samodzielna nauka angielskiego

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

samodzielna nauka angielskiego

Postautor: marco233 » 08 lis 2011, 18:14

witam. chciałbym rozpocząć samodzielną naukę angielskiego. niestety, poważ…nie zaniedbałem tą kwestię w szkole i na studiach. obecnie jestem na 4 roku i mam 1 semestr na poziomie a2. mam poważ…ne problemy z komunikacją (gramatyka, słownictwo itp.). stąd pytanie do was o najlepsze metody i narzędzia do nauki. proszę o jakieś propozycje podręczników, kursów typu supermemo (opinie), oraz najlepsze wg was metody nauki, w celu podciągnięcia się we wszystkich dziedzinach języka (gramatyka, słownictwo, komunikacja, słuchanie itd.). będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi ;)
marco233
 


Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: english... » 10 lis 2011, 23:30

marco233 - powinieneś według mnie otoczyć się językiem na co dzień...
Moż…esz skorzystać z polecanej przez wiele osób Szkoły angielskiego online aby móc uczyć się w domu kiedy tylko chcesz...

Dodatkowo słuchaj w każ…dej moż…liwej chwili: angielskiego na mp3 - pobierz pliki i wgraj w odtwarzacz lub komórkę i osłuchuj się z językiem...
Jeśli chcesz nauczyć się rozmawiać, wybierz konwersacje, jeśli chcesz ćwiczyć gramatykę to bez problemu znajdziesz kurs gramatyki, na słówka najlepsze są fiszki (tradycyjne lub Mp3) itd... więcej ciekawych metod znajdziesz na stronie: Nauka angielskiego
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: Kasiakasienka16 » 15 lis 2011, 23:45

Dobrze jest się otoczyć językiem ale jak znasz go już… na tyle ż…eby coś z tego rozumieć. Ja na przykład duż…o angielskiego nauczyłam się z filmów, najpierw oglądałam filmy z napisami a potem z napisów zrezygnowałam. Ale filmy zaczęłam rozumieć jak podszlifowałam troszkę słownictwo głównie za pomocą fiszek multimedialnych takich jak te:
fiszki angielskie
Kasiakasienka16
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 08 lis 2011, 16:42

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: english... » 16 lis 2011, 23:21

Kasiakasienka16 pisze:Dobrze jest się otoczyć językiem ale jak znasz go już… na tyle ż…eby coś z tego rozumieć. Ja na przykład duż…o angielskiego nauczyłam się z filmów, najpierw oglądałam filmy z napisami a potem z napisów zrezygnowałam. Ale filmy zaczęłam rozumieć jak podszlifowałam troszkę słownictwo głównie za pomocą fiszek multimedialnych takich jak te: fiszki angielskie


Jeż…eli chodzi o Fiszki to warto skorzystać z tych nagranych w plikach Mp3.
Fiszki Audio - to bardzo wygodna i dyskretna forma nauki na co dzień,
gdyż… nie musimy dyskretnie przekładać karteczek, tylko słuchamy słówek
i ich tłumaczenia np na komórce lub odtwarzaczu mp3.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: querty » 21 lis 2011, 17:51

do szkoły jęzkowej się zapisz. Tak nadrobiłam swoje zaległości w speakupie, ż…e z komunikacją teraz nie mam ż…adnych problemów ;D
querty
 

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: maminka » 21 lis 2011, 20:27

Jeśli chodzi o komunikacje, to moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem są konwersacje. Myślę, ż…e nic lepiej nie rozwija. Warto również… jak najwięcej czytać w języku angielskim, to genialnie poszerzy słownictwo i pozwoli przypatrzyć się poprawnym strukturom gramatycznym.
maminka
 

Książ…ka dla dorosłych do samodzielnej nauki angielskiego

Postautor: Marlena4444 » 22 paź 2012, 9:58

A czy moż…ecie polecić coś do samodzielnej nauki angielskiego dla dorosłych? Chciałabym zacząć, ale przyznam szczerze, ż…e byłoby to zaczęcie od całkowitego zera!
Marlena4444
 

Re: Książ…ka dla dorosłych do samodzielnej nauki angielskiego

Postautor: english... » 22 paź 2012, 15:47

Marlena4444 pisze:A czy moż…ecie polecić coś do samodzielnej nauki angielskiego dla dorosłych? Chciałabym zacząć, ale przyznam szczerze, ż…e byłoby to zaczęcie od całkowitego zera!

Jeśli zaczynasz naukę od zera to zobacz koniecznie to video: Od czego zacząć naukę angielskiego. Dowiesz się z niego od czego rozpocząć naukę języka angielskiego, aby szybko zauważ…yć efekty.

Z Twojego wpisu wynika, ze poszukujesz książ…ki, ja jednak uważ…am, ż…e nauka przy pomocy tradycyjnych książ…ek jest nudna i mało efektywna. Zdecydowanie lepiej skorzystać choćby z portali do nauki angielskiego przez internet, gdyż… angaż…ują one wszystkie zmysły, a lekcje i ćwiczenia multimedialne sprawiają, ż…e nauka jest ciekawsza i bardziej wciąga, a o to przecież… chodzi, aby uczyć się przyjemnie i z pasją.

Obejrzyj to nagranie: Skuteczna nauka angielskiego w domu
aby poznać zalety takiej nauki online (przez Internet)
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: Jacektom » 22 paź 2012, 17:57

Warto zacząć od informacji na www.isel.pl
Jacektom
 

Re: Książ…ka dla dorosłych do samodzielnej nauki angielskiego

Postautor: bejotka » 23 paź 2012, 3:16

Marlena4444 pisze:A czy moż…ecie polecić coś do samodzielnej nauki angielskiego dla dorosłych? Chciałabym zacząć, ale przyznam szczerze, ż…e byłoby to zaczęcie od całkowitego zera!


Wydaje mi się, ż…e najlepszym materiałem do samodzielnej nauki dla dorosłych jest kurs p.t. "Angielski dla seniorów" Wydawnictwa Edgard dostępny w księgarniach językowych i na stronie www.edgard.pl.

Oprócz tego wydania było kilka o podobnych tytułach, dołączanych do kilku dzienników. Chyba moż…na doszukać się ich w sieci.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: qwax » 23 paź 2012, 10:38

Zarówno w księgarniach tradycyjnych jak i internetowych są podręczniki do samodzielnej nauki angielskiego więc moż…e najlepiej zacząć od tego?
qwax
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2012, 10:36

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: KamilKuczynski » 23 paź 2012, 18:19

Podręczniki są niezłe. Ja osobiście polecam duż…o czytać, szczególnie książ…ek, które się rozumie. To pozwala nauczyć się łatwo wielu słówek oraz gramatyki.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: PLANETA_Radom » 25 paź 2012, 9:45

Jeśli chcesz samodzielnie się uczyć, to faktycznie warto wspomóc się multimediami. Na popularnym serwisie youtube znajdziesz wiele pokazowych lekcji.
Na podstawie Twoich informacji ci꿅ko jest polecić jakikolwiek podręcznik, bo nie wiadomo na jakim faktycznie jesteś poziomie.
Wszelkie opisane przez innych uż…ytkowników "pomoce" nie zastąpią Ci konwersacji.
Polecam znalezienie dobrego nauczyciela, który dobierze Ci odpowiedni podręcznik, a takż…e zadba o systematyczną naukę, co na pewno przyniesie poż…ądane rezultaty.


________________________________________
PLANETA
Szkoła językowa w Radomiu
http://planeta-radom
PLANETA_Radom
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 25 paź 2012, 9:00

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: Moin454 » 30 paź 2012, 13:26

Zobaczcie sobie www.angielskihello.pl ja sie z tego troche nauczyłam
Moin454
 

nauka angielskiego

Postautor: ypsy » 31 paź 2012, 11:19

to jakaś masakra same reklamy!!! piszcie ludzie konkretnie jak pomóc dziewczynie, a nie jak wydębić od niej kasę na kolejne niepotrzebne podręczniki!!! wszystko jest online dostępne dla każ…dego tylko troszkę trzeba poszukać. Wytrwałości ż…yczę!!
ypsy
 

Re: Książ…ka dla dorosłych do samodzielnej nauki angielskiego

Postautor: ala135 » 02 lis 2012, 11:56

Marlena4444 pisze:A czy moż…ecie polecić coś do samodzielnej nauki angielskiego dla dorosłych? Chciałabym zacząć, ale przyznam szczerze, ż…e byłoby to zaczęcie od całkowitego zera!


Polecam Multikurs.pl - moż…na zacząć od całkowitego zera :) Jest tam intensywny kurs dla początkujących (moż…esz sobie wybrać czas trwania kursu) i spokojnie uczyć się wtedy, kiedy masz czas.
ala135
newbie
 
Posty: 34
Rejestracja: 02 lis 2012, 11:24

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: polgazik » 07 lis 2012, 12:55

Nawet najlepsza nauka angielskiego niekoniecznie przyniesie skutki. Bez odpowiednich predyspozycji i motywacji, moż…emy nic nie osiągnąć.
polgazik
 

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: KamilKuczynski » 07 lis 2012, 20:07

polgazik pisze:Nawet najlepsza nauka angielskiego niekoniecznie przyniesie skutki. Bez odpowiednich predyspozycji i motywacji, moż…emy nic nie osiągnąć.
Słyszałem o tej metodzie. Podobno pomaga. Jestem ciekawy czy dzięki niej moż…na przenieść się na wyż…szy poziom, poza płnne mówienie.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: meg_2000 » 07 gru 2012, 23:06

Do samodzielnej nauki od podstaw polecam Ci stronę
http://to-be-cwiczenia.pl/angielski-cwi ... ent-simple
meg_2000
 

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: kasandranna » 30 gru 2012, 16:41

Polecam stronę ''English Club'',jest cała po angielsku,do słuchania i poczytania.Znajdują się też… ciekawostki o ż…yciu,historii i obecne wiadomości ze świata.
kasandranna
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 25 gru 2012, 18:16

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: kasandranna » 30 gru 2012, 16:45

Dla początkujących polecam stronę '' 6-ka'' i Fiszkoteka' do nauki słówek.
kasandranna
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 25 gru 2012, 18:16

Re: Książ…ka dla dorosłych do samodzielnej nauki angielskiego

Postautor: Gość » 30 gru 2012, 17:16

bejotka pisze:
Marlena4444 pisze:A czy moż…ecie polecić coś do samodzielnej nauki angielskiego dla dorosłych? Chciałabym zacząć, ale przyznam szczerze, ż…e byłoby to zaczęcie od całkowitego zera!


Wydaje mi się, ż…e najlepszym materiałem do samodzielnej nauki dla dorosłych jest kurs p.t. "Angielski dla seniorów" Wydawnictwa Edgard dostępny w księgarniach językowych i na stronie www.edgard.pl.

Potwierdzam kupiłam dla cioci ten kurs na stronie: Nexto i jest z niego bardzo zadowolona.
Gość
 

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: Gość » 02 sty 2013, 12:38

Polecam Multikurs.pl, który właśnie ma promocję -40% na wszystkie kursy językowe
Gość
 

Re: nauka angielskiego

Postautor: Gość » 02 sty 2013, 18:01

ypsy pisze:to jakaś masakra same reklamy!!! piszcie ludzie konkretnie jak pomóc dziewczynie, a nie jak wydębić od niej kasę na kolejne niepotrzebne podręczniki!!! wszystko jest online dostępne dla każ…dego tylko troszkę trzeba poszukać. Wytrwałości ż…yczę!!


Żenada!!! W tym wątku nie ma reklam. Uż…ytkownicy starają się odpowiedzieć na pytanie podając nazwy podręczników i programów, z których sami korzystali, i które uznali za dobre.
W internecie moż…na znaleźć multum bezpłatnych "kursów", ale na milion tych kursów 999.997 to badziewie. Jeśli znasz jakiś dobry, to podaj jego adres, a nie każ… początkującemu uż…ytkownikowi szukać go.
Gość
 

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: gieniastus » 03 sty 2013, 21:33

jak ja się uczyłam sama to miałam wszędzie popisane słówka, zwroty, na lustrze, ścianach, fiszki i pomogło :)
gieniastus
newbie
 
Posty: 20
Rejestracja: 03 sty 2013, 20:20

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: domowadama » 08 sty 2013, 20:34

najlepiej idź do szkoły języków obcych i ogarniesz wszystko raz dwa :D
domowadama
newbie
 
Posty: 20
Rejestracja: 08 sty 2013, 18:41

jaka nauka angielskiego

Postautor: gryka » 09 sty 2013, 11:08

Ja sie ucze branzami. najlepiej wziac pod lupe takie prawo, czy finanse/ksiegowosc. Ostatnio przyswajalem informacje nt. podatkow, jak np wyglada pit 28, formularz w opisie anglojezycznym, i jak to generalnie wyglada rozliczenie podatkowe w Wielkiej Brytanii.
gryka
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2012, 10:23

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: gusbyton » 12 sty 2013, 23:27

Jak ja się zaczynałem sam uczyć angielskiego to najpierw opanowałem najczęstsze słownictwo i podstawowe zwroty po angielsku, do tego duż…o oglądałem wykładów na ted.com gdzie moż…na sobie włączyć napisy. Nie wszystkie wykłady są z pl napisami, ale i tak jest ich duż…o i moż…na sobie coś wybrać. Ja oglądałem na zmianę z napisami ang i pl.
gusbyton
 

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: olenia_m » 24 sty 2013, 6:50

Polecam http://twoj-angielski.pl - bogata baza słówek z podziałem na 2 poziomy - dla początkujących i zaawansowanych. Jest też… moż…liwość tworzenia własnych zestawów.
olenia_m
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2013, 6:42

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: KamilKuczynski » 11 lut 2013, 15:22

adi009 pisze:Samodzielna nauka angielskiego nie jest łatwa, trzeba mieć ogromne samozaparcie. Lepiej iść na kurs - przy okazji ma się papierek na to, ż…e coś się robiło i coś się umie. ja ogólnie lubię kursy


NIkoniecznie. Jeśli się zrobi z tego przyjemność.

A co do ppaierka to faktycznie warto mieć.
"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy"-Dowiedz się jak swobodnie komunikować się po angielsku.
Kurs angielskiego na mp3"
KamilKuczynski
junior fellow
 
Posty: 129
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:56

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: miruta » 19 lut 2013, 11:37

Moin454 pisze:Zobaczcie sobie www.angielskihello.pl ja sie z tego troche nauczyłam

dzięki, zamówiłem przed tygodniem i jak na początek wygląda dość przejrzyście, do tego płytka. przyjemna dla oczu, co waż…ne, aby się chętniej uczyć. zobaczymy jak to będzie, dziś zaczynam :)
miruta
 

polskie slowka jak angielskie - nauka 50 slowek bez wysilku

Postautor: Mogggy » 22 lut 2013, 22:13

50 slowek mozna sie nauczyc bez wiekszego wysilku - warto zwrocic uwage na wymowe

Polecam filmik http://www.youtube.com/watch?v=lDjZ-ua9DME

Wiecej czesci w przygotowaniu

Bardzo dobry material dla nauczycieli na poczatek nauki
Mogggy
 

Do samodzielnej nauki angielskiego od podstaw

Postautor: Tom32 » 27 lut 2013, 13:26

Polecam ciekawy art. na temat metodyki nauki języka angielskiego. Ponieważ… uczczę się już… kilka lat zarówno samodzielnie jak i na kursach językowych podzielam większość zawartych tam uwag i sugestii http://www.isel.pl/teoria/index.php
Dla osoby początkującej, która chce samodzielnie uczyć się języka angielskiego polecam: Raymond Murphy Essential Grammar in Use - ceniona seria do gramatyki. Do nauki słownictwa kursy Supermemo no problem (zwłaszcza poziom 2 i 3) http://www.supermemo.pl/angielski_no_problem :kiss:
Tom32
 

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: sandraz » 11 kwie 2013, 18:00

ja osobiście nie wiem czy miałabym w sobie tyle samozaparcia by uczyć się języka bez ż…adnego "bata" nad sobą. zdecydowanie zapisz się na kurs. jeśli koniecznie chcesz uczyć się przez internet, to polecam ci szkołę językową http://chatterbox.pl. prowadzą oni kursy online indywidualne i grupowe, wszystkie z lektorem. w ofercie mają kilka języków. pierwsza, testowa lekcja jest za darmo :)
sandraz
 

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: mirka25 » 18 kwie 2013, 14:17

a sama nie dałam rady:( nie należ…ę do systematycznych i pilnych osob wiec juz na starcie bylo wiadomo ze to bedzie porazka. Potem zaczelam chodzic do takiej studentki i ona mnie przypilnowala i teraz jest niezle :) ale to zalezy od osoby. ale nawet jak sam sie uczysz to chyba potrzeba troche lekcji zeby z kims po prostu pogadac


www.damtox.pl
mirka25
 

Polecam

Postautor: dawidgaru » 19 kwie 2013, 15:59

Zapraszam !!

Zostały jeszcze 104 wolne miejsca do zapisu!

Jeśli zależ…y Ci na nauce języka obcego, to zobacz ten filmik. Same konkrety! Po tym krótkim filmiku będziesz umiał 20 słówek z 4 języków obcych ( w kilka minut:) ) Zobaczysz jak szybko moż…na uczyć się języka obcego nowoczesnymi metodami i to za jedyne 30 zł/ miesiąc (Ideą naszego serwisu jest to, by każ…dy człowiek mógł się uczyć języka bardzo tanio i bardzo szybko! Dlatego cena za kurs jest tan niska)

Pamiętaj, ż…e w momencie niezadowolenia z kursu, moż…esz odzyskać pieniądze przez pierwsze pięć dni szkolenia:)
Nic nie tracisz, moż…esz tylko zyskać. Inni już… się uczą języków obcych szybkimi metodami, teraz czas na Ciebie!

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 3hA0ixLXk8

Na kurs moż…esz zapisać się na tej stronie: http://sjo.bejol.com/system
dawidgaru
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2012, 22:18

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: Feliks » 20 kwie 2013, 10:01

maksymalne otoczenie się językiem to baaardzo dobry pomysł
Feliks
newbie
 
Posty: 20
Rejestracja: 12 kwie 2013, 15:05

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: andzia93 » 21 kwie 2013, 9:19

W nauce języka obcego najważ…niejsza jest systematyczność. Trzeba powtarzać, powtarzać i jeszcze raz powtarzać :)
___________
Prywatna szkoła podstawowa Bielsko Biała
andzia93
newbie
 
Posty: 34
Rejestracja: 16 kwie 2013, 9:54

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: Michał32 » 20 lip 2013, 11:13

Do samodzielnej nauki korzystam z http://www.naukaslowek.pl
Michał32
 

...

Postautor: renpac » 22 lip 2013, 8:07

moim zdaniem najlepiej nauczysz się języka tam gdzie jest on na co dzień stosowany, jak człowiek MUSI się dogadać to w końcu coś z siebie wydusi, a teraz bilety lotnicze do Londynu są bardzo taniej i taki wyjazd nie jest już… wcale nieosiągalny, dwa tygodnie lub miesiąc na Wyspach mogą zrobić taki progres jak rok nauki angielskiego w Polsce
renpac
greenhorn
 
Posty: 64
Rejestracja: 22 lip 2013, 7:59

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: anli » 29 lip 2013, 13:07

Rzeczywiście, najlepiej uczyć się języka w kraju, w którym jest on językiem ojczystym, ale nie wiem, czy dwa tygodnie pomogą. Przydałoby się jednak kilka miesięcy.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: renpac » 31 lip 2013, 12:16

to na pewno tylko nie każ…dy ma aż… tyle wolnego czasu
renpac
greenhorn
 
Posty: 64
Rejestracja: 22 lip 2013, 7:59

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: Heldzia » 06 sie 2013, 11:25

Czas się zawsze znajdzie na samorozwój, czyli na naukę języków obcych, problem pojawia się z silną wolą, jaką trzeba mieć, ż…eby samodzielnie zasiąść do książ…ek. Motywuje się tym, ż…e faktycznie jest to moż…liwe, bo moja koleż…anka włoskiego samodzielnie się nauczyła.
Heldzia
newbie
 
Posty: 14
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:26

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: alek11 » 19 sie 2013, 11:52

Do uczenia się słówek spoko jest http://www.vocabla.com.
alek11
 

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: TingTings » 22 sie 2013, 10:28

Ja szczerze mówiąc jestem w podobnej sytuacji co autor tematu - też… "uczyłam" się angielskiego przez lata, ale trudno mówić tutaj o jego znajomości. Niby mogę obejrzeć firm po angielsku bez napisów i większość rozumiem, ale niestety ci꿅ko mi mówić o znajomości języka. Szczególnie ci꿅ko u mnie z gramatyką - najnormalniej w świecie boję się pisać jakieś oficjalne pisma, bo podejrzewam ż…e to mowa Kalego. Chyba najlepszym rozwiązaniem byłby więc kurs językowy, ż…eby mieć kogoś kogo moż…na zapytać, jak i ż…eby motywował do pracy.
HEY
TingTings
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2013, 10:00

Świetna książ…ka do zwrotów

Postautor: Kozdron » 30 sie 2013, 16:16

Język to nie tylko słówka i gramatyka. To takż…e zwroty i idiomy. Bardzo ci pomoż…e świetna książ…ka pt. First Idioms First! Według mnie to jest najlepszy zestaw "na początek":

http://octotext.com/index001.html


javascript:emoticon(':zdziwko:')
Kozdron
 

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: maniakkk » 21 wrz 2013, 12:13

Na pewno w nauce pomóc mogą odpowiednie strony internetowe. Np. www.e-zeszyt.pl, gdzie znajdziemy sporo materiałów na temat reguł tego języka, poznamy stosowanie róż…nych czasów, będziemy mogli skorzystać z ćwiczeń, a nawet zagrać w gry czy zdobyć mnóstwo informacji o róż…nego rodzaju certyfikatach:) Dla leniwych podsyłam przykładowego linka o czasie Past Simple:

http://e-zeszyt.pl/nauka/gramatyka/czasy/past-simple/

i jeszcze link do przykładowego opisu certyfikatu, w tym przypadku FCE:)

http://e-zeszyt.pl/info/fce/

Miłej nauki!:)
Skuteczna nauka angielskiego! Zapraszamy!
maniakkk
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2013, 16:46

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: ala135 » 26 wrz 2013, 9:16

Moż…esz uczyć się samodzielnie z kursem internetowym. Polecam Ci Multikurs.pl
:)
ala135
newbie
 
Posty: 34
Rejestracja: 02 lis 2012, 11:24

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: english... » 02 paź 2013, 15:06

Jeśli nauka Online (przez Internet) to zdecydowanie najlepiej wypróbować za darmo ten portal do nauki.
___________________
Angielski przez Internet - wszystko na temat nauki angielskiego Online.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: samodzielna nauka angielskiego

Postautor: Gość » 14 paź 2013, 17:54

A ja nie wiem czy jest to moż…liwe, ż…eby samemu nauczyć się języka? To znaczy w teorii jest, ale ja jakoś sobie tego nie wyobraż…am :) Ja przypomnę sobie swoją drogę z angielskim, to wiele jednak daje osoba ucząca...
Gość
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości