English For You- fajnie jest

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: mariankaaa » 15 lip 2012, 22:46

magnolia 1 pisze:Jeż…eli chodzi o Profi Lingua, to rzeczywiście moż…na trafić na niezłą kadrę, chodziłem tam na kurs maturalny, był dobrze prowadzony. Lektorka miała pasję i chyba zależ…ało jej na wynikach.


Pasja to bardzo waż…ny element podczas procesu edukacji niezależ…nie od szkoły językowej jaką wybieramy
mariankaaa
 


Re: English For You- fajnie jest

Postautor: 11union » 15 lip 2012, 22:52

Szkoła, szkołą zawsze liczy się lektor jaki prowadzi i moż…e powinien dodatkowo zostać stworzony ranking lektorów
11union
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: mizaga1122 » 16 lip 2012, 11:53

Marlena Karlewska pisze:Jeż…eli chodzi o m moją opinie o English for You - rzeczywiście szkoła nastawiona na gadanie, bardzo fajne dodatkowe warsztaty, rzeczywiście warto korzystać, czasami kiepskie terminy, nie zawsze pasują. Duż…o testów progresywnych i to jest ok, szkoda ż…e nie było w mojej grupie jednego podsumowującego. Wiem, ż…e taki jest w przypadku kursów do FCE i CAe. Plus zdecydowany, moż…na choć trochę przełamać opory w mówieniu i e tym są bardzo dobrzy. Polecam takż…e mniejszą szkołę Lektor.


Korzystałem z takich warsztatów w innej szkole językowej, według mnie taka forma zajęć czasami moż…e być bardzo korzystna, gdyż… urozmaica ona prowadzony kurs. Przede wszystkim jednak moż…e podcągnąc sprawę konwersacji
mizaga1122
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: circus » 16 lip 2012, 14:49

Generalnie warsztaty są fajnym uzupełnieniem
circus
 

Re: English for You w Warszawie

Postautor: momurss » 22 lip 2012, 11:55

Julkafartowna pisze:Zgadza się , zajęcia w małych grupach oraz system dualny to niezły patent na przełamanie barier mówienia. Podoba mi się ż…e gramatyka jest z polskim lektorem , konwersacje z nativem


Ja mam zdanie następujące w tej sprawie, najlepsza opcja jest gdy zupełnie wykasujemy polskiego lektora z prowadzonych zajęć, taki kurs będzie bardziej zbliż…ony do naturalnej nauki języka. Osoby które wyemigrowały zupełnie nie mają zajęć z polskim lektorem i uczestniczą np. w Anglii w kursach prowadzonych jedynie przez Nativów. Z drugiej strony nie wyobraż…am sobie takiego kursu, który będzie prowadzony jedynie przez polaków, często jedynie teoretyków języka angielskiego
momurss
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: dr.polski33 » 24 lip 2012, 11:58

Ja nie uważ…am, ż…e zajęcia prowadzone tylko przez Nativa są skuteczniejsze.
dr.polski33
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: magnussss » 09 sie 2012, 23:34

Jeż…eli chodzi o konwersacje English For You ma dla mnie bardzo ciekawą propozycję
magnussss
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: nowysluchacz » 16 sie 2012, 8:16

Witajcie

Nie chodziłem do English For You, chcę zapisać się do tej szkoły w semestrze jesiennym, czy ktoś moż…e polecić mi konkretnych lektorów, zwłaszcza Nativów. Napiszcie których polecacie bardziej, których mniej.

Dzięki
nowysluchacz
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: kaawwss » 25 sie 2012, 10:18

Polecam english by phone
kaawwss
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: Jakub Terlecki » 28 sie 2012, 10:28

nowysluchacz pisze:Witajcie

Nie chodziłem do English For You, chcę zapisać się do tej szkoły w semestrze jesiennym, czy ktoś moż…e polecić mi konkretnych lektorów, zwłaszcza Nativów. Napiszcie których polecacie bardziej, których mniej.

Dzięki


Mają tam kilku bardzo dobrych Amerykanów, ja miałem jakiś czas temu zajęcia z Travisem i Chadem z USa, wiem, ze Mary i Stanley mają dobre opinie, mniej Susan ( tak słyszałem od koleż…anki). Ogólnie system nauki jest fajny
Jakub Terlecki
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: Jakub Terlecki » 28 sie 2012, 10:30

Nie zapominajmy o polskiej kadrze - polecam Magdę Sprysak, Kamile Turek mniej Patrycję. To jest oczywiście subiektywne, jak wszystko w ż…yciu, kazdy patrzy troszkę inaczej
Jakub Terlecki
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: Jakub Terlecki » 28 sie 2012, 10:31

kaawwss pisze:Polecam english by phone


Osobiście nie polecam kursów on line, wolę te w szkole językowej tej lub innej
Jakub Terlecki
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: manik » 30 sie 2012, 20:33

Podoba mi się ta metoda, moż…e skorzystam
manik
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: ca-ll » 06 wrz 2012, 7:56

Porównując róż…ne metody zastanawiam się właśnie na d metodą dualną w English For You ( zależ…y mi na konwersacjach) i callanem.
ca-ll
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: kaalla » 08 wrz 2012, 11:33

ca-ll pisze:Porównując róż…ne metody zastanawiam się właśnie na d metodą dualną w English For You ( zależ…y mi na konwersacjach) i callanem.


Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, co jest lepsze, zdecydowanie nalęzy do tego podejść indywidualnie
kaalla
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: callanista » 11 wrz 2012, 18:04

Kiedyś chodziłem na Callana i było bardzo dobrze, ale to było jakieś 10 lat temu
callanista
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: moggi » 12 wrz 2012, 21:07

callanista pisze:Kiedyś chodziłem na Callana i było bardzo dobrze, ale to było jakieś 10 lat temu


ja callan, to nie polecam
moggi
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: Mańka22 » 13 wrz 2012, 8:55

moggi pisze:
callanista pisze:Kiedyś chodziłem na Callana i było bardzo dobrze, ale to było jakieś 10 lat temu


ja callan, to nie polecam


Zgadzam się, chodziłam zarówno na Callana i korzystałam z metody dualnej w English For You. Dla mnie ta druga okazała się bardziej skuteczna.
Właśnie to, ż…e zajęcia w English For You rozdzielone były, polski lektor porządkował gramatykę, Native zajmował się konwersacjami. Udało mi się poprawić mówienie, ale takż…e trochę zdziałać z gramatyką.
Z innych warszawskich szkół godny uwagi jest Tower, który zresztą działa nieopodal i jest sporą konkurencją dla English for You
Mańka22
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: Jakub Zbarski » 15 wrz 2012, 11:52

Jak każ…de miejsce ma swoje plusy i minusy, ale zdecydowanie więcej przemawia na korzyść English For You, rzeczywiście jedna z niewielu szkół w Warszawie, gdzie uczą mówić. Dobry dostęp do Nativów i to z tej najwyż…szej półki.
Szkoła ma bardzo kosmopolityczną atmosferę, moż…na spotkać Nativów z róż…nych krajów anglojęzycznych, szczególnie podczas dodatkowych konwersacji.
Mają spore zainteresowanie, więc czasami trudno zapisać się na dobrą godzinę, gdyż… brakuje miejsc.
Opisany powyż…ej Tower rzeczywiście uchodzi za dobrą szkołę i jest w centrum sporą konkurencją do ENglsh For You
Jakub Zbarski
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: Jakub Zbarski » 15 wrz 2012, 11:55

Uczęszczałem do tej szkoły w zeszłym semestrze.
Jakub Zbarski
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: Wiolunia11 » 18 wrz 2012, 11:04

Chcę zapisać się do tej szkoły, napiszcie proszę jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna, czy jest bardzo stresująca, z jakich części się składa ???
Wiolunia11
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: karolinka11 » 19 wrz 2012, 13:37

Wiolunia11 pisze:Chcę zapisać się do tej szkoły, napiszcie proszę jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna, czy jest bardzo stresująca, z jakich części się składa ???



Najpierw dostajesz test gramatyczny, potem dokładana rozmowa z lektorem i praca z tekstem,
Pamiętaj, ze w tej szkole w każ…dej grupie jest 2 lektorów, polski od gramatyki i Native od konwersacji. Dlatego rozmowa po angielsku jest waż…nym elementem przy wyborze grupy,

Tak czy inaczej English For You to szkoła dobrze ogarnięta, więcej plusów niż… minusów.


Polecam
karolinka11
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: Magda Piórkowska » 22 wrz 2012, 22:14

W Warszawie jedna z lepszych placówek, baaardzo długo na rynku, kilkanaście lat, zarąbista obsługa, tłumek w biurze, duż…o chętnych do zapisania się a mimo to każ…dy traktowany indywidualnie.
Jestem od 3 lat w tej szkole i widzę jej pozytywny rozwój.
Magda Piórkowska
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: Władek-mały » 23 wrz 2012, 19:44

Czy kursy do CAE lub FCE w English For You są w systemie jedno, czy dwu semestralnym.
Chciałbym zdawać egzamin w czerwcu ???
Władek-mały
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: SouthAfricanBoy » 23 wrz 2012, 21:11

Władek-mały pisze:Czy kursy do CAE lub FCE w English For You są w systemie jedno, czy dwu semestralnym.
Chciałbym zdawać egzamin w czerwcu ???


Oj kolego, to zalezy kiedy chcesz, lub moż…esz zdawać ten egzamin
SouthAfricanBoy
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: siłacz » 28 wrz 2012, 9:05

Władek-mały pisze:Czy kursy do CAE lub FCE w English For You są w systemie jedno, czy dwu semestralnym.
Chciałbym zdawać egzamin w czerwcu ???


Niezależ…nie od szkoły językowej, pełen kurs do FCE/CAE obejmuje około 100-120 godzin. Moż…e być krótszy, jeż…eli potrzeba jedynie powtórki
siłacz
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: 1alka1 » 30 wrz 2012, 10:34

Ilość godzin zależ…y takż…e od pracy w domu, gdyż… jak wiadomo sporo moż…emy zdziałać pracując we własnym zakresie
1alka1
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: juggy » 01 paź 2012, 23:10

1alka1 pisze:Ilość godzin zależ…y takż…e od pracy w domu, gdyż… jak wiadomo sporo moż…emy zdziałać pracując we własnym zakresie


Języka nie nauczysz się w domu, jakaś dobra szkoła się przyda
juggy
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: 11kosa11 » 05 paź 2012, 12:58

Mogę pozytywnie wypowiedzieć się zarówno o English For You jak również… TFLs, dwie sprawdzone firmy działające na terenie Warszawy
11kosa11
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: Jowiata M-K » 08 paź 2012, 10:27

Kiedyś do matury przygotowali mnie świetnie do matury właśnie w TFLS. Wielki szacun, poszło mi łatwo. Rzeczywiście dobra szkoła, potem w English For You kurs na B2, duż…o konwersacji, bardzo dobry jest ten system, gdzie uczy polski lektor i Native Spaeker, gorąco polecam.
Moją ulubioną lektorką była wówczas Beata Kamińska, bardzo dobre zajęcia ze Stanleyem, cierpliwy gość, potrafiący nauczać języka, super sprawa.
Jowiata M-K
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: G-B » 12 paź 2012, 10:27

callanista pisze:Kiedyś chodziłem na Callana i było bardzo dobrze, ale to było jakieś 10 lat temu


W kwestii Callana dobra szkoła to GB English
G-B
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: ruda111 » 20 paź 2012, 11:16

Skorzystałam z tego forum wybierając szkołę angielskiego. Moje opinie o English For You generalnie pokrywają się z tym co piszą inni, duż…o jest róż…nych konwersacji, szkoła fajnie łączy zarówno zajęcia konwersacyjne jak również… gramatyczne. Opisywany system z 2 lektorami jest skuteczny- podszkolisz gramatykę i zmuszą cię do mówienia z Nativem
ruda111
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: Mateusz - Skarski » 25 paź 2012, 10:46

Zamierzam wypróbować English for You, słyszałem od koleż…anki, ze to dobra szkoła, ż…e uczą tylko angielskiego. Nastawiona na mówienie, a o to mi najbardziej chodzi. Zaczynam kurs w poniedziałek , dowiedziałem się ż…e Nativem jest Amerykanin. Zobaczymy jak polska lektorka ogarnie moją gramatykę.
Do tej pory chodziłem do Profi Lingua we Wrocławiu, teraz mieszkam w Warszawie i wybrałem English For You, gdyż… poleciła mi ją konkretna osoba
Mateusz - Skarski
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: down-up » 29 paź 2012, 9:21

Mateusz - Skarski pisze:Zamierzam wypróbować English for You, słyszałem od koleż…anki, ze to dobra szkoła, ż…e uczą tylko angielskiego. Nastawiona na mówienie, a o to mi najbardziej chodzi. Zaczynam kurs w poniedziałek , dowiedziałem się ż…e Nativem jest Amerykanin. Zobaczymy jak polska lektorka ogarnie moją gramatykę.
Do tej pory chodziłem do Profi Lingua we Wrocławiu, teraz mieszkam w Warszawie i wybrałem English For You, gdyż… poleciła mi ją konkretna osoba


generalnie jak będziesz korzystał z zajęć, brał udział w dodatkowych konwersacjach powinieneś być zadowolony z usług English For You
down-up
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: Karina Lipińska » 06 lis 2012, 10:49

Do tej pory na temat dodatkowych konwersacji tylko czytałam, większość osób sobie je chwaliła, ostatnio wybrałam się na nie. Kurcze jak fajnie, miejsce spotkań to kawiarenka English For You (przyciemniane światełko, ciasteczka i herbatka za free) , najważ…niejsze jednak, ż…e miejsce gdzie moż…na pogadać z róż…nymi Nativami po angielsku. Bardzo fajne miejsce spotkań, opcja na konersacje :) :)
Karina Lipińska
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: stylik » 08 lis 2012, 11:38

Wiolunia11 pisze:Chcę zapisać się do tej szkoły, napiszcie proszę jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna, czy jest bardzo stresująca, z jakich części się składa ???


Piszesz test, dostajesz tekst do przeczytania, potem rozmowa z lektorem i proponują Ci kurs językowy
stylik
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: scram » 12 lis 2012, 9:43

Bez względu do jakiej szkoły się zapiszesz bardzo waż…ne w jaki sposób przeprowadzona zostanie rozmowa wstępna, jeż…eli jest to dokładna weryfikacja, jest wówczas duż…a szansa, ze grupa zostanie do ciebie prawidłowo dobrana
scram
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: fervid » 13 lis 2012, 9:23

Dokładnie, bardzo waż…ne, aby nie pomieszać ludzi, młodzież…y z dorosłymi
fervid
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: arnol » 27 lis 2012, 12:30

Dobór grupy jest sprawą podstawową i daje szanse na zdobycie odpowiedniej wiedzy językowej
arnol
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: sior » 29 lis 2012, 11:15

Jestem zdania, ż…e właśnie od prawidłowej rozmowy wstępnej zależ…y los i powodzenie całego kursu
sior
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: Jurek P-s » 02 gru 2012, 11:46

Kilka szkół w Warszawie, English For You należ…y niewątpliwie do jednej z lepszych. Rzeczywiście uczą tylko jednego języka, czyli angielskiego.
Większość lektorów pracuje z pasją, Native wciągają do rozmów, dodatkowe warsztaty to pełnowartościowe spotkania. Najważ…niejsza sprawa to system dualny polski lektor i Native w jednym kursie
Z innych warszawskich szkół , korzystałem z usług Bokano na Chmielnej, kurs metodą Callana na wysokim poziomie.
Jurek P-s
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: middw » 08 gru 2012, 10:43

Jeż…eli chodzi o kursy językowe to ja miałam styczność ze szkołą Lexix na Marszałkowskiej, było to już… dawno, ale lektorzy byli zawsze przygotowani do zajęć, znajoma zresztą wyjechała na obóz językowy do Irlandii organizowany właśnie przez nich
middw
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: darris » 10 gru 2012, 10:25

To fakt w Centrum Warszawy obecnie jest spore zagęszczenie szkół językowych
darris
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: door1 » 23 gru 2012, 21:45

darris pisze:To fakt w Centrum Warszawy obecnie jest spore zagęszczenie szkół językowych


Na samej Marszłkowskiej są ze 4-6 szkoł
door1
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: Gość » 02 sty 2013, 11:07

The Tower i Metodyści są właśnie na Marszłkowskiej
Gość
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: zaarr » 03 sty 2013, 12:14

Anonymous pisze:The Tower i Metodyści są właśnie na Marszłkowskiej



metodyści to najdłuż…ej działająca szkoła w Polsce
zaarr
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: wolkie » 08 sty 2013, 11:15

Jurek P-s pisze:Kilka szkół w Warszawie, English For You należ…y niewątpliwie do jednej z lepszych. Rzeczywiście uczą tylko jednego języka, czyli angielskiego.
Większość lektorów pracuje z pasją, Native wciągają do rozmów, dodatkowe warsztaty to pełnowartościowe spotkania. Najważ…niejsza sprawa to system dualny polski lektor i Native w jednym kursie
Z innych warszawskich szkół , korzystałem z usług Bokano na Chmielnej, kurs metodą Callana na wysokim poziomie.


Rzeczywiście dobrze, jeż…eli szkoła oferuje Nativów, ja osobiście korzystam z korków, ale czemu nie iśc do szkoły
wolkie
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: sibii » 09 sty 2013, 12:58

Moim jednak zdaniem nauka w szkole językowej jest zdecydowanie korzystniejsza niż… wykupienie sobie zajęć indywidualnych w formie korepetycji językowych.
sibii
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: anatol1 » 10 sty 2013, 11:11

sibii pisze:Moim jednak zdaniem nauka w szkole językowej jest zdecydowanie korzystniejsza niż… wykupienie sobie zajęć indywidualnych w formie korepetycji językowych.


Musze przyznać rację, warto jednak wybierać sprawdzone szkoły językowe
anatol1
 

Re: English For You- fajnie jest

Postautor: bodrys » 12 sty 2013, 19:12

Jurek P-s pisze:Kilka szkół w Warszawie, English For You należ…y niewątpliwie do jednej z lepszych. Rzeczywiście uczą tylko jednego języka, czyli angielskiego.
Większość lektorów pracuje z pasją, Native wciągają do rozmów, dodatkowe warsztaty to pełnowartościowe spotkania. Najważ…niejsza sprawa to system dualny polski lektor i Native w jednym kursie
Z innych warszawskich szkół , korzystałem z usług Bokano na Chmielnej, kurs metodą Callana na wysokim poziomie.


Jak intensywne są kursy w English FOr You, ile generalnie jest zajęć w cigu tygodnia - interesuje mnie zarówno kurs semestralny jak również… myśle o wakacjach
bodrys
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości