje. Zawsze chętniej się chodzi do szkoły która ma przestronne, nowoczesne i klimatyzowane sale, niż… do takiej która ma zajęcia w piwnicy (sufit 2,2m), z zerowym dostępem światła słonecznego, przy obdrapanych stołach.


Wyposaż…enie jest waż…ne musimy iść z duchem czasu
kadda
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: maska22 » 16 lip 2012, 21:54

Moze tak, ja tam tablice interaktywne uważ…am za bajer
maska22
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: Mary33 » 17 lip 2012, 8:34

maska22 pisze:Moze tak, ja tam tablice interaktywne uważ…am za bajer


Miałam w jednej szkole , średnio mi się pdobało
Mary33
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: miara » 17 lip 2012, 22:13

Mary33 pisze:Miałam w jednej szkole , średnio mi się pdobało


Nie słyszałem jeszcze o nikim, komu tablica interaktywna mogła by się nie podobać.

To super udogodnienie, moż…esz sobie wyświetlać filmy będące w media packach do książ…ek (nie trzeba już… wytaczać telewizora i DVD - dodatkowa zaleta to duż…o większy obraz wyświetlany na tablicy), na tej samej zasadzie puszczać listeningi, wyświetlać materiały własne, robić na tablicy ćwiczenia itd.

Inna sprawa, ż…e lektor musi mieć odpowiedni warsztat aby z niej korzystać.

O fakcie, ż…e wiele szkół będąc, jak to się ładnie mówi, 'behind the curve', próbuje umniejszać zalety takich tablic nie wspominam ...
miara
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: kajko11 » 17 lip 2012, 23:52

Wszystkiego z umiarem
kajko11
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: total » 18 lip 2012, 10:45

miara pisze:
Mary33 pisze:Miałam w jednej szkole , średnio mi się pdobało


Nie słyszałem jeszcze o nikim, komu tablica interaktywna mogła by się nie podobać.

To super udogodnienie, moż…esz sobie wyświetlać filmy będące w media packach do książ…ek (nie trzeba już… wytaczać telewizora i DVD - dodatkowa zaleta to duż…o większy obraz wyświetlany na tablicy), na tej samej zasadzie puszczać listeningi, wyświetlać materiały własne, robić na tablicy ćwiczenia itd.

Inna sprawa, ż…e lektor musi mieć odpowiedni warsztat aby z niej korzystać.

O fakcie, ż…e wiele szkół będąc, jak to się ładnie mówi, 'behind the curve', próbuje umniejszać zalety takich tablic nie wspominam ...



Nie zapominajmy o roli lektora
total
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: Maggda. T. » 18 lip 2012, 12:42

Miałam zajęcia z tablicami interaktywnymi i były na plus
Maggda. T.
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: burdaaa » 18 lip 2012, 14:31

Maggda. T. pisze:Miałam zajęcia z tablicami interaktywnymi i były na plus


Jak często powinny odbywać się zajęcia z tablicami
burdaaa
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: aroma11 » 22 lip 2012, 14:00

To zależ…y od programu nauczania i pomysłowości lektora
aroma11
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: magnusss » 23 lip 2012, 12:26

aroma11 pisze:To zależ…y od programu nauczania i pomysłowości lektora


Przede wszystkim programu naucznia
magnusss
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: maderrrr » 24 lip 2012, 12:27

inwencja i jeszcze raz inwencja
maderrrr
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: stool » 24 lip 2012, 21:35

aroma11 pisze:To zależ…y od programu nauczania i pomysłowości lektora


Dlatego czasami warto powierzyć kurs młodszej osobie
stool
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: icebox » 28 lip 2012, 10:36

Ja tam uważ…am ż…e przy wybieraniu szkoły należ…y kierowac się faktem ile szkoła istnieje na rynku i jak działa. Wybrałam szkołę TFLS w Warszawie. To co istotne: dobry dojazd na zajęcia, niskie ceny i wykwalifikowana kadra a nie studenci... Waż…ny też… jest ranking zadawalności egzaminów. TFLS daje gwarancję zdania egzaminów.
icebox
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: ranking » 29 lip 2012, 22:43

Gorący Juzek pisze:
klass33 pisze:Jaki polecacie ranking szkół



Spotkałem coś takiego

http://www.speak-point.pl/


To chyba jedyna aktualny rankng
ranking
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: miara » 31 lip 2012, 23:53

icebox pisze:Ja tam uważ…am ż…e przy wybieraniu szkoły należ…y kierowac się faktem ile szkoła istnieje na rynku i jak działa. Wybrałam szkołę TFLS w Warszawie. To co istotne: dobry dojazd na zajęcia, niskie ceny i wykwalifikowana kadra a nie studenci... Waż…ny też… jest ranking zadawalności egzaminów. TFLS daje gwarancję zdania egzaminów.


Akcja reklamowa szkoły TFLS na forach językowych jak widać trzyma się mocno !
miara
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: prawdziwekthe best » 01 sie 2012, 8:43

I bardzo dobrze , gdyż… twoja szkółka Miara, niestety troszkę podupada
prawdziwekthe best
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: martina22 » 05 sie 2012, 22:52

maderrrr pisze:inwencja i jeszcze raz inwencja


Pytanko, jak szkoła motywuje lektorów do pracy, czy liczy się tylko kaska
martina22
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: ramses22 » 09 sie 2012, 13:43

Gorący Juzek pisze:
klass33 pisze:Jaki polecacie ranking szkół



Spotkałem coś takiego

http://www.speak-point.pl/


A coś alternatywnego, spotkaliście, dobrze jest porównać rankingi
ramses22
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: jassik » 10 sie 2012, 10:19

Jaki musi byc dobry lektor, aby mogl naczac dzieci
jassik
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: nowysluchacz » 16 sie 2012, 9:15

Jestem zainteresowany kursami w TFLS i English For YOU. Proszę napiszcie jakich lektorów polskich oraz Nativów polecacie w tych szkołach w zakresie języka angielskiego. Jestem zainteresowany kursem przygotowującym do jakiegoś certyfikatu
nowysluchacz
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: BeBritish » 16 sie 2012, 23:26

Ludzie idźcie do British Council!!! Fakt, mają drogo, ale chyba lepiej wydać raz i mieć 100% gwarancji efektów, niż… połowę tego wyrzucić w błoto... Sale są super, nie ma lektorów 'z przypadku' i trzymają niezmienny poziom od lat!
BeBritish
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: wiemwszystko » 17 sie 2012, 8:42

oj Adaś, Adaś
wiemwszystko
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: Gość » 17 sie 2012, 15:23

nowysluchacz pisze:Jestem zainteresowany kursami w TFLS i English For YOU. Proszę napiszcie jakich lektorów polskich oraz Nativów polecacie w tych szkołach w zakresie języka angielskiego. Jestem zainteresowany kursem przygotowującym do jakiegoś certyfikatu


Nie korzystałem z usług English For You i TFLS, ale uważ…am, ż…e fajnych lektorów mają w Beneficie
Gość
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: wokool » 18 sie 2012, 19:06

nowysluchacz pisze:Jestem zainteresowany kursami w TFLS i English For YOU. Proszę napiszcie jakich lektorów polskich oraz Nativów polecacie w tych szkołach w zakresie języka angielskiego. Jestem zainteresowany kursem przygotowującym do jakiegoś certyfikatu


Co cię przekonuje akurat w tych szkołach w Wawie ???. Ja osobiście polecam Cityschool
wokool
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: nowysluchacz » 19 sie 2012, 13:34

Jeż…eli chodzi o TFls wydaje mi się ż…e mają wysoko współczynnik zdawalności egzaminów, szkoła z duż…ym doświadczeniem, natomiast w English For You podoba mi się ż…e zajęcia prowadzone są zarówno przez polskiego lektora od gramatyki i Nativa od konwersacji. Mam barierę w mówieniu i to moż…e być skuteczne. Dlatego interesują mnie te szkoły.
nowysluchacz
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: jolajola » 19 sie 2012, 17:07

tak, popieram. Ja chodze do TFLS. Sprawdzona szkoła z Akredytacją MEN

skaaam pisze:Oczywiście, ze wybór konkretnej szkoły musi być przemyślany, nie powinniśmy się kierować impulsem chwili, pytajmy znajomych i wybierajmy szkoły z długim rodowodem
jolajola
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: kordianek » 23 sie 2012, 18:42

Jak polubić naukę angielskiego
kordianek
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: stary słuchacz poleca » 23 sie 2012, 21:36

nowysluchacz pisze:Jestem zainteresowany kursami w TFLS i English For YOU. Proszę napiszcie jakich lektorów polskich oraz Nativów polecacie w tych szkołach w zakresie języka angielskiego. Jestem zainteresowany kursem przygotowującym do jakiegoś certyfikatu


Jakiś czas temu sam skorzystałem z tego forum i wybrałem sobie szkołe angielskiego. Wybrałem English For You. Jeż…eli chodzi o lektorów polecam Małgosie i native speakera Mary. Zarąbiście wspólpracowali. Rzeczywiście system dualny English for You był dla mnie na plus. Podszkoliłem gramę i przede wszyskim konwersację. Uważ…am ,ż…e jak ktoś ma blokadę z mówieniem warto tam uderzać. Korzystajcie z dodatkowych warsztatów w tej szkole
stary słuchacz poleca
 

Re: Szkoła językowa w Warszawie

Postautor: stary słuchacz poleca » 23 sie 2012, 21:43

jak tam Miara ,ok
stary słuchacz poleca
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości