szkoły językowe - Warszawa

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: spillq » 12 lis 2012, 10:01

stubby pisze:Ja tam na korki nie narzekam


Z korkami to jest tak, jeż…eli masz ogromną samodyscyplinę to sobie ogarniesz, jeż…eli nie to niestety masz problem
spillq
 


Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: midrand » 13 lis 2012, 9:31

Korepetycje to dobre na chwilkę, np. zrobić pracę domową
midrand
 

ANKIETA - prośba o wypełnienie

Postautor: Gość » 15 lis 2012, 15:37

Witajcie!

Zwracam się do Was z prośbą. Otóż…, znajoma prowadzi badania do pracy magisterskiej na temat sposobów nauczania języka angielskiego w polskich szkołach. Prosiła mnie o pomoc i rozesłanie ankiety. Wrzucam ją zatem tutaj, jeśli ktoś ma chwilkę wolnego to proszę o wypełnienie. Ku chwale nauki!

Z góry dziękujemy

Terminy i promotor gonią, więc każ…da osoba jest na wagę złota!

http://www.ankietka.pl/ankieta/99451...-szkolach.html
Gość
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: arnol » 27 lis 2012, 12:35

Czyli mamy zostać królikami doświadczalnymi :hura:
arnol
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: mud » 29 lis 2012, 11:21

midrand pisze:Korepetycje to dobre na chwilkę, np. zrobić pracę domową

Dokładnie korków nie polecam
mud
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: oafisk » 02 gru 2012, 11:55

Jak jesteś początkujący to nie wiesz, czy korepetytor ma jakieś pojęcie o prowadzonych zajęciach, nikt go nie kontroluje, robi co chce
oafisk
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: eddi11 » 07 gru 2012, 17:36

Ja tam obstawiam speak up, mają według mnie dobrą metodę nauki, niezłą kadre
eddi11
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: mala1 » 08 gru 2012, 12:06

Który oddział, jakie miasto ???
mala1
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: bricj » 09 gru 2012, 19:04

To jest rzeczywiście szkoła sieciowa
bricj
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: darris » 10 gru 2012, 10:29

bricj pisze:To jest rzeczywiście szkoła sieciowa


To czasami atut, czasami wada
darris
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: miggo » 18 gru 2012, 20:56

stubby pisze:Ja tam na korki nie narzekam


Chyba nie chcesz tak się nauczyć języka co
miggo
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: swell2 » 23 gru 2012, 22:09

oafisk pisze:Jak jesteś początkujący to nie wiesz, czy korepetytor ma jakieś pojęcie o prowadzonych zajęciach, nikt go nie kontroluje, robi co chce


Korki, ach te korki
swell2
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: fation » 27 gru 2012, 18:57

Korki są bez sensu. To już… lepiej zacząć naukę z kimś z rodziny za darmo. Moż…na też… zapisać się na konwersacje online jak już… coś się bedzie umiało.
fation
 

TFLS jest najlepsza

Postautor: marsik » 30 gru 2012, 23:12

kumiko pisze:Też… właśnie zapisałam sie do tej szkoły . Dziękuje za radę.
cerber3 pisze:Ja dostałam przy zapisie kurs hiszpańskiego gratis


paker3 pisze:Fakt, ja też… lubię dobre szkoły. U mnie na uniwerku wiele osób chodzi własnie do TFLS i chwalili, zapisałem się w ubiegłym semestrze i byłem mile zaskoczony. Teraz też… pojdę zapisać się na kolejny semestr.


snb pisze:ja tam wybrałam TFLS. Lubie mieć pewność ż…e uczą mnie profesjonaliści a nie studenci..sami jeszcze uczący się..

Ja też… chodziłem na kurs do TFLS i zapewniam, ż…e w tej szkole dobrze uczą języka. W przygotowaniu do egzaminów są #1
marsik
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: darro » 02 sty 2013, 11:46

Wiele zalezy od letorów, którzy uczą w danej szkole
darro
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: zaarr » 03 sty 2013, 12:23

doriisss pisze:
Ja akurat trafiłam na inną parę "teacherów" w English For You, mam zajęcia z też… Amerykaninem - Nolanem, oraz Magdę od gramatyki.
W kwestii nauki języka angielskiego w tej szkole mam podobne wraż…enia.
Tak, przyjemnie jest przychodzić do English For You, Nolan tak zachęca do mówienia, stara się objaśniać słownictwo. Czuję, ż…e z lekcji na lekcje dzięki zajęciom właśnie z Nativem lepiej mi idzie "speaking".
Grupa jest mała, fajnie dogadana, ogólnie jak na razie wszystko spoko.
Ktoś wcześniej pisał o kawiarence dyskusyjnej, ostatnio zaczęły się tam zajęcia, jest ciekawie...


Bardzo poważ…nie rozważ…am właśnie English For You na kurs w nowym semetrze, od kilku osób ze studiów wiem, ze szkoła ta zna się na nauczaniu tego języka, szczególnie, ż…e specjalizują się w jednym języku tylko w angielskim. W każ…dej grupie jest Native i to mi się podoba
zaarr
 

Re: TFLS jest najlepsza

Postautor: gertew » 06 sty 2013, 21:56

fakt, drugi gratisowy kurs fajna rzecz :)

marsik pisze:
kumiko pisze:Też… właśnie zapisałam sie do tej szkoły . Dziękuje za radę.
cerber3 pisze:Ja dostałam przy zapisie kurs hiszpańskiego gratis


paker3 pisze:Fakt, ja też… lubię dobre szkoły. U mnie na uniwerku wiele osób chodzi własnie do TFLS i chwalili, zapisałem się w ubiegłym semestrze i byłem mile zaskoczony. Teraz też… pojdę zapisać się na kolejny semestr.


snb pisze:ja tam wybrałam TFLS. Lubie mieć pewność ż…e uczą mnie profesjonaliści a nie studenci..sami jeszcze uczący się..

Ja też… chodziłem na kurs do TFLS i zapewniam, ż…e w tej szkole dobrze uczą języka. W przygotowaniu do egzaminów są #1
gertew
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: asa1 » 08 sty 2013, 11:30

Krakowiak Beata pisze:Ja akurat rok temu miałam kurs w English for You, ich sposób nauczania i duż…o konwersacji z róż…nym Nativam moż…e się podobać. Zwłaszcza, ze grypy są małe i to jest zdecydowana korzyść. Ciekawe były warsztaty, było często bardzo zabawnie. Fajnie urządzili sobie klubik dyskusyjny, kameralne miejsce sprzyjające w rozmowach.
Teraz mieszkam w Gdańsku i właśnie zaczęłam kurs w centrum językowym forward, zobaczymy jak tam będzie


Dobrze jeż…eli szkoła nie wpycha do grup zbyt wiele osób, to obniż…a cenę, ale spada jakość, więc rzeczywiście takie małe grupy i moż…liwość konwersacji z róż…nymi Nativami jest rzeczywiście atutem English For You, takie niekonwencjonalne miejsce spotkań w postaci klubiku dyskusyjnego, bardzo brzmi zachęcająco.
asa1
 

Re: British School

Postautor: doole » 08 sty 2013, 11:35

emil_ka pisze:ja uczęszczałam na zajęcia do British School http://www.bs-ict.pl/oferta.html i wszystkim spokojnie mogę polecić tą szkołę, zajęcia prowadzone skuteczną metodą komunikatywną, co przy nauce języka jest najważ…niejsze



Wszystko się zgadza, ale napisz jaki oddziłał, jakie miasto ???
doole
 

Re: TFLS jest najlepsza

Postautor: mohert6 » 09 sty 2013, 9:52

czy wie ktos czy nadal jest taka fajna promocja? interesuje mnie kurs z nativem :))


gertew pisze:fakt, drugi gratisowy kurs fajna rzecz :)

marsik pisze:
kumiko pisze:Też… właśnie zapisałam sie do tej szkoły . Dziękuje za radę.
cerber3 pisze:Ja dostałam przy zapisie kurs hiszpańskiego gratis


paker3 pisze:Fakt, ja też… lubię dobre szkoły. U mnie na uniwerku wiele osób chodzi własnie do TFLS i chwalili, zapisałem się w ubiegłym semestrze i byłem mile zaskoczony. Teraz też… pojdę zapisać się na kolejny semestr.


snb pisze:ja tam wybrałam TFLS. Lubie mieć pewność ż…e uczą mnie profesjonaliści a nie studenci..sami jeszcze uczący się..

Ja też… chodziłem na kurs do TFLS i zapewniam, ż…e w tej szkole dobrze uczą języka. W przygotowaniu do egzaminów są #1
mohert6
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: soundi » 09 sty 2013, 11:21

laik123 pisze:English For You dobre kursy do egzaminów CAE, FCE, sprawdza sie bardzo dualny system i małe grupki, wybierając pamiętajmy o liczebności grup, te powyż…ej 10 osób są mało efektywne. English For You oprócz zajęć z Natvem zawsze organizuje małe grupki i to się sprawdza. Szkoła oczywiście organizuje mock testy i to waż…ne ,ze moż…emy sprawdzić swój poziom. Jestem na tak


Tu przyznaję rację mała liczba osób, choć niekoniecznie lekcje indywidualne są kluczem do nauki języka( lepsza motywacja i wymiana poglądów podczas konwersacji). Oczywiście jeż…eli native prowadzi część kursu to jest na plus i to mocno.
soundi
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: zalak » 09 sty 2013, 13:07

Polecam Global Trend, wysoko jest w rankingu www.speak-point.pl, zresztą i jest tam wiele innych dobrych szkół
zalak
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: lighting » 10 sty 2013, 11:20

zalak pisze:Polecam Global Trend, wysoko jest w rankingu www.speak-point.pl, zresztą i jest tam wiele innych dobrych szkół


Czy to jednak nowa szkoła ???
lighting
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: bodrys » 12 sty 2013, 19:24

Według mnie są już… na rynku kilka lat
bodrys
 

najlepsza szkoła angielskiego w wawie

Postautor: stefekburczymucha » 13 sty 2013, 16:39

W TFLS bardzo dobrze uczą angielskiego. Uczyłem się w kilku szkołach, ale w TFLS najbardziej mi się podobało. :spoko: :spoko: :spoko:
stefekburczymucha
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Krystyna Walewska » 13 sty 2013, 21:00

Oczywiście każ…dy ma swoje zdanie, ale jak dla mnie ze względu na mówienie liczy się w Warszawie English For You, szkoła działa już… na rynku bardzo długo, Native Speakers którzy tam pracują potrafią zaciekawić tematami, czyli jest mówienie, gramatyka to rola polskiego lektora i jak dla mnie to metoda jak najbardziej skuteczna, mówienie z Nativami i gramatyka z polskim lektorem. Moż…na przełamać się w konwersowaniu i o to chyba tutaj chodzi. Małe grupki są też… plusem tematu
Krystyna Walewska
 

Re: najlepsza szkoła angielskiego w wawie

Postautor: farader » 14 sty 2013, 10:55

Ja tez tak uwazam. Bardzo dobra szkoła i ma fajnych lektorów.

stefekburczymucha pisze:W TFLS bardzo dobrze uczą angielskiego. Uczyłem się w kilku szkołach, ale w TFLS najbardziej mi się podobało. :spoko: :spoko: :spoko:
farader
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Magda T » 14 sty 2013, 21:35

Krystyna Walewska pisze:Oczywiście każ…dy ma swoje zdanie, ale jak dla mnie ze względu na mówienie liczy się w Warszawie English For You, szkoła działa już… na rynku bardzo długo, Native Speakers którzy tam pracują potrafią zaciekawić tematami, czyli jest mówienie, gramatyka to rola polskiego lektora i jak dla mnie to metoda jak najbardziej skuteczna, mówienie z Nativami i gramatyka z polskim lektorem. Moż…na przełamać się w konwersowaniu i o to chyba tutaj chodzi. Małe grupki są też… plusem tematu


Według mojej oceny po rozmowie konsultacyjnej English For You to bardzo wiarygodna szkoła, widać, ż…e dbają o klienta, wiele osób z mojego otoczenia bardzo poleciło mi tę szkołe ze względu na metodę nauki języka i ich system dualny - ja chce wreszcie mówić po angielsku
Magda T
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: ala22 » 14 sty 2013, 22:00

midrand pisze:Korepetycje to dobre na chwilkę, np. zrobić pracę domową


Oj korki to wielka strata czasu i pieniędzy, wolę jednak dobrą szkołę językową
ala22
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: homeww » 15 sty 2013, 10:22

darro pisze:Wiele zalezy od letorów, którzy uczą w danej szkole


W większych szkołach mają generalnie lepszą kadrę, gdyż… nadzór metodyczny jest stały
homeww
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: spioach » 16 sty 2013, 13:35

Czasami w mniejszych szkołach jest sporo zaangaż…owania i to też… plus
spioach
 

Re: najlepsza szkoła angielskiego w wawie

Postautor: morgan44 » 16 sty 2013, 18:42

A dla mnie liczy się to ż…e w TFLS mają dobrych lektorów którzy od lat przygotowują do egzaminów. Dla mnie to fachowcy. Poza tym to dobra, sprawdzona szkoła. Ma Akredytacje MEN a to jest wazne.

farader pisze:Ja tez tak uwazam. Bardzo dobra szkoła i ma fajnych lektorów.

stefekburczymucha pisze:W TFLS bardzo dobrze uczą angielskiego. Uczyłem się w kilku szkołach, ale w TFLS najbardziej mi się podobało. :spoko: :spoko: :spoko:
morgan44
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: anka12 » 16 sty 2013, 20:37

Było wiele szkół w mojej karierze, gdyż… jestem z natury bardzo wybredną osobą i szybko się niestety zniechęcam, ale po wielu zmianach zapisałam się na kurs w English for You, zajęcia były ciekawe, lektorzy uzupełniali kurs zajęciami na tablicy interaktywnej, grupa mała, połowa zajęć z natury konwersacyjna z osobami z róż…nych krajów anglojęzycznych, część z polskimi lektorami , gdzie robiliśmy testy i gramatykę. Bardzo ciekawie wypadały spotkania warsztatowe, Native przynosili ciekawe tematy o których prowadzone były rozmowy, polecam
anka12
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: anka12 » 16 sty 2013, 20:42

Hanka__ pisze:Też… mi się tak wydaje. Nie ma jakichś jasnych kryteriów porównania. Jednym pasuje to, a innym tamto. Sam musisz porównać oferty i dopasować do siebie. Tak wybrałam Speak Up i w sumie chyba dlatego, ż…e moż…na do siebie dopasować program i plan zajęć. Pod tym względem mają mega plus :)


Jak nie masz czasu na systematyczność to moze i speak up
anka12
 

Re: najlepsza szkoła angielskiego w wawie

Postautor: kokoszko2 » 16 sty 2013, 21:17

a jakiego lektora polecasz? do kogo chodziłaś?

morgan44 pisze:A dla mnie liczy się to ż…e w TFLS mają dobrych lektorów którzy od lat przygotowują do egzaminów. Dla mnie to fachowcy. Poza tym to dobra, sprawdzona szkoła. Ma Akredytacje MEN a to jest wazne.

farader pisze:Ja tez tak uwazam. Bardzo dobra szkoła i ma fajnych lektorów.

stefekburczymucha pisze:W TFLS bardzo dobrze uczą angielskiego. Uczyłem się w kilku szkołach, ale w TFLS najbardziej mi się podobało. :spoko: :spoko: :spoko:
kokoszko2
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: kesa1 » 17 sty 2013, 9:34

anka12 pisze:Było wiele szkół w mojej karierze, gdyż… jestem z natury bardzo wybredną osobą i szybko się niestety zniechęcam, ale po wielu zmianach zapisałam się na kurs w English for You, zajęcia były ciekawe, lektorzy uzupełniali kurs zajęciami na tablicy interaktywnej, grupa mała, połowa zajęć z natury konwersacyjna z osobami z róż…nych krajów anglojęzycznych, część z polskimi lektorami , gdzie robiliśmy testy i gramatykę. Bardzo ciekawie wypadały spotkania warsztatowe, Native przynosili ciekawe tematy o których prowadzone były rozmowy, polecam


Bardzo ciekawią mnie te dodatkowe konwersacje w English For You, gdyż… rzeczywiście brzmi to interesująco , zwłaszcza, zależ…y mi na konwersacjach i przełamaniu barier w mówionym języku. Czy tematy takich spotkań są ustalane z góry ???
kesa1
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: sound-po » 19 sty 2013, 19:40

zalak pisze:Polecam Global Trend, wysoko jest w rankingu www.speak-point.pl, zresztą i jest tam wiele innych dobrych szkół


Napisz dlaczego ???
sound-po
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: fation » 20 sty 2013, 13:13

kesa, to moż…e jak zależ…y ci tylko na tym wybierz sobie konwersacje online w speak up? zarąbista sprawa
fation
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: asadq » 21 sty 2013, 11:16

Ja jedna wolę kontakt face to face, ale jako wsparcie
asadq
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Gość » 22 sty 2013, 10:33

asadq pisze:Ja jedna wolę kontakt face to face, ale jako wsparcie


Nic nie zamieni dobrego kursu, ja chodziłem do Mike Mills i jeż…eli mówimy o rankngu na www.speak-point.pl to znajduje się w pierwszej lidze
Gość
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: adaa1 » 23 sty 2013, 12:25

Rzeczywiście dosyć wysoko
adaa1
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: dallasss » 25 sty 2013, 12:57

Czy chodziliście na kursy wakacyjne do jakiś szkół jezykowych ???
dallasss
 

TFLS - polecam

Postautor: marianoo007 » 26 sty 2013, 20:36

darro pisze:Wiele zalezy od letorów, którzy uczą w danej szkole


Zgadzam się, lektorzy są bardzo waż…ni przy wyborze szkoły. Ja wybrałem TFLS, gdyż… słyszałem same pozytywy dotyczące lektorów tej szkoły. Nie zawiodłem się, lektorzy są bardzo sympatyczni. Poziom ich języka jest w 100% satysfakcjonujący. Super atmosfera panuje w tej szkole. Polecam!
marianoo007
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: jaba12 » 27 sty 2013, 14:35

Ja dokładnie napisze to samo o English for You - dobrze realizowany materiał zarówno przez polskiego lektora ( gramatyka, testy, ćwiczenia ) jak również… przez nativa ( konwersacje). Stały nadzór metodyka w szkole jednak daje poczucie ż…e jest się pod opieką fachowców. Zawsze potrzebowałam testów, bo to bardzo jednak mobilizuje do nauki. Z drugiej strony luzna atmosfera podczas bezpłatnych konwersacji.
Oczywiście rozumiem osoby zadowolone z tfls, gdyż… każ…dy chodził gdzie indziej
jaba12
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Marta Kryńska » 28 sty 2013, 9:38

W takim systemie to rzeczywiście waż…ne aby lektorzy się dogadywali
Marta Kryńska
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: asa2 » 29 sty 2013, 10:58

System system, własna praca własną pracą
asa2
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: lingop » 29 sty 2013, 15:05

asa2 pisze:System system, własna praca własną pracą


Dokładnie nie oczekujmy cudów..
lingop
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: fation » 31 sty 2013, 14:00

Też… bym nie zawierzał swojej nauki nawet w ręce cudotwórczego lektora. Tak naprawdę najmocniejszy musi być uczeń, to od niego zależ…y le i jak się będzie uczył. Szkoła ma podpowiadać.
fation
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: Dasas3 » 02 lut 2013, 12:15

fation pisze:Też… bym nie zawierzał swojej nauki nawet w ręce cudotwórczego lektora. Tak naprawdę najmocniejszy musi być uczeń, to od niego zależ…y le i jak się będzie uczył. Szkoła ma podpowiadać.


Bardzo trafne spostrzeż…enie
Dasas3
 

Re: szkoły językowe - Warszawa

Postautor: artelee » 02 lut 2013, 12:22

jaba12 pisze:Ja dokładnie napisze to samo o English for You - dobrze realizowany materiał zarówno przez polskiego lektora ( gramatyka, testy, ćwiczenia ) jak również… przez nativa ( konwersacje). Stały nadzór metodyka w szkole jednak daje poczucie ż…e jest się pod opieką fachowców. Zawsze potrzebowałam testów, bo to bardzo jednak mobilizuje do nauki. Z drugiej strony luzna atmosfera podczas bezpłatnych konwersacji.
Oczywiście rozumiem osoby zadowolone z tfls, gdyż… każ…dy chodził gdzie indziej


Tu muszę napisać, ż…e system oparty o taki model nauki języka jak w English for You moż…e według mnie być skuteczną opcją, korzystamy z tego co moż…e dac wykwalifikowany polski lektor, czyli przygotowanie teoretyczne języka i oczywiście nieoceniony zysk z Nativa, który pokieruje rozmową. Metodyk to dzisiaj standard, każ…da lepsza szkoła to ma , chodziłem do Berlitz i też… był taki opiekun.
artelee
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości