Rejestracja  |  FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy  |  Zaloguj 
ForumNaukaĆwiczeniaGramatykaCzytelniaEgzaminySpecjalistyczneRozrywkaSzukajInneRozmawiajPłatne

Wymowa :.: Mowienie po angielsku!

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Visitor
Gość

Odpowiedz z cytatem
Witam!

Mam taki problem a mianowicie boje sie mowic po angielsku.Moze ktos z Was wie jak sobie z tym poradzic.Rozumiem jak ktos mowi do mnie po angielsku,wiem jak odpowiedziec ale kiedy mam cos powiedziec wlacza mi sie "blokada" tzn mysle tylko o tym zeby powiedziec cos dobrze i w koncu chyba mowie z bledami.Jakos nie moge polaczyc w jednym mowienia i myslenia zeby bylo poprawnie po angielsku.A wszystko spowodowanejest lekiem.Moze macie jakis pomysl zeby to przezwyciezyc?????Pozdrawiami dzieki zapomoc.

ania
Google

bejotka
fellow

Odpowiedz z cytatem
Trudno odpowiedzieć na twoje pytanie nie wiedząc jak długo i w jaki sposób uczysz sie języka.

Najbardziej ogólnie moge poradzić Ci tylko, żebyś uczyła sie na głos nie w myśli i po cichu. Każde słowo i każde zdanie usłyszane z CD, kasety audio lub HDD musisz powtarzać głośno i wyraźnie aż do jego zapamiętani.

Powinnaś też korzystać z różnego rodzaju rozmówek, przede wszystkim z załacznikami dźwiękowymi. Tu najlepsze są:
- "Angielski w miesiąc", wydane przez SuperMemo World;
- "Rozmówki angielskie" wydane przez Wydawnictwo PONS (uwaga - są dwie wersje z płytą CD i bez);
- "Rozmówki polsko-angielskie" Kamili Anny Henger wydane przez Wydawnictwo Astrum (również są dwie wersje).

W księgarniach można też dostać kilka innych rozmówek. Niektóre z nich są bardzo dobre, ale ich przydatność dla początkujacych adeptów języka jest mniejsza ze względu na brak załączników dźwiękowych.

Visitor
Gość

Odpowiedz z cytatem
Jestem samoukiem uczacym sie z przerwami okolo 2lat ale nie jest to niestety
:-( systematyczna nauka.Zauwazam duze postepy.Jesli ogladam programy angielskojezyczne rozumiem prawie wszystko.Oczywiscie sa nowe slowka ktore staram sie wylapac a potem zapamietac.Ale rzeczywiscie wiekszosc mojej nauki tonauka po cichu,w myslach wiec moze ztego wynikamoj problem.Wydaje mi sie ze jakmowie po angielsku moj glos dziwnie brzmi.Postaram sie teraz skupic na mowieniu,powtarzaniu na glos i mam nadizeje ze bedzie lepiej.Ale oczywiscie czekam na Wasze podpowiedzi co robic dalej zeby sie przelamac.Pozdrawiam
Ania
Visitor
Gość

Odpowiedz z cytatem
Polecam gorąco pozycje "Angielskie formuły konwersacyjne". Właśnie jestem w trakcie nauki. Super!
http://angielski-konwersacje.zlotemysli.pl/marie.php
bejotka
fellow

Odpowiedz z cytatem
Już kieyś to pisałem, ale warto powtarzać.

"Kto uczy sie jezyka w myślach, ten tylko mysli, że się go uczy".
Visitor
Gość

Odpowiedz z cytatem
Zapamietam to powiedzenie "Kto uczy sie jezyka w myslach,ten tylko mysli,ze sie go uczy".Bardzo dobre i prawdziwe!!!Dziekie za zainteresowanie moim problemem a wlasciwie moim lekiem.Pozdrawiam

ania
Gość

Odpowiedz z cytatem
czesc,
mam dokladnie ten sam problem. Mysle, ze to wynika z braku pewnosci siebie. Czy przezwyciezyles juz swoje leki?
pozdrawiam
bejotka
fellow

Odpowiedz z cytatem
Karatecy i judocy twierdzą, że najdłużej i najstaranniej należy ćwiczyć słabszą rękę/nogę. W nauce języków należy postępować podobnie, najwięcej uwagi przykładać do tej sprawności, opanowanie której sprawia nam największą trudność.
namename
Gość

Odpowiedz z cytatem
widze, ze en temat byl zarzucony asporo czasu temu,ale szukałam wlasnie sama czegos co pomoze sie odblokowac, bo tez jestem samoukiem i wiele rozumiem, ale z mowieniem znacznie gorzej. nie wiem, czy ktos slyszal o tym kursie w pizamie, bo oni reklamuja sie ze wlasnie ucza jak sie dogadac i samemu nauczyc mowic? http://www.zdrowie.senior.pl/75,0,Inglaway-czyli-Angielski-w-pizamie,13102.html
KamilKuczynski
junior fellow

Odpowiedz z cytatem
Temat dosc stary, ale pewnie wiecej osob sie z tym zmaga wiec postaram sie takze ja cos doradzic.

tzn mysle tylko o tym zeby powiedziec cos dobrze i w koncu chyba mowie z bledami.

Kiedy bylem na Erasmusie w Niemczech na poczatku wszyscy mowili po angielsku bo niewiele osob znalo niemiecki. Potem sie to zmienilo.

Jednak tak naprawde nikt tam nie mwoil perfekcyjnie po angielsku i niemiecku. I nikogo nie obchodzilo czy ktos uzyl past perfect czy present perfect.

Kazdy chcial druga osobe tylko zrozumiec! I najlepiej sie na tym skoncentrowac, bo wiecej nie potrzeba. Nawet native spekearzy czesto mowia z bledami, to co tutaj wymagac od non spekaerow.

Tutaj nie ma co dazyc do perfekcji, bo to jest zbedne. Kazdy chce cie tylko dobrze zrozumiec. happy
Gość

Odpowiedz z cytatem
Dobrą metodą, aby swobodnie mówić po angielsku jest po prostu jak najwięcej czytać na głos w języku angielskim. Świetnie to można poćwiczyć mając darmowe audiobooki po angielsku wraz z tekstem do czytania, który jest czytany przez lektora (native speaker) np: Ważne jest, aby osłuchać się z językiem i mieć zakodowane w swojej pamięci formuły, których można szybko użyć.
Wawrzyniec83
newbie

Odpowiedz z cytatem
Aniu, doskonale Cię rozumiem i powiem Ci na dodatek, że wielu moich znajomych po prostu boi się mówić, wstydzi się swojego spolszczonego akcentu. Najlepiej byłoby wyjechać za granicę na wymianę, tam trzeba byłoby mówić, bez względu na wszystko.

Ostatnio zmieniony przez Wawrzyniec83 dnia Wto Sie 19, 2014 11:05 am, w całości zmieniany 2 razy
Goscislawa81
newbie

Odpowiedz z cytatem
Musze przyznać, ze mnie mówienie po angielsku naprawdę bardzo stresuje, ale właśnie dlatego , ze nie potrafię mówić perfekcyjnie i wymowa niektórych słów jest dla mnie trudna.. zdarzyło się kilka razy, że mówiąc coś robiłam to źle , a ktoś z boku mnie poprawiał, co nie było fajne;/

Ostatnio zmieniony przez Goscislawa81 dnia Wto Sie 19, 2014 11:44 am, w całości zmieniany 2 razy
Hang99
newbie

Odpowiedz z cytatem
To normalne, ja też często jestem poprawiany przez znajomych, ale za to ja też łapię ich na innych błędach. Wysatrczy dużo czytać, słuchać i powtarzać oraz szukać ludzi w necie z którymi można sobia na luzie porozmawiać ;)

Ostatnio zmieniony przez Hang99 dnia Wto Cze 10, 2014 3:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
megajeri93
newbie

Odpowiedz z cytatem
Ja mam ten sam problem. Też rozumiem co ktoś do mnie mówi, ale żeby sklecić zdanie i coś z siebie wydukać to przechodzi moje możliwości. A bez umiejętności rozmów po angielsku ciężko o lepszą pracę.

Ostatnio zmieniony przez megajeri93 dnia Pon Cze 16, 2014 11:36 am, w całości zmieniany 1 raz
Monisia23
newbie

Odpowiedz z cytatem
musisz zacząć mówić bo jak będziesz się wstydzić to nawet jak będziesz wiedzieć rozmaite słowa to na nic Ci ta wiedza happy a jak będziesz nawet coś źle mówić to ode tego są inni, żeby Cie poprawiać happy
LukLev
newbie

Odpowiedz z cytatem
Tutaj macie mój sposób na to aby się przełamać w mowie: Jak szybko zacząć mówić po angielsku.
Sam w ten sposób nauczyłem się mówić, tylko wiadomo trzeba potem dużo ćwiczyć.

Odpowiedz z cytatem
Hmm, powyższy post i propozycja ciekawa.
Jednakże według mnie najlepszym i też najtańszym sposobem, jest po prostu oglądanie filmów z napisami, słuchanie audiobooków, słuchanie muzyki oraz analizowanie ich tekstów.
Ostatnio dowiedziałem się paru nowych słówek, między innymi:
sonda paliwa oraz monitoring pojazdów.
Był to jakiś film dokumentalny na Discovery, polecam ten kanał i jego wszystkie programy.
onequinn94
newbie

Odpowiedz z cytatem
Ja stosuje się już chyba do wszystkich waszych metod, oglądam tv po angielsku słucham muzyki i dużo czytam, ale mimo wszystko kiedy mam zacząć luźną prostą rozmowę pojawia się bariera której nie mogę przeskoczyć
LukLev
newbie

Odpowiedz z cytatem
onequinn94 napisał:
Ja stosuje się już chyba do wszystkich waszych metod, oglądam tv po angielsku słucham muzyki i dużo czytam, ale mimo wszystko kiedy mam zacząć luźną prostą rozmowę pojawia się bariera której nie mogę przeskoczyć

W innym wątku na tym forum piszesz:

onequinn94 napisał:
Nie uważam, by gramatyka w wymowie była nieważna. Otóż nie chcę rozmawiać z kimś w stylu "kali być" "kali chcieć" bo to zniechęca rozmówcę do konwersacji
.
Jak już pisałem pod zacytowaną wypowiedzią, powinnaś przestać zwracać uwagę na poprawność gramatyczną, tylko zacząć mówić nawet jeśli ma to brzmieć: "ja chcieć iść na autobus". Najważniejsze jest ćwiczyć, nikt od razu nie nauczył się mówić idealnie gramatycznie. Poza tym wielu anglików na co dzień mówi nie składnie i niegramatycznie i wcale się tym nie przejmują.

Odpowiedz z cytatem
mnóstwo osób ma tego typu blokada, ja znam tylko 1 rozwiązanie, które w moim przypadku zadziałało:

wyjechać do anglii i pracować tylko z angolami, po miesiącu nie będziesz miał blokady
beryl73
newbie

Odpowiedz z cytatem
leszekdudek napisał:
mnóstwo osób ma tego typu blokada, ja znam tylko 1 rozwiązanie, które w moim przypadku zadziałało:

wyjechać do anglii i pracować tylko z angolami, po miesiącu nie będziesz miał blokady

no właśnie tylko nie wszyscy mają taką możliwość
Supereligia1159
newbie

Odpowiedz z cytatem
nie ma innej metody niż zebrać się w sobie, przestać się wstydzić i stresować i w końcu się odezwać. gwarantuję, że po kilku minutach nic ze stresu nie zostanie. jeśli otoczenie Cię rozumie, to znaczy, że jest dobrze:)
Wymowa : Mowienie po angielsku!