Porady na temat nauki j.angielskiego

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Porady na temat nauki j.angielskiego

Postautor: Canseles » 18 lis 2013, 17:00

Witam wszystkich

Więc tak szybko o mojej sprawie ż…eby nie było niejasności . Jestem człowiek , który ma już… 23 lata , jestem na V roku studiów . Generalnie nigdy nie byłem orłem z angielskiego . Matura podstawowa bardzo słabo zdana ( ok.50 % z pisemnego oraz 60% na ustny). Podczas studiów coś uczyłem się tego angielskiego ale to były nauka bez łatania duż…ych braków,tylko ucząc się nowych rzeczy równolegle z duż…ymi brakami. Egzamin uczelniany B-2 - 56 %.

13 miesięcy temu powiedziałem sobie STOP w związku , ż…e chce pracować za granica za rok.

Przez 13 miesięcy :
1.uczyłem się z SUPERMEMO ( Basic,Intermediate, Advanced)
2. oglądam seriale z angielskimi napisami (średnio 1-1.5 odc/dziennie)
3.od ponad 3 miesięcy jestem posiadaczem Kindle, wgrałem sobie słownik ENG - PL BUMATO i czytam sagę Harrego Pottera ( jakieś 10 stron dziennie)
4.słuchałam trochę radia BBC(często tez ono leci w tle jak robię jakiś projekt dla przykładu)
5.czytam artykuły 6 minute in English (5-6 artykułów dziennie)
6.staram się czytać wszystko po angielsku co się da ( wiadomości, poustawialem wszystko na PC,FaceBook , LinkedIN na po angielsku, polubiłem na FB mega fajnych rzeczy z ENG - staram się otoczyć tym językiem maksymalnie)

Po 13 miesiącach czuje róż…ncie- poprawiłem się jednak mam problemy ze speaking. O ile czytam Harrego Pottera dośc płynnie z słuchaniem tez problemu nie mam, to speaking trochę leż…y . Ale poznałem ostatnio spoko faceta z Ghany . Wymieniliśmy się skypem i mamy rozmawiać 2-3 w tyg. Bardzo dobrze mówi po angielsku.

Wszystko sprowadza się do jednego : za 8-9 msc kończę studia . Chciałbym wylądować firmie zagraniczej. Często do takich firm są testy korporacyjne z j.angielskiego. Jak się do Nich przygotowac? przez 13 msc b.malo ćwiczylem gramatyki, a właściwe prawie w ogóle. Z Present Simple,Present Contionous , Perfect nie mam problemu ale w kolejnych czasach robią schodki.

CO polecacie w takiej sytuacji ? Moze ma ktoś jakies porady odnosnie mojej sytuacji ? Moż…e powinniem czegoś się jeszcze uczyć ? Jak jeszcze bardziej spotęgować naukę?

Moim duż…ym sprzymierzeńcem jest ogromny zapas determinacji i motywacji. Przez te 13 miesięcy polubiłem język angielski.

Dzękuje za porady,sugestie i konstrukwywną krytyke.


pozdrawiam.
Canseles
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2013, 16:27


Re: Porady na temat nauki j.angielskiego

Postautor: Enneasz » 18 lis 2013, 17:41

Mówisz, ż…e chcesz mieszkać na Wyspach. W takim razie wniosek jest oczywisty: nie ma jak lekcje u dobrego nativea. Wystarczy nawet kilka takich spotkań, ż…eby zrobić całościowy przegląd twojej znajomości języka. Przedtem moż…e Ci się przydać polonijna książ…ka First Idioms First, ż…eby zrobić szybki przegląd najważ…niejszych idiomów.
Enneasz
 

Re: Porady na temat nauki j.angielskiego

Postautor: mcmarti87 » 24 kwie 2014, 18:50

każ…dy inaczej bo odebrać to co czyta, sądzę ż…e poprawne i przekonujące uzasadnienie będzie najlepsze, takie które pokaż…e nam inny punkt widzenia i rozjaśni nam sprawę. to jedyne kryterium jakie wchodzi w grę
mcmarti87
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2014, 18:42

Re: Porady na temat nauki j.angielskiego

Postautor: studentang » 25 kwie 2014, 0:04

też… brałem lekcje tak jak wy u nativów,pomogło,ale są to kursy drogie,na tej stronce mam za 49 zł godzinny kurs z nativem który mogę odtwarzać kiedy chce,do tego wiele ciekawych ćwiczeń i kurs vip gdzie mam dostęp w 1-ym miesiącu

http://topenglishcourse.pl/
studentang
newbie
 
Posty: 45
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:53

Re: Porady na temat nauki j.angielskiego

Postautor: Goscislawa81 » 25 kwie 2014, 13:33

Ja języka staram się uczyć sama, grunt to systematyka i zaangaż…owanie.. początki były trudne, ale z czasem weszło mi to w krew.. uczę się słówek ze słownika i systematycznie chodzę na lekcje angielskie.. jest to moż…liwe:)

____________________
No i co? ? wejdź na tą stronę No i co? ? wejdź na tą stronę http://andziolax.blog.student.pl/ oferta Cię powali!
Ostatnio zmieniony 19 sie 2014, 11:12 przez Goscislawa81, łącznie zmieniany 1 raz.
Goscislawa81
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2014, 12:06

Re: Porady na temat nauki j.angielskiego

Postautor: rewiktoryn80 » 21 lip 2014, 13:15

Mam siostrę za granicą i myślę nad wyjazdem na stałe do niej. Język zawsze mogę tam wykorzystać w praktyce - i to chyba główna zaleta. W Polsce już… od 1,5 roku siedzę w domu i szukam pracy. Kompletna klapa. Mam wykształcenie ale pracę w Polsce trudno znaleźć.

____________________
My mamy takie ceny http://logistyczniem.blogerki.pl/ każ…dego zadowolimy!
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2014, 11:54 przez rewiktoryn80, łącznie zmieniany 1 raz.
rewiktoryn80
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 01 cze 2014, 19:19

Re: Porady na temat nauki j.angielskiego

Postautor: beryl73 » 23 lip 2014, 21:35

rewiktoryn80 pisze:Mam siostrę za granicą i myślę nad wyjazdem na stałe do niej. Język zawsze mogę tam wykorzystać w praktyce - i to chyba główna zaleta. W Polsce już… od 1,5 roku siedzę w domu i szukam pracy. Kompletna klapa. Mam wykształcenie ale pracę w Polsce trudno znaleźć.

niestety jest mnóstwo ludzi w podobnej sytuacji ale skoro masz moż…liwość to leć do siostry nic nie tracisz

____________________
Tanio, taniej i coś dla Ciebie http://misjamedyczna.mylog.pl/ kliknij sam się przekonasz.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2014, 11:33 przez beryl73, łącznie zmieniany 1 raz.
beryl73
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 06 cze 2014, 11:23

Re: Porady na temat nauki j.angielskiego

Postautor: NajDoreen71 » 03 sie 2014, 15:37

rewiktoryn80 pisze:Mam siostrę za granicą i myślę nad wyjazdem na stałe do niej. Język zawsze mogę tam wykorzystać w praktyce - i to chyba główna zaleta. W Polsce już… od 1,5 roku siedzę w domu i szukam pracy. Kompletna klapa. Mam wykształcenie ale pracę w Polsce trudno znaleźć.

ja na twoim miejscu w ogóle bym się nie zastanawiał

____________________
Zainteresowany/a wejdź i przejrzyj nasze propozycje, http://aleksandrywnetrza.wordpress.com/ a nie poż…ałujesz.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2014, 15:04 przez NajDoreen71, łącznie zmieniany 1 raz.
NajDoreen71
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 26 lip 2014, 17:11

Re: Porady na temat nauki j.angielskiego

Postautor: Eldora2911 » 06 sie 2014, 20:50

u mnie zadziałała systematyczność. fiszki są rewelacyjne - nauka często, ale w mniejszych ilościach. osłuchanie się z językiem u mnie duż…o pomogło - zwłaszcza oglądanie filmów i dodatkowo angielskie napisy

____________________
kto pierwszy ten lepszy http://natalianowak.blogan.pl/ pośpiesz się!
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2014, 10:59 przez Eldora2911, łącznie zmieniany 1 raz.
Eldora2911
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2014, 23:30

Re: Porady na temat nauki j.angielskiego

Postautor: angelka21 » 07 sie 2014, 7:44

Zgadzam sie ze nie ma to jak rozmowy. i jeszcze raz rozmowy. Ja podczas wyjazdu językowego za granicę bardzo duż…o sie nauczyłam. nie ma to jak obcowanie z językiem
angelka21
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 05 sie 2014, 7:57

Re: Porady na temat nauki j.angielskiego

Postautor: Withir » 26 sty 2015, 10:37

Bardzo dobre podejście. Wiele zależy od nas samych. Nauczyciel jest potrzebny, gdy mamy jakieś niejasności. Większość pracy tak naprawdę wykonujemy sami. Czytajcie, słuchajcie, tłumaczcie teksty piosenek i rozmawiajcie ze znajomymi w języku, którego chcecie się nauczyć. Nauka stanie się zabawą, a może nawet Waszą pasją.
http://www.lektoruciebie.pl - Mobilna Szkoła Językowa Oświęcim i Lekcje Angielskiego Online
Awatar użytkownika
Withir
newbie
 
Posty: 32
Rejestracja: 09 gru 2014, 16:48

Re: Porady na temat nauki j.angielskiego

Postautor: renko » 23 lip 2015, 20:55

Samodzielna nauka nie jest łatwa. Może lepiej zapisać się na jakiś sensowny kurs, choćby online, jeżeli szkoda czasu na dojazdy. Jeżeli jednak zaryzykujesz i będziesz sam się uczył, to kursów masz dużo. Ponadto dobrze jest mieć kontakt z językiem (choćby jednostronny), czyli np. oglądać anglojęzyczną telewizję i filmy.
renko
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2015, 19:28

Re: Porady na temat nauki j.angielskiego

Postautor: ozanna » 23 lip 2015, 21:52

Bardzo dobrym pomysłem wg mnie jest rozmowa z kimś kto potrafi już mówić. Czytanie artykułów po angielsku też jest dobre, bo gdy się nie zna słówka zmusza nas to do znalezienia tłumaczenia i wtedy już powstają nowe połączenia w mózgu i bardziej się utrwala mowa.

Najbardziej jednak pomógł mi wyjazd do Anglii i Szkocji. Ma się wtedy kontakt z prawdziwym językiem. Korzystałem również z nagrań audio "Blondynki na wyjazdach".
ozanna
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 07 lip 2015, 22:37

Re: Porady na temat nauki j.angielskiego

Postautor: renpac » 29 lip 2015, 21:03

to zawsze się sprawdza:) Wyjazdy są najlepsze:)
renpac
greenhorn
 
Posty: 64
Rejestracja: 22 lip 2013, 7:59



Re: Porady na temat nauki j.angielskiego

Postautor: vlord » 04 cze 2022, 0:39

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości