Callan jest najlepszy!

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Callan jest najlepszy!

Postautor: Meryl » 06 lut 2013, 21:47

Uważ…am ż…e callan jest najlepszy. Niestety nie mam teraz moż…liwości uczyć ie ta metodą bo nie ma jej w moim mieście. Ja uczyłem się rok czasu i to wystarczyło ż…eby jechać do Irlandii do pracy i dać sobie radę. Oczywiście nie wszystko rozumiałem. Nie wszystko tez pięknie potrafiłem powiedzieć. Zdaję sobie sprawę ż…e było w tym mnóstwo błędów gramatycznych. Ale czułem się pewnie i potrafiłem dogadać się we wszystkich okolicznościach. Zanim trafiłem na Callana uczyłem się rok tradycyjną metodą. I w zasadzie wyrzuciłem pieniądze w błoto. Poszedłem do drugiej szkoły ż…eby zapisać się na kolejny rok. A tam po teście znowu zakwalifikowali mnie do grupy początkujących. I krew mnie zalała. Ale wtedy właśnie trafiłem na Callana.Zresztą to nie tylko moje doświadczenia. Moja siostra 3 lata uczęszczała do szkoły języka. angielskiego. Gramatyka w jednym paluszku. Czasy i wszystkie inne bajery obstukane. Ale mówić za granicą (oboje byliśmy w Irlandii) nie mogła. Radziła sobie gorzej odemnie. I w rozumieniu i mówieniu. Tradycyjna metoda jest dla tych co mają masę czasu (5-10 lat) i sobie chodzą do szkółki. Nigdzie im się nie śpieszy. I sobie powoli coś tam dłubią. Kiedyś się każ…dy nauczy. Czy za 5 czy 10 lat. Ale przecież… nie o to chodzi. Ja wychodzę z załozenia ż…e najważ…niejsze to mówić rozumieć. Nawet z błędami. A w trakcie moż…na bawić się w polepszanie , gramatykę itp. Zresztą jak już… rozumiesz to i potrafisz naśladować i wyłapywać co jest źle. Tradycyjne lekcje są dla tych co mają braki w szkołach. Co uczą się do matur. Egzaminów. To tam w zasadzie najważ…niejsza jest forma a nie treść. Kursy językowe tradycyjne są dobre dla prowadzących szkoły. Mają takiego delikwenta który chodzi latami i jest ok. Ciagły dopływ kasy. A tak na marginesie... Zna ktoś moż…e szkołę języka angielskiego (tradycyjną) która daje gwarancję na to ż…e w jakimś tam czasie jesteś w stanie np. osiagnąć poziom jakiegoś tam certyfikatu? W każ…dym bądź razie ja teraz jestem w kraju i próbowałem znaleźć w swoim mieście Callana (Gorzów Wlkp. ). I okazuje się ż…e nie ma. Poszedłem do trzech szkół na lekcje próbne ale odpuściłem. Nic się tam nie zmieniło przez ostatnie lata. Dalej uczą tak samo czyli byle jak. Nie mam czasu ż…eby uczyć sie kilka lat. Znalazłem natomiast coś takiego jak direct english. No i chodzę. Podobne do Callana jakie efekty jeszcze nie wiem bo byłem dopiero na dwóch zajęciach. Ale moż…e to być jakimś subsytutem callana.
I pytanie do kogoś kto mówi ż…e są lepsze metody i tańsze. Więc jakie to kolego metody? Chętnie się dowiem moż…e sam skorzystam? Callan kosztuje teraz coś ok. 20-22 zł (patrzyłem w szkołach w Poznaniu czy warszawce) więc to jest kwota podobna do tych co płaci się za zwykłe lekcje. Poza tym Callan daje gwarancję ż…e jak nie osiagniesz danego poziomu w tyle i tyle godzin to dają ci darmowe lekcje . I to jest fakt bo chodziła ze mną osoba korzystająca z takich darmowych lekcji.
Meryl
 


Effortless English

Postautor: Przemo1232 » 13 kwie 2013, 19:55

Oprócz Callana moż…esz uczyć się również… w domu. Jako rozszerzenie Callana polecam Ci Effortless English.
Przemo1232
 

Re: Callan jest najlepszy!

Postautor: kaska156 » 18 kwie 2013, 14:22

Słyszałam, ż…e Callan jest bardzo dobry. Sama jednak nie uczylam sie ta metoda. Drogi taki kurs?



www.damtox.pl
kaska156
 

Re: Callan jest najlepszy!

Postautor: Withir » 26 sty 2015, 11:41

Metoda bezpośrednia ogólnie jest bardzo dobra. Osobiście preferuję nowoczesne wersje metody bezpośredniej. Callan jest już trochę przestarzały. Polecam np Avalone lub BLS.
http://www.lektoruciebie.pl - Mobilna Szkoła Językowa Oświęcim i Lekcje Angielskiego Online
Awatar użytkownika
Withir
newbie
 
Posty: 32
Rejestracja: 09 gru 2014, 16:48

Re: Callan jest najlepszy!

Postautor: anli » 11 mar 2015, 11:51

Zależy co kto lubi. Przy niektórych ta metoda rzeczywiście się sprawdza, przy innych zupełnie nie.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: Callan jest najlepszy!

Postautor: PatBateman » 28 mar 2015, 15:46

Próbowałem Callana i jakoś to do mnie nie przemawia. Podobna każdy uczy się na swój sposób - u mnie jednak najlepiej sprawdza się granie w gry komputerowe i udawanie że się uczę.
PatBateman
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2015, 15:36

Re: Callan jest najlepszy!

Postautor: anli » 31 mar 2015, 19:58

Jeżeli to na Ciebie dobrze działa, to zawsze coś :)
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: Callan jest najlepszy!

Postautor: Maja83 » 09 lip 2015, 17:55

Uczyłam się metodą Callana jak chodziłam do liceum i uważam, że ta szkoła jest świetna, zwłaszcza jeżeli ma się jeszcze zajęcia z gramatyki.
W liceum siedziałam i rozwiązywałam zadania ucząc się gramatyki, a na Callanie poznawałam dany temat w praktyce. I choć od czasu nauki minęło już sporo lat, a ja nie brałam w między czasie dodatkowych lekcji, jestem w ciąż w stanie dogadać się z kimś po angielsku bez problemu. Ciągłe powtarzanie zdań o podobnej budowie zapisuje nam je w pamięci.
Maja83
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 09 lip 2015, 17:51

Re: Callan jest najlepszy!

Postautor: Wudson » 09 lip 2015, 18:08

nauka poprzez nieustanne powtarzanie nie jest do końca skuteczna. Wynika to z faktu, że stosując powtórki aktywizujemy pamięć krótkotrwałą. Bardziej skuteczna jest nauka poprzez uruchamianie pamięci długotrwałej, którą można osiągnąć poprzez naukę łączącą się z głębokimi i unikalnymi uczuciami dla danego języka. Wnioskując - skuteczność metody Callana oparta jest na ciągłych powtórkach, jednak jeśli ich zaprzestaniemy większość naszej wiedzy bezpowrotnie uleci.
Wudson
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 lip 2015, 17:40

Re: Callan jest najlepszy!

Postautor: eska1 » 26 kwie 2019, 21:30

Szukając podręczników do języka angielskiego to jedną z lepszych ofert jeśli o wybór chodzi znalazłam na https://ksiegarnia.pwn.pl/Podreczniki-s ... 171,k.html . Dużo tam różnych repetytoriów przydatnych do nauki i przygotowania do matury.
eska1
junior fellow
 
Posty: 153
Rejestracja: 12 lut 2019, 20:08



Re: Callan jest najlepszy!

Postautor: vlord » 03 cze 2022, 23:03

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości