Wydajne drewno do kominka

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Wydajne drewno do kominka

Postautor: muchasty » 09 mar 2016, 10:06

Witam, czy wiecie może jakiego rodzaju drewno najbardziej opłaca się kupić? Chciałbym z tego tartaku kupić trochę drewna do kominka, ale nie mam pojęcia ile to może kosztować, a zależy mi na tym, aby było to drewno, które da dużo ciepła i będzie palić się długo. Czy może dąb będzie odpowiedni?
muchasty
greenhorn
 
Posty: 74
Rejestracja: 02 sty 2015, 15:07


Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: aratunias » 10 mar 2016, 17:09

Z brykietem jest różnie jak z drewnem, które może być iglaste, spróchniałe lub mokre, albo może być twarde, liściaste i suche. Piszesz 400 zł/t. A z jakiego drewna ten brykiet, jakiej wilgotności, jak mocno sprasowany, jak zapakowany aby nie chłonął wilgoci przy składowaniu? O tym wszystkim było w wątku, o którym wspomniano wyżej.
aratunias
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 07 mar 2016, 19:36

Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: Raptus » 15 mar 2016, 10:20

grab i dąb palą się długo i nie ma takiego smrodu, jak z drzew iglastych
Raptus
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2016, 9:28

Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: Liara » 17 mar 2016, 15:39

skoro juz o kominkach mowa to w jaki sposób ozdobiliście swoje? jesteśmy w trakcie remontu i chcielibysmy troche odrestaurowac nasz wysłużony kominek w salonie, mąż zaproponowal, by obudować go takimi płytkami: http://www.decomania.pl/pl/c/Efekt-biala-cegla/2089 to dopełniłoby skandynawskiego, lekko rustykalnego wystroju który mamy w salonie. Tylko czy temperatura wokół kominka nie wplynie negatywnie na takie gipsowe dekoracje?
Liara
greenhorn
 
Posty: 61
Rejestracja: 04 sty 2016, 12:58

Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: fetuz » 30 cze 2016, 14:15

Ja kupuję drewno z castoramy , całą paletę. Tak jest najtaniej. Zobacz sobie http://www.castorama.pl/produkty/instal ... aleta.html . Pali się długo i jest efektywne
fetuz
junior fellow
 
Posty: 299
Rejestracja: 16 lut 2016, 0:32

Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: beatka333 » 30 cze 2016, 15:17

najważniejsze żeby drewno było dobrze wysuszone, bo jak kupisz mokre to po pierwsze płacisz za ciężar wody, po drugie wartość energetyczna takiego drewna jest bardzo niska.
beatka333
newbie
 
Posty: 14
Rejestracja: 09 cze 2016, 10:28

Re: sofa i Wydajne drewno do kominka

Postautor: retrolu » 30 cze 2016, 17:41

Ja jeśli chodzi o drewno to sam tworzę http://www.retroles.de/biedermeier-sofa ... ofa1.html/, a więc meble, dlatego mam dostęp ze szkółek leśnych i takie drewno jest genialne. Zresztą nie tylko do mebli, czy jakiś biedermeier sofa, ale do palenia także.

---
źrodlo dot. artkulu
Ostatnio zmieniony 21 sie 2017, 15:40 przez retrolu, łącznie zmieniany 3 razy.
retrolu
newbie
 
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2016, 17:08

Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: Tida » 17 lip 2016, 14:09

Nawet mimo zastosowania najlepszego drewna kominek może nie być w pełni wydajny. Trzeba pamiętać o sprawdzeniu całej instalacji raz na jakiś czas, żeby wszystko działało sprawnie. Jeśli już okaże się, że któryś z elementów należy zmienić, lepiej nie oszczędzać na nowych częściach. W końcu mamy dla przykładu solidnych producentów kratek wentylacyjnych w Polsce, więc wybór wydaje się oczywisty :P
Tida
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 04 cze 2016, 23:08

Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: Ryty » 05 sie 2016, 15:06

Najtańsze drewno do kominka kupuje się bezpośrednio w nadleśnictwie. Jest ono zbyt świeże, mokre i wymaga sezonowania nim trafi na palenisko. Dowiesz się jak przechowuje się drewno na opał na tekstowy.net. Nie należy używać mokrego drewna jako opału.
Ryty
junior fellow
 
Posty: 199
Rejestracja: 02 cze 2016, 15:11

Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: Hiacynta80 » 17 paź 2016, 8:49

Najważniejsze aby drewno było wysuszone tak jak ktoś już pisze wcześniej, i dosyć istotna kwestia - należy dobrać odpowiedni wkład kominkowy, w taki sposób aby jego potencjał energetyczny odpowiadał powierzchni (kubaturze) którą ma ogrzewać. Dosyć szeroki zatem przy zakupie jest wachlarz kominków jakie musimy przejrzeć aby wybrać ten jedyny. Dlatego też polecam wpaść na stronę firmową Vector kKominki: http://sklep.kominki-vector.pl - na pewno doszukać się tam można tego co Was interesuje - kominki, wkłady kominkowe, chemia kominkowa, rekuperacja, piece wolnostojące itp.
Hiacynta80
newbie
 
Posty: 22
Rejestracja: 29 sie 2016, 10:07

Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: Govalinenko » 18 maja 2017, 10:35

Jeśli chodzi o tartak, to ja produkty zamawiałem stąd https://consultor-drewno.pl/tartak/
Byłem bardzo zadowolony przede wszystkim jeśli chodzi o cenę. Ponadto miałem dostęp do na prawdę bardzo dobrych materiałów. Dostarczano mi ich i dużo i dobrej jakości.
Nie ukrywam, że cena też ma znaczenie, ale moim zdaniem, akurat ten materiał był niezwykle wysokiej klasy, dlatego tak fajnie się go produkowało.
Govalinenko
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2017, 13:47

Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: NatJago » 19 sty 2018, 15:19

Nie znam niestety tej konkretnej firmy ale jeżeli szukasz dobrego drewna do kominka możesz spróbować skontaktować się z firma która robi wycinanie drzew warszawa mogą mieć po wycince takie drzewa za darmo albo za jakąś niską cenę.
NatJago
newbie
 
Posty: 25
Rejestracja: 07 lip 2016, 17:06

Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: amelkaaa » 18 mar 2019, 20:56

Drewno, drewnem, ale wszystko też zależy od samego kominka- od jego wydajności. No, ale swoją drogą warto mieć kominek. Sama rozważam zakup dla siebie coś fajnego do swojego domu. Jednak chyba ostatecznie wybiorę biokominek. Niestety nie mam tyle miejsca, żeby pomieścić u siebie tradycyjny kominek. No, ale nic straconego. Takie kominki też są efektywne i można znaleźć nowoczesną ich formę.
amelkaaa
junior fellow
 
Posty: 388
Rejestracja: 28 lut 2019, 16:20

Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: alvinrr » 20 mar 2019, 15:21

Try the one they use in matches.
If you love free PC games, try this granny the horror game
Awatar użytkownika
alvinrr
newbie
 
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2019, 10:46

Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: zeberka » 27 maja 2019, 10:27

Jeśli chodzi o drewno kominkowe czy też brykiet kominkowy to polecam zajrzeć na stronę http://www.drewnokominkowe.wroclaw.pl/. Mają bardzo duży wybór i bardzo korzystne ceny. Myślę, że będziecie zadowoleni z produktów od nich.
zeberka
junior fellow
 
Posty: 305
Rejestracja: 23 lis 2016, 11:20

Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: lozora123 » 24 lip 2019, 21:55

JA już nie mam takiego kominka, do którego wrzuca się drewno, teraz to już mamy kominek przenośny i kupujemy wkłady wodne do kominka http://defro.pl bo nie dość ze sa eko to jeszcze starczają na dłużej i żeby was to nie zmyliło wytwarzają ciepło :)
lozora123
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 23 lut 2017, 18:09


Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: tomeh » 09 sty 2020, 0:16

Każde drewno jest dobre ale im cięższe czyli bardziej zbite i twardsze tym pali się dłużej a więc dębowe pali się długo a sosnowe szybko
--------------------
Portal InfoMiasto.eu Rozmowy i Artykuły
tomeh
greenhorn
 
Posty: 82
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:50

Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: pasetta » 28 sie 2020, 12:17

Drzwi do kominka muszę właśnie gdzieś zamówić. Obecne nie są szczelne i nie możemy palić. A powoli robią się chłodne wieczory już to zanim na wymiar mi wykona producent to też chwilkę zejdzie. Drzewo na szczęście mamy swoje. Mąż odziedziczył las po dziadkach :)
pasetta
junior fellow
 
Posty: 227
Rejestracja: 15 wrz 2016, 17:43

Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: dominika123 » 20 sty 2022, 14:06

nie sadzilam ze rodzaj drewna ma wplyw na ogrzewanie



______________________
https://www.quattrocento.pl/domy-drewni ... -postawic/
dominika123
junior fellow
 
Posty: 288
Rejestracja: 12 mar 2019, 10:29

Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: Kamil80 » 21 lut 2022, 11:57

Zerknij sobie na ofertę składu drewna znajdującego się niedaleko Wrocławia http://www.drewnokominkowe.wroclaw.pl/#weOffer . U nich można kupić bardzo dobrej jakości drewno kominkowe, odpowiednio pocięte, wysuszone i gotowe do palenia. Ja u nich zamawiam od dłuższego czasu i jest naprawdę ok. Drewno jest wydajne i nie dymi przy spalaniu. Polecam.
Kamil80
greenhorn
 
Posty: 81
Rejestracja: 27 wrz 2021, 7:21

Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: pasetta » 02 kwie 2022, 20:26

Jeśli zamontujesz sterowniki do kominków to czas spalania drewna na pewno się wydłuży. Dzięki temu zaoszczędzisz znacznie na opale, ja u siebie szacuję to na jakieś 30% mniej zużytego drewna. A temperatura w domu jest tak samo wysoka jak wcześniej. Jak szukasz w jakie sterowniki warto zainwestować to odsyłam do oferty firmy Tatarek https://tatarek.com.pl/automatyka/stero ... zem-wodnym . To producent z dużym doświadczeniem.
pasetta
junior fellow
 
Posty: 227
Rejestracja: 15 wrz 2016, 17:43


Re: Wydajne drewno do kominka

Postautor: vlord » 04 cze 2022, 22:37

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości