Jak uczyć się języków obcych ?

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: Boczek952 » 01 cze 2013, 15:11

Witam mam pewien problem chcialbym nauczyc sie kolejnego jezyka obcego niemieckiego ale nie wiem jak sie za to zabrac . Znacie moze jakies ciekawe sposoby nauki. Z gory dzieki Marcin
Boczek952
 


Kursy językowe za granicą

Postautor: Gość » 05 lip 2013, 20:08

Ja najwięcej nauczyłam się niemieckiego na kursie językowym za granicą organizowanym przez wyspecjalizowaną w tym szkołę językową, która ma wiele ośrodków na całym świecie. W tej szkole mówi się tylko w języku, którego sie uczysz i po zajęciach tak samo. Dodatkowe atrakcje to turystyka w danym kraju. Ja byłam w Dżsseldorfie. Tulink do tego kursu.
Gość
 

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: anli » 29 lip 2013, 13:16

Ja generalnie nie mam problemów z nauką języków, ale nie korzystam też… z jakiejś konkretnej metody. Uczę się po prostu tak jak mi wygodnie.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: renpac » 31 lip 2013, 12:14

to fakt, to w jaki sposób się uczymy powinno być zawsze dopierane indywidualnie do osoby
renpac
greenhorn
 
Posty: 64
Rejestracja: 22 lip 2013, 7:59

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: poczatki » 05 sie 2013, 9:01

renpac pisze:to fakt, to w jaki sposób się uczymy powinno być zawsze dopierane indywidualnie do osoby

Też… tak uważ…am.

Z drugiej strony pewne prawidła są niezmienne:

Pierwsza potrzebna rzecz do nauki to… motywacja i cel.

PO drugie to odpowiednie techniki:
- uż…ycie inteligentne podręczników
- wiele słuchać
- uczyć się głęboko
- cieszyć się nauką
- duż…o czytać
- oraz uczyć się mało gramatyki

To tak w wielkim skrócie. W tym artykule moż…na znaleźć obszerniejsze wiadomości.
poczatki
 

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: anli » 09 paź 2013, 6:59

Poza tym trzeba się przede wszystkim uczyć na bież…ąco, bo duż…e braki są demotywujące i sprawiają, ż…e trudno nadgonić nam z materiałem.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: Szerszen » 09 paź 2013, 11:01

Jeśli to ma być kolejny twój język, to po prostu postępuj podobnie jak w przypadku poprzednich
Szerszen
newbie
 
Posty: 36
Rejestracja: 28 maja 2013, 15:44

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: nikita43 » 12 paź 2013, 10:45

Ja mysle, ze dobrze jest dodac element zabawy do nauki:) Ta metoda sprawdza sie nie tylko w przypadku dzieci:) W internecie mozna znalezc duzo blogow jezykowych z cennymi wskazowkami, ale sa tez np. filmiki na youtube. Ja lubie tez ogladac seriale i mysle, ze to tez moze byc dobry pomysl na kontakt z danym jezykiem:)
nikita43
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2013, 19:33

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: trustme12 » 14 paź 2013, 7:15

W przypadku języka niemieckiego waż…ne są przedimki, czyli inaczej mówiąc rodzaje rzeczowników. W większości są inne niż… polskie odpowiedniki, dlatego słówek warto uczyć się z fiszek i róż…nych tego typu karteczek. Drugą waż…ną rzeczą są przypadki ich najlepiej uczyć się na przykładowych zdaniach.
Awatar użytkownika
trustme12
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 09 paź 2013, 19:23

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: Hanso » 21 lip 2014, 13:52

Ja to korzystałem z takigo systemu http://hepika.pl/szybka-i-skuteczna-nauka-jezyka-obcego i dobrze zrobiłem.
Niby metoda trochę nowatorska ale skuteczna :)
Hanso
greenhorn
 
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2013, 9:51

Jak ja uczyłem się angielskiego od podstaw?

Postautor: LukLev » 07 lis 2014, 0:18

Moją metodę na angielski od podstaw przedstawiam szerzej w poradnikach na stronie: Szybka Nauka Angielskiego.
Każdy ma jakieś swoje metody, skuteczne bardziej lub mniej, moja skupia się na zrozumieniu, nauce najważniejszych słówek oraz w późniejszym czasie pełnych zdań i zwrotów. Nie uczcie się gramatyki na początku - to strata czasu!
___________________
1000 najpopularniejszych angielskich słów - poznaj je koniecznie.
Awatar użytkownika
LukLev
greenhorn
 
Posty: 60
Rejestracja: 29 sty 2014, 4:50

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: Iestella2503 » 10 lis 2014, 21:06

Mam tak samo problem z tym. I niby wiem, że trzeba oglądać filmy po angielsku, słuchać radia, nawet myśleć po angielsku, to mimo tego tak nienawidzę tego języka, jest dla mnie tak wstrętny, że nie potrafię się zmusić do nauki.
Iestella2503
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 10 lis 2014, 21:02

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: 175 » 12 lis 2014, 12:16

Iestella2503 pisze:Mam tak samo problem z tym. I niby wiem, że trzeba oglądać filmy po angielsku, słuchać radia, nawet myśleć po angielsku, to mimo tego tak nienawidzę tego języka, jest dla mnie tak wstrętny, że nie potrafię się zmusić do nauki.

to może zaniechaj nauki angielskiego - wbrew sobie nic nie zdziałasz - bez ochoty i motywacji będzie Ci ta nauka szła jak po grudzie.
175
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 02 gru 2012, 21:02

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: gerkiak » 01 sie 2015, 20:16

Przerobić podstawy fonetyki i nauczyć się zasad czytania. Poza tym dużo słuchać, powtarzać, czytać na głos (dużo daje czytanie z ołówkiem w buzi, bo rozwijają się mięśnie, których nie używamy przy wymowie polskich dźwięków, a które są konieczne w angielskim). Nic więcej nie przychodzi mi do głowy
gerkiak
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2015, 0:58

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: julinka » 01 sie 2015, 20:51

To wszystko zależy od danej osoby. Jedni są uczą się na korepetycjach, a inni są samoukami. Musisz sam sprawdzić, które rozwiązanie jest dla ciebie najlepsze.
julinka
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2015, 0:59

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: Justine2 » 05 sie 2015, 16:49

Ustal, że uczysz się np. 20 minut dziennie, codziennie, albo 2 x 10 minut dziennie, codziennie.
Takie rozwiązanie ma dwa fundamenty. Po pierwsze nie ważne jak bardzo jesteś zajęty, zawsze znajdziesz 20 minut w ciągu dnia. Po drugie bierzesz sobie małe dawki, a przez to dokładasz cały czas małe cegiełki do budowania swojej umiejętności, nie męcząc się przy tym.. Paradoksalnie nauka małymi partiami jest szybsza i wcale nie trwa wiele lat. Dzieje się tak dlatego, że małe dawki są jakościowe, czyli ważne i łatwiejsze do zapamiętania.
Justine2
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2015, 3:30

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: Bogusz » 07 sie 2015, 7:48

Myślę, że można się nauczyć języka obcego samemu, ale jak ma się już podstawy, chociaż pół roku warto pochodzić na kurs, a potem można próbować dalej samemu. Inaczej jest bardzo ciężko oswoić się z językiem. Dobrze jest też rozmawiać z kims tylko po angielsku, nawet jak sie go dobrze nie zna
Bogusz
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2015, 21:28

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: Fuzz » 07 sie 2015, 21:30

potrzebuję jakiejś porządnej książki do gramatyki. Chyba książki, z książek mi się dobrze uczy a poza tym jeśli chodzi o gramatykę to jednak wolałabym mieć coś na zawsze "pod ręką", to miałaby być taka "biblia gramatyki" i koniecznie w języku polskim, możecie mi coś polecić
Fuzz
junior fellow
 
Posty: 197
Rejestracja: 19 lip 2015, 14:52

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: zuk6 » 27 sie 2015, 22:42

Przede wszystkim systematycznie.
zuk6
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 25 lip 2015, 21:29

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: lilka98 » 06 wrz 2015, 19:48

Ja jestem samoukiem angielskiego. Kiedyś ze słownikiem tłumaczyłam sobie teksty ulubionych piosenek. Naprawdę w ten sposób można się sporo nauczyć. Nie chodziłam do żadnej szkoły z językiem angielskim, a zaczynając studia, po krótkim teście dali mnie do grupy średnio zaawansowanej. Były tam osoby, które mature świeżo co zdały z tego języka. Byłam w szoku, że ja tu z nimi :)
Tak więc nauka musi być przede wszystkim przyjemna, a najlepiej łączyła się z zainteresowaniami. :)
lilka98
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 06 wrz 2015, 19:31

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: english... » 17 wrz 2015, 16:42

Wiele osób poleca naukę na stronie Angielski eTutor a to głównie z uwagi na materiał, różnorodność lekcji (gdzie każdy znajdzie coś dla siebie) oraz za moduł do nauki słówek wraz z powtórkami. Świetną sprawą jest też słownik Diki zintegrowany z platformą. Nie trzeba sprawdzać słówka w słowniku wystarczy tylko kliknąć na słówku 2 razy aby otrzymać jego tłumaczenie.
___________________
Angielski przez Internet - lista najlepszych kursów angielskiego Online.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: lewisahmed » 30 wrz 2015, 7:58

There is a trick to learning languages that can shorten the journey to fluency from decades to mere months. There's also something most teachers won't even tell students for fear they would never start, but in fact, is vital that you know. In fact, there's not one trick but a whole suite of tricks to help you learn a language. Go through with this online nursing degree program blog posts. You can get better tips and ideas..
lewisahmed
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2015, 7:28

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: lapeo » 05 paź 2015, 8:12

zacznij od alfabetu potem podstawowe czasowniki. Na pewno jacyś Twoi znajomi znają język choć trochę więc proś ich na spotkaniach o wypowiadanie kilku słów. Zawsze możesz też skorzystać z nauki w szkole
www.tlumaczprzysiegly.krakow.pl - doświadczony tłumacz przysięgły j. angielskiego
Computer failure? Visit my laptops service!
Twoja księgowość - podatki-elma.pl
lapeo
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 02 paź 2015, 19:18

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: renpac » 06 paź 2015, 11:49

Najlepszym wyjściem jest oczywiście wyjazd za granicę.
renpac
greenhorn
 
Posty: 64
Rejestracja: 22 lip 2013, 7:59

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: wawrzyn33 » 26 sty 2016, 13:36

Ja uważam, że najszybciej uczymy się języków mówiąc, kalecząc ale mowiąc i niewątpliwie najszybciej w obcym kraju. Osobiście polecam takze aplikacje do tel. do nauki języków obcych. Mnie pomagają.
wawrzyn33
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2016, 14:05




Awesome Article

Postautor: BingAdsmarchCoupons » 27 lut 2016, 8:20

i like this article. this is really awesome. thanks for share this article. i like this page's design layout. i like it. :papa:
BingAdsmarchCoupons
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2016, 8:12


Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: panikulka » 06 mar 2016, 14:21

„Repetitio mater studiorum est” to stara łacińska sentencja, mówiąca nam o tym, że powtarzanie (regularność czynności, systematyczność) jak uczyć się języków i robić to systematyczniejest najlepszą matką skutecznej nauki
panikulka
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2016, 20:51

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: Garek12! » 06 mar 2016, 18:02

Miałam 7 miesięcy na naukę francuskiego w stopniu komunikacyjnym. Nieźle plułam sobie w brodę, że wcześniej w ogóle się nie przykładałam, "nie uczyłam na zapas". Zapisałam się do Szkoły Języka Francuskiego przy Towarzystwie Przyjaźni Polsko - Francuskiej, chodziłam na indywidualne zajęcia, dostosowane specjalnie dla mnie (spokojnie idzie się dogadać z tą szkołą, poza tym lektorzy świetni) i po tych 7 miesiącach intensywnej nauki wyleciałam do Marsylii, co była jedną z lepszych decyzji w moim życiu.
Warto się uczyć języków, bo nie ma się co oszukiwać, dobra znajomość chociażby jednego języka jest obecnie podstawową w każdej, dobrej pracy.
Garek12!
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 mar 2016, 11:18

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: AwildaHarrison » 07 mar 2016, 6:27

Deutsche Welle has lots of good free resources for any level of German. I especially recommend the Interactive Course on this page if you are a beginner.

If you want to learn on the go, Pimsleur is great for beginners. It's an all audio program, and it's very repetitive, so you can listen (and repeat) to a half-hour lesson and actually learn it.

Rosetta Stone actually is not bad for beginners. But if you already know much, it is very boring.

Listen to music. Look up the lyrics. Learn them. If you have an iPod, add the lyrics (under "get info") and below the lyrics, add the vocab you looked up.

A great way to find this vocab is by pasting the text into the wordchamp.com web reader. Hover over the words to see the definitions, and click on the definition to add it to a flashcard list.

Word champ is good for a lot of things, especially vocab practice (and long term retention) and reading websites.

Viel Glück!

Awilda Harrison
Resume Writer, Manhattan, NY
AwildaHarrison
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2016, 6:05

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: swcom » 23 mar 2016, 14:15

Język najlepiej szlifować i uczyć się go aktywne. Najpomocniejsze są materiały w danym języku w dużej ilości i ciągłe rozmowy.
swcom
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2016, 14:04

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: Arnold_Raczek » 31 mar 2016, 11:29

Podbijam temat. Próbowałem już wielu metod i jak do tej pory rezultaty bardzo średnie. Zastanawiam się, czy to mój wewnętrzny opór, czy brak motywacji... albo metody są do kitu :)
Życiowe motto: "Co spadnie, niech leży". / konstrukcje dachowe
Arnold_Raczek
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2016, 10:05

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: Corclem » 15 kwie 2016, 10:08

Moim zdaniem głównie trzeba się słownictwa uczyć, starać rozmawiać z innymi, oglądać filmy i seriale po angielsku, czytać angielskie artykuły.
Corclem
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:05

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: anli » 26 kwie 2016, 10:54

Jak widać - słabo znam języki. Wolę jednak posty po polsku.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: Endriindel » 04 maja 2016, 11:15

Ja od zawsze uczę się oglądać filmy i programy w tv bez lektora, a także ucząc się głównie słówek. Takim sposobem nauczyłam sie 3 języków.
Endriindel
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2016, 10:05

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: anli » 04 maja 2016, 14:15

Też o tym myślałam. Ale aż 3? Brawo!
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: couponpitara » 12 maja 2016, 7:46

That was an really adorable post and i would like to read more.
Tidebuy Promo Codes
couponpitara
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2016, 7:43

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: Felicjaxx » 13 maja 2016, 11:11

Seriale to bardzo dobry pomysł na naukę języka. Ja np. bardzo lubiłam oglądać chłopaków z Top Gear po angielsku. Ich odcinki wiele mi dały.
Słyszeliście o Stigim, a raczej: Ben Collins: nie czuję strachu.
Znaliście wcześniej jego tożsamość?
Felicjaxx
newbie
 
Posty: 27
Rejestracja: 25 lip 2014, 9:34

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: kanjat » 16 maja 2016, 18:32

Najlepiej systematycznie - bez tego daleko nie zajedziesz. Do tego mi bardzo pomagały fiszki jakie sobie wieszałam w pokoju (z jednej strony słowo polski, a z drugiej angielskie). Poza tym przetestowałam kilka szkół i wniosek, jaki wyciągnęłam jest taki, ze najlepiej uczyło mi się w szkole małej (http://klubjezykowy.com/), gdzie grupa nie przekraczała 6 osób więc w ciągu godziny lekcyjnej każdy musiał powiedzieć coś od siebie, a przez to każdy musiał być przygotowany. To też facylitowało samo tempo myślenia i uważam, że tam nauczyłam się najwięcej.
kanjat
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwie 2015, 20:31

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: Urooim » 19 maja 2016, 14:03

Najlepiej chyba po prostu zapisać się na kurs. Największa motywacja i praca ze specjalistami. To jest akurat jedna z nielicznych dziedzin gdzie samoucy się nie sprawdzają.
Urooim
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2016, 13:56

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: Ronn Ronn » 01 cze 2016, 17:23

Ja generalnie nie mam problemów z nauką języków, ale nie korzystam też… z jakiejś konkretnej metody. Uczę się po prostu tak jak mi wygodnie.

You need to kill time, you need entertainment. Refer to our website. Hope you get the most comfort.
Thanks you for sharing!
slither io | wingsio | wings io | Science Kombat | Science Kombat game
Tank Trouble Game is one of the most exciting online flash games, it revolves around shooting of opponent tanks and finishing them for points.
Tank trouble 2 | Tank trouble 3 | Tank trouble 4
Ronn Ronn
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 01 cze 2016, 17:16

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: anli » 02 cze 2016, 9:06

A cóż Ty masz w tej stopce? Ja muszę się zapisać na jakieś spotkania z native speakerem.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: Ksoru » 02 cze 2016, 11:24

Znam angielski i niemiecki a teraz zaczynam trochę z japońskim. I powiem CI, że zależnie od języka metoda może być inna. Angielskiego uczyli w szkole, a potem już pociągnąłem oglądając amerykańskie filmy. Jeśli chodzi o niemiecki.. to podejście było podobne, na początku gramatyka jako tako, kilka tekstów, tylko by wyszlifować to czego się nauczyłem, oglądałem dziecinne bajki. W przypadku japonskiego sprawa nie jest taka prosta bo tam trzeba znać symbolikę słów, sama gramatyka mało daje a większość zależy d kontekstu a wiec muszę się wgłębiać w kulturę;)
Ksoru
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2016, 11:16

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: optima-md » 22 cze 2016, 17:31

Uważam, że najskuteczniejszą formą nauki języka angielskiego jest konwersacja z kimś kto był np: w USA czy Wielkiej Brytanii. Taka osoba nauczy nas luźnego stylu rozmowy a nie podręcznikowych zwrotów. Osobiście korzystam z lekcji u dziewczyny która mieszkała za granicą 6 lat i nauka od niej języka to sama przyjemność. :hura:
Awatar użytkownika
optima-md
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2016, 17:23

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: arturox123 » 23 cze 2016, 10:34

„Repetitio mater studiorum est” to stara łacińska sentencja, mówiąca nam o tym, że powtarzanie (regularność czynności, systematyczność) jak uczyć się języków i robić to systematycznie jest najlepszą matką skutecznej nauki.
arturox123
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2016, 9:48

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: kala12 » 28 cze 2016, 14:20

Jeśli ma się możliwość najlepiej pomieszkać trochę w kraju, którego języka chcemy się nauczyć. Albo przynajmniej znaleźć native speakera.
Uwielbiam uczyć się nowych języków, poznawać obce kultury. Na co dzień jednak zajmuję się poradnia kardiologiczna Olkusz.
kala12
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2016, 14:08

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Postautor: believe88 » 21 lip 2016, 18:59

na własnym przykładzie ci powiem że najlepsza opcja to jest przyzwyczajenie mózgu do języka. Musisz duże słuchać go codziiennie po kilka godzina a mniej uwagi zwracać na naukę gramatyki. Ja tym sposobem nauczyłam się 3 języków a dzisiaj pracuję w wymarzonej pracy która znalałam na portalu pracy dla specjalistów językowych http://www.linguajob.pl/
believe88
newbie
 
Posty: 18
Rejestracja: 31 lip 2015, 10:30


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości