Nauka poprzez zabawe?

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

Nauka poprzez zabawe?

Postautor: MaricaVip2647 » 19 lis 2014, 21:08

Witajcie,
juz od calkiem dawna prowadzę szkołę językową dla dzieci. Moim głównym założeniem dla tych najmłodszych jest nauka poprzez zabawę. Gry w postaci puzzli itp. te które zakupiłam kilka lat temu uległy zniszczeniu. sklep w którym wtedy kupowalam już nie istnieje. Może znacie jakieś fajne miejsce z grami językowymi? Szukam i szukam ale nic konkretnego nie widzę a za chwilę dzieciaki nie będą miały co robić na zajęciach - uwielbiają te obrazki, domina itp
MaricaVip2647
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwie 2014, 10:23


Re: Nauka poprzez zabawe?

Postautor: Isaiah2404 » 20 lis 2014, 15:37

Takie najprostsze gry kupisz w zwykłym markecie. Będą to tak zwane gry typu memo, albo domino obrazkowe. Jeśli zależy Ci na bardziej zaawansowanych zabawach, to najlepiej poszukać w internecie. Również staram się wykorzystywać planszówki w uczeniu dzieciaków angielskiego. Często ze starszymi dziećmi gramy w Carcassonne (chcesz położyć kafla, to powiedz takie-a-takie zdanie, próbowaliśmy scrabble, ale to po angielsku nawet dla mnie jest wyzwanie.
Isaiah2404
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2014, 9:18

Re: Nauka poprzez zabawe?

Postautor: EKenisha76 » 20 lis 2014, 19:59

Ja jestem nauczycielka języka angielskiego ... udzielam też korepetycji i wiem że nicnie zainteresuje dzieci tak jak nauka przez zabawę mam kilka gier planszowych które kupiłam gdzieś w księgarni ale głównie przez internet, ale bardzo dużo gier wymyślam sama, drukuję obrazki słówka wszystko rozcinam a dzieci losują i łączą je w pary mają przy tym fajną zabawę a za razem szybko się uczą
EKenisha76
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2014, 11:16

Re: Nauka poprzez zabawe?

Postautor: BlankaPL80 » 20 lis 2014, 20:06

Wydaje mi się, że nawet proste allegro oferuje takie gry. Nie ma co oszczędzać - trzeba kupić jedne a porządne. A może sama być takie wykonała? Wystarczy folia do laminowania i papier - prosto, szybko, mniejsze koszty a i efekt może się dzieciakom bardziej spodobać niż tradycyjnych gier. Szukam właśnie dla mojego dziecka szkoły z tak efektywną nauką jednak nie każdy nauczyciel ma tyyle pomysłów
BlankaPL80
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 06 maja 2014, 22:18

Re: Nauka poprzez zabawe?

Postautor: REMICAH1172 » 21 lis 2014, 9:11

Isaiah2404 pisze:Takie najprostsze gry kupisz w zwykłym markecie. Będą to tak zwane gry typu memo, albo domino obrazkowe. Jeśli zależy Ci na bardziej zaawansowanych zabawach, to najlepiej poszukać w internecie.
W marketach takich gier jest mnóstwo i naprawdę można spotkać wiele promocji, teraz przed świętami naprawdę jest spory wybór, ponieważ szukaliśmy takich gier właśnie dla naszego chrześniaka, który ma problemy z angielskim, a przecież każdy wie, że najlepsza nauka jest poprzez zabawę:) Jeżeli chciałabyś upolować coś bardzo tanio to mogę polecić serwis za 10 groszy.pl można tam licytować i upolować perełki za grosze:) zawsze pozostaje tez opcja księgarni, gdzie również znajdziemy gry edukacyjne:)
REMICAH1172
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 15 maja 2014, 10:21

Re: Nauka poprzez zabawe?

Postautor: egbert98 » 24 lis 2014, 13:34

Isaiah2404 pisze:próbowaliśmy scrabble, ale to po angielsku nawet dla mnie jest wyzwanie.

Wbrew pozorom scrabble to gra dla dorosłych, ponieważ jest bardzo trudna. Wiele osób ma problemy z układaniem słów po polsku, co dopiero po angielsku. Tu już potrzeba dużego zasobu słów. Za to wspominane Memo czy Memory jest dostępne i zwykłe, i z opcją od nauki angielskiego. Takie jest w Empiku za 25 zł
Obrazek
egbert98
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 05 kwie 2014, 22:47

Re: Nauka poprzez zabawe?

Postautor: adampawlowski » 07 lis 2016, 14:32

Świetne metody nauki dzieci języka znajdziecie tutaj: http://pozytywka.com/blog/jak-uczyc-dzi ... kow-obcych
Artykuł opisuje również kiedy dzieci powinny rozpocząć naukę oraz dlaczego dziecko szybko przyswaja język obcy :)
adampawlowski
newbie
 
Posty: 42
Rejestracja: 09 wrz 2016, 8:48

Re: Nauka poprzez zabawe?

Postautor: Dorota1234 » 10 lis 2016, 9:06

Jesli mogę cos doradzić - na rynku szkolen biznesowych, w zakresie szkoleń z komunikacji zespole, jest sporo fajnych małych gier integracyjnych. To sa gry z komunikacji biznesowej - ale jednak nadal komunikacji i integracji zespołu. No i wystarczy te gry (a zwykle jest to budowanie z klocków, wspolne ryswanie, puzzle, zagadki i zabawy) przerobić na angielski i staną się grami z komunikacji po angielsku. Poszukaj tutaj: http://www.szkolenia-integracyjne.pl/kr ... nferencje/
Dorota1234
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2016, 17:10

Re: Nauka poprzez zabawe?

Postautor: anli » 10 mar 2017, 11:54

Nauka poprzez zabawę to najlepsze, co możemy zaoferować dzieciakom. Dzięki temu uczymy je czegoś nowego dostarczając im rozrywki. Ja zamówiłam w sklepie online Urwis takie puzzle edukacyjne z mapą Polski: http://www.urwis.pl/gry-planszowe-puzzl ... apa-polski - co myślicie? Znacznie więcej takich produktów znajdziecie na stronie.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: Nauka poprzez zabawe?

Postautor: candy6 » 27 cze 2017, 14:56

Samemu ciężko nauczyć się języka. Lepiej zrobić to pod okiem dobrego native speakera, w szkole językowej. Na rynku wybór takich placówek jest bardzo duży ale warto postawić na tę, która stosuje np. naukę z fiszek czy nagrań audio. To innowacyjne formy przyswajania wiedzy, a ich efektywność jest bardzo wysoka. Wiem, że takie metody stosuje np. http://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-hiszpanski/
candy6
junior fellow
 
Posty: 145
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:25

Re: Nauka poprzez zabawe?

Postautor: Kassia340 » 26 paź 2018, 9:40

Nauka poprzez zabawę to połączenie praktyczności z przyjemnością, nie ma nic lepszego według mnie. Na blogu https://fiorelki.pl/w-co-sie-bawic/jesi ... sy-solnej/ znajdziecie wiele takich ciekawych propozycji, sami zaglądnijcie i się przekonajcie.
Kassia340
junior fellow
 
Posty: 199
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:11


Re: Nauka poprzez zabawe?

Postautor: panzlondynu » 03 sty 2020, 14:43

Jeśli chodzi o naukę przez zabawę to polecam Wam zestaw do nauki robotyki i programowania dla dzieci. Lego Wedo 2.0 instrukcje i szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Robo Camp.
panzlondynu
newbie
 
Posty: 32
Rejestracja: 18 sty 2019, 12:39

Re: Nauka poprzez zabawe?

Postautor: tomeh » 09 sty 2020, 0:00

Najlepsze to są fiszki do czegoś takiego, to zawsze działa i nie trzeba niczego więcej.

--------------------
Portal InfoMiasto.eu/ Rozmowy i Artykuły
tomeh
greenhorn
 
Posty: 82
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:50


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości