Jaki samochód dla studenta/studentki?

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: lidiaa851 » 17 sie 2016, 9:57

Jaki waszym zdaniem samochód najbardziej nadaje się dla studenta/studentki?
lidiaa851
newbie
 
Posty: 24
Rejestracja: 16 maja 2016, 9:54


Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: aleksandermateusz » 17 sie 2016, 10:44

To dość relatywne pytanie. Najlepszy byłby taki, który jest nieduży, niedrogi i mało pali. Wszystko zależy od Twojego budżetu i od tego ile pieniędzy możesz później na niego przeznaczać.
aleksandermateusz
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2016, 10:37

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: olaff884 » 18 sie 2016, 8:58

To zależy od budżetu, ale studentów raczej nie stać na nowe samochody, więc pozostają jedynie używane, najlepiej jakieś oszczędne w eksploatacji. Proponuję Fiata 500, Forda Ka i Opla Adam. Jeśli zdecydujesz się na używany, to nie zapomnij sprawdzić go przed zakupem - oszustów nie brakuje. Na www.autobaza.pl sprawdzisz historię auta, w tym, czy nie jest kradziony, natomiast stan techniczny sprawdzisz w stacji diagnostycznej.
olaff884
newbie
 
Posty: 35
Rejestracja: 09 lip 2016, 11:53

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: anli » 19 sie 2016, 8:46

Fiat 500? To dopiero drogie auto! Ja bym była za jakimś używanym, na przykład Polo.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: row2te » 19 sie 2016, 20:02

Szukacie idealnego salonu samochodowego gdzie kupicie bardzo dobrej jakości auto dla siebie lub swojej rodziny ? Jeśli tak to koniecznie zaglądnijcie na najnowszą ofertę Używane Jak Nowe salon forda w Warszawie niesamowite samochody na sprzedaż mają w swojej ofercie ! Kupiłem tam auto dla swojej żony i jest nim zachwycona, niesamowite doradzą przy kupnie !
row2te
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2016, 17:19

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: fielina » 20 sie 2016, 20:09

Pytanie zbyt bardzo ogólne jak na tak szeroką branże. Na pewno coś w stylu Polo, Clio czy Focusa będzie dobre na start i w dobrej cenie już teraz :) Oczywiście mam na myśli roczniki lekko po 2000r. :)
fielina
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2016, 13:01

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: Selenaa » 26 sie 2016, 11:32

Może jakieś malusie auto ? a jak student lubi adrenalinę to ja polecam sobie wypożyczyć takie ferrari motoprezent.pl/auta/ferrari-california-460km/ . Takie 2-3 kólka szybkiej jazdy mogą zrewanżować te małe autko które zakupione było na stałe :)
Selenaa
junior fellow
 
Posty: 144
Rejestracja: 28 mar 2016, 15:50

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: Liara » 14 wrz 2016, 9:21

Ja tez od pewnego czasu rozważam zakup samochodu bo coraz bardziej męczą mnie ciągłe dojazdy komunikacją miejską. Waham się między fiatem punto a jakimś niewielkim citroenem. Mam nawet pewne oszczędności przeznaczone na ten cel ale wydaje mi się ze tak czy inaczej będe musiała sobie pomóc niewielkim kredytem, całe szczęście że jego zaciąganie jest teraz takie łatwe: https://www.santanderconsumer.pl/kredyt ... omu,4.html i praktycznie nie wymaga wychodzenia z domu, super!
Liara
greenhorn
 
Posty: 61
Rejestracja: 04 sty 2016, 12:58

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: NatJago » 15 wrz 2016, 16:28

Bardzo ogólne pytanie , trzeba by podać nieco szczegółów, na przykład o jakim mieście studiów mówisz.... Czy studiujesz w wiecznie zatłoczonej Warszawie gdzie dojechanie gdziekolwiek to dziesiątki kilometrów czy może nastrojowy Toruń w którym kilometrów nie będzie codziennie już tak dużo. No i kwestia czy ten student chce samochód tylko do jazdy po mieście czy także mieszka bardzo daleko (jak) i będzie wyjeżdżał także w długie trasy w Polskę ...
NatJago
newbie
 
Posty: 25
Rejestracja: 07 lip 2016, 17:06

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: janek.w.1983 » 10 gru 2016, 22:08

Myślę ,że suzuki to świetne autko dla studenta. Warto jednak wybrać się do serwisu i o wszystko zapytać . Ja kupowałem u bińkowskiego www.binkowski.suzuki.pl/ i szczerze mówiąc nie żałuję, bo autko świetne a nie zapłaciłem dużo.
janek.w.1983
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 30 paź 2015, 8:24

Re: Pomyśl o eksploatacji i ubezpieczeniu

Postautor: Megatester » 17 maja 2018, 14:13

Wybierając samochód warto nie tylko wziąć pod uwagę sam koszt zakupu, ale i eksploatacji - paliwo, ubezpieczenie - są to koszty które będą raczej stale rosły - bo benzyna drożej i drożej. Już jest ponad 5 zł/l. Ubezpieczenia tak samo - co roku będzie drożej. Zatem mając mało pięniędzy warto wybierać auta z małym silnikiem, bo od tego też zależy wysokość składki ubezpieczeniowej.

Poza tym towarzystwa ubezpieczeniowe mają taką taktykę, że odnowienie polisy na kolejny rok jest zawsze droższe od poprzedniego, mimo mniejszej sumy ubezpieczenia. Dlatego warto zmieniać ubezpieczyciela co jakiś czas. Polecam ciekawy artykuł https://tcubezpieczenia.pl/leasing-na-samochod/ wprawdzie o leasingu głównie on jest, ale zasady naliczania składek za ubezpieczenie i możliwości negocjacji są podobne, tylko przy leasingu jest zwykle drożej.
Megatester
greenhorn
 
Posty: 72
Rejestracja: 24 sty 2017, 22:11

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: pawel_k19 » 18 maja 2018, 22:16

Zapewne liczysz się z każdym groszem (podobnie jak większość społeczeństwa) – przed zakupem samochodu warto byłoby sprawdzić, w jakiej cenie są części do niego, aby w razie wystąpienia awarii nie pójść z torbami... Ceny możesz sprawdzić za pośrednictwem portalu https://allegro.pl/kategoria/oswietleni ... %20drogowe (często z niego korzystam i nigdzie nie znalazłem tańszych ofert niż na tym portalu).
pawel_k19
junior fellow
 
Posty: 217
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:36

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: fetuz » 12 gru 2018, 22:31

radziłabym jednak coś niewielkiego, z mniejszym silnikiem bo szkoda płacić duże OC :) tutaj https://kioskpolis.pl/pojemnosc-silnika-a-stawka-oc-ile-zaplacimy-tabela/ sobie możecie poczytać jaka jest zależność między tymi dwoma parametrami, generalnie im mniej tym taniej ;)
fetuz
junior fellow
 
Posty: 299
Rejestracja: 16 lut 2016, 0:32

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: NatiSan » 17 gru 2018, 20:51

No, a my mieliśmy zupełnie inne podejście do tematu auta na studiach razem z dwójką przyjaciół zainwestowaliśmy w pojazd VW Caddy do przewożenia osób no i dorabialiśmy sobie kto miał wolne to jeździliśmy trochę jako taxi, naprawdę szło zarobić szczególnie wożąc na dyskoteki. Ogólnie maszynka fajna do poczytania tutaj - https://www.truck.pl/pl/article/678/volkswagen-caddy-maxi-d%C5%82ugi-mo%C5%BCe-wi%C4%99cej%2Cwf_3026 chociaż wiadomo, że nie każdemu może to odpowiadać.
NatiSan
newbie
 
Posty: 46
Rejestracja: 01 lip 2014, 20:00

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: Michal001 » 19 gru 2018, 10:11

A może warto podejść do tematu troszkę inaczej i zamiast stać w korku samochodem, może warto kupić skuter elektryczny, albo hulajnoge. Średnia cena to około 5 tys, czyli tyle ile trzeba wydać na sprawny używany samochód. Myślę, że na takim skuteru dużo czasu da się zaoszczędzić, same jak musze jechać gdzieś samochodem to walczę o każde wolne miejsce. Zobaczcie sobie może komuś się spodoba https://iamelectric.pl/sklep/
Michal001
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2018, 16:16

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: agent009 » 28 gru 2018, 22:54

No wlasnie .. samochod samochodem .. a co z ubezpieczeniem?
agent009
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2018, 22:52

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: jubile » 28 gru 2018, 23:25

Samochod to taki nie za drogi ;)
jubile
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2018, 23:20

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: meetyourmaker » 29 gru 2018, 0:08

Jesli chodzi o obnizenie oplaty za OC to metoda jest dosc prosta. Po zdaniu prawo jazdy, przy zakupie swojego pierwszego samochodu trzeba dopisac zwyczajnie kogos kto ma wysoka znizke jako wspolwlasciciela pojazdu. W ten sposob znizka przechodzi na nas .. jednak nie kazdy pojdzie na taki uklad .. gdyz jak my wyrzadzimy jakas szkode to ta osoba traci znizke. Bardziej w przypadkow rodzicow da rade ich namowic :) Mozna oczywiscie szukac czegos na wlasna reke .. polecam rozpoczac od hasla kalkulator oc pod ktorym znajdziemy porownywarki ofert ubezpieczen OC/AC. Z tego co sie orientuje najwieksza baze mozna znalezc tutaj - https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac a przy okazji wszystko mozemy wyliczyc bez wychodzenia z domu czy tez dzwonienia po punktach stacjonarnych. Caly proces mozna zalatwic online .. wczesniej radze poczytac opinie o danym ubezpieczycielu i to wlasciwie wszystko :)
meetyourmaker
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2018, 23:38

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: dua84 » 31 gru 2018, 11:06

Dla studenta to przede wszystkim ekonomiczne i małe autko, aby ubezpieczenie nie przekraczała ceny auta :) Przed zakupem używanego samochodu warto sprawdzić jego numer vin za darmo - http://ktosiek.pl/darmo-sprawdzic-historie-auta-numerze-vin/ aby mieć pewność, że kupuje sprawdzone i bezwypadkowego auto. To wszystko otrzymamy z darmowego raportu vin.
dua84
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2018, 11:04

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: zeberka » 02 sty 2019, 18:12

Ja na studiach miałam bardzo stary samochód, a co za tym idzie - nie miałam wykupionego auto casco. Raz nie mogłam go odpalić pod uczelnią i potrzebna była pomoc drogowa. Polecam firmę pana Macieja Prosińskiego, przyjechali naprawdę szybko i wszystko odbyło się sprawnie: http://www.pomocdrogowapoznan.pl/autopomoc.
zeberka
junior fellow
 
Posty: 305
Rejestracja: 23 lis 2016, 11:20

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: mop » 28 sty 2019, 8:37

Nie ma większego znaczenia, jaki model wybierzecie. Prędzej czy później i tak jakaś część ulegnie awarii. Trzeba wiedzieć, co wtedy robić. Polecam więc zajrzeć na stronę https://motoszef.pl/, gdzie znajdziecie bardzo duży wybór części samochodowych w korzystnych cenach.
mop
junior fellow
 
Posty: 322
Rejestracja: 07 lis 2016, 12:49

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: tromba » 29 sty 2019, 14:49

A mazda? Na przykład teraz super trójeczka wyszła znowu, nie pali dużo, zwinne, fajne autko, mało awaryjne z dobrym silnikiem. W Częstochowie mają salon Klimczak i tam na pewno można zobaczyć sobie i iść na jazdę próbną jak coś
tromba
junior fellow
 
Posty: 117
Rejestracja: 29 sty 2019, 14:46

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: Josicka » 25 kwie 2019, 18:56

Przede wszystkim nie kupujcie używanych samochodów! Po prostu to się nie opłaca. Uważam, że lepiej zaoszczędzić i zainwestować w nowy samochód z salonu. Mój syn niedawno zaczął studia. Postanowiłem, że podaruje mu nowy samochód aby miał czym jeździć. Nie chce żeby tłukł się autobusami. Auto, które mu kupiłem to Jeep Renegade z salonu samochodowego w Katowicach. Uważam, że to była bardzo dobra decyzja :D
Josicka
greenhorn
 
Posty: 72
Rejestracja: 14 lut 2019, 12:19

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: eska1 » 30 kwie 2019, 10:20

Żeby wybrać ubezpieczenie samochodu, to tak jak ja korzystałam z https://ubsy.pl/ i darmowego kalkulatora ubezpieczeń. Tam wpisując wszystkie potrzebne dane, dostajemy oferty od różnych ubezpieczycieli. Dopiero wtedy widać jakie są różnice w cenach, przy takim samym zakresie ubezpieczenia. A wiadomo, że przy zwyżkach więcej trzeba zapłacić, to tym bardziej trzeba poszukać dobrej cenowo oferty.
eska1
junior fellow
 
Posty: 153
Rejestracja: 12 lut 2019, 20:08

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: Aligru » 06 maja 2019, 9:53

Myślę, że ten tekst może się okazać przydatny :) https://www.auto-motor-i-sport.pl/porady/Pierwszy-samochod-za-5-15-30-tys-zl,21496,1 Ja na starcie jeździłem starym Kadettem, teraz to jest wybór :) Do 15 tysi można znaleźć mega fajne autko.
Aligru
newbie
 
Posty: 27
Rejestracja: 11 lut 2019, 14:56

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: artur123 » 30 lip 2019, 16:43

Wiele osób ma wykupione ubezpeczenie zdrowotne, jednak nie zdaje sobie sprawy jakie korzyści z tego płyną . Jezeli jestescie zainteresowani co obejmuje ubezpieczenie prywatne to odsyłam Was na stronę https://www.zycieolsztyna.pl/wiadomosci/s/4888,co-obejmuja-prywatne-ubezpieczenia-zdrowotne .
artur123
fellow
 
Posty: 546
Rejestracja: 12 mar 2019, 21:38

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: Onmes » 13 sie 2019, 15:40

Na pewno samochód nie może być zbyt duży. Pod uczelniami nie ma gdzie zazwyczaj zaparkować.
Awatar użytkownika
Onmes
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2019, 15:35

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: anli » 19 sie 2019, 6:32

Jaki? Taki, co mało pali i jest tani w utrzymaniu.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: unikori » 22 sie 2019, 13:20

To zależy na jaki go stać :) Ja przez całe studia pracowałam i jeździłam służbową. To zależy na jaki go stać :) Ja przez całe studia pracowałam i jeździłąm służbową Kia Ceed Kia Ceed
unikori
newbie
 
Posty: 28
Rejestracja: 09 maja 2019, 12:09

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: artur123 » 23 kwie 2020, 18:47

Jeżeli szukacie samochodu to polecam Wam oferte ze strony https://www.uzywanejaknowe.pl/ .
artur123
fellow
 
Posty: 546
Rejestracja: 12 mar 2019, 21:38

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: Kamilla36 » 27 cze 2020, 21:09

A może bardziej opłacalne byłoby wynajmowanie auta? Na stronie: https://www.wynajmij-samochod.eu/wynajem-auta-dostawcze-zielona-gora jest wypożyczalnia, która poza tym że ma szeroką ofertę, ma też nie drogi wynajem. Dużym plusem jest możliwość wynajmu zarówno na krótki jak i długi czas. Na pewno będziesz zadowolona z takiego rozwiązania.
Kamilla36
greenhorn
 
Posty: 52
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:42

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: piotrek5467 » 12 lip 2020, 19:39

Coś używanego w miarę dobrym stanie. Na pierwsze auto nie ma, co wydawać zbyt wiele. Jak zajdzie potrzeba naprawy lub wymiany czegoś, to części znajdziesz łatwo w sieci.
piotrek5467
junior fellow
 
Posty: 196
Rejestracja: 12 cze 2013, 17:00

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: Josicka » 04 sie 2020, 15:14

Osobiście polecam coś małego i coś co bardzo mało pali. Na przykład peugeot 207 rocznik 2009 - 2010. Ja kupiłem niedawno i naprawdę jestem zadowolny musiałem tylko wymienić amortyzatory i to wszystko :)
Josicka
greenhorn
 
Posty: 72
Rejestracja: 14 lut 2019, 12:19

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: trygubalski » 09 sie 2020, 10:42

Na pewno coś małego, co mało pali. Moim zdaniem będąc studentem/studentką nie ma co pakować się w jakiś olbrzymi samochód, który pali tygodniowo cysternę benzyny.
trygubalski
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2020, 10:40

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: farah557 » 18 sie 2020, 15:51

Ja takiemu studentowi proponuję zainwestować w coś takiego - https://notione.com/sklep/lokalizator-roweru-motocykla Gruba kasa jak dla studenta, bo 100 zł ale warto. Przynajmniej jest trochę bezpieczniej jak masz auto na oku.
farah557
greenhorn
 
Posty: 74
Rejestracja: 09 sty 2019, 17:18

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: korner23 » 21 wrz 2021, 13:47

Fajne samochody w swojej ofercie ma KIA, polecam sprawdzić ich ofertę. Dużo samochodów nadaje się do jazdy po mieście, a praktycznie wszystkie mają bogate wyposażenie. Polecam salon KIA blisko Katowic Etrans.
korner23
greenhorn
 
Posty: 68
Rejestracja: 08 maja 2019, 7:22


Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: Kazikdobry » 27 maja 2022, 10:03

Będąc posiadaczem auta pamiętaj o spisanym numerze na sprawdzoną pomoc drogową!!
Podsyłam link na kontakt do sprawdzonej firmy - warto im zaufać. Pomogą w każdej sytuacji https://glinski-hol.pl/

Obrazek
Kazikdobry
fellow
 
Posty: 549
Rejestracja: 21 mar 2019, 10:19

Re: Jaki samochód dla studenta/studentki?

Postautor: vlord » 01 cze 2022, 2:28

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości