Uczenie doroslego

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Uczenie doroslego

Postautor: sylwia24 » 05 paź 2014, 7:57

Witam wszystkich;) zostałam poproszona o udzielenie lekcji młodemu m꿅czyznie wybierającemu sie do pracy za granicę. Nigdy nie uczyłam dorosłej osoby. Ma to być praca przy jakimś laserze. Na początek pewnie trzeba bedzie zrobić takie podstawowe zagadnienia ale jak to pociągnąc dalej?:) bede wdzieczna za wskazówki:)
sylwia24
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 paź 2014, 7:52


Re: Uczenie doroslego

Postautor: HiperAtanazja77 » 09 paź 2014, 21:29

Jeż…eli osoba nie mam pojęcia o angielski to czeka cię ci꿅ka robota ponieważ… facet pewnie chce uczyć się odrazu zwrotów dzięki którym bęzie mógł się porozumieć ale nie ma sensu wkuwania ich na pamięć bo to nic nie da musisz zacząć od podstaw i omówić podstawowe czasy inaczej to nie ma sensu
HiperAtanazja77
newbie
 
Posty: 17
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:09

Re: Uczenie doroslego

Postautor: sylwia24 » 10 paź 2014, 13:13

Ma jako takie pojęcie ale czasów nie rozróż…nia:)na początek zrobiam takie wstępne przedstawienie się a dzisiaj czasy:)
sylwia24
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 paź 2014, 7:52

Re: Uczenie doroslego

Postautor: Edwarda83 » 12 paź 2014, 22:00

Nauka dorosłch jest moim zdaniem trudniejsza niż… praca z dziećmi, bo dorosły ma już… wyrobione pewne schematy które trudno mu porzucić i powstają przez to bardzo często jakieś kwiatki językowe. Dziecko nie ma takich "uprzedzeń" wiec łatwiej przyswaja język
Edwarda83
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2014, 18:08

Re: Uczenie doroslego

Postautor: LesiaWroc86 » 13 paź 2014, 21:57

A mi się zawsze z dorosłymi zawsze dobrze współpracowało, bo wiem, ż…e oni chcą sie czegoś nauczyć, a nie ma sytuacji ż…e matka wysłała dziecko na korepetycje bo ma słabe oceny w szkole z języka i pewnie przez to ż…e nie ogarnia materiału
LesiaWroc86
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 07 wrz 2014, 22:59

Re: Uczenie doroslego

Postautor: Chan76 » 14 paź 2014, 8:35

Z jednej strony niby tak ... dorosły przychodzi na lekcje i wie po co przychodzi, ale ja mimo wszystko wolę współpracować z dziećmi ponieważ… przynosi mi to większą satysfakcję, a do tego moż…na się sprawdzić ponieważ… zainteresowanie czymś dziecka nie jest takie proste
Chan76
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 09 wrz 2014, 13:11

Re: Uczenie doroslego

Postautor: Withir » 29 gru 2014, 11:48

Zacznij od zbadania umiejętności językowych ucznia. Czy dziecko czy dorosły nie ma to dużego znaczenia. Jeżeli nauka od podstaw to polecam serie książek New English File - Starą edycję. Ta nowa 3rd edition jest niezła, ale prezentuje wyższy poziom. Według mnie ta stara jest lepsza dla początkujących.
http://www.lektoruciebie.pl - Mobilna Szkoła Językowa Oświęcim i Lekcje Angielskiego Online
Awatar użytkownika
Withir
newbie
 
Posty: 32
Rejestracja: 09 gru 2014, 16:48

Re: Uczenie doroslego

Postautor: gerkiak » 01 sie 2015, 20:13

Ja od kilku miesięcy mam przyjemność uczyć dorosłych i muszę przyznać, że podziwiam zapał i pracowitość mojej grupy. Ważne jest, żeby stworzyć dobrą atmosferę na zajęciach, bo dorośli dużo bardziej krepują się popełniać błędy. Dobrze jest wszystko porządnie rozpisać i robić dużo dużo powtórzeń:) A słówka lepiej się zapamiętują, jeśli się je jakoś śmiesznie pokaże:)
gerkiak
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2015, 0:58



Re: Uczenie doroslego

Postautor: vlord » 04 cze 2022, 1:48

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości