Pożyczki prywatne co to?

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Pożyczki prywatne co to?

Postautor: bluestar » 20 sty 2016, 14:41

Ostatnio znajoma zapytała się mnie czy wiem co to pożyczki prywatne? Oczywiście nie wiedziałam. i zastanawiam sie co to takiego? Czy tak można omijać banki? Bral ktoś z Was może taka pożyczkę? Jak to wygląda od strony pożyczkobiorcy?
bluestar
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 20 sty 2016, 13:32


Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: addd » 21 sty 2016, 15:20

Jest to pożyczka między prywatnymi osobami, którzy spisują między sobą umowę.. ale nie znam szczegółów..
addd
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2016, 14:56

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: kasia24o » 22 sty 2016, 9:48

Są strony, które pośredniczą w takich właśnie pożyczkach. Po prostu podpisujesz umowę z drugą osobą prywatną,że pożyczysz od niej pieniądze na określony procent. Jest to zdecydowanie prostsze niż wzięcie kredytu w banku oraz o wiele bezpieczniejsze niż chwilówki bo pożyczki prywatne nie są tak wysoko oprocentowane. Nie wiesz o tym bo w Polsce nie jest to jeszcze tak popularne rozwiązanie. Za to za granicą wiem,że wiele osób się na to decyduje.
Awatar użytkownika
kasia24o
greenhorn
 
Posty: 78
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:43

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: guziol » 22 sty 2016, 10:35

ja się trzymam z dala od pożyczek bo to tylko dodatkowe problemy.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: Liara » 25 sty 2016, 9:36

Ja tak samo, wole odkładać pieniądze niż żyć ponad stan. W tym celu załozyłem lokate w santander consumerze https://www.santanderconsumer.pl/lokaty ... ium,6.html licze na to ze mimo problemów gospodarczych pieniądze zarobią na siebie.
Liara
greenhorn
 
Posty: 61
Rejestracja: 04 sty 2016, 12:58

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: IzabelaM » 26 sty 2016, 11:14

A ja jeśli już pożyczam to tylko w bankach.
IzabelaM
newbie
 
Posty: 15
Rejestracja: 13 sty 2015, 15:40

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: sotka » 29 sty 2016, 21:09

Są to pożyczki pozabankowe - od osób prywatnych i firm. Moim zdaniem nie warto się w to bawić. Lepiej iść do banku.
sotka
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2016, 20:25

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: czergrom » 31 sty 2016, 13:00

Moim zdaniem nie warto brać takich pożyczek, zawsze jest to jakieś niebezpieczeństwo.
czergrom
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2016, 20:10

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: digidongi11 » 18 kwie 2016, 10:19

Jest jakaś platforma do tego, najbardziej polecana? Kokos? To jest właśnie to?
digidongi11
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2016, 11:48

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: tedmaster » 21 lip 2016, 22:18

Lepiej unikać prywatnych, pożyczki na raty przez internet są znacznie bardziej sprawiedliwe.
tedmaster
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 cze 2016, 21:26

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: Megatester » 09 lut 2017, 21:05

Na prywatne też trzeba uważać od kogo się pożycza, bo nad tym nikt nie sprawuje kontroli. Nie wiadomo kto to nam pożycza, czy nie jakiś szemrany typek. Widzieliście firm "Dług"?


_______________
https://podstawyfotografii.wordpress.co ... us-opinia/
Megatester
greenhorn
 
Posty: 72
Rejestracja: 24 sty 2017, 22:11

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: guziol » 10 lut 2017, 16:33

jak dla mnie to jest coś, czego nie powinno się brać bo tylko kłopoty się na siebie ściągnie.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: bestkredyt » 05 kwie 2017, 7:33

Lepiej już chyba skorzytać z jakiejś internetowej opcji kredytu, niż sięgać po pożyczkę prywatną - https://www.banki24.com.pl/kredyt-przez-internet-w-jakich-bankach/ , no ale wiadomo że do tego musi być pozytywna historia w bazach BIK a nie każdy ją posiada.
bestkredyt
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2017, 8:16

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: Fuzz » 26 kwie 2017, 18:52

Ja jakoś nie ufam tym prywatnym pożyczką, chyba że byłaby to ostateczna ostateczność że tak napiszę. Obecnie szukam jakiejś dobrej chwilówki, ktoś coś może powiedzieć ? Znalazłem https://www.moneyman.pl ale szczerze u nich nigdy nie pożyczałem żadnych pieniędzy a chciał bym, bo widzę że mają pierwszą pożyczkę zero złotych.
Fuzz
junior fellow
 
Posty: 197
Rejestracja: 19 lip 2015, 14:52

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: pawel_k19 » 04 gru 2017, 20:42

Z pewnością pożyczki prywatne są o tyle dobrym rozwiązaniem, że można je zaciągać nawet w przypadku, gdy ma się długi i banki odmówiłby nam jej przydzielenia. Jedną z firm pośredniczących pomiędzy inwestorami prywatnymi a pożyczkobiorcami jest https://monebay.pl/ i to od niej proponowałbym zacząć, jeśli jesteś zainteresowana tego typu wsparciem finansowym.
pawel_k19
junior fellow
 
Posty: 217
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:36

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: Loipeld » 23 lip 2019, 21:32

Według mnie zanim weźmiecie jakąkolwiek pożyczkę warto jest wcześniej sprawdzić czy dana firma pożyczkowa jest godna zaufania. Możecie to zrobic w sposób opisany na przykład tutaj https://www.lubelska.tv/wiadomosci/s/5095,jak-zweryfikowac-firme-pozyczkowa i jak najbardziej polecam wam się do tych porad zastosować, na prawdę warto
Loipeld
junior fellow
 
Posty: 168
Rejestracja: 19 mar 2019, 16:22

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: mattino1980 » 17 kwie 2021, 4:03

Pożyczką prywatną jest każda umowa między osobami fizycznymi o czasowym przekazaniu pieniędzy dla pożyczkobiorcy. Może być ona sporządzona w formie pisemnej lub ustnie. Jednak w przypadku, w którym pożyczana kwota przekracza 500 złotych powinna ona mieć formę pisemną.
mattino1980
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2021, 3:24

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: fetuz » 25 sie 2021, 2:03

Pożyczki od prywatnych osób. Już chyba lepiej wziąć z instytucji poza bankowej jeśli szukamy pożyczki bez BIK. Ale oczywiście jedno czy drugie spłacać trzeba, nie ma innej opcji. Jeśli zaczniemy się zadłużać to wówczas czeka nas pożyczka oddłużeniowa , bo jest najrozsądniejszym rozwiązaniem bo pozwala wyjść z zadłużenia
fetuz
junior fellow
 
Posty: 299
Rejestracja: 16 lut 2016, 0:32

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: ikornel275 » 20 wrz 2021, 7:31

Chciałabym wam polecić stronę https://back2you.pl/kto-moze-otrzymac-zwrot-prowizji-z-kredytu/ zobaczcie i poczytajcie artykuł który jest ciekawy i pomocny zwłaszcza dla tych osób które ubiegają się o zwrot prowizji bo spłacili swoją pożyczkę przed terminem. To naprawdę fajne i prawdziwe informacje i instrukcja działania. Ja na to natrafiłam jak właśnie chciałam ubiegać się o zwrot prowizji.
ikornel275
greenhorn
 
Posty: 51
Rejestracja: 28 lip 2021, 9:13

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: eska1 » 07 paź 2021, 21:53

Są różne sytuacje w życiu. A nie zawsze ma się odłożone pieniądze z których można w razie czego skorzystać. Ratunkiem wtedy jest właśnie pożyczka. Na https://monebay.pl/ można skorzystać z szybkiej pożyczki pozabankowej bez BIK i KRD. Wygodnie, bo wszystko przez internet można załatwić. Wszystko jest dokładnie opisane.
eska1
junior fellow
 
Posty: 153
Rejestracja: 12 lut 2019, 20:08

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: serela » 31 gru 2021, 14:16

Trzeba ze wszystkimi pożyczkami uważać i nie brać ponad nasze możliwości spłaty. Choć wiadomo że zdarzają się różne sytuacje w życiu to wówczas bardzo pomocna okazać się może konsolidacyjna pożyczka na spłatę chwilówek - poczytajcie sobie o niej
serela
greenhorn
 
Posty: 91
Rejestracja: 19 lis 2021, 12:25

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: dominika123 » 20 sty 2022, 17:11

ja bym uważała na takie pożyczki prywatne, uważam że bezpiecznie z banku jednak - warto też poczytać https://www.ain.edu.pl/jakie-pozyczki-d ... iebiorcom/
dominika123
junior fellow
 
Posty: 288
Rejestracja: 12 mar 2019, 10:29

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: monika082 » 14 lut 2022, 0:08

Trudno jest o tym mówić, bo sytuacja mocno się zmieniła, ale wydaje mi się, że nadal są osoby które nie mogą się starać o standardową pożyczkę w banku. Po prostu jej nie dostaną. Dlatego też przypominam, że portal https://taniopozyczam.pl/blog/umowa-poz ... -tak-wazna może Wam pomóc.
monika082
junior fellow
 
Posty: 365
Rejestracja: 24 paź 2016, 12:56

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: monika49 » 22 lut 2022, 15:06

Generalnie to ofert jest bardzo dużo i trzeba dobrze czytać każdą ofertę. Ja na https://taktofinanse.pl/Szybka-pozyczka ... w-15-minut znalazłam wiele ofert jak szukałam pożyczki na samochód. Są tam pożyczki takie jak pożyczka przez internet na konto.
monika49
junior fellow
 
Posty: 232
Rejestracja: 20 sty 2017, 12:33

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: Dawid100 » 23 lut 2022, 12:07

Jeżeli szukacie najkorzystniejszej dla siebie oferty leasingowej, wynajmu długoterminowego lub kredytu samochodowego, to polecam Wam sprawdzić usługi na stronie https://clicklease.pl/oferta/leasing-na-start/ . Sam z nich korzystam, ponieważ cenię sobie jakość w rozsądnej cenie.
Dawid100
greenhorn
 
Posty: 63
Rejestracja: 18 lis 2021, 13:01

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: hylia7044 » 15 mar 2022, 16:05

Myślę, że spodoba wam się oferta od firmy https://clicklease.pl/oferta/leasing-sa ... stawczych/ oni oferują ubezpieczenia OC i AC a także kredyt czy pożyczkę a także leasing na samochody czy maszyny budowlane. Sprawdźcie koniecznie.
hylia7044
junior fellow
 
Posty: 215
Rejestracja: 03 paź 2021, 13:35


Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: antoninaxxx » 12 maja 2022, 14:35

A nie lepiej jest postawić jednak na leasing online ? Sama skorzystałam z oferty tej firmy i powiem wam, że było warto. Dodatkowo cała procedura przebiegła bardzo sprawnie i bez żadnych problemów
antoninaxxx
junior fellow
 
Posty: 207
Rejestracja: 09 gru 2021, 14:25

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: vlord » 01 cze 2022, 21:45

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32

Re: Pożyczki prywatne co to?

Postautor: Kazikdobry » 03 cze 2022, 11:41

W temacie pożyczek i kredytów najlepiej skonsultować się ze specjalistami w tej branży - warto zaufać https://pomocprzykredycie.pl
Obrazek
Kazikdobry
fellow
 
Posty: 549
Rejestracja: 21 mar 2019, 10:19


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości