szkoły językowe - Warszawa

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Magda Kryńska » 09 wrz 2012, 13:44

Marlena Balicka pisze:Moje zdanie jest następujące, wszystko bardzo zależ…y od naszych oczekiwań w zakresie języka , zależ…y takż…e na jakiego lektora trafisz. Dlatego też… ocena jednej szkoły językowej moż…e róż…nić się. Najkorzystniej zawsze jest podpytać znajomych, potem natomiast dodatkowo zweryfikować ocenę na forach. Tak właśnie uczyniłam .Należ…y oczywiście z wyważ…eniem podchodzić do ocen skrajnych. Ja w Warszawie miałam styczność ze szkołą OK, a takż…e z English FOr You, pierwsza przygotowała mnie do matury, natomiast do English For You wybrałam gdyż… bardzo zależ…ało mi konwersacjach i moż…liwości podszkolenia się w mówieniu. Trafiłam na fajnych Nativów, Chrisa z Australii oraz Travisa i Chada z USA. Polska lektorka Beata strała sie natomiast powalczyć z gramatyką.Wiem, ż…e szkoła ANY ma generalnie dobrą ofertę, gdyż… chodziła tam siostra


Chodziłam do Ok, rzeczywiście dobra szkoła w kwestii egzaminów. Polecam u nich kursy FCE.
Słyszałam od kilku osób o English For You, ż…e to dobra szkoła dla osób, które chcą skupić się na konwersacjach, podobno fajni uczą u nich Nativi, moż…na przełamać bariery w mówieniu.
Ja zdecydowałam się natomiast teraz na kurs w tfls, liczę, ze dobrze przygotują mnie do LCCI, zobaczymy.
Magda Kryńska
 


Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: LCCI333 » 11 wrz 2012, 9:37

Do czego moż…e być przydatny taki egzamin jak LCCI
LCCI333
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: miazga11 » 11 wrz 2012, 18:08

LCCI333 pisze:Do czego moż…e być przydatny taki egzamin jak LCCI


Potwierdzenie znajomości języka businessu, przydatne przy szukaniu pracy w świecie finansów
miazga11
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: starrr » 12 wrz 2012, 21:17

miazga11 pisze:
LCCI333 pisze:Do czego moż…e być przydatny taki egzamin jak LCCI


Potwierdzenie znajomości języka businessu, przydatne przy szukaniu pracy w świecie finansów


O czym ty człowieku mówisz
starrr
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Mańka22 » 13 wrz 2012, 9:23

Ja osobiście w Warszawie polecę Towera- jak dla mnie renomowana marka, oraz English For You, moż…na rzeczywiście ogarnąć si mówieniem, zwłaszcza, ze Naivi są bardzo dobrzy ( uczył mnie Australijczyk i Amerykanin), specjalistyczne kursy to Tfls
Mańka22
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: minderka » 13 wrz 2012, 22:30

Tak słyszałam o tych szkołach, szczególnie English For You nastawione jest na konwersacje, wielu maja zarąbistych Nativów, polecam jeszcze Gb English
minderka
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Patttii » 14 wrz 2012, 10:55

GB English to raczej szkoła ucząca Callanem ,
Patttii
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: anu_82 » 14 wrz 2012, 11:59

Ja w tym semestrze stawiam na szkołę blisko domu (Bielany). nazywa się językowe domino wydaje się, ż…e będzie fajna atmosfera. poza tym koleż…anka zna lektorkę, która uczy też… w innej szkole i ponoć jest super. ceny mają dobre i zajęcia też… raz w tygodniu!!!!
anu_82
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: candy223 » 14 wrz 2012, 12:15

A ja w tym roku stawiam na angielski w TFLS. Mam dobry dojazd, dają niskie ceny i darmowe konwersacje z nativem.
candy223
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Beata Krzyż…aniak » 15 wrz 2012, 12:01

Ile osób maksymalnie według Was powinno być w grupie, aby kursy były wydajne ???
Beata Krzyż…aniak
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: rubrlc » 17 wrz 2012, 8:48

w moje grupie było łącznie 6 osób. Takze było ok. Duzo wyniosłam z zajęć, lektorka też… była spoko. Ja chodziłam do TFLS na kurs.
rubrlc
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Kalinak maja » 17 wrz 2012, 10:02

calyx pisze:Widać, ze rankingi są w modzie, ludzie lubią dzielić, klasyfikować, wybierać.

Jest w necie coś takiego

http://www.ocenwszystko.pl/r501,najleps ... zawie.html


Fajna i pomocna sprawa, choć należ…y podchodzić z dystansem, zawsze kakiś dodatkowy element pomocny przy wyborze
Kalinak maja
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: miaia » 17 wrz 2012, 10:59

Jak powinna wyglądać rozmowa kwalifikacyjna w szkole językowej ???
miaia
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Agnieszka Drawska » 17 wrz 2012, 18:10

Kalinak maja pisze:
calyx pisze:Widać, ze rankingi są w modzie, ludzie lubią dzielić, klasyfikować, wybierać.

Jest w necie coś takiego

http://www.ocenwszystko.pl/r501,najleps ... zawie.html


Fajna i pomocna sprawa, choć należ…y podchodzić z dystansem, zawsze kakiś dodatkowy element pomocny przy wyborze


Widzę, ż…e moja szkoła English For You wysoko.
W sumie zajęcia dobrze prowadzone, a rzeczywiście system dualny pozwala sporo podciągnąć się w zakresie konwersacji- zajęcia z róż…nymi Nativami. Nie zaniedbywana jest takż…e gramatyka.
Ja akurat ogarniałam temat egzaminu CAE i udało się.

Druga w rankingu EQ chyba też… nie zła, siostra tam chodziła.
Agnieszka Drawska
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: margolacia » 17 wrz 2012, 18:38

miaia pisze:Jak powinna wyglądać rozmowa kwalifikacyjna w szkole językowej ???


Powinna składać się zarówno z części pisemnej i oczywiście rozmowy z metodykiem, który oceni nie tylko poziom gramatyki, ale takż…e poziom komunikacji
margolacia
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Karolina041980 » 17 wrz 2012, 21:06

Dokładnie, ja własnie taką miałam w szkole TFLS. Pełen profesjonalizm. Zapisałam się na kurs do LCCI.

margolacia pisze:
miaia pisze:Jak powinna wyglądać rozmowa kwalifikacyjna w szkole językowej ???


Powinna składać się zarówno z części pisemnej i oczywiście rozmowy z metodykiem, który oceni nie tylko poziom gramatyki, ale takż…e poziom komunikacji
Karolina041980
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: ranking » 17 wrz 2012, 21:47

miussa pisze:Zajrzyj tutaj, mają rankigi ze wszystkich miast w Polsce

http://www.speak-point.pl/


Fajny ranking
ranking
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: myszunia-ok » 18 wrz 2012, 11:11

Co sądzicie o osiedlowych placówkach językowych, bardzo się ostatnio pojawiło mniejszych szkół, czy warto je brać pod uwagę.
myszunia-ok
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: beder » 18 wrz 2012, 11:30

a ja tam wole szkoły wieksze ale istniejace jakis czas , majace odpowiednia kadre i papiery np. akredytacje MEN. Wtedy masz pewnosc ze pieniadze nie ida na marne

myszunia-ok pisze:Co sądzicie o osiedlowych placówkach językowych, bardzo się ostatnio pojawiło mniejszych szkół, czy warto je brać pod uwagę.
beder
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: amber1 » 18 wrz 2012, 15:02

ranking pisze:
miussa pisze:Zajrzyj tutaj, mają rankigi ze wszystkich miast w Polsce

http://www.speak-point.pl/


Fajny ranking


Jestem z Krakowa i widzę, ż…e Lincoln króluje.
amber1
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: karolinka11 » 19 wrz 2012, 13:44

Ogólnie jak widać w Warszawie English For You ma dobre opinie i prawie zero negatywnych, to niezle na 14 lat funkcjonowania. Metoda oparta na współpracy polskiego lektora i Nativa rzeczywiście moż…e się sprawdzić, zarówno dla osób zdających egzamin, lub zwyczajnie chcących sobie pogadać i poprawić mówienie.
Ostatnio słychać o metodzie Colina Rose, nie wiem dokładnie o co chodzi ???
karolinka11
 

Kursy angielskiego

Postautor: EnglishBay » 19 wrz 2012, 15:37

Zapraszamy do EnglishBay!
www.englishbay.pl

Szkoła języków obcych znajdująca się na ul.Kleszczowej 18 oferuje szeroką gamę kursów w języku angielskim dla każ…dego (od przedszkolaków do młodzież…y i dorosłych aż… po seniorów!) Kursy przygotowawcze do matury i certyfikatów językowych, kursy ogólne na każ…dym poziomie lub kursy sprecyzowane (Legal English, Only Grammar, Angielski z filmem etc.)
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą!
www.englishbay.pl
biuro@englishbay.pl
+48 696 068 210
EnglishBay
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: czarna oliwka » 19 wrz 2012, 16:45

Ja chodzę do TFLS i jestem ż…adowolona. Oprócz standardowych lekcji do oferty otrzymałam bezpłatne konwersacje z native speakerami, które według mnie są atrakcyjną częścią kursu. Na zajęciach rozmawia się na róż…ne tematy ze speakerami z róż…nych anglojęzycznych krajów, dzięki czemu moż…na oswoić się z róż…ną wymową i poznać specyficzne słownictwo.
czarna oliwka
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: ksenia11 » 19 wrz 2012, 17:11

karolinka11 pisze:Ogólnie jak widać w Warszawie English For You ma dobre opinie i prawie zero negatywnych, to niezle na 14 lat funkcjonowania. Metoda oparta na współpracy polskiego lektora i Nativa rzeczywiście moż…e się sprawdzić, zarówno dla osób zdających egzamin, lub zwyczajnie chcących sobie pogadać i poprawić mówienie.
Ostatnio słychać o metodzie Colina Rose, nie wiem dokładnie o co chodzi ???


English For You to dobra marka, rzeczywiście ma mało negatywnych ocen i fajny system nauczania pomagający w opanowaniu stresu w mówieniu po angielsku, ale np. Metodyści są już… 80 lat. Więc duż…o dłuż…ej 14/80
ksenia11
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: czarny39 » 19 wrz 2012, 21:33

wolemipk pisze:liczy sie zdawalnosc i tym bym sie kierował, dlatego tfls tak sie liczy na rynku bo ma najwieksza zdawalnosc w wawie

Dokładnie, potwierdzam. Ja zdałem CAE w TFLS
czarny39
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: podgy » 20 wrz 2012, 10:38

ksenia11 pisze:
karolinka11 pisze:Ogólnie jak widać w Warszawie English For You ma dobre opinie i prawie zero negatywnych, to niezle na 14 lat funkcjonowania. Metoda oparta na współpracy polskiego lektora i Nativa rzeczywiście moż…e się sprawdzić, zarówno dla osób zdających egzamin, lub zwyczajnie chcących sobie pogadać i poprawić mówienie.
Ostatnio słychać o metodzie Colina Rose, nie wiem dokładnie o co chodzi ???


English For You to dobra marka, rzeczywiście ma mało negatywnych ocen i fajny system nauczania pomagający w opanowaniu stresu w mówieniu po angielsku, ale np. Metodyści są już… 80 lat. Więc duż…o dłuż…ej 14/80


14 lat na rynku to jak dla mnie długo. Przede wszystkim jednak jak dla mnie English For You to dobra szkoła, gdyż… w zeszłym roku zdałam maturę bez problemu, polubiłam trochę język dzięki moim lektorom - Susan i Beata.
podgy
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: milky11 » 20 wrz 2012, 10:39

miussa pisze:Zajrzyj tutaj, mają rankigi ze wszystkich miast w Polsce

http://www.speak-point.pl/


Widać, gdzie moż…na się zapisać, dobre zestawienie
milky11
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: douse » 21 wrz 2012, 8:52

myszunia-ok pisze:Co sądzicie o osiedlowych placówkach językowych, bardzo się ostatnio pojawiło mniejszych szkół, czy warto je brać pod uwagę.


Chodzę do niewielkiej szkoły na Ochocie i jest ok
douse
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: mentosik » 21 wrz 2012, 10:24

zdecydowanie wolę duż…e szkoły które od lat uczą bo wiem ż…e nie spotka mnie rozczarowanie. Ja wybrałam szkołę TFLS. Potrafią nauczyć języka, i dostałam w promocji ciekawe konwersacje z nativem.
mentosik
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Krakowiak Beata » 22 wrz 2012, 12:18

Ja akurat rok temu miałam kurs w English for You, ich sposób nauczania i duż…o konwersacji z róż…nym Nativam moż…e się podobać. Zwłaszcza, ze grypy są małe i to jest zdecydowana korzyść. Ciekawe były warsztaty, było często bardzo zabawnie. Fajnie urządzili sobie klubik dyskusyjny, kameralne miejsce sprzyjające w rozmowach.
Teraz mieszkam w Gdańsku i właśnie zaczęłam kurs w centrum językowym forward, zobaczymy jak tam będzie
Krakowiak Beata
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: michalinkaa » 22 wrz 2012, 12:33

Ja natomiast szkołę speak.pl mają bardzo dobre ceny, niż…sze niż… konkurencja, to co mnie przekonało to brak lojalek, nie musisz podpisywać umowy na rok, tylko z miesiąca na miesiąc i tak ma być. Mało zobowiązań.
Uczą tam metodą Callana, dla mnie to ok opcja
michalinkaa
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: 1misso1 » 22 wrz 2012, 22:54

A myslę ze supermemo to jest opcja
1misso1
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: konkoo » 22 wrz 2012, 23:00

1misso1 pisze:A myslę ze supermemo to jest opcja


A co to takiego, nie znam
konkoo
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: bosaks » 23 wrz 2012, 19:17

też… tak myśle, duzy moż…e więcej


mentosik pisze:zdecydowanie wolę duż…e szkoły które od lat uczą bo wiem ż…e nie spotka mnie rozczarowanie. Ja wybrałam szkołę TFLS. Potrafią nauczyć języka, i dostałam w promocji ciekawe konwersacje z nativem.
bosaks
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: marzenkna brzozowska » 23 wrz 2012, 21:58

Krakowiak Beata pisze:Ja akurat rok temu miałam kurs w English for You, ich sposób nauczania i duż…o konwersacji z róż…nym Nativam moż…e się podobać. Zwłaszcza, ze grypy są małe i to jest zdecydowana korzyść. Ciekawe były warsztaty, było często bardzo zabawnie. Fajnie urządzili sobie klubik dyskusyjny, kameralne miejsce sprzyjające w rozmowach.
Teraz mieszkam w Gdańsku i właśnie zaczęłam kurs w centrum językowym forward, zobaczymy jak tam będzie


Z własnego doświadczenia wiem, ż…e English For You to zdecydowanie miejsce propagujące fajne fluidy i metodę nauki angielskiego.
Uznanie dla Mary, naszej Naivki, mam nadzieję, ż…e wkrótce wróci znowu do nas, stęsknilismy się za nią to bardzo. Ja tam zwyczajnie lubię przychodzić do mojej szkoły, to mnie luzuje, zwłaszcza, ż…e mam dwójkę małych dzieciaków, a tu chwila oddechu
marzenkna brzozowska
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: latek-mały » 24 wrz 2012, 9:59

Dla dzieci najmłodszych Helen Doron i tyle
latek-mały
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: naczelny » 24 wrz 2012, 11:02

Jak nie umiesz wybrać szkoły, to moż…e warto pomyśleć o nauce w domu? Jest tyle książ…ek, które pomogą się ćwiczyć angielski on line. Sprawdź ebooka Immigrants English stworzonego przez Polaka mieszkającego w Anglii. Prosta gramatyka i słownictwo uż…ywane na ulicy, a nie na maturze.
naczelny
newbie
 
Posty: 21
Rejestracja: 11 wrz 2012, 11:19

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: aga2244 » 24 wrz 2012, 11:22

Ja razem z koleż…anką uczyłam się w British School http://www.bs-ict.pl i obie jesteśmy bardzo zadowolone. Po kursie j. angielskiego zapisałyśmy się właśnie na niemiecki ;)
aga2244
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2012, 11:15

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Krysia-fun » 24 wrz 2012, 12:07

1Bass1 pisze:Ze względu na opcję z zajęciami z Nativami polecam English For You, każ…da grupka jest prowadzona właśnie przez 2 lektorów. Dobre rozwiązanie dla każ…dego kto chce podszkolić się w konwersacjach, Miałem kiedyś zajęcia z fajnym kolesiem z Australii, zchęcał do mówienia. Pygmalion to takż…e sprawdzona placówka z długim staż…em na rynku.


Siostra rok temu próbowała kurs w English For You, zajęcia się jej podobały, nie mogę poznać jak dawała sobie radę na wakacjach na Cyprze, dogadywała się niezle.
A rok temu to jeszcze ani be, ani me. Trochę jestem zazdrosna i sama spróbuję, liczę ,ż…e dogadam się z ich Nativami.
Poczytałam na profilu Facebook English for You kilka fajnych porad, muszę przyznać, ze podoba mi się ich fan page, dobrze prowadzony i duż…o fanów

http://pl-pl.facebook.com/englishforyoupl
Krysia-fun
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Krysia-fun » 24 wrz 2012, 12:08

latek-mały pisze:Dla dzieci najmłodszych Helen Doron i tyle


Siostra ma małe dziecko, posłała i jest zadowolona
Krysia-fun
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: szeliga2 » 24 wrz 2012, 20:15

Ja mam fajnego lektora w Szkole TFLS. Super uczy, nie jest nudno na zajęciach i wreszcie nauczył mnie mówić po angielsku.


bosaks pisze:też… tak myśle, duzy moż…e więcej


mentosik pisze:zdecydowanie wolę duż…e szkoły które od lat uczą bo wiem ż…e nie spotka mnie rozczarowanie. Ja wybrałam szkołę TFLS. Potrafią nauczyć języka, i dostałam w promocji ciekawe konwersacje z nativem.
szeliga2
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: malkolmina » 24 wrz 2012, 22:42

Krakowiak Beata pisze:Ja akurat rok temu miałam kurs w English for You, ich sposób nauczania i duż…o konwersacji z róż…nym Nativam moż…e się podobać. Zwłaszcza, ze grypy są małe i to jest zdecydowana korzyść. Ciekawe były warsztaty, było często bardzo zabawnie. Fajnie urządzili sobie klubik dyskusyjny, kameralne miejsce sprzyjające w rozmowach.
Teraz mieszkam w Gdańsku i właśnie zaczęłam kurs w centrum językowym forward, zobaczymy jak tam będzie


Podpytałam tu i tam, ale ostatecznie stanęło właśnie na English For You, klika koleż…anek z pracy miało styczność z tą szkołą, więc i ja spróbuje, zleż…y mi na mówieniu i to bardzo, a ta szkoła w tej sprawie to chyba the best
malkolmina
 

Re: su

Postautor: jakkaa » 25 wrz 2012, 10:00

anka90 pisze:chodziłam do speak up. nie jest jakoś drogo bo około 200zł miesięcznie. no i zapłatę masz rozłoż…oną na raty. zajęcia są rózne. konwersacje, nauka z książ…ką i też… lekcje przy komputerze


Jaktu jest z tymi umowami, coś obiło mi się o uszy ,ż…e musisz podpisać jakieś zobowiązanie
jakkaa
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: psik1 » 26 wrz 2012, 9:49

W ż…yciu zawsze musisz podjąć zobowiązanie
psik1
 

kontynuacja w TFLS

Postautor: clevi » 26 wrz 2012, 14:35

Wybrałam TFLS w ubiegłym roku i musze powiedzieć ż…e dokonałam właściwego wyboru. Niskie ceny, konwersacje dodatkowe gratis i fajna lektorka to mnie przekonało do kontynuowania nauki w tej szkole.
clevi
 

Re: pozytywny

Postautor: marta s. » 27 wrz 2012, 8:28

Anonymous pisze:Popieram osoby piszące o English for You w Warszawie, zajęcia w małych grupkach + miła atmosfera + Nativi + dodatkowe konwersacje +super klubik dyskusyjny = pokonanie oporów w mówieniu.


Nic dodać nic ująć, English For You to szkoła, która zna się na rzeczy, miejsce promujące konwersacje, dobre kursy zarówno ogólne jak również… egzaminacyjne, zdałam FCE. Kadra nie jest z łapanki. Zawsze staranna kwalifikacja do grupy, nie jakiś tam test typu (a, b,c), lecz porządna rozmowa z lektorem
marta s.
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: buzzaa » 27 wrz 2012, 10:11

semteks pisze:myślę ż…e warto po prostu się przejść po szkołach jak ma się chwilę czasu i popytać, zobaczyć lekcje pokazowe itp. wtedy jest większa szansa ż…e człowiekowi coś się spodoba i będzie wiedział ż…e się nie rozczaruje. ja właśnie w ten sposób wybrałam naukę w speak up i muszę powiedzieć ż…e gdyby nie to ż…e poszłam tam i zobaczyłam jak to wygląda to chyba bym się nie zdecydowała...


Mam tylko wątpliwość, cz np. jedna, lub dwie lekcje pokazowe są wystarczające, aby ocenić szkołę, metodę, czy lektora
buzzaa
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: siłacz » 28 wrz 2012, 9:09

Oczywiście, ż…e nie wystarczające, lektora i szkołę moż…na ocenić najwcześniej po miesiącu nauki
siłacz
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: zibbii » 28 wrz 2012, 9:51

siłacz pisze:Oczywiście, ż…e nie wystarczające, lektora i szkołę moż…na ocenić najwcześniej po miesiącu nauki


Czasami moż…e być "miłość od pierwszego wejrzenia"
zibbii
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Marek Drawski » 29 wrz 2012, 15:43

aga2244 pisze:Ja razem z koleż…anką uczyłam się w British School http://www.bs-ict.pl i obie jesteśmy bardzo zadowolone. Po kursie j. angielskiego zapisałyśmy się właśnie na niemiecki ;)


Cześć Adaś, jakby co to chętnie też… coś drapnę o szkole, pozdrawiam
Marek Drawski
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości