Kilka nieznanych mi zwrotów

Krótkie teksty bądź pojedyncze zdania, które nie są zadaniem domowym.

Kilka nieznanych mi zwrotów

Postautor: ziel3 » 03 sie 2014, 20:16

Witam!
Co jakiś czas ogladając filmy czy czytając jakies angielskie teskty napotykam się na słowa lub wyrazenia, których nie rozumiem, zwykle dzięki słownikom problem zostaje rozwiazany, ale w tym przypadku nie mogłem nic znaleźć w słwonikach. \wiem, ż…e troche duż…o, ale liczę na pomoc przynajmniej w części :-). Zależ…y mi na tym. Z góry dzękujęza poświęcony czas.
1. Mamy wyrazenie condemn sb to death. Czy mozna powiedziec condemn sb to prison?
2. Co oznacza wyrazenie Start on one's way? Przykład: He was starting on his way again.
3. Zwrot go off znaczy oddalać się lub wyruszac. Czy moż…e po prostu oznaczać iść? Np. It is better to enter the life without a hand than to keep boh and go off to hell? Moż…na powiedziec I go off to the shop?
4. Co oznacza zdanie: Crowd came flocking to him?
5. Co oznacza zwrot start across to somewhere?
6. Czy mogę zamiast peace of mind powiedziec repose of mind?
7. Co oznacza wyrazenie upset oneslef over nothing?
8. Co oznacza zdanie: He was full of drink?
9. Co oznacza trot after sb? Np. Miles trot after him like a little dog.
10. They both are playing or being made to play some game. Dlaczego being, a nie are?
11. Put a fence, czyli postawić płot. Czy moż…na powiedziec put a house?
12. When the imes comes, say whatever is then given to you? Co w tym zdaniu oznacza then?
13. There, now you've met miss Giddens. Co oznacza w takim kontekście there?
14. You might as well think ill of Miss Flora, bless her. Co znacza tutaj bless her?
15. There were things in his life that could account for violence done him. Nie rozumiem zupełnie jakie jest znaczenie tego zdania.
16. It doesn't do to speak ill of the dead. Co znacza tutaj do?
17. co oznacza trail along
18. Her being an educated young lady. Czy her being oznacza t samo o She is albo she was? Czy we współczesnym jezyku moż…na spotkać taką formę?
19. Aperson ought to keep quiet about it. Co znaczy aperson?
ziel3
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 sie 2014, 20:07


angielski-korepetycje.pl

Postautor: zielemario » 23 wrz 2014, 16:10

Odpowiadam, bo właśnie z takich wątpliwości bierze się bardzo wiele prostych błędów, popełnianych zwykle przez dość dobrych uczniów.

Jeż…eli nie rozumie się danego zwrotu bądź słowa, a słownik nie za bardzo jest w stanie pomóc, warto nauczyć się dokładnie tego zwrotu w całości i iść przez ż…ycie z nadzieją na jego wykorzystanie.

Oczywiście sytuacja, w której będziemy w stanie ten zwrot wykorzystać, moż…e okazać się mało prawdopodobna. Jednak to małe nawet prawdopodobieństwo jest o niebo lepszym wyjściem niż… grzebanie w danym zwrocie i podkręcanie go do własnych potrzeb.

Przekształcone z niewiedzy zwroty zwykle nie tylko są mało jednoznaczne dla native speakera, ale niejednokrotnie psują całość logiki wypowiedzi.

W przypadkach zdań:
1, 3, 5, 6, 11, 17 szukałbym raczej słów, które znam i których wiem jak uż…ywać, aby sprytnie uciec od takich zwrotów pułapek.

Inne odpowiedzi:
2. literacko: Zaczynał pisać swoją własną historię.
4. ludzie do niego garnęli.
7. denerwować się z byle powodu
8. był pijany
9. iść za kimś (tread - trod - trod), trot - truchtać
10. being jest drugim członem strony biernej, której cała forma to are being made
12. then - wtedy (wtedy, gdy nadejdzie ta chwila)
13. There = There you are - Proszę
14. bless her - niech ją bóg błogosławi (literacko: świeć panie nad jej duszą)
15. done to him. - W jego ż…yciu było wiele sytuacji, w których mógł doznać krzywdy.
16. literacko: Nie godzi się
18. całe zdanie to jedynie wprowadzenie, nie powinno być za nim kropki, a dalsza część wypowiedzi: Her being oznacza dokładnie to samo co she is, w języku współczesnym moż…na spotkać takie formy. codziennie.
19. Aperson to zwykłe A person. Nie ma takiego słowa, jak Aperson, chyba, ż…e to jakaś nowa nazwa papierosów (ż…artuję).
zielemario
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 22 maja 2014, 11:22




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości