szkoły językowe - Warszawa

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: demolka!! » 11 cze 2012, 23:55

Bardziej cenie wypowiedzi na temat szkół
demolka!!
 


Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: burek11 » 13 cze 2012, 15:44

Generalnie jestem za zajęciami indywidualnie
burek11
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: spires » 14 cze 2012, 18:58

burek11 pisze:Generalnie jestem za zajęciami indywidualnie


Lekcje w domu bez nadzoru to poraż…ka
spires
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: sonce22 » 18 cze 2012, 17:25

Ja lubie kursy w małych grupach. Zapisałam się własnie na kurs wakacyjny do TFLS. Mają teraz fajną promocję. Kurs wakacyjny za 229zl !!!
sonce22
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: 1Bass1 » 19 cze 2012, 9:10

Ze względu na opcję z zajęciami z Nativami polecam English For You, każ…da grupka jest prowadzona właśnie przez 2 lektorów. Dobre rozwiązanie dla każ…dego kto chce podszkolić się w konwersacjach, Miałem kiedyś zajęcia z fajnym kolesiem z Australii, zchęcał do mówienia. Pygmalion to takż…e sprawdzona placówka z długim staż…em na rynku.
1Bass1
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: ffee33 » 22 cze 2012, 14:27

Polecam english by phone
ffee33
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Gość » 27 cze 2012, 13:53

Co do internetu pewne obiekcjje wole standardowo
Gość
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: KamilKuczynski » 27 cze 2012, 14:19

spires pisze:
burek11 pisze:Generalnie jestem za zajęciami indywidualnie


Lekcje w domu bez nadzoru to poraż…ka

Niekoniecznie. Ja się tak uczę od długiego czasu i chwalę sobie te metody.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: wam.oka » 29 cze 2012, 17:47

abrdzo tani ten kurs wakacyjny w TFLS faktycznie a to akurat dobra szkoła, warto sprawdzać jak długo jest na rynku dana szkoła, ż…eby potem nie ż…ałować
wam.oka
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Kssioio » 02 lip 2012, 10:23

1Bass1 pisze:Ze względu na opcję z zajęciami z Nativami polecam English For You, każ…da grupka jest prowadzona właśnie przez 2 lektorów. Dobre rozwiązanie dla każ…dego kto chce podszkolić się w konwersacjach, Miałem kiedyś zajęcia z fajnym kolesiem z Australii, zchęcał do mówienia. Pygmalion to takż…e sprawdzona placówka z długim staż…em na rynku.


Słyszałem od znajomej o metodzie dualnej w English FOr You, bardzo sobie chwaliła. Mówiła, ze udało jej się sporo poprawić w gadce, ja natomiast mam trochę dziwny rozkład w pracy więc korzystam ze speakupu i jest ok..
Kssioio
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: jozin_z_bagien » 05 lip 2012, 21:50

Chodziłem do dwóch szkół na warszawskiej Pradze, i tylko do nich mogę się odnieść.

Pierwsza to Pygmalion -> http://www.pygmalion.pl

Miła atmosfera, fajni lektorzy. Chodziłem 2 lata.

Druga to British School -> http://www.bs-ict.pl/

To chodziłem w zeszłym roku. Przeprowadziłem się na Gocławek i tu było mi po prostu bliż…ej. Ale nie ż…ałuję. Takż…e bardzo dobra szkoła i do tego świetnie wyposaż…ona - klimatyzacja, takie fajne tablice interaktywne itd. Mogli by tylko herbatę dla uczniów robić jak w Pygmalione, bo jak się zimą przychodzi na zajęcia to jakoś tak przyjemniej :)

Aaaaa - no i jeszcze, za czasów studenckich, chodziłem do British Council w Alejach. W sumie było nawet OK, sami native'i, choć teraz z perspektywy wydaje mi się ż…e mieli jakieś strasznie wielkie grupy - chyba było nas 15 osób (!). I drogo było. No i mieli jeszcze jakiś taki dziwny zwyczaj, ż…e lektor zmieniał się co semestr. Tak więc w 2 lata przerobiłem 4 lektorów.
jozin_z_bagien
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Marlena Balicka » 07 lip 2012, 19:48

Moje zdanie jest następujące, wszystko bardzo zależ…y od naszych oczekiwań w zakresie języka , zależ…y takż…e na jakiego lektora trafisz. Dlatego też… ocena jednej szkoły językowej moż…e róż…nić się. Najkorzystniej zawsze jest podpytać znajomych, potem natomiast dodatkowo zweryfikować ocenę na forach. Tak właśnie uczyniłam .Należ…y oczywiście z wyważ…eniem podchodzić do ocen skrajnych. Ja w Warszawie miałam styczność ze szkołą OK, a takż…e z English FOr You, pierwsza przygotowała mnie do matury, natomiast do English For You wybrałam gdyż… bardzo zależ…ało mi konwersacjach i moż…liwości podszkolenia się w mówieniu. Trafiłam na fajnych Nativów, Chrisa z Australii oraz Travisa i Chada z USA. Polska lektorka Beata strała sie natomiast powalczyć z gramatyką.Wiem, ż…e szkoła ANY ma generalnie dobrą ofertę, gdyż… chodziła tam siostra
Marlena Balicka
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: clinic » 11 lip 2012, 11:52

Jaki procent zajeć z Nativami jest najkorzystniejszy ???
clinic
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: a4onboost » 12 lip 2012, 17:26

clinic pisze:Jaki procent zajeć z Nativami jest najkorzystniejszy ???


Zależ…y od poziomu.
a4onboost
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: muzikqq » 12 lip 2012, 22:35

Według mnie 50/50 przynosi efekty
muzikqq
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: saass » 13 lip 2012, 0:12

muzikqq pisze:Według mnie 50/50 przynosi efekty


Dasz tyle początkującemu i będzie problem, zależ…y od poziomu
saass
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: wampoijs » 13 lip 2012, 21:55

TFLS to jest szkolabezkonkurencyjna w warszawie, szkoda ze nie ma jej we Wrocławiu :(
wampoijs
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: mrukk22 » 15 lip 2012, 23:18

clinic pisze:Jaki procent zajeć z Nativami jest najkorzystniejszy ???



Nie moż…na udzielić jednoznacznej odpowiedzi, generalnie. Generalnie im wyż…szy poziom zaawansowania, tym wiecej powinno być Nativa podczas prowadzonych zajęć, część konwersacyjna staje się wówczas dominująca
mrukk22
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: mrukk22 » 15 lip 2012, 23:35

ffee33 pisze:Polecam english by phone


Dla osób chcących trochę pobawić się z językiem dobry sposób , pamiętajmy jednak, ż…e internet moż…e być jedynie dodatkiem
mrukk22
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: mizaga1122 » 16 lip 2012, 11:56

Dla mnie osobiście zajęcia internetowe są nieco bezosobowe, zdecydowanie preferuję kontakt face to face, dlatego warto jednak zapisać się do realnej szkoły językowej
mizaga1122
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: massa2 » 16 lip 2012, 15:02

mizaga1122 pisze:Dla mnie osobiście zajęcia internetowe są nieco bezosobowe, zdecydowanie preferuję kontakt face to face, dlatego warto jednak zapisać się do realnej szkoły językowej


Tutaj się nie mogę zgodzić,przecież… po drugiej stronie monitora masz lektora, to prawie tak jakbyś siedział twarzą w twarz
massa2
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: alastii » 16 lip 2012, 21:38

massa2 pisze:
mizaga1122 pisze:Dla mnie osobiście zajęcia internetowe są nieco bezosobowe, zdecydowanie preferuję kontakt face to face, dlatego warto jednak zapisać się do realnej szkoły językowej


Tutaj się nie mogę zgodzić,przecież… po drugiej stronie monitora masz lektora, to prawie tak jakbyś siedział twarzą w twarz


przyszłość leż…y w nowoczesnych technologiach
alastii
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Mary33 » 17 lip 2012, 8:33

Ja stawiam na konwersacje mniej niż… technolegie
Mary33
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: jazyk22 » 17 lip 2012, 11:27

Najważ…niejsze jest zrównoważ…enie wszystkich elementów, choć oczywiście szkoły językowe oferujące duż…o konwersacji mają zdecydowaną przewagę, wiele osób zapomina o gramatyce,j jest to jednak bardzo waż…ny element kursu językowego
jazyk22
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: morgii22 » 17 lip 2012, 14:06

jazyk22 pisze:Najważ…niejsze jest zrównoważ…enie wszystkich elementów, choć oczywiście szkoły językowe oferujące duż…o konwersacji mają zdecydowaną przewagę, wiele osób zapomina o gramatyce,j jest to jednak bardzo waż…ny element kursu językowego


We wszystkim potrzebny jest umiar
morgii22
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: miara » 17 lip 2012, 22:07

Nie słyszałem jeszcze o osobie która nauczyła by się języka na kursie internetowym.

Moż…e to być jednak interesująca pomoc do normalnego kursu.
miara
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: kajko11 » 17 lip 2012, 23:41

miara pisze:Nie słyszałem jeszcze o osobie która nauczyła by się języka na kursie internetowym.

Moż…e to być jednak interesująca pomoc do normalnego kursu.


Tylko pomoc
kajko11
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: total » 18 lip 2012, 10:43

Internet to wspomagacz
total
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Maggda. T. » 18 lip 2012, 12:40

total pisze:Internet to wspomagacz


Wiele szkół stara się połączyć róż…ne metody nauki, takż…e internetowe
Maggda. T.
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Garbi11 » 18 lip 2012, 14:07

Czy według Was intensywna nauka podczas wakacji jest skuteczna
Garbi11
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: cuco » 18 lip 2012, 21:14

Garbi11 pisze:Czy według Was intensywna nauka podczas wakacji jest skuteczna


Dla mnie ma sens
cuco
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: bossakalinak » 22 lip 2012, 13:55

Barosz11 pisze:Warto rzeczywiście podpytać znajomych i poczytać o szkołach na forach



Ja uważ…am, ż…e opinia znajomych rzeczywiście moż…e być bezcenna, problem jedynie jak ktoś nie zna nikogo w danym mieście
bossakalinak
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: magnusss » 23 lip 2012, 12:21

Fora jednak są bardzo pomocne
magnusss
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: mussa » 24 lip 2012, 12:23

magnusss pisze:Fora jednak są bardzo pomocne



To mi odkrycie
mussa
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: stool » 24 lip 2012, 21:32

jazyk22 pisze:Najważ…niejsze jest zrównoważ…enie wszystkich elementów, choć oczywiście szkoły językowe oferujące duż…o konwersacji mają zdecydowaną przewagę, wiele osób zapomina o gramatyce,j jest to jednak bardzo waż…ny element kursu językowego


Zgadza się
stool
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: aser87 » 28 lip 2012, 10:46

Ja tam uważ…am ż…e przy wybieraniu szkoły należ…y kierowac się faktem ile szkoła istnieje na rynku i jak działa. Wybrałam szkołę TFLS w Warszawie. To co istotne: dobry dojazd na zajęcia, niskie ceny i wykwalifikowana kadra a nie studenci... Waż…ny też… jest ranking zadawalności egzaminów. TFLS daje gwarancję zdania egzaminów.
aser87
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: panama56 » 29 lip 2012, 21:18

tak, TFLS to dobry wybór
panama56
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: miara » 31 lip 2012, 23:56

aser87 pisze:Ja tam uważ…am ż…e przy wybieraniu szkoły należ…y kierowac się faktem ile szkoła istnieje na rynku i jak działa. Wybrałam szkołę TFLS w Warszawie. To co istotne: dobry dojazd na zajęcia, niskie ceny i wykwalifikowana kadra a nie studenci... Waż…ny też… jest ranking zadawalności egzaminów. TFLS daje gwarancję zdania egzaminów.


A zapowiedź 'Teraz REKLAMA' to gdzie się podziała ?

Płaca tobie od wpisu, czy tak się nudzisz w sekretariacie w szkole w wakacje ? Mógłbyś chociaż… wpisy zmieniać, a nie to samo przeklejać w kilku wątkach.
miara
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: prawdziwekthe best » 01 sie 2012, 0:49

jozin_z_bagien pisze:Chodziłem do dwóch szkół na warszawskiej Pradze, i tylko do nich mogę się odnieść.

Pierwsza to Pygmalion -> http://www.pygmalion.pl

Miła atmosfera, fajni lektorzy. Chodziłem 2 lata.

Druga to British School -> http://www.bs-ict.pl/

To chodziłem w zeszłym roku. Przeprowadziłem się na Gocławek i tu było mi po prostu bliż…ej. Ale nie ż…ałuję. Takż…e bardzo dobra szkoła i do tego świetnie wyposaż…ona - klimatyzacja, takie fajne tablice interaktywne itd. Mogli by tylko herbatę dla uczniów robić jak w Pygmalione, bo jak się zimą przychodzi na zajęcia to jakoś tak przyjemniej :)

Aaaaa - no i jeszcze, za czasów studenckich, chodziłem do British Council w Alejach. W sumie było nawet OK, sami native'i, choć teraz z perspektywy wydaje mi się ż…e mieli jakieś strasznie wielkie grupy - chyba było nas 15 osób (!). I drogo było. No i mieli jeszcze jakiś taki dziwny zwyczaj, ż…e lektor zmieniał się co semestr. Tak więc w 2 lata przerobiłem 4 lektorów.


"Miara", wszystko ci przeszkadza, a ten post jakoś nie, oj dziwne, bardzo dziwne.
prawdziwekthe best
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: prawdziwekthe best » 01 sie 2012, 8:06

Uwaga "Miara" stara się być tutaj sędzią na forum. Wybiera posty, które jego zdaniem są spamem, które nie.

Gołym okiem widać, ż…e nie jest zwykłym uż…ytkownikiem internetu, lecz człowiekiem powiązanym z konkretną szkołą językową.

Pisząc ostatniego posta starał się bardzo usprawiedliwić "reklamówkę" na temat British School i Pygamliona. Taki typ wpisu "Miara" momentalnie okrzyknąłby reklamowym, oczywiście gdyby dotyczył innej szkoły. Druga sprawa, "Miara" uż…ył nazwy bs-ict. Pamiętajmy ,ż…e to jest jedynie nazwa strony internetowej. Natomiast w reklamówce przy tym adresie www pojawia wypowiedz na temat British School. O tym jakoś dziwnie nie wspomniał, dziwne ?????

Analizując róż…ne wpisy na tym forum i ang pl zachodzi duż…e prawdopodobieństwo, ż…e uż…ytkownik piszący pod róż…nymi nickami ( miara, ddr266, jozin_z_bagien, trodat) to jedna i ta sama osoba. Wskazuje na to : styl pisania postów ( np. tworzenie akapitów, interpunkcja, podobne zwroty i wyraż…enia).

Podsumowując zachęcamy Miarę, aby zajął się swoją szkołą przestał siać ferment na forach.

Nie rolą Miary jest ocenianie zawartości postów, czy są reklamowe, czy nie. To jest robota dla moderatorów.
prawdziwekthe best
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: martaps » 30 sie 2012, 15:09

dokładnie, miara to typowy reklamowiec , hehehhe pseudo sedzia hehehhe
martaps
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: kamilekkk » 30 sie 2012, 17:01

Ja zdecydowanie wolę lekcje on line , bez szkoły stacjonarnej np rapid english
kamilekkk
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: manik » 30 sie 2012, 21:15

Marlena Balicka pisze:Moje zdanie jest następujące, wszystko bardzo zależ…y od naszych oczekiwań w zakresie języka , zależ…y takż…e na jakiego lektora trafisz. Dlatego też… ocena jednej szkoły językowej moż…e róż…nić się. Najkorzystniej zawsze jest podpytać znajomych, potem natomiast dodatkowo zweryfikować ocenę na forach. Tak właśnie uczyniłam .Należ…y oczywiście z wyważ…eniem podchodzić do ocen skrajnych. Ja w Warszawie miałam styczność ze szkołą OK, a takż…e z English FOr You, pierwsza przygotowała mnie do matury, natomiast do English For You wybrałam gdyż… bardzo zależ…ało mi konwersacjach i moż…liwości podszkolenia się w mówieniu. Trafiłam na fajnych Nativów, Chrisa z Australii oraz Travisa i Chada z USA. Polska lektorka Beata strała sie natomiast powalczyć z gramatyką.Wiem, ż…e szkoła ANY ma generalnie dobrą ofertę, gdyż… chodziła tam siostra


Tak sobie czytam o English For You i rzeczywiście taka metoda z dwoma lektorami stosowana w jednej grupie to chyba metoda skuteczna(nie chodziłam do tej szkoły). Mam kłopoty z mówieniem i na tym mi zależ…y szczególnie, aby pokonać barierę w mówieniu. Mam zamiar zapisać się do tej szkoły,a jakość ocenię za jakiś czas...
manik
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: calyx » 04 wrz 2012, 10:08

Widać, ze rankingi są w modzie, ludzie lubią dzielić, klasyfikować, wybierać.

Jest w necie coś takiego

http://www.ocenwszystko.pl/r501,najleps ... zawie.html
calyx
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: calyx » 04 wrz 2012, 10:10

Garbi11 pisze:Czy według Was intensywna nauka podczas wakacji jest skuteczna


Generalnie niekoniecznie, gdyż… duż…a ilość zajęć jest organizowana w bardzo krótkim czasie
calyx
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: calyx » 04 wrz 2012, 10:11

burek11 pisze:Generalnie jestem za zajęciami indywidualnie


Tu też… uwaga, gdyż… jest brak motywacji grupy
calyx
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: mielno22 » 05 wrz 2012, 13:09

calyx pisze:Widać, ze rankingi są w modzie, ludzie lubią dzielić, klasyfikować, wybierać.

Jest w necie coś takiego

http://www.ocenwszystko.pl/r501,najleps ... zawie.html



Czy orientujecie się o jakimś rankingu na temat szkół w Poznaniu
mielno22
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: samaaa » 06 wrz 2012, 8:11

Nie próbowaleś wygooglować ???
samaaa
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: miussa » 08 wrz 2012, 11:54

Zajrzyj tutaj, mają rankigi ze wszystkich miast w Polsce

http://www.speak-point.pl/
miussa
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: poznaniak90 » 09 wrz 2012, 9:50

nie znam rankingów, ale kilku znajomych poszło do Speak Upu przy Świętym Marcinie i bardzo sobie chwalą te zajęcia, zwłaszcza pod względem poziomu nauczania przez native speakerów
poznaniak90
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości