Komunikat w hostelu dla obcokrajowców

Krótkie teksty bądź pojedyncze zdania, które nie są zadaniem domowym.

Komunikat w hostelu dla obcokrajowców

Postautor: NetZbroslaw98 » 11 wrz 2014, 19:56

Witam prowadzimy z ż…oną hostel, w którym często bywa duż…o obcokrajowców. Z racji specyfiki wynajmu często klucze zostają w drzwiach, bądź w recepcji na biurku. Często bywa też… tak, ż…e giną. Generalnie na każ…dym piętrze są szafki na klucze i jest informacja,ż…e należ…y je tam zostawiać, ale zagraniczni nie znają polskiego stąd też… mam pomysł na umieszczenie tabliczki po angielsku z komunikatem: Proszę zostawiać klucze w szafce na klucze na piętrze, problem tylko w tym, ż…e nie wiem jak, to poprawnie napisać po angielsku poradzi ktoś? a moż…e macie jakiś pomysł jak namierzać zgubione klucze są jakieś nie wiem gpsy w brelokach czy coś? słyszał ktoś o czymś takim?
NetZbroslaw98
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 05 sie 2014, 13:13


Re: Komunikat w hostelu dla obcokrajowców

Postautor: NajDoreen71 » 14 wrz 2014, 10:42

Ja o czymś takim nigdy nie słyszałem. Nie wiem jak to działa ale znalazłem na ceneo.pl lokalizator kluczy. Moż…e to Ci pomoż…e? Było kilka modeli w niezbyt wysokich cenach. Jeśli chodzi o przetłumaczenie tekstu to niestety nie pomogę - moż…e spróbuj na jakimś tłumaczu?
NajDoreen71
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 26 lip 2014, 17:11

Re: Komunikat w hostelu dla obcokrajowców

Postautor: Cathernkrk2938 » 15 wrz 2014, 10:15

Zainteresuje się tematem depozytorów kluczy. Masz tutaj https://www.autoid.pl/produkty/automatyzacja-zabezpieczen-danych-i-obiektow/depozytory-kluczy przedstawione jak to wygląda. Zwykle są to rozwiązania dla większych przedsiębiorstw, ale skontaktuj się ze sprzedawcą i moż…e doradzi coś na Twoją skalę biznesu.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2014, 7:53 przez Cathernkrk2938, łącznie zmieniany 1 raz.
Cathernkrk2938
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 10 sie 2014, 16:51

Re: Komunikat w hostelu dla obcokrajowców

Postautor: rewiktoryn80 » 22 wrz 2014, 15:15

Nie ryzykowałbym kupowaniem sygnału dźwiękowego do kluczy, bo jeszcze przez przypadek włączysz go zdalnie, gdy klient będzie trzymał te klucze i zniechęcisz go do siebie dziwnymi formami szpiegowskimi ;) Na Twoim miejscu albo przejrzałbym oferty firm prowadzących elektroniczną ewidencję rzeczy, na pewno znajdzie się coś w internetowych ogłoszeniach, albo zapisał warunek w regulaminie hostelu, ż…e za zagubienie kluczy kara wynosi X-złotych.
rewiktoryn80
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 01 cze 2014, 19:19

tłumaczenie

Postautor: zielemario » 22 wrz 2014, 21:35

Ponieważ… nie precyzujesz dokładnie gdzie jest ta szafka (czy jest ich wiele) ani czy to jeden czy wiele kluczy, itp, przetłumaczyłem Ci:

Proszę zostawiać klucze w szafce na klucze na pierwszym piętrze.

Please leave your room keys in the key-boxes provided on the first floor.
zielemario
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 22 maja 2014, 11:22




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości