Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: grimy » 02 mar 2012, 2:18

Wybierając szkołę kierowałam się rankingami i zdecydowałam sie własnie na TFLS. Mija już… semestr nauki i muszę przyznac ż…e dokonałam właściwego wyboru. W grupie mam 5 osób dzięki czemu częsciej kazdy moze uczestniczyc w zajeciach i są bardziej efektywne. Dodatkowo chodzę na konwersacje z nativem. Bardzo fajny pomysł. Dzieki temu moż…na przełamac się w mówieniu. Polecam
grimy
 


Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: alak11 » 02 mar 2012, 7:12

barka12 pisze:Mnie w English For You pasują dwie sprawy. Szkoła uczy tylko jednego języka tzn. angielskiego, po drugie w każ…dej grupie jest osoba z kraju anglojęzycznego, po trzecie mają dobrze przygotowane i wyposaż…one np w tablice interaktywne.


I to też… mi odpowiada w English For You
alak11
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: cough » 07 mar 2012, 18:58

W Warszawie jest kilka propozycji, ale z mojego punktu widzenia jedna z ciekawszych propozycji dla mnie to szkoła English For You. Ostatnio wprowadzone tablice interaktywne bardzo urozmaiciły zajęcia. Zajęcia z Nativami generalnie bardzo spoko, zwłaszcza Mary wie co ma robić. Polska lektorka Bianka jest z niesamowitym zapałem do pracy. Szkoła oferuje testy progresywne i to motywuje
cough
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: cough » 08 mar 2012, 4:04

Ja nie mam nic do Tfls, ale akurat mam fajne doświadczenie z English For You, zresztą nie moż…na chodzić do wszystkich szkół w Warszawie. English For You działa długo więc moż…na zaufać
cough
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: wander6 » 09 mar 2012, 18:37

Tak , szkól jest duzo. Ja chodziłam na kurs przygotujący do FCE w szkole TFLS. Jestem bardzo zadowolona z tej szkoły. świetnie mnie przygotowali. Napewno wrócę do tej szkoły przy przygotowaniach do CPE.
wander6
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: Katarzyna Milewska » 10 mar 2012, 16:55

Moż…e nie będę zbyt oryginalna w mojej wypowiedzi, ale English For You to ze szkół do jakich chodziłam zdecydowanie miejsce gdzie nauczą cię mówić. Sama trafiłam z rekomendacji kolegi i wcale nie ż…ałuję. Zajęcia są dynamiczne i jest sporo mówienia. Sale dobrze wyposaż…one. Justyna Borsuk prowadzi część gramatyczną, Stanley konwersacje. Dobry duet
Katarzyna Milewska
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: bunk11 » 10 mar 2012, 22:05

Co szicie o Spiku, moż…e to jakas opcja
bunk11
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: Jarek Karolski » 11 mar 2012, 16:19

Katarzyna Milewska pisze:Moż…e nie będę zbyt oryginalna w mojej wypowiedzi, ale English For You to ze szkół do jakich chodziłam zdecydowanie miejsce gdzie nauczą cię mówić. Sama trafiłam z rekomendacji kolegi i wcale nie ż…ałuję. Zajęcia są dynamiczne i jest sporo mówienia. Sale dobrze wyposaż…one. Justyna Borsuk prowadzi część gramatyczną, Stanley konwersacje. Dobry duet


Rzeczywiście rekomendacje osób, które chodziły do szkoły językowej mogą być bardzo cenna wskazówką. Ja akurat trafiłem do English For You zupełnie przypadkiem, ale uważ…am, ż…e kursyw tej szkole są na wysokim poziomie, zwłaszcza część konwersacyjna
Jarek Karolski
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: Mikki12 » 11 mar 2012, 16:22

Ja osobiście zawsze wolę kontakt bezpośredni, zwyczajnie pójść, pogadać i zobaczyć na własne oczy, tak trfiłem na GLOBAL TREND, bardzo polecam
Mikki12
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: schoool » 19 mar 2012, 16:41

Nie znam
schoool
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: fizzy » 21 mar 2012, 2:18

wander6 pisze:Tak , szkól jest duzo. Ja chodziłam na kurs przygotujący do FCE w szkole TFLS. Jestem bardzo zadowolona z tej szkoły. świetnie mnie przygotowali. Napewno wrócę do tej szkoły przy przygotowaniach do CPE.

Ja wróciłam do TFLS teraz po przerwie na kurs do FCE.
fizzy
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: Krinaka » 22 mar 2012, 18:14

Oprócz konwersacji i moż…liwości kontaktu z językiem dla bardzo waż…ne, gdy mam trochę bata nad sobą, szkoła językowa powinna przeprowadzać test progresywne i to mi właśnie odpowiada w English For you, zresztą w wielu szkołach myślę, ze jest podobnie
Krinaka
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: niunika » 22 mar 2012, 19:08

liof pisze:najlepsze są kursy internetowe, dają duż…a niezależ…ność


Popieram. ja dałam się skusić na dwie szkoły. Obie wypróbowałam i wybrałam szkołę shamrock. Fajna szkoła z duż…ym potencjałem. Kompetentna kadra, sama wybierałam w jakich godzinach lekcje nigdzie nie musiałam jeździć, chodzić. Poza tym byłam tylko ja i lektor a nie musiałam oglądać się na całą grupę, co w moim przypadku bardzo było dla mnie waż…ne, ponieważ… gdy robię błędy peszę się i zacinam i koniec z nauką. Wykupiłam lekcje próbną, zapłaciłam 1 zł i sprawdziłam. Teraz na pewno mówienie idzie mi znaczne lepiej i na pewno mniej się już… boje otwierać tego mojego dzioba.
niunika
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2012, 17:06

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: Maciek Trolski » 27 mar 2012, 19:28

Krinaka pisze:Oprócz konwersacji i moż…liwości kontaktu z językiem dla bardzo waż…ne, gdy mam trochę bata nad sobą, szkoła językowa powinna przeprowadzać test progresywne i to mi właśnie odpowiada w English For you, zresztą w wielu szkołach myślę, ze jest podobnie



Ja też… cenie English For You, przede wszystkim oferują niesamowitą moż…liwość kontaktu z Nativami, zajęcia w kafejce English for You są przyjemne i bardzo efektywne
Maciek Trolski
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: Magnolia111 » 28 mar 2012, 17:48

Moż…liwość trafienia na dobrego Nativa to plus
Magnolia111
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: edziatw » 29 mar 2012, 0:09

ja trafiłam na dobrego nativa w TFLS. Wreszcie zaczęłam mówić a nie dukać po sylabie.
edziatw
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: Marek Truszyński » 30 mar 2012, 22:19

Bardzo zależ…ało mi na lepszej pracy, szukałem szkoły, która umoż…liw mi na kontakt z ż…ywym językiem. Wybrałem English For you ze względu na moż…liwość zajęć z Nativami, nie zawiodłem się, po kilku miesiącach zajęć w systemie dualnym poprawiłem gramatykę , ale przede wszystkim mówienie. Metoda gdy temat jest wprowadzany przez polskiego lektora, a następnie rozwijany przez Amerykanina super pomysł. Roboty jeszcze nie zmieniłem, ale byłem na paru rozmowach i te po angielsku wypadły dobrze
Marek Truszyński
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: entire5 » 01 kwie 2012, 3:26

Do szkoły TFLS zapisałem się na język angielski . Muszę przyznać, ż…e jestem bardzo zadowolony z odbytego kursu. Poziom języka osób wykładających jest w 100% satysfakcjonujący, bardzo dobrze i jasno przekazują wiedzę. Zajęcia odbywają się w szkole, klasa jest odpowiednio przystosowana. Zajęcia z kursu odbywają się 2 razy w tygodniu po 90 minut, w czasie których zostaje przerobiona duż…a ilość materiału. Dodatkowo, jako zadania domowe często dawane są ćwiczenia na kserówkach z przerobionego materiału lub wysyłane maile z dodatkową pracą domową, słówkami, topikami. Na duż…ą pochwałę zasługuje stosunek lektorów do uczniów. Są mili i chętnie służ…ą pomocą. W kursie bardzo podoba mi się to, ż…e duż…y nacisk kładziony jest na 'speaking', co jest waż…ne. Wiedza sprawdzana jest poprzez testy po każ…dym unicie oraz dodatkowe prace pisemne. W razie jakichkolwiek niejasności, lektorzy bardzo chętnie i uprzejmie wyjaśniają problem. Oprócz standardowych lekcji do oferty otrzymałem bezpłatne konwersacje z native speakerami, które według mnie są atrakcyjną częścią kursu. Na zajęciach rozmawia się na róż…ne tematy ze speakerami z róż…nych anglojęzycznych krajów, dzięki czemu moż…na oswoić się z róż…ną wymową i poznać specyficzne słownictwo. Konwersacje odbywają się w małych grupach dopasowanych przez metodyków do poziomu uczniów, przez co każ…dy ma szansę na swobodne wypowiadanie się, bez tremy i stresu. W szkole panuje bardzo miła atmosfera, a kadra jest kompetentna. Polecam wszytkim szkołę tfls.
entire5
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: Justyna Arczewska » 01 kwie 2012, 5:03

Widać, ż…e dobra szkoła to taka która potrafi wsłuchać się w słuchacza i stara się zmobilizować go do pracy. Często nie jest to proste zadanie, ja chodziłam do wielu szkół, jednak dla mnie oferta warszawskiej English for You okazała się zdecydowanie najkorzystniejsza, przede wszystkim system dualny. Fajna metoda, gdzie polski lektor wprowadza zagadnienie, które następnie jest rozwijane podczas konwersacji z Nativem, waż…ne ,ż…a na kazdym poziomie zaawansowania jest właśnie NAtive. Po drugie jako jedyna szkoła w Warszawie posiadają bardzo fajny klub dyskusyjny. Jest to rodzaj kawiarni, gdzie przy herbacie i ciastach( gratis) prowadzone są warsztaty.
Nic się nie płci dodatkowo za te spotkania. Podoba mi się to, gdyż… przychodząc na te konwersacje nie czuje zupełnie atmosfery szkolnej. Ogólnie polecam English for You i uznanie dla mojego Nativa Travisa z uSA
Justyna Arczewska
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: muska22 » 01 kwie 2012, 16:23

A ilu języków moż…na uczyć sie w tym samym czasia
muska22
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: zenek11 » 05 kwie 2012, 23:51

ja zwyczajnie lubię English For You, duż…o dobrych fluidów od lektorów i obsługi.
zenek11
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: malkia » 07 kwie 2012, 15:52

Dobry lektor to jaki ???
malkia
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: Marek Trolski » 08 kwie 2012, 5:40

Uważ…am , ż…e rzeczywiście dobrych lektorów mają w English For You,wiem , ze woelu pracuje tamod lat, np bardzo dobra Nativka MAry już… ze siedem. Szkoła tworzy bardzo fajne relacje między słuchaczami a lektorami. Szczególnie widać to podczas dodatkowych warsztatów gdzie spotykamy się w kafeje dyskusyjnej. Nie w zwykłej sali, ale przy kawie ,herbacie i ciasteczkach
Marek Trolski
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: huffy » 09 kwie 2012, 21:51

entire5 pisze:Do szkoły TFLS zapisałem się na język angielski . Muszę przyznać, ż…e jestem bardzo zadowolony z odbytego kursu. Poziom języka osób wykładających jest w 100% satysfakcjonujący, bardzo dobrze i jasno przekazują wiedzę. Zajęcia odbywają się w szkole, klasa jest odpowiednio przystosowana. Zajęcia z kursu odbywają się 2 razy w tygodniu po 90 minut, w czasie których zostaje przerobiona duż…a ilość materiału. Dodatkowo, jako zadania domowe często dawane są ćwiczenia na kserówkach z przerobionego materiału lub wysyłane maile z dodatkową pracą domową, słówkami, topikami. Na duż…ą pochwałę zasługuje stosunek lektorów do uczniów. Są mili i chętnie służ…ą pomocą. W kursie bardzo podoba mi się to, ż…e duż…y nacisk kładziony jest na 'speaking', co jest waż…ne. Wiedza sprawdzana jest poprzez testy po każ…dym unicie oraz dodatkowe prace pisemne. W razie jakichkolwiek niejasności, lektorzy bardzo chętnie i uprzejmie wyjaśniają problem. Oprócz standardowych lekcji do oferty otrzymałem bezpłatne konwersacje z native speakerami, które według mnie są atrakcyjną częścią kursu. Na zajęciach rozmawia się na róż…ne tematy ze speakerami z róż…nych anglojęzycznych krajów, dzięki czemu moż…na oswoić się z róż…ną wymową i poznać specyficzne słownictwo. Konwersacje odbywają się w małych grupach dopasowanych przez metodyków do poziomu uczniów, przez co każ…dy ma szansę na swobodne wypowiadanie się, bez tremy i stresu. W szkole panuje bardzo miła atmosfera, a kadra jest kompetentna. Polecam wszytkim szkołę tfls.

tak, to prawda. Ja tez chwalę zajęcia w TFLS.
huffy
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: bartoś » 08 maja 2012, 16:22

Osobiście miałem okazję uczestniczyć w kursach organizowanych w Warszawie przez English For You, dla mnie argumentem, który sprawił,ż…e zdecydowałem się na tę szkołę jest to, ż…e zajęcia ukierunkowane są na konwersacje oraz ż…e szkoła zajmuje się wyłącznie językiem angielskim. MAłe grupki i to zdecydowanie pozytywny atut szkoły. Moim ulubionym Nativem jest Travis, uroczy Amerykanin, kiedyś miałem kurs z Chrissem z Autralii, widać,ż…e szkoła jest bardzo wielokulturowa, dzięki temu moż…na nie tylko poduczyć się języka, ale takż…e poznać ciekawych ludzi. Ogólnie polecam English For You
bartoś
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: groll » 09 maja 2012, 20:22

Bardzo waż…ne, aby grupki były małe. To bardzo sprzyja procesowi edukacyjnemu
groll
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: kala111 » 09 maja 2012, 20:39

groll pisze:Bardzo waż…ne, aby grupki były małe. To bardzo sprzyja procesowi edukacyjnemu


To jest warunek podstawowy
kala111
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: grono2q » 10 maja 2012, 16:05

Dlaczego czasami opada nam zapał ???
grono2q
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: Ulqa » 11 maja 2012, 20:05

dobre pytanie ale odpowiedź niestety niemoż…liwa do uzyskania :( potrzeba bodźca chyba do tego ż…eby zapał utrzymać. no niestety samodzielnie jest bardzo ci꿅ko. w moim przypadku musiałam mieć jakiegoś motywatora.
Ulqa
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: beskid » 13 maja 2012, 17:47

Dlatego warto wybierać jednak szkoły językowe
beskid
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: s_tony » 14 maja 2012, 16:25

właśnie... znając siebie to nawet nie próbowałem… wolałem od razu iść do speak up i zapisać się na kurs. podziwiam ludzi którzy uczą się sami, ale to zdecydowanie nie dla mnie…
s_tony
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: Grczewska Dominika » 14 maja 2012, 19:49

Kazdy cos wybiera dla siebie, waż…ne ż…e jest konkurencja
Grczewska Dominika
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: Gość » 14 maja 2012, 23:56

Konkurencja jest rozbudowana
Gość
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: laszkof » 16 maja 2012, 2:05

w tfls jest teraz fajna promocja (do 21.05) na kurs wakacyjny
laszkof
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: Karolinka 12 » 16 maja 2012, 3:28

Ja mam taki pogląd, szkoła językowa specjalizująca się w jednym języku ma dla mnie duż…e znaczenie, dlatego wybrałam English For You w Wawie, małe grupki, duż…o konwersacji, zdałam FCE na B, niewiele zabrakło do A
Karolinka 12
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: orka1 » 18 maja 2012, 15:24

Zdecydowanie waż…ne aby na zajęciach było duż…o mówienia
orka1
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: Jasłoń » 25 maja 2012, 14:22

orka1 pisze:Zdecydowanie waż…ne aby na zajęciach było duż…o mówienia


Dlatego grupki muszą być niewielkie
Jasłoń
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: bebebe44 » 29 maja 2012, 3:27

TAk, zgadzam się. Dlatego zapisałam się do TFLS. Mają małe grupki
i fajnych lektorów. Dają dodatkowe bezpłatne zajęcia z nativem :) no i ta ilość godzin... jest znacznie większa niż… w innych szkołach :)

Jasłoń pisze:
orka1 pisze:Zdecydowanie waż…ne aby na zajęciach było duż…o mówienia


Dlatego grupki muszą być niewielkie
bebebe44
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: Kamila Bednarek » 29 maja 2012, 16:36

Wartościową propozycja jak dla mnie ma English For You, przede wszystkim odpowiada mi system dualny, czyli zajęcia naprzemiennie prowadzone przez polskiego i nativa, chodziłam na kurs wakacyjny rok temu. Bardzo skorzystałam z zajęć. Z jednej strony polski lektor poprawił znacząco gramatykę, a Native ogarnął mówienie, a z tym zawsze był problem. Grupka liczyła 5 osób
Kamila Bednarek
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: Lansik » 01 cze 2012, 15:07

Byłem w wielu szkołach, warto rzeczywiście w Warszawie rozważ…yć maksymalnie 5
Lansik
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: zibi1 » 05 cze 2012, 2:27

Ja stawiam na TFLS. Uczą juz 20 lat. Mają super lektorów z doświadczeniem.

Lansik pisze:Byłem w wielu szkołach, warto rzeczywiście w Warszawie rozważ…yć maksymalnie 5
zibi1
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: Malinka222 » 05 cze 2012, 15:31

Każ…dy wybiera inaczej
Malinka222
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: jahhooo » 08 cze 2012, 15:35

Konkurencja niezle uporządkowała szkoły w Wawie, poznikały jakieś dziwne twory
jahhooo
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: scrawl » 08 cze 2012, 16:48

jahhooo pisze:Konkurencja niezle uporządkowała szkoły w Wawie, poznikały jakieś dziwne twory


tak to prawda
scrawl
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: Kornelia3333 » 10 cze 2012, 15:24

Wydaje mi się, ze wkrótce rynek ulegnie znacznemu zmniejszeniu
Kornelia3333
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: KamilKuczynski » 11 cze 2012, 16:15

Pewnie masz racje Kornelio.

Idzie kryzys. Ludzie będą mieli coraz mniej gotówki, co oznacza, ż…e nie wszystkie szkoły przetrwają.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: menel » 11 cze 2012, 22:55

Dwie szkoły językowe się napracowały w tym serwisie ż…eby było duż…o przychylnych postów. Proponuję zapisać sie do jakiejś szkoły która tak sie nachalnie nie pakuje ma fora.
menel
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: deputy » 11 cze 2012, 23:39

KamilKuczynski pisze:Pewnie masz racje Kornelio.

Idzie kryzys. Ludzie będą mieli coraz mniej gotówki, co oznacza, ż…e nie wszystkie szkoły przetrwają.



Niestety rynek jest bardzo przesycony, dodatkowo niestety jest niż… demograficzny, który sprawia, ż…e brakuje młodzież…y
deputy
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: deputy » 11 cze 2012, 23:43

Lektorów niestety bardzo przybywa to powoduje ,ż…e biją się o pracę w szkołach językowych
deputy
 

Re: Szkoły angielskiego w Warszawie-co , gdzie , kiedy ???

Postautor: lumper » 11 cze 2012, 23:44

deputy pisze:Lektorów niestety bardzo przybywa to powoduje ,ż…e biją się o pracę w szkołach językowych


Nie zgadzam się do końca jestem lektorem w Archibaldzie i o dobrych lektorów biją się same szkoły
lumper
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości