nauka z filmów

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

nauka z filmów

Postautor: tymmek » 25 sie 2015, 19:48

Sporo osób poleca uczenie się angielskiego z filmów tzn. czytanie angielskich napisów. Widziałem, że jest teraz akcja w kinie helios z fiszkami, że przy niektórych seansach dają fiszki i filmy są puszczane bez napisów (to ma chyba zmotywować do nauki i lepszego słuchania). Co o tym sądzicie?
tymmek
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 28 kwie 2015, 15:13


Re: nauka z filmów

Postautor: kamorgas » 27 sie 2015, 13:37

Bardzo często tak robię, nie mówię że dzięki temu znam język ale z pewnością to wspomaga naukę.
kamorgas
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:18

Re: nauka z filmów

Postautor: Martusia83 » 13 wrz 2015, 14:50

Taki system przynosi naprawdę dobre rezultaty. Po obejrzeniu kilkunastu filmów z angielskimi napisami mój angielski był na zupełnie innym poziomie. Polecam
Martusia83
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2015, 14:44

Re: nauka z filmów

Postautor: Masterius » 15 wrz 2015, 12:56

Martusia83, co? Kilkanaście filmów i podniosłaś poziom? No proszę Cię...
Masterius
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2015, 12:44

Re: nauka z filmów

Postautor: english... » 17 wrz 2015, 16:30

Nauka w druga stronę, czyli oglądanie angielskich filmów i czytanie do nich polskich napisów świetnie rozwija rozumienie angielskiego.
Więc w kinach warto wybierać właśnie takie filmy.
___________________
Angielski Online - tylko najskuteczniejsze metody nauki przez Internet.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: nauka z filmów

Postautor: agraafka » 27 paź 2015, 7:31

Ja też czasami takie filmy wybieram, na you tube są też konwersacje w języku angielskim a na dole ekranu są polskie napisy.
agraafka
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2015, 16:33

Re: nauka z filmów

Postautor: Boleslaw22 » 27 paź 2015, 19:26

Witaj o takim sposobie nauki jeszcze nie słyszałem. Może faktycznie jest to dobry sposób i jakoś rozwija. Nie wiem tylko jakie filmy są wtedy puszczane bo od tego czy Ci się nie nudzi tez dużo zależy. Spróbować zawsze można. Może faktycznie okaże się, że to dobry sposób do nauki angielskiego.
Boleslaw22
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2015, 9:54

Re: nauka z filmów

Postautor: Sylweriusz » 28 paź 2015, 21:47

To całkiem niezły sposób, ale ma on charakter pomocniczy. Na podstawie samych filmów nikt dobrze nie nauczy się języka angielskiego, ani żadnego innego języka obcego. Poza tym, żeby wynieść z oglądania filmów jak najwięcej trzeba już znać język angielski na jakimś tam poziomie, powiedzmy, że na poziomie komunikatywnym. W filmach często są stosowane niecodzienne zwroty i elementy slangu, więc warto o tym pamiętać podczas seansu.
Awatar użytkownika
Sylweriusz
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2015, 20:17

Re: nauka z filmów

Postautor: guziol » 05 lis 2015, 7:58

ja bardzo polecam oglądanie filmów. To bardzo pomaga, szczególnie jeśli włączy się napisy i wtedy oswaja się z pisownią dane go słowa.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52



Re: nauka z filmów

Postautor: vlord » 01 cze 2022, 13:19

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości