2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

słówka, kolokacje, phrasal verbs, idiomy, slang, przysłowia

2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: sashko » 18 maja 2015, 17:39

By zrozumieć większość treści nie potrzebujesz znać całej gramatyki i to nie od niej powinno się zaczynać naukę. Kluczem są najczęściej używane angielskie słowa - jeśli je poznasz, natychmiast poczujesz się bezpiecznie w języku. http://en-to-pl.blogspot.com
sashko
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2015, 17:31


Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: anli » 28 maja 2015, 23:40

Na pewno zajrzę :)
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: behappy » 12 wrz 2015, 16:46

Nie znałam tej stronki i w sumie szkoda, dzisiaj częściej sięgamy (także podczas nauki) do internetu, zamiast do książki. Dzięki za polecenie, na pewno skorzystam :)
Przedszkole Językowe w Krakowie - zapraszamy rodziców wszystkich pociech do jednej z naszych placówek
Awatar użytkownika
behappy
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2015, 16:38

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: Mojent5 » 06 sty 2016, 19:31

Świetna sprawa. Myślę, że może bardzo pomóc w nauce języka.
Miłość – jedyny zawód na świecie, w którym amatorzy są lepsi niż zawodowcy.
Mojent5
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 sty 2016, 17:51

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: Hanso » 28 sty 2016, 11:12

Tutaj macie 1000 najpopularniejszych słów angielskich i bardzo skuteczną metodę do nauki tych słów - warto sobie to sprawdzic.
Hanso
greenhorn
 
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2013, 9:51

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: mojekonto » 28 sty 2016, 12:32

sashko pisze:By zrozumieć większość treści nie potrzebujesz znać całej gramatyki i to nie od niej powinno się zaczynać naukę. Kluczem są najczęściej używane angielskie słowa - jeśli je poznasz, natychmiast poczujesz się bezpiecznie w języku. http://en-to-pl.blogspot.com


Przydatna stronka, dodałem do zakładek :)
mojekonto
newbie
 
Posty: 30
Rejestracja: 28 sty 2016, 12:28

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: Mirczi » 03 lut 2016, 10:21

Czy ja wiem. :) Wszystko zależy od tego w jakiej branży się poruszamy itp. :) To jest taki zasób słów że się dogadamy znając je, ale jakimiś mistrzami języka nie bęedziemy. :D
Mirczi
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:17

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: aksakolb » 09 lut 2016, 16:28

Hehe. bardzo ciekawe : )
aksakolb
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2016, 12:25

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: Magda_27 » 11 lut 2016, 15:46

Bardzo ciekawe strony;)
Magda_27
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2016, 15:40

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: english... » 08 mar 2016, 23:19

Bardzo wiele osób które znam nauczyło się 1000 najczęściej używanych angielskich słówek po zalogowaniu na stronie Kursu angielskiego eTutor. Tam w module słówka, możecie wybrać sobie właśnie listę najczęściej używanych słówek. Otwierjąc tą listę i macie dane słówko wraz z tłumaczeniem, poprawną wymową angielską (oczywiście w wersji audio również) oraz przykładowym zdaniem (czasem również grafiką dla lepszego zapamiętania i zobrazowania). Jeżeli jeszcze tego słówka nie znacie to wrzucacie go do systemu powtórek i system automatycznie w kolejnych dniach przypomina wam o nim (w module powtórek) - według mnie i użytkowników tego kursu to obecnie jeden z najskuteczniejszych systemów do nauki najważniejszych angielskich słówek. Warto spróbować samemu, bo przy jego użyciu zdecydowanie bardziej skutecznie można uczyć się tych słówek niż z list powszechnie dostępnych w internecie.

Poniżej link do video w którym można zobaczyć jak wygląda nauka słówek właśnie na tym portalu.
W nim również sposób na to aby za darmo przez 7 dni móc uczyć się na tej stronie bez ograniczeń.
Link do nagrania: Angielski Online za Darmo na eTutor
___________________________
Angielski Online - wszystko na temat nauki angielskiego przez Internet.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: Przeemeg » 10 mar 2016, 15:00

Większości z nich pewnie nigdy nie użyłem. Przynajmniej tych pierwszych bo potem mi się już nie chciało czytać.
Przeemeg
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2016, 14:52

Dlaczego warto uczyć się 1000 najczęściej używanych angielskich słówek

Postautor: LukLev » 13 mar 2016, 17:39

Poznanie 1000 najczęściej używanych angielskich słówek dla osób początkujących jest wręcz niezbędne. Nie tylko daje solidne podstawy do dalszej nauki angielskiego, ale również wpływa na rozumienie języka oraz zwiększa motywację do nauki, z uwagi na to, szybko widzimy efekty naszej nauki.
Sam rozpoczynałem naukę od opanowania tych słówek, a później uczyłem się najczęściej używanych angielskich zwrotów i efekty w postaci swobodnego porozumiewania się przyszły w kilkanaście tygodni.
1000 słów angielski- zobacz jak szybko nauczyć się najważniejszych angielskich słówek, aby rozumieć 80% angielskich tekstów.
Awatar użytkownika
LukLev
greenhorn
 
Posty: 60
Rejestracja: 29 sty 2014, 4:50

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: piotrek5467 » 13 kwie 2016, 17:57

Tutaj jest trochę słówek z poziom a2 https://notatek.pl/slowniczek-poziom-a2-3 Może komuś się przyda. Może również na stronie poszukać innych materiałów.
piotrek5467
junior fellow
 
Posty: 196
Rejestracja: 12 cze 2013, 17:00

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: Ksoru » 02 cze 2016, 11:19

Przejrzałem te listę i tak w sumie to masz racje.. kurcze. Na które bym nie popatrzył, to znam. A mam tylko 'biedne' B2 ;)
Ksoru
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2016, 11:16

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: Marcinex30 » 21 cze 2016, 23:04

Przydatna taka lista najczesciej uzywanych
Marcinex30
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 cze 2016, 21:45

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: salk » 01 lip 2016, 14:12

fajna, warto zerknąć, czy zna się wszystkie z listy :)
Czy wiesz jak można zastosować materiały dźwiękoizolacyjne w biurze?
salk
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 01 lip 2016, 13:58

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: gerard15 » 13 lip 2016, 19:07

Staram sie nauczyc wszystkich ;v
gerard15
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2016, 15:27

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: GordonR » 28 lut 2017, 1:05

Mam podobną listę tylko 2700 :) https://notatek.pl/2750-popularnych-slowek-angielski też jest super ! :)
GordonR
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 28 wrz 2016, 10:53

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: english... » 26 cze 2017, 3:05

Poniżej video które powinna zobaczyć każda osoba, która chce szybko nauczyć się języka angielskiego.

Obrazek

Strona o której mowa w nagraniu to: http://www.1000-slow.pl/
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: english... » 15 sty 2018, 11:40

Może zamiast od razu zaczynać od 2000 lub 1000 najważniejszych angielskich słów, na początek lepiej poznać i zapamiętać pierwsze: 100 najczęściej używanych słów po angielsku. Taka listę wraz z tłumaczeniem praz linkami do systemu nauki tych słów znajdziecie na:
http://angielskionline.edu.pl/lista-100 ... kich-slow/
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Dlaczego warto uczyć się 1000 najczęściej używanych angielskich słówek

Postautor: Megatester » 27 lut 2018, 13:15

Poznanie 1000 najczęściej używanych angielskich słówek] dla osób początkujących jest wręcz niezbędne. Nie tylko daje solidne podstawy do dalszej nauki angielskiego, ale również wpływa na rozumienie języka oraz zwiększa motywację do nauki, z uwagi na to, szybko widzimy efekty naszej nauki.

Nie wiem czy ma sens uczenie się akurat najczęściej używanych słów. W taki sposób trudno je zapamiętać. Lepiej chyba uczyć się powoli, ale w aspekcie sytuacji i kontekstu niż na raz takiej ilości słów, bo po porstu nawet jak się je zapamięta to na chwilę.

_______________________
BGŻOptima: http://www.lgepard.pl/bgzoptima-opinia/
Moja Opinia o BGŻ Optima i ich nowej stronie
Megatester
greenhorn
 
Posty: 72
Rejestracja: 24 sty 2017, 22:11

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: english... » 19 lut 2019, 23:02

Lista 50 najważniejszych angielskich przymiotników do nauki wraz ze zdaniami z ich użyciem
dostępna na stronie: http://angielskionline.edu.pl/najwaznie ... -angielsku/
tam również darmowa lekcja video z do uczenia się tych słówek.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: Kristenstone » 27 mar 2019, 9:09

Ohhhh, super, czego szukałem.
192.168.l.l
Kristenstone
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2019, 8:26

Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: ScottPutski » 12 lip 2019, 14:43

Ciężko jest określić, które słowa dla kogo są najważniejsze. Najlepiej znać wszystkie słowa, jakie są, choć to trudne.
__________________________
Praca inżynierska na Politechnice Warszawskiej
Awatar użytkownika
ScottPutski
junior fellow
 
Posty: 186
Rejestracja: 08 lut 2019, 11:21



Re: 2000 najczęściej używanych słówek angielskich.

Postautor: vlord » 11 cze 2022, 2:11

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości