Speak Up - opinie!

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

Speak Up - opinie!

Postautor: pawelprzybysz » 10 gru 2009, 15:58

Speak Up to BANDA oszustów!!!
Nazywam się Paweł Przybysz i mieszkam w Białymstoku. 4 dni temu zadzwonili do mnie aby mnie poinformować, ż…e zostałem wylosowany z pośród ludzi i wygrałem 500zł na kurs języka w szkole Speak Up. Ogólnie nie wierze w takie BREDNIE jak wylosowany, takż…e zapytałem się wprost- Czy będę ponosił jakieś dodatkowe koszty związane z tą nagrodą i czy będę musiał dopłacić aby skorzystać z tej nagrody. Otrzymałem odpowiedż…, ż…e nie będę musiał i ż…e nagrode mogę wykorzystać na dowolny przeze mnie sposób. SKORO tak udałem się wczoraj dnia 9.12.2009 o godzinie 17:30 po nagrodę do Speak Up. Na miejscu oczywiście nikt nie przywitał mnie słowem gratuluje wygranej itp tylko rozpoczeła się typowa promocja szkoły i omawianie jak wyglądają kursy. Jestem osobą cierpliwą takż…e czekałem na moment, w którym usłyszę to po co w gruncie rzeczy tam przyszedłem- czyli o nagrodzie. Minęło jakieś 40 minut wraz ze sprawdzeniem mojej wiedzy w teście komputerowym i zakończeniem prezentacji przez osobę prowadzącą - po czym widząc, ż…e to już… koniec naszej rozmowy musiałem SAM wspomnieć o nagrodzie. Pani odpowiedziała, ż…e nagrode wliczyła już… w koszt kursu za ponad 3500zł na 15 miesięcy. Prawda jest taka, ż…e to nie ŻADNA nagroda W MORDE ZBYSIA tylko KŁAMSTWO! Każ…da osoba, która przychodzi z ulicy otrzyma IDENTYCZNĄ cene kursu bez tak zwanej "nagrody".
Jeż…eli na wstępie szkoła oszukuje klientów i daje mylne informacje to dziękuje za ich usługi chociaż…by byli najlepszą szkołą w Polsce. A prawda jest taka, ż…e NIE JEST! Złodzieje i Kłamcy!
Pani która powiedziała mi o nagrodzie zaproponowała abym przyszedł z kimś znajomym (no tak jasne mam wciągać ludzi do czegoś czego sam nie jestem pewien) Tak jak im wspomniałem w rozmowie telefonicznej- "Jak otrzymam informacje póż…niej wszystko zostanie przekazane drogą "łańcuchową". Nie nawidze oszustów i ludzi, którzy marnują mój czas. Życzę tej firmie UPADŁOŚĆ i BANKRUCTWO.
pawelprzybysz
 


hehehehehe

Postautor: ukatrupion » 23 cze 2010, 22:39

Kolego, o czym Ty tutaj wypisujesz :D ? Normalne działania promocyjne, o co Ci chodzi? Przychodzisz do szkoły i nikt Cię nie wita - mein gott, mieli paść trupem z wraż…enia, ż…e ich zaszczyciłeś?

rabat tez moze byc nagroda, przeciez teraz wszedzie mozna dostac znizki. jesli ci sie nie podoba rabat, to nie korzystaj i tyle, a nie atakujesz szkole, ktora jest po prostu dobra, tylko cos tam ci sie nie spodobalo.

chodzilem dwa lata do Speak Up i ostatnie co moglbym o tej szkole powiedziec, to ze jest nierzetelna. nauczyciele sa dobrze przygotowanymi fachowcami, metoda Speak Up faktycznie jest ok, ja nie mam w czym szukac dziury.
ukatrupion
 

.

Postautor: laylaaa » 29 cze 2010, 0:17

juz na ktoryms forum widze elaborat tego kolesia. ma cos z glowa.
laylaaa
 

Odradzam szkołe Speak Up

Postautor: Uczestnik Kursu » 29 cze 2010, 4:20

Byłem kursantem w tej szkole, zdałem CAE. W pełnym przekonaniem muszę odradzić wam tą szkołę.

Co do działań marketingowych to pod ich szyldem szkoła przeprowadza działania urągające elementarnej przyzwoitości - tym głównie wyróż…nia się na rynku.

Moż…na znaleźć lepszą i tańszą szkołę. Przestrzegam przed ufaniem w te chwyty marketingowe. Właściwie z góry moż…na przyjąć ż…e treści w nich zawarte to kłamstwo/półprawda/nie cała prawda zwał jak zwał...

Uczyłem się tam 1,5 roku (zapłaciłem z góry). Jeśli miałbym wybrać ponownie nie wybrał bym Speak Up.
Uczestnik Kursu
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: rejban » 05 lip 2010, 17:37

pierwsze zdanie i reszta się wzajemnie wykluczają. jak to taka fatalna szkoła, to jakim cudem zdałeś to CAE? przecież… to już… nie jest byle jaki poziom, tam naprawdę trzeba coś umieć.
rejban
 

Bezwględna szkoła

Postautor: wiktoria9 » 03 paź 2010, 21:40

Spek Up nie jest szkołą przyjazną. Nieźle kołuje ludzi. Przeróż…ne rabaty, okazje, darmowe słownik na spotkaniu konsultacyjnym to są puste słowa. Wszystko jest tak skalkulowane, ż…e jeśli się zapiszesz, to zwyczajnie za to zapłacisz. Masz przynieść 2 zyski płacąc za naukę i biorąc kredyt w banku.
Fajnie pomyślane.
Nie jestem pracownikiem innej szkoły lecz wyrolowaną przez szkołę osobą.
Jak czytam przeróż…ne opinie, to boli jak niektórzy wyśmiewają się z pokrzywdzonych osób. Myślę sobie poczekajcie, was lub kogoś z waszej rodziny też… kiedyś ktoś wykiwa. Zawsze znajdzie się większy cwaniak. Moż…e warto popracować nad własnym sumieniem, słowem moż…na boleśnie krzywdzić.
wiktoria9
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: w. » 14 gru 2010, 22:19

do autora, wiesz widzę ten wpis w kolejnym temacie i coraz bardzie zaczynam wątpić czy piszesz prawdę. to ż…e uż…ywają takich a nie innych metod marketingowych nie oznacza, ż…e są oszustami. bo do wielu ludzi dzwonią zapraszając ich na przeróż…ne pokazy garnków i innych i jeszcze na ż…adnym forum nie widziałam, ż…eby ktoś rozpisywał się o tym na kilka tematów ;/
w.
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: mr.macek » 20 gru 2010, 17:21

zaczynałem u nich przygodę z angielskim i nie rozumiem o co wam chodzi. :| ż…yczenie upadłości i bankructwa to trochę przesada. speak up jest moim zdaniem w porządku. potrafią nauczyć no i moż…na sobie swobodnie wybierać grupy do których się chodzi. dla pracujących to spore ułatwienie. miałem tylko problem z lekcjami z komputerem, ale w sumie to po jakimś czasie jakoś poszło.
mr.macek
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: mati-ma » 22 gru 2010, 3:55

Obyś się nie przejechał. Tu masz artykuł o Speak UP
http://www.tvnwarszawa.pl/archiwum/2841 ... omosc.html

Jeśli ta firma w taki sposób traktowała swoich klientów - nie powinna być nawet przedmiotem dyskusji na forach jezykowych.
mati-ma
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: tvn » 22 gru 2010, 5:34

no tvn... jeszcze GW brakuje
tvn
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: Tomek2121 » 26 gru 2010, 8:19

Jeż…eli to co napisałeś jest prawdą, to faktycznie bardzo źle się zachowali. W pełni rozumiem Twoje zachowanie. Podkreślam, jeż…eli sytuacja wyglądała tak jak napisałeś, to ż…yczę Ci aby ta sprawa zakończyła się jak najlepiej.
Tomek2121
newbie
 
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2010, 18:38

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: mr.macek » 03 sty 2011, 19:23

widziałem to już…. znajomi mi to pokazywali. w mojej umowie jest tak samo ale jestem zadowolony z kursu wiec nie miałem powodu ż…eby rezygnować. poza tym z każ…dą reklamą i takimi umowami trzeba uważ…ać wiec wystarczy dobrze przeczytać.
mr.macek
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: tusia_skc » 15 lip 2011, 19:27

Niedawno wypełniłam bezpłatną ankietę w jednym z warszawskich empików. Według ankieterki stanęłam przed szansą wygrania kursu angielskiego w Speak Up 100% gratis. Nie wierzyłam, ale odpowiedziałam na 3 pytania. Sądziłam, ż…e to po prostu promocja firmy. Po mniej więcej tygodniu uprzejma, aczkolwiek stanowcza pani zadzwoniła, informując mnie o zdobyciu 2. nagrody: zniż…ki 50% na dowolny kurs w pasującym mi terminie. Akurat! Pewnie wszyscy otrzymali drugą nagrodę... Pani nie potrafiła mi powiedzieć ile mnie będzie kosztować to drugie 50%. Podała jednak adres i ustaliła termin spotkania, na którym wszystko będzie domówione. Już… miałam się nie zgodzić, ale postanowiłam sprawdzić w internecie lokalizację i cennik. A nuż… się będzie opłacać... Ha! Podali cenę godziny, ale nie wiadomo, ile godzin jest w pojedynczym kursie. Gdybym była z Warszawy, poszłabym na umówione spotkanie i oznajmiła, ż…e nie mam zamiaru brać udział w ich marketingowych chwytach, ale nie po drodze mi na al. Waszyngtona. Zadzwonić? Uprzejma pani dzwoniła z zastrzeż…onego (sprytny chwyt...) a na stronie jest tylko jeden czy dwa numery (a w samej stolicy chyba 4 szkoły), więc czy dodzwonie się tam gdzie chcę? Prawdopodobnie oleję sprawę spotkania, a gdy się o mnie upomną, powiem im, co o tym myślę.
Nie zgadzam się z opinią, ż…e to zwykły chwyt marketingowy. Moż…na rozwiesić plakaty "Kurs 50% taniej" i to normalne. Ale nagabywanie konkretnej osoby i wmawianie jej, ż…e ma wyjątkową szansę(w co nie wierzę) nie jest etyczne. Zwykłe kłamstwo(a w reklamie już… na porządku dziennym...)! A ta niewinna ankieta miała tylko na celu pozyskanie numerów telefonów potencjalnych ofiar.
tusia_skc
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: RAPID-ENGLISH » 16 lip 2011, 17:15

JASNE REGUŁY OKREŚLONE Z GÓRY , SUPER ATMOSFERA , REWELACYJNE METODY , SZYBKA NAUKA ZAPRASZAMY NA NAPRAWDE DARMOWĄ LEKCJE U NAS ...

WWW.RAPID-ENGLISH.PL
RAPID-ENGLISH
 

ok

Postautor: KlaudiaDO » 12 sie 2011, 19:14

Skonczylam dwa poziomy angielskiego w Speak Up. Dla mnie zasady byly jasne. Przeczytalam, podpisalam umowe i tym samym zgadzalam sie na warunki jakie mi proponowali. Akurat system platnosci bardzo mi odpowiadal, bo nie bylabym w stanie zaplacic od razu calej sumy. Jezeli chodzi o sama szkole, to atmosfera tam (Puławska) dosc przyjemna, no i duzym plusem sa male grupy. Nie krepowalam sie tak. Najlepsze co maja tam to konwersacje. Po kilku lekcjach czulam, ze jezyk jest rzeczywiscie bardziej przyswojony. Po zakonczeniu pierwszego poziomu potrafilam sie nawet porozumiec. Sami lektorzy dosc kompetentni, wymagaja, ale jak ktos jest w tyle tez pomoga. Nie jest tak, ze jest sie zdanemu samemu na siebie. Moja kilkumiesieczna nauke wspominam dobrze, dostalam to czego oczekiwalam.
KlaudiaDO
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: sebannn » 24 wrz 2011, 15:38

uwaga. Zastanowcie sie zanim podpiszecie tam umowe. Jest tyle innych szkol , po co sobie nerwy szarpac. Bo anuki to ni ebedzie raczej.
sebannn
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: lajka12 » 25 wrz 2011, 19:08

Zawsze czytam umowy i nie mam problemów
lajka12
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: ochotka234 » 26 wrz 2011, 0:36

Dla mnie Speak up dobra szkoła z a ok ksakę
ochotka234
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: arnold12 » 26 wrz 2011, 16:57

Wolę Lingwiste, sprwadzona marka
arnold12
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: balanga » 26 wrz 2011, 20:54

Czytać co się podpisuje i luz
balanga
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: izason » 27 wrz 2011, 4:51

dokadnie, czytać co sie podpisuje a nie pchac sie na muke i pozniej płacz. lepiej wydac kase w sprawdzonych szkołach majacych certyfikaty a nie teraz płakac
izason
 


Re: Speak Up - opinie!

Postautor: morena888 » 27 wrz 2011, 4:59

radze przeczytac przed wyborem szkoły
http://www.tvnwarszawa.pl/archiwum/2841 ... omosc.html
morena888
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: garbus12 » 27 wrz 2011, 17:07

Warto więc dokładnie czytać ogólne warunki umowy.
garbus12
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: KlaudiaDO » 17 paź 2011, 17:23

Tak jak pisza wyzej, warto jest przeczytac te warunki umowy. Troche dluzej to zajmie, ale przynajmniej bedziecie wiedziec na czym stoicie. Na taki kurs nie mozna też… sie decydowac pochopnie. Jak pisałam wczesniej, zapisałam się tam i wiedziałam jakie czekaja mnie konsekwencje w razie rezygnacji. Dla mnie nie było zadnego problemu. Trzeba byc po prostu odpowiedzialnym za swoje czyny.
KlaudiaDO
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: mądry23 » 18 paź 2011, 5:36

kto czyta nie błądzi
mądry23
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: KlaudiaDO » 18 paź 2011, 18:15

Dobrze powiedziane :) I to się tyczy wszystkich umów, niezależ…nie z jakiej branż…y.
KlaudiaDO
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: piotrek_wwa » 21 paź 2011, 16:45

chyba gruba przesada w nagłówku… krzyczeć jest zawsze najłatwiej a uderzyć się w pierś najtrudniej…
piotrek_wwa
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: Asienka123 » 27 paź 2011, 15:59

Coś w tym jest. Swoją umowę przeczytałam jak wszystkie w sumie, a nawet jakbym tego nie zrobiła to na pewno nie założ…yłabym takiego wątku. Przecież… trzeba jakiejś elementarnej odpowiedzialności za to co się podpisuje.
Asienka123
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: emotikonka » 03 lis 2011, 17:36

u mnie z ta szkołą zaczęło się tak ze na mieście spotkałam ankietera, no i on wiadomo namawiał mnie na kurs, uciekałam od niego bo, nielubię tego typu akcji, kiedy ktoś do mnie podchodzi, pyta, zaprasza na coś tam, ale koleś był w miare sympatyczny no i dałam się namowic na podanie danych i za kilka dni umówiłam się na lekcje próbną jak zadzwonili.i w efekcie zapisałam się, skończylam dwa poziomy kursu. złego słowa nie powiem. moż…e są czasem namolni ale poziom nauki jakis tam jest
emotikonka
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: Elemelka » 08 lis 2011, 1:10

Ja dostałam na mieście ich ulotkę, a i tak szukałam szkoły językowej, tak więc udałam się do nich celem zapisania. Przeczytałam dokładnie umowę, podpisałam i trzeci semestr uczę się u nich. poziom nauczania owszem mają, potrafią zainteresować językiem i jego nauką.
Elemelka
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: ela sikorka » 22 lis 2011, 1:21

mnie się podobało u nich. przygotowywali mnie do kilka waż…nych egzaminów, w głównej mierze to sprawia, ż…e ich polecam znajomym :)
ela sikorka
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: upowiec » 19 sty 2012, 16:03

Mnie zdecydowanie bardzo podobają się konwersacje i duż…a elastyczność w Speak UP, ocena na tak
upowiec
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: Gość » 27 sty 2012, 17:35

upowiec pisze:Mnie zdecydowanie bardzo podobają się konwersacje i duż…a elastyczność w Speak UP, ocena na tak


Popieram
Gość
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: kamczatka8 » 11 lip 2012, 16:52

umowe zawsze sie czyta przed zlozeniem autografu…. sama szkola jest naprawde dobra, lacznie z planem zajec do wyboru, spoko lektorami… warto :)
kamczatka8
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: jozin_z_bagien » 12 lip 2012, 16:44

tusia_skc pisze:Moż…na rozwiesić plakaty "Kurs 50% taniej" i to normalne. Ale nagabywanie konkretnej osoby i wmawianie jej, ż…e ma wyjątkową szansę(w co nie wierzę) nie jest etyczne. Zwykłe kłamstwo(a w reklamie już… na porządku dziennym...)! A ta niewinna ankieta miała tylko na celu pozyskanie numerów telefonów potencjalnych ofiar.


Speak up i empik (to jedna i ta sama firma) to wielki koncern, więc i pranie mózgu robią jak McDonalds czy inny supermarket.

Moim zdaniem poza wielką fasadą i wilelką ilością gotówki nie ma w tej szkole nic co zachęcały by do zapisania.

No i te ceny !!! Na głowy chyba poupadali !
jozin_z_bagien
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: orka22 » 13 lip 2012, 0:11

Osobiście nie lubię ja ktoś do mnie zbyt często wydzwania
orka22
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: beely » 20 lip 2012, 22:20

Kiedyś chodziłem i byłem zadowolny
beely
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: marrgines » 09 sie 2012, 14:36

kurs na przyzwoitym poziomie mi się trafił, nie narzekałem na nudę czy brak pracy. lektorzy wg mnie dobrze wykonywali swoją robotę, nauczyć się moż…na było sporo :)
marrgines
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: karo22 » 30 wrz 2012, 14:28

właśnie jakiś mit się wytworzył na temat SU, nie wiem skąd... ja płaciłam zgodnie z umową, starałam się regularnie uczyć i nie było ż…adnych problemów
karo22
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: zimon » 14 paź 2012, 12:33

kurde, chodze do tej szkoły już… rok, nigdy bym nie powiedział, ze to oszuści. bardzo dobra kadra, dostałem kredyt na kurs i wszystko jest ok.. moż…e kogoś wkurza telemarketing, bo słyszałem, ż…e potrafią dzwonić, ale wszystkie firmy teraz stosuja takie zagrania, sieci telefoniczne szczególnie...
zimon
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: floriaa » 31 paź 2012, 19:36

ja chodze do nich od roku. wiem co moż…na znaleźc w necie i zazwyczaj to nic wiecej jak czarny pr
floriaa
 

ale sie czepiacie...

Postautor: astek » 12 lis 2012, 23:35

SPEAK UP szkoła ok, otwarta przez cały dzień!!! chodzę na kurs od ponad roku w Poznaniu, szkoła idealna pod względem elastyczności, sam zapisuję się na zajęcia kiedy mi odpowiada, to extra sposób dla osób zapracowanych, którzy chca i musza doszkolić się z języka. Uczyć się trzeba tak jak wszędzie bo i wymagają ale to pomaga mobilizacji ;) Ktoś kto się czepia to najpewniej ma angielski gdzieś i płacze ż…e nie zna języka i nic z tym nie robi. Polecam szkołę a jeśli chodzi o cenę to cena do jakości. Poza tym dają mi podwójną gwarancję skuteczności i z rezygnacją nie ma problemu wiem bo moja znajoma wyjarzdzała za granice rzygnowła po miesiącu i nic nie dopłacała.
astek
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: fation » 30 lis 2012, 19:23

Astek ma rację. Grunt to samozaparcie i nie poddawanie się. Trzeba się uczyć skoro się już… zaczęło no i czytać co się podpisuje, niestety bardzo duż…o osób tego nie robi.
fation
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: mrozuuu » 30 lis 2012, 23:10

Szkoła jak szkoła, normalka, ale na pewno nie ż…adni złodzieje. Konwersdacje mają ok, no i moż…liwośc indywidualnych lekcji
mrozuuu
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: su » 06 gru 2012, 20:11

Oskarż…ać to najłatwiej
su
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: fation » 27 gru 2012, 19:04

Według mnie szkoła powinna po adresach IP znaleźć autorów i sprawdzić ich historię nauki. Dam rękę uciąć ż…e większość zrezygnowała sama, przestała chodzić i winą za swoje lenistwo obarcza szkołe :hahaha: :hahaha:
fation
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: waszyhhaj » 11 sty 2013, 21:16

NO bo trzeba się zapisywać do porządnych szkół z akredytacją. Ja nie wyobraż…am sobie, ż…eby w warszawie uczyć się winnej szkole niż… tfls, przecież… do niej przyjeż…dż…ają ludzie z Lublina!
waszyhhaj
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: Dawid_EN » 02 maja 2013, 9:13

Oszuści, nie oszuści ale etyka powinna obowiązywać każ…dego. Pomijając przez chwilę aspekt nauki. Jestem zainteresowany kursem językowym. W tym celu rozmawiam telefonicznie z przedstawicielem SpeakUp. Za ż…adne skarby świata nie mogę się nic konkretnego dowiedzieć telefonicznie, jedyną opcją jest spotkanie na miejscu. To już… samo w sobie rodzi podejrzenia. Chciałem do nich napisać wiadomość przez formularz kontaktowy. Okazuje się, ż…e wysłanie formularza kontaktowego ze strony WWW jest moż…liwe dopiero po wyraż…eniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych. Kto tak robi? Taka sytuacja ma miejsce już… przy pierwszym kontakcie ze szkołą.
Konstruowanie skomplikowanych promocji wprowadzających klienta w błąd, podejrzane pozyskiwanie danych osobowych to najzwyczajniej w świecie agresywny i nieetyczny marketing. To, ż…e inni tak robią nie znaczy, ż…e jest to uczciwe. Czy jeśli ktoś na was pluje twierdzicie, ż…e deszcz pada? Szanujmy się trochę, nie powinniśmy się godzić na takie rzeczy.
Dawid_EN
 

Re: Speak Up - opinie!

Postautor: fation » 24 lip 2013, 11:29

Dla mnie nie jest problemem pójść i zapytać. Byłem trzy razy na spotkaniach przed podpisaniem umowy. Kontakt w realu jest dla mnie lepszy niż… kontakt telefoniczny.
fation
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości