Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: samsonik » 01 gru 2014, 21:43

Hej jak w temacie. Szukam jakiegoś sposobu na przelanie pieniędzy do Polski z Anglii - czy ktoś korzystał z takich przelewów? zbliżają się święta a obiecałem wysłać rodzicie pieniądze. Macie jakieś sposoby na wysłanie pieniędzy? zazwyczaj robiłem to osobiście - po prostu przywoziłem je ze sobą.. ale teraz to nie wchodzi w grę..
samsonik
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 01 gru 2014, 21:25


Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: jkary » 02 gru 2014, 18:18

Tanio mają w Easysend. Możesz zrealizować przelew przez net lub w placówce w Londynie, ale lepiej przez net - po co jeździć i szukać?
jkary
newbie
 
Posty: 33
Rejestracja: 30 paź 2014, 5:50

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: lemonfield » 04 gru 2014, 15:27

Hej, a zwyczajnie się nie da przelewem, podając nr Iban i Swift?
lemonfield
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2014, 14:18

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: samsonik » 04 gru 2014, 16:33

Tak normalnie to duże koszta wychodzą za przelew... wiadomo liczy się każda złotówka to fajnie jakby zaoszczędzić trochę :) Mówisz że w tanio przelewy robią w Easysend? a tak mniej więcej orientujesz się jaki jest koszt transferu?
samsonik
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 01 gru 2014, 21:25

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: jkary » 04 gru 2014, 17:07

Tam masz przecież wszystko na stronie podane.

Przelewy z UK

Opłata
Zlecenie przelewu do Polski przez internet 1-szy Gratis
każdy kolejny £ 2
Zlecenie przelewu do UE przez internet (więcej...) £ 5
Zlecenie przelewu SuperFast do Polski przez internet £ 5
Zlecenie przelewu do Polski u Agenta £ 5

* Powyższe opłaty obowiązują niezależnie od wysokości przesyłanej kwoty.


Pierwszy jest więc za free, a każdy kolejny z 2 funty niezależnie od wysokości przesyłanej kwoty - i to właściwie tyle.
jkary
newbie
 
Posty: 33
Rejestracja: 30 paź 2014, 5:50

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: samsonik » 05 gru 2014, 19:41

A no widzisz gapa ze mnie nie zauważyłem tej zakładki. Tak z moich obserwacji to chyba najlepsza oferta w tym Easysend.
Paypal odpada, Wester Union też..
Musze zadzwonić do Easysend i się dogadać z nimi :) jak coś później podzielę się uwagami swoimi :)
samsonik
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 01 gru 2014, 21:25

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: Lingualand » 10 gru 2014, 10:56

ja korzystałam z Easysend i nie było żadnych problemów
Lingualand
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:39

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: basketAnka » 23 lip 2015, 18:27

Witaj z tego co się orientuje to chyba nic trudnego. Myślę, że można zrobić po prostu zwykły przelew internetowy. Jeśli jest to oba waluta to trzeba to zgłosić w baku aby przewiwatowali pieniążki.
basketAnka
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2015, 14:11

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: zuk6 » 25 lip 2015, 21:31

Witam. Zamiast przelew z banku lepiej przez pośrednika. Polecam Transfer24 za przelew płaci się £0.69, a przelew robi się za pomocą karty visa. Pozdrawiam :)
zuk6
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 25 lip 2015, 21:29

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: muzykalny » 02 sie 2015, 19:44

warto skorzystac z kont internetowych takich jak paypall albo cos podobnego. to sa konta ogolnoswiatowe i nie powinnno byc problemu z tym aby przelewac kase z jednego miejsca w swiecie na drugi koniec do innego panstwa. zreszta po to taki system pwostal
muzykalny
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:05

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: anli » 04 sie 2015, 13:04

zuk6 pisze:Witam. Zamiast przelew z banku lepiej przez pośrednika. Polecam Transfer24 za przelew płaci się £0.69, a przelew robi się za pomocą karty visa. Pozdrawiam :)


To rzeczywiście tanio.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: zuk6 » 27 sie 2015, 22:39

Zgadza się. A co najlepsze przelew przez Transfer24 jest na polskim koncie złotówkowym po kilku godzinach.
zuk6
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 25 lip 2015, 21:29

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: guziol » 23 wrz 2015, 13:27

nie sądziłam ze to takie skomplikowane, nie wystarczy po prostu przelanie z konta na konto?
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: Wojciech854 » 07 paź 2015, 12:54

Najlepszym i najtańszym sposobem na przesłanie swoich pieniędzy z Anglii jest internetowy serwis Transferwise.
Jeśli użyjesz tego linku: https://transferwise.com/u/4af37 wtedy twój pierwszy transfer do £3000 będzie za darmo.
Każdy kolejny transfer pieniędzy będzie kosztował £2.99, co porównując z innymi serwisami oraz bankami jest najlepszą ofertą.
Transfer zwykle zajmuje dwa dni, ale ja zawsze mam moje pieniądze na drugi dzień.
Kolejną zaletą jest naprawdę dobry kurs wymiany waluty, lepszy niż gdziekolwiek indziej.
Moje doświadczenie jest zawsze świetne!
Wojciech854
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2015, 12:51

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: zuk6 » 07 paź 2015, 23:25

guziol pisze:nie sądziłam ze to takie skomplikowane, nie wystarczy po prostu przelanie z konta na konto?

Wtedy musisz znać numery IBAN, ale co gorsza przelew idzie znacznie dłużej (kilka dni) i kosztuje dużo więcej, zdażyło mi się zapłacić kilkanaście funtów za przelew z banku, w Transfer24 było to mniej niż funt przy tej samej kwocie.
zuk6
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 25 lip 2015, 21:29

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: weko » 24 gru 2016, 14:37

Zwykle przelewy zagraniczne niestety wiążą się z różnymi kosztami dodatkowymi. Czytałem trochę o mBanku http://opinier24.blogspot.com/p/mbank-e ... platy.html pod tym linkiem i uważam że może to być alternatywa dla przelewów typu PayPal. Nie tylko ze względu na dość niskie koszty. Również z powodu faktu, iż posiadając osobiste ekonto w mbanku całokształt opłat i prowizji tego rachunku jest bardzo niski. Zarówno dla klientów indywidualnych, jak też kont prowadzonych dla krajowych przedsiębiorców.
weko
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 21 wrz 2016, 13:49

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: wotciarz » 16 lut 2017, 18:08

hmm jesli chodzi o przelewy on line to mozesz sprobowac poprzez Tpay? Dziala wszedzie, nie ma dla nich granic:) Zobacz jak to dziala: https://tpay.com/jak-to-dziala - moze juz sie spotkales z taka forma przelewania pieniedzy online?
wotciarz
junior fellow
 
Posty: 177
Rejestracja: 06 wrz 2016, 15:42

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: Karuzel32 » 05 kwie 2017, 13:14

Z tej stronki też możecie korzystać - https://urofx.com/blog/tanio-wyslac-pie ... ii-polski/ . Koszta przelewu są niewielkie, a naprawdę pieniadze szybko dochodzą do Polski. Na tej stroce jest dokładnie wytłumaczone jak robić takie przelewy.
Karuzel32
newbie
 
Posty: 32
Rejestracja: 28 lip 2016, 19:04

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: zuk6 » 30 kwie 2017, 21:25

Mam ciekawe info. Ostatnio zrobiłem przelew po dłuższym czasie i zapłaciłem w http://www.transfer24.eu tylko £0.59. Chyba była jakaś obniżka. :P
zuk6
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 25 lip 2015, 21:29

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: Selenaa » 25 maja 2017, 12:52

Możesz sobie takie pieniądze przelewać z https://bm.pl/#!/przelewy/start to taki program gdzie można wcześniej sobie zaplanować przelewy czy to za granicę, czy to w kraju. Taki przelew jak zaplanujesz z góry masz z głowy te całe wypisywanie przelewu jednorazowego z banku. Wiele firm korzysta z takich innowacyjnych narzędzi.
Selenaa
junior fellow
 
Posty: 144
Rejestracja: 28 mar 2016, 15:50

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: Megatester » 03 wrz 2017, 11:39

No to który z tych pośredników do przelewów jest najlepszy i najtańszy? Gdzie przewalutować najlepiej z funtów na złotówki? Czy te firmy, czy tam banki umożliwiają wcześniejsze przewalutowanie na złotówki? Chodzi mi o przelew z konta w funtach na konto w złotówkach. Da się w ogóle taki zrobić bez konta walutowego w Polsce?

_________________
http://nestart.blox.pl
Megatester
greenhorn
 
Posty: 72
Rejestracja: 24 sty 2017, 22:11

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: zuk6 » 15 paź 2017, 15:05

W przypadku Transfer24 przelew możesz zrealizować z angielskiego konta tylko na rachunek bankowy w Polsce w złotówkach. Która firma najlepsza - cóż... zależy od wysyłanej kwoty i na czym Ci dokładnie zależy. Moim zdaniem Transfer24 jest bezkonkurencyjny przy niskich przelewach do 50 funtów. Opłata wynosi tylko 59p, pieniądze są w kilka godzin. Jest to bezpieczny sposób wysyłania pieniędzy.
zuk6
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 25 lip 2015, 21:29

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: Karuzel32 » 08 lis 2017, 18:46

A przez Transferwise ktoś z Was wykonywał taki przelew? Czy to jest bezpieczne? Nie mam konta walutowego, a muszę pilnie taki przelew wykonać...
Karuzel32
newbie
 
Posty: 32
Rejestracja: 28 lip 2016, 19:04

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: sody » 23 sty 2019, 16:08

Poczytaj o płatnościach typu Revolut.
sody
newbie
 
Posty: 31
Rejestracja: 03 wrz 2016, 10:31

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: Kermol » 21 sie 2019, 9:45

Przelewam przez firmę https://klik-24.com/ od kilku lat. Pieniądze na koncie już w 24h. Opłata to tylko 1 funt.
Kermol
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2019, 9:42

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: pawel1995 » 06 paź 2019, 17:27

Polecam transfergo pierwszy przelew jest za darmo przy rejestracji wystarczy użyć kodu : yyY2Fa
Lub zarejestrować się z tego linku : http://trgo.co/pl/r/yyY2Fa
A tak przy okazji gdy wykonamy swój pierwszy przelew za min. 50 funtów lub równowartość otrzymamy bonus 10 funtow.
pawel1995
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2019, 17:26

Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: zuk6 » 05 lis 2019, 0:42

U mnie bez zmian - Transfer24. Korzystam od bardzo bardzo dawna i nigdy nie było problemów.
zuk6
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 25 lip 2015, 21:29


Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: zuk6 » 08 maja 2021, 17:41

Taka ciekawostka, ale bardzo istotna. Od kilku miesięcy Transfer24 realizuje przelewy bez dodatkowych opłat nawet do 10 minut. Ekspresowe przelewy z zagranicy to znaczny krok na przód, super!
zuk6
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 25 lip 2015, 21:29


Re: Jak przelać pieniądze z Anglii do Polski na konto?

Postautor: vlord » 01 cze 2022, 0:39

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości