Wady i zalety kupna nieruchomości

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: Kassia340 » 13 lis 2018, 10:24

Jakie są wady i zalety kupna nieruchomości ? Poczytajcie o tym na tym blogu, wiele przydatnych informacji i wskazówek znajdziecie
http://bankinginvestment.pl/dlaczego-wa ... ozliwosci/
Kassia340
junior fellow
 
Posty: 199
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:11


Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: cruella3 » 06 gru 2018, 7:47

ja to w sumie widzę tylko zalety bo jak by na to nie patrzyć mam z tego korzyści. U nas zakup jest tańszy od wynajmu a jak masz mieszkanie w dobrej lokalizacji jak np takie na osiedlu Nowa Grochowska to możesz je korzystnie wynajmować i zarobić na tym sporo pieniędzy
cruella3
junior fellow
 
Posty: 179
Rejestracja: 15 kwie 2016, 15:51

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: angela88 » 08 gru 2018, 23:54

Ja również nie widzę wad takiego rozwiązania
angela88
newbie
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 sty 2017, 12:49

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: ania00 » 23 sty 2019, 8:46

Cześć, czy wiecie może, jak wygląda sprawa, jeśli chodzi o zaliczki na utrzymanie części wspólnych? Kiedy zdecyduję się na zakup mieszkania w jakimś budynku, u kogo powinnam o to pytać? Wiecie może, jakie stawki mogą wchodzić w grę? :)
ania00
newbie
 
Posty: 43
Rejestracja: 10 sty 2019, 8:36

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: in_pizza_i_crust » 23 sty 2019, 16:05

Jeżeli ktoś decyduje się na zakup nieruchomości po to, żeby ją wynajmować to też nie widzę wad. Nie rozumiem z kolei po co kupować mieszkanie po to, żeby w nim mieszkać. Jesteśmy przez 20, 30 lat przywiązani do tego samego, starzejącego się mieszkania wraz ze starzejącymi się meblami. Tak, meble można wymienić, ale to już dodatkowa inwestycja. Tak, można wynająć i kupić nowsze, ale mało osób decyduje się na takie rozwiązanie. Moim zdaniem dużo lepiej jest w takiej sytuacji wynająć nowocześniejsze mieszkanie. Łatwo też jest dostosowywać miejsce zamieszkania do obecnych możliwości finansowych, miejsca pracy, itp.

_________________
potrzebujesz pomocy? ośrodek psychiatryczny poznań własnie po to jest.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2019, 13:29 przez in_pizza_i_crust, łącznie zmieniany 1 raz.
in_pizza_i_crust
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2019, 15:58

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: izabelaa93 » 01 lut 2019, 7:54

Kupno nieruchomości to właściwie same zalety, a zwłaszcza mieszkania, jego utrzymanie wymaga mniej wysiłku i pieniędzy. Aby zaoszczędzić można kupić mieszkanie na obrzeżach albo poza miastem, w okolicy W-wy choćby takie w Żyrardowie http://www.ajsi.pl/ - to dość dobra lokalizacja.
izabelaa93
newbie
 
Posty: 29
Rejestracja: 29 paź 2015, 10:47

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: pieknyolek » 02 paź 2019, 12:26

Według mnie kupno nieruchomości to czysty pieniądz. Wejdź na https://marina-developer.pl/ i dowiedz się co nieco na temat zakupu nieruchomości.

Możesz zakupić nieruchomości:
mieszkania w Szczecinie
domy w Szczecinie

Poczytaj
Ostatnio zmieniony 11 sty 2022, 14:21 przez pieknyolek, łącznie zmieniany 1 raz.
pieknyolek
junior fellow
 
Posty: 193
Rejestracja: 18 mar 2019, 9:19


Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: pasetta » 03 lut 2020, 22:59

Jeśli znajdziemy nieruchomość z pomocą profesjonalnej agencji jak https://www.dobryadres.pl/ to zakup na pewno nie będzie miał żadnych wad. Posiadanie domu czy mieszkania na własność to marzenie wszystkich z nas, wynajem niestety na dłuższą metę nie jest opłacalny. A jak już decydujemy się na zakup to chcemy wybrać jak najlepsze mieszkanie i w najlepszej cenie.
pasetta
junior fellow
 
Posty: 227
Rejestracja: 15 wrz 2016, 17:43

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: Dydziak » 03 lut 2020, 23:54

Inwestycja w nieruchomość nie ma żadnej wady :) trzeba tylko wszystko dobrze oszacować i skalkulować.

_________
https://tokeneo.com/news/pl/
Dydziak
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2020, 23:52

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: mroczek90 » 26 lut 2020, 12:27

NIe ma wad, to po prostu jakaś opcja inwestycyjna i albo sie zwróci albo nie. Napewno jest to dobre zabezpieczenie kapitału
____________________________
https://altiplano.pl/nieruchomosci-mieszkaniowe/
Awatar użytkownika
mroczek90
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 02 sie 2019, 10:33

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: Norbert434343 » 19 kwie 2021, 15:51

Dla osób które są w trakcie szukania mieszkania inwestycyjne nad morzem polecam https://condo.pl/ jest to firma która jest na rynku wiele lat i wie co klient pragnie kupić i na co zwraca się uwagę przy zakupie nowego mieszkania inwestycyjnego. Polecam osobom które chcą mieć fajnie mieszkanie pod swoje gusta i lubią mieć zieleń wkoło. Sami zajrzyjcie na nowe mieszkania inwestycyjne poznań - rewelacyjna oferta nowych mieszkań w sprzedaży w bardzo dobrych cenach !
Norbert434343
junior fellow
 
Posty: 146
Rejestracja: 17 lip 2019, 9:08

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: tomi22 » 15 maja 2021, 23:25

Jeśli chodzi o zakup nieruchomości to trzeba po prostu wziąć pod uwagę kilka kwestii żeby zakup był udany. W przypadku rynku pierwotnego dużo zależy od dewelopera, którego warto wcześniej sprawdzić. Dużo osób decyduje się na inwestowanie w nieruchomości. Ktoś powie nic w tym trudnego, ale ja tak nie uważam. A, że chciałabym postawić na tego rodzaju biznes, to najpierw chcę się zapisać na szkolenie flipowanie na rynku wtórnym. Chodzi o to żeby kupić mieszkanie, a następnie sprzedać je z zyskiem. Takiej fachowej wiedzy nie znajdzie się ot tak, a to podstawa żeby inwestować bezpiecznie i opłacalnie.
tomi22
newbie
 
Posty: 45
Rejestracja: 02 sty 2021, 14:40

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: monika49 » 23 maja 2021, 14:42

Ogólnie fajnie mieć własne mieszkanie. Ostatnio właśnie szukałam jakiegoś mieszkania od dewelopera i na https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe ... dansk.html znalazłam bardzo fajną ofertę. Są to mieszkania w bardzo ładnych okolicach w Gdańsku.
monika49
junior fellow
 
Posty: 232
Rejestracja: 20 sty 2017, 12:33

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: angola » 31 maja 2021, 12:47

Każdy ma inne oczekiwania od swojego wymarzonego mieszkania. Dlatego warto przejrzeć różne propozycje zanim zdecydujecie się na coś konkretnego. Myślę, że zaciekawić Was może deweloper lublin: https://galadom.pl/o-firmie/ . Mają w ofercie mieszkania w blokach, a także segmenty.
angola
junior fellow
 
Posty: 186
Rejestracja: 16 lut 2021, 13:44

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: artur123 » 02 cze 2021, 6:24

Wszystkim zainteresowanym chciałbym polecić stronę, na której znajdziecie profesjonalne biuro nieruchomości , dzięki któremu znajdziecie ofertę idealną dla Was. Sam skorzystałem z ich usług i jestem bardzo zadowolony i mogę szczerze polecić zainteresowanym.
artur123
fellow
 
Posty: 546
Rejestracja: 12 mar 2019, 21:38

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: stonoga » 08 cze 2021, 7:58

A moim zdaniem lepiej jest wybudować dom, niż kupować gotowy. Można natomiast, żeby nieco wszystko przyspieszyć, kupić gotowy projekt. Ostatnio widziałam na stronie internetowej https://www.mgprojekt.com.pl/, że Pracownia Architektoniczna MG Projekt oferuje teraz na swoje projekty aż 20% rabatu ;) Co o tym sądzicie? Czy według Was warto z tego skorzystać?
stonoga
junior fellow
 
Posty: 428
Rejestracja: 29 cze 2020, 21:13

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: status » 21 cze 2021, 19:15

mi się bardzo podobają pasywne domy praktycznie w kilku względów Po pierwsze są ekologiczne i energooszczędne po drugie jestem trochę gadżeciarze mi lubię nowości na rynku A u nas w Polsce to dalej jest nowość
status
junior fellow
 
Posty: 137
Rejestracja: 16 cze 2021, 9:29

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: KarolMas » 26 cze 2021, 20:31

Rozglądając się za ciekawymi ofertami deweloperskimi w Krakowie, czy Wrocławiu to w mojej opinii zdecydowanie warto tutaj również zwrócić uwagę na propozycje inwestycji jakie przygotował Lokum Deweloper https://lokum-deweloper.pl/nasza-oferta/ w przypadku których można liczyć na duże doświadczenie, świetną organizację i duże możliwości znalezienia wyjątkowych inwestycji deweloperskich zarówno mieszkań, jak i lokali usługowych na przykład dla swojego biznesu, czy również pod wynajem.
KarolMas
junior fellow
 
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2021, 22:54

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: mop » 02 lip 2021, 11:13

Jeśli interesuje Was zakup nieruchomości to polecam także rzucić okiem na nowe mieszkania zalew zemborzycki: http://diamentowewzgorze.lalak.pl/lokalizacja. Moim zdaniem jest to rewelacyjna inwestycja. Także lokalizacja będzie odpowiadać każdemu, kto lubi zieleń i naturę.
mop
junior fellow
 
Posty: 322
Rejestracja: 07 lis 2016, 12:49

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: Krzyszunio » 13 lip 2021, 18:38

Co by nie mówić to jak najbardziej same nieruchomości są niezwykle ważne i ja jestem zdania, że również fajną sprawą jest możliwość szybkiej sprzedaży naszego mieszkania czy domu. Z tego co wiem to właśnie firma https://skupujemym.pl/ bez najmniejszego problemu właśnie zajmuje się skupowaniem nieruchomości za gotówkę.
Krzyszunio
junior fellow
 
Posty: 458
Rejestracja: 21 lut 2021, 11:58

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: zeberka » 26 lip 2021, 14:42

Uważam, że warto “iść na swoje” jeśli jest taka możliwość. My z mężem właśnie planujemy zakup swojej pierwszej nieruchomości. Bardzo spodobały nam się nowe domy na Białołęce: https://alberoinvest.pl/tworcza-home/domy-na-bialolece/ . Myślę, że będzie to dobra inwestycja.
zeberka
junior fellow
 
Posty: 305
Rejestracja: 23 lis 2016, 11:20

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: Kamilos77 » 29 lip 2021, 15:51

Racja, ja już miałem dosyć wiecznego wynajmu i tego, że tak naprawdę nigdy nie jestem u siebie. Z narzeczoną zdecydowaliśmy, że na rok pojedziemy za granicę, zaoszczędzimy trochę pieniędzy, weźmiemy nieduży kredyt i kupimy mieszkanie. Wszystko poszło zgodnie z planem. Obejrzeliśmy mnóstwo ofert typu "mieszkania na sprzedaż radomsko", ale koniec konców udaliśmy się do biura nieruchomości, gdzie dobrali ogłoszenia, które odpowiadały naszym oczekiwaniom.
Kamilos77
newbie
 
Posty: 31
Rejestracja: 17 lut 2021, 23:38

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: kajra » 04 sie 2021, 12:52

Ja właśnie zastanawiam się poważnie nad taką kwestią jak zakup mieszkania. Bardzo spodobały mi się ostatnio mieszkania, które w ofercie ma deweloper lublin: https://zagieldom.pl/o-nas/ . Muszę się bliżej zainteresować tym tematem, czas w końcu iść na swoje.
kajra
greenhorn
 
Posty: 56
Rejestracja: 12 maja 2021, 13:38

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: jolkajola » 10 sie 2021, 13:00

podoba mi się dom stodoła dlatego też szukam albo starej stodoły, którą można modernizować albo działki, gdzieś w małej miejscowości, gdzie mogłabym niewielkim kosztem taką stodołę wybudować.
jolkajola
greenhorn
 
Posty: 53
Rejestracja: 28 lip 2021, 10:36

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: Norbert434343 » 11 sie 2021, 14:26

Wycieki to częsty problem pojawiający się w każdym domu. Ostatnio niestety taki kłopot wystąpił u mnie ale szybko i sprawnie firma lokalizacja wycieków z kanalizacji znalazła źródło przecieku i dokonała potrzebnej naprawy. Polecam każdemu ponieważ na pewno wam się przyda. Polecam
Norbert434343
junior fellow
 
Posty: 146
Rejestracja: 17 lip 2019, 9:08

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: kasica29 » 22 sie 2021, 17:58

Jak kupujesz nowe mieszkanie, to takimi sprawami się nie martwisz. Właśnie kupiłam nowe mieszkanie na osiedlu Poematu, które deweloper teraz buduje w stolicy, i powiem, że nie było trudno o kredyt, jak ktoś ma większy wkład własny i duże dochody praktycznie od ręki dostaje decyzję.
kasica29
newbie
 
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2021, 15:50

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: jolkajola » 31 sie 2021, 12:25

przy kupnie nieruchomości czeka nas bardzo dużo decyzji szczególnie jeżeli Budujemy dom od początku. Jeżeli zdecydujemy się na kupno nieruchomości z rynku wtórnego, możemy szykować się na szlaki niespodzianki renowacje i tak dalej. Tak jak u nas, gdy zdecydowaliśmy się założyć rekuperacje i stosować filtr vallox 096
jolkajola
greenhorn
 
Posty: 53
Rejestracja: 28 lip 2021, 10:36

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: Norbert434343 » 14 wrz 2021, 18:04

Stałeś się ofiarą banku i masz kredyt we frankach? Uż bardzo wiele osób uzyskało pomoc od najlepsza kancelaria dla Frankowiczów gdzie niestety zostali oszukani przez bank i stracili sporo pieniędzy. Na stronie dowiesz się w jaki sposób możesz zawalczyć o odszkodowanie.
Norbert434343
junior fellow
 
Posty: 146
Rejestracja: 17 lip 2019, 9:08

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: jolkajola » 03 paź 2021, 12:37

a ja mam w sumie jeszcze pytanie o sprawozdanie finansowe we wspólnocie mieszkaniowej, czy jako członek wspólnoty mogę zgłaszać się do zarządcy, że chciałabym zobaczyć taki dokument?
Chcę zweryfikować fundusz remontowy
jolkajola
greenhorn
 
Posty: 53
Rejestracja: 28 lip 2021, 10:36

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: Kazikdobry » 13 paź 2021, 10:18

Inwestycja w nieruchomość nie ma żadnej wady :) trzeba tylko wszystko dobrze oszacować i skalkulować.

_________
okeneo.com/news/pl/
Inwestycja w nieruchomości to same korzyści i dobrze ulokowane pieniądze.

------------

https://skup123.pl/

Obrazek
Kazikdobry
fellow
 
Posty: 549
Rejestracja: 21 mar 2019, 10:19

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: artur123 » 29 paź 2021, 8:00

Warto korzystać z pomocy specjalistów, dlatego chciałbym Wam polecić stronę http://www.poznan-nieruchomosci.com/ , na której znajdziecie profesjonalne biuro nieruchomości w Poznaniu. Jeżeli jestescie zainteresowani to wszelkie informacje znajdziecie na stronie.
artur123
fellow
 
Posty: 546
Rejestracja: 12 mar 2019, 21:38

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: amelkaaa » 03 lis 2021, 16:54

Widzę tutaj same przydatne porady - to super... Ja właśnie teraz będę przygotowywać się do zakupu dla siebie domku. Właśnie zastanawiam się, gdzie mogę znaleźć najładniejsze domy łowicz, bo tylko ten teren mnie interesuje. Może znacie strony, które warto sobie przejrzeć?
amelkaaa
junior fellow
 
Posty: 388
Rejestracja: 28 lut 2019, 16:20

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: dominika123 » 21 sty 2022, 15:16

preferujecie nowe domy czy uzywane ? jakie sa wasze za i przeciw?


____________________
https://www.bahco.pl/kupno-mieszkania-o ... to-z-glowa
dominika123
junior fellow
 
Posty: 288
Rejestracja: 12 mar 2019, 10:29

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: mikuska » 29 sty 2022, 17:09

Ja wole sie w cala nieruchomosc nie pakowac, stawiam na inwestowanie w projekty deweloperskie https://novafinances.pl/inwestycje/ gdzie kapital mozna wlozyc w kazdym etapie realizacji inwestycji. Duzo pewniejsza i bezpieczniejsza opcja :)
mikuska
junior fellow
 
Posty: 120
Rejestracja: 07 lut 2019, 14:27

Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: Arkadiusz1 » 31 sty 2022, 0:02

To jednak bardziej złożone tematy. Moim zdaniem warto byłoby się na pewno zastanowić dobrze nad tym, w jaki sposób moglibyście już teraz poradzić sobie z konkretnymi problemami. Czytałem, że w styuacji, gdy współwłaściciel zaginał, o wiele trudniej będzie sprzedać mieszkanie. Co zrobić w takiej sytuacji ?
Arkadiusz1
junior fellow
 
Posty: 133
Rejestracja: 08 sty 2019, 11:05


Re: Wady i zalety kupna nieruchomości

Postautor: vlord » 04 cze 2022, 18:56

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości