Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postautor: cukowocowy1234 » 02 sty 2016, 13:19

Czy macie jakieś pomysły na to, żeby bez straty w smaku i pożywności ograniczyć cholesterol w diecie faceta? (mięso). Np. co mu włożyć do kanapki albo co przygotować na obiad?
cukowocowy1234
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 01 sty 2016, 21:11


Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postautor: Kaśka123 » 03 sty 2016, 14:42

Poczytaj sobie i podpytaj na http://nutrimania.pl - maja tam bardzo duży wybór sprawdzonych suplementów diety, których na co dzień używają nie tylko profesjonalni sportowcy. Wbrew pozorom dbanie o odpowiednie dostarczanie organizmowi substancji nie jest trudne i nie zawsze trzeba rezygnować w diecie z tego, co się lubi. Wystarczy odpowiednio stosować suplementacje, by żyć jak do tej pory.
Kaśka123
newbie
 
Posty: 18
Rejestracja: 03 lip 2015, 8:45

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postautor: Liara » 07 sty 2016, 15:09

A co się dzieje, ze ma tak wysoki cholesterol? Może nie ma potrzeby diametralnego zmieniania diety i wystarczy wprowadzić drobne urozmaicenia? Podobno czerwone wino zawiera polifenole które pomagają obniżyć zły cholesterol, to miałoby sens bo moi rodzice mimo dosyć tłustej diety są okazami zdrowia a wina sobie nie żałują. Oczywiście lepiej zdecydować się na takie lepsze, z certyfikowanej winnicy, ale w dobie sklepów internetowych to żaden problem, zerknij np tutaj: http://www.slonecznawinnica.pl/pl/c/Wina-hiszpanskie/31 i poczekaj aż kurier przyniesie CI je pod drzwi ;) życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Liara
greenhorn
 
Posty: 61
Rejestracja: 04 sty 2016, 12:58

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postautor: Selenaa » 07 kwie 2016, 12:12

Hm konkretów jako takich nie mam ale czy szukaliście czegoś tutaj http://obk.pl/przepisy/ ? Często widuję tam łatwe i ciekawe pomysły na obiady śniadania czy kolacje. Można u kobiet i u mężczyzn wypróbować.
Selenaa
junior fellow
 
Posty: 144
Rejestracja: 28 mar 2016, 15:50

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postautor: beatka333 » 09 cze 2016, 10:37

Z cholesterolem podobno nie jest tak łatwo. Co dziwne ja mam na przykład wysoki cholesterol ciągle będąc na diecie a mój mąż wcinając ciągle kotlety mielone i schabowe plus kurczaki , ma niższy niż ja. Podobno cholesterol ma tez uwarunkowania genetyczne więc ja tym się za bardzo już teraz nie przejmuję. Polecam natomiast zrobić coś dla siebie w sferze ciała tutaj: http://www.viva-derm.pl, wpłynie bardzo pozytywnie na Twój stan :hura:
beatka333
newbie
 
Posty: 14
Rejestracja: 09 cze 2016, 10:28

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postautor: guziol » 16 cze 2016, 9:41

zawsze można spytać jakiegoś dietetyka czego unikać aby zminimalizować ten cholesterol.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postautor: Laura_682 » 17 cze 2016, 9:16

Może zamiast mięsa ryby? Ja bym się na twoim miejscu skonsultowałabym z dietetykiem bo może się okazać że wyeliminowanie mięsa z diety nie będzie konieczne
Laura_682
junior fellow
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 cze 2016, 8:59

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postautor: NatJago » 15 wrz 2016, 16:25

Ja bym proponowała wizytę u fachowego dietetyka bo samemu czasami trudno to określić. Jeżeli jesteś z Torunia albo okolic polecam w tym temacie dietetyk Toruń . Dietetycy podpowiedzą zarówno w kwestii cholesterolu , mięsa , jak i ogólnie w temacie odżywiania się no i mają tą zaletę że taki plan żywieniowy może trochę mocniej nas zmotywować do stosowania takiej diety na dłużej :-)
NatJago
newbie
 
Posty: 25
Rejestracja: 07 lip 2016, 17:06

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postautor: sejano » 08 sty 2017, 9:27

Cześć, ja ostatnio czytałam, że mięso z kurczaka zawiera niacynę, która obniża cholesterol. Podsyłam link http://obk.pl/piers-z-kurczaka-wartosci ... dzajacych/ najlepiej myślę, że warto udać się do dietetyka, który dobierze odpowiednią dietę do problemu, pozdrawiam
sejano
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2016, 20:15

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postautor: Tida » 09 sty 2017, 10:50

Nie brakuje alternatyw dla mięsa, ponieważ sklepy są obecnie dobrze zaopatrzone w artykuły spożywcze. Wydaje mi się, że z pewnością warto wprowadzić do swojej diety na to miejsce świeże ryby. Jeśli masz w pobliżu Makro, możesz wybierać spośród wielu różnych gatunków: https://www.makro.pl/swiat-produktow/ryby-makro/ryby-swieze. Warto ten proces przeprowadzać stopniowo, aż do całkowitego zaprzestania jedzenia mięsa. Tym sposobem na pewno obniżymy poziom cholesterolu.
Tida
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 04 cze 2016, 23:08

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postautor: Fuzz » 19 kwie 2017, 14:46

Najlepiej to zrobisz, jak wyciągniesz swojego faceta do dietetyka. Jak nie da się zabrać do gabinetu, to możesz umówić się na wizytę online - choćby w http://www.szczuplabyc.net/ Wtedy może będzie mniej protestował, jak to faceci ;) Lepiej jeśli ktoś dopasuje mu jedzenie i ustali, żeby osiągnął realny efekt zdrowotny.
Fuzz
junior fellow
 
Posty: 197
Rejestracja: 19 lip 2015, 14:52

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postautor: guziol » 21 kwie 2017, 8:34

ja myślę, że warto o to zapytać jakiegoś specjalistę od żywienia.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52


Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postautor: Kazikdobry » 13 paź 2021, 13:03

zawsze można spytać jakiegoś dietetyka czego unikać aby zminimalizować ten cholesterol.
Wizyta u dietetyka może pomóc w ułożeniu indywidualnie diety i to może pomóc w problemach zdrowotnych.

--------------
sklep spożywczy

https://wuchta.pl/promocje.html

Obrazek
Kazikdobry
fellow
 
Posty: 549
Rejestracja: 21 mar 2019, 10:19

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postautor: dominika123 » 24 sty 2022, 10:10

tez czytalam kiedys ze wino dobrze pić do mięsa to wtedy dziala dobrze


poczytajcie?
https://www.thefight.pl/jakie-wino-do-kaczki/
dominika123
junior fellow
 
Posty: 288
Rejestracja: 12 mar 2019, 10:29


Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postautor: vlord » 31 maja 2022, 8:15

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości