Wakacje z dziećmi za granicą

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: tadest1974 » 04 sty 2017, 1:00

Mam zamiar wybrać się w tym roku z rodziną na wakacje za granicę obecnie zaczęłam szukać ciekawych ofert ale jest tyle tego że nie wiadomo na co się zdecydować Więc może doradzicie,polecicie coś? jakieś sprawdzone miejsca? Cena wycieczki nie gra roli,jest nas razem czworo,2 dorosłe osoby,2 dzieci w wieku 3 i 13 lat interesują mnie miejsca w których dziecko się nie będzie nudziło,hotele przyjazne rodzinom z dziecmi,hotele takie gdzie jest normalne jedzenie takie gdzie jest dużo atrakcji dla dzieci,gdzie podróż samolotem nie trwa dłużej niż 5 godzin
tadest1974
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2017, 0:55


Re: Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: Drukarz » 04 sty 2017, 10:12

Ja polecam Majorkę, byliśmy w zeszłe wakacje i mogę powiedzieć że jest tam super, szczególnie Valdemossa. Polecam
Drukarz
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2017, 9:58

Re: Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: KamilqZ » 12 lut 2017, 11:43

Ostatnio byłem za granicą na wakacje, razem z rodziną. Pierwszy raz lecieliśmy samolotem i mieliśmy pewne obawy co do bagażu. Na lotniskach można spotkać wiele obostrzeń, a bagaż nie powinien być zbyt duży. Z tego względu nie braliśmy zbyt wiele rzeczy. Przeczytałem też pewien artykuł na http://na-walizkach.pl gdzie znalazłem fajny pomysł na małą i podręczną walizkę, którą można zabrać śmiało z sobą na pokład samolotu. Nauczyłem się też by bagaż absolutnie nie przekraczał pewnej, ustalonej ilości kilogramów.
KamilqZ
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2017, 10:12

Re: Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: Beatrycze5 » 13 lut 2017, 12:04

Ja tam bym nie ryzykowała zagranicznych wyjazdów...
Beatrycze5
junior fellow
 
Posty: 167
Rejestracja: 25 sie 2016, 13:22

Re: Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: fillip33k » 13 lut 2017, 12:07

a gdzie tu ryzyko?
fillip33k
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2016, 18:13

Re: Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: Adamila021 » 13 lut 2017, 12:12

tez nie widze ryzyka
Adamila021
greenhorn
 
Posty: 88
Rejestracja: 09 lut 2017, 15:36

Re: Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: Lwiątko91 » 16 lut 2017, 8:46

A może jakieś ciepłe kraje? Kanary, Maroko albo Cypr?
Lwiątko91
junior fellow
 
Posty: 158
Rejestracja: 22 gru 2016, 11:03

Re: Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: Lunka90 » 20 lut 2017, 23:52

Beatrycze5 pisze:Ja tam bym nie ryzykowała zagranicznych wyjazdów...
No fakt, ryzykujesz że nie ubierzesz ani razu peleryny przeciwdeszczowej...
Bo myśmy tak mieli w zeszłym roku - w Hiszpanii. To był wylot we własnym zakresie w lipcu liniami Ryanair a potem wypożyczenie samochodu na lotnisku koło Barcelony i Katalonia była nasza... i 2 tygodnie bez deszczu i chmur. A ryzyko takie samo jak gdzie indziej. Bardziej to zawsze się zastanawiam jakie ryzyko mają takie właśnie firmy które wypożyczają mi samochód. Bo znikamy na 2 tygodnie z ich autem, jesteśmy z innego kraju. Być może firmy mają monitoring samochodów GPS - coś w tym stylu jak Finder S.A.: http://www.finder.pl/finder-monitoring-gps-pojazdow/, ale z drugiej strony, to Oni niech się martwią, chociaż na chłopski rozum auta są ubezpieczone przecież.
No i chyba sobie sama rozwiałam swoje wątpliwości... :P
Lunka90
newbie
 
Posty: 34
Rejestracja: 07 lis 2016, 21:06

Re: Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: szukajka » 21 lut 2017, 13:30

Ja jednak z dziećmi za granicę nie jeżdżę. U nas jest dużo pięknych miejsc że nie trzeba wyjeżdżać.
szukajka
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2017, 13:17

Re: Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: adamro » 21 lut 2017, 13:50

Lwiątko91 pisze:A może jakieś ciepłe kraje? Kanary, Maroko albo Cypr?

Zawsze warto zajrzeć do itaki, bo ma ciekawe last minute.

---------------
Bez przesady z tym niebezpieczeństwem. Oczywiście nie wszędzie wyjazdy są bezpieczne, ale nadal jest wiel miejsc, w które można się udać.

A ryzyko? Zawsze jest, np. że pogoda będzie ładniejsza niż nad naszym Bałtykiem.
adamro
newbie
 
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2015, 16:36

Re: Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: zeberka » 05 kwie 2017, 12:02

A co powiecie na Karaiby? Tam piękna pogoda jest przez cały rok. Możecie pomyśleć o wynajęciu jachtu, firma Globtourist ma całkiem dobrą ofertę: http://www.globtourist.com/rejsy-karaiby.html. Myślę, że to będzie niezapomniana przygoda dla całej rodziny.
zeberka
junior fellow
 
Posty: 305
Rejestracja: 23 lis 2016, 11:20

Re: Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: tetrus » 08 kwie 2017, 17:07

Ja tam bym nie ryzykowała zagranicznych wyjazdów...
Zgadzam się z przedmówczynią. Zagrożenie terrorystyczne na świecie jest tak duże, że wyjazd do znanych kurortów zagranicznych naprawdę jest ryzykowny. A z drugiej strony po co wyjeżdżać z Polski, skoro jest jeszcze tyle miejsc do odkrycia. W tamtym roku wczasy spędziłem w Dolinie Baryczy, w domku letniskowym http://domgruszeczka.pl/ i zgodnie całą rodziną byliśmy bardzo zadowoleni. W tym roku także udamy się w mało znane regiony naszego pięknego kraju.
tetrus
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 04 cze 2016, 13:01

Re: Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: mop » 18 kwie 2017, 16:30

A mieliście okazję kiedykolwiek wybrać się na wakacje camperem? Jeśli nie to koniecznie musicie spróbować. Poczytajcie trochę o zaletach takiego podróżowania: http://notatnikpodroznika.pl/zalety-wak ... -camperem/. Jest ich całe mnóstwo. Warto spróbować - ja mogę zagwarantować, że będziecie się świetnie bawić.
mop
junior fellow
 
Posty: 322
Rejestracja: 07 lis 2016, 12:49

Re: Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: Adamila021 » 01 cze 2017, 19:28

Jeżeli macie trosze większe dzieci i chcecie je mieć po prostu z głowy na wakacjach to wybierzcie się na Teneryfe. Sprawdzone info :D Podczas gdy wy mozecie wypoczywać na plaży, popijając drinki z palemką i cieszyć się spokojem i gorącymi temperaturami, dzieci mogą świetnie się bawić w basenach, aquaparkach czy innych parkach rozrywki. Warto w takich sytuacjach wziąć na wakacje dziadków do pilnowania :D Polecam wam miejscowość Adeje i apartamenty http://happyapartmentstenerife.com/pl/ . Świetna lokalizacja a same pokoje na najwyższym poziomie.
Obrazek
Adamila021
greenhorn
 
Posty: 88
Rejestracja: 09 lut 2017, 15:36

Re: Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: pawel_k19 » 02 lut 2018, 1:46

Chcąc spędzić wakacje za granicą i przeżyć niesamowitą przygodę dobrze jest udać się w rejs po morzu śródziemnym, który znaleźć można w ofercie biura sprzedażowego https://podrozeirejsy.pl (firma, zajmuje się sprzedażą zarówno rejsów morskich, jak i rzecznych).
pawel_k19
junior fellow
 
Posty: 217
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:36

Re: Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: Ryty » 15 lut 2018, 18:12

Dzieci do 5 roku życia to moim zdaniem lepiej zabrac na wakacje w kraju.
Ryty
junior fellow
 
Posty: 199
Rejestracja: 02 cze 2016, 15:11

Re: Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: tatwoj12 » 14 lut 2019, 10:32

Wiesz co... Ryty coś w tym jest. My np z mężem byliśmy 1,5 temu w Bułgarii i to zupełnie sami. Mamy dwójkę małych córeczek. Dzisiaj mają po 4 i 6 lat. Zawsze co roku jeździmy do moich rodziców i dziadków w góry na wieś. Tam dziewczynki zostały. Miały ogród, basen dużo przestrzeni więc miały sie równiez bardzo dobrze ;) A my jako rodzice odpoczęliśmy i to bardzo. A z biur podróży korzystałam różnych. W tym roku myślę, ze jednak skombinujemy coś na własna rękę. Zastanawiam się nad bookingiem, właśnie przeglądam opinie https://opinie.info.pl/forum/booking-com/621 No zobaczymy. A co do pogody nad nasyzm kochanym Bałtykiem nie ma zapewnionej, ale... jest za to klimat ;) Mimo wszystko.
tatwoj12
junior fellow
 
Posty: 103
Rejestracja: 15 mar 2016, 16:10

Re: Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: panzlondynu » 26 lut 2019, 11:32

Z tego co słyszałem od wielu znajomych to wszyscy polecają campingi w chorwacji na wakacje z dzieciakami. Jest tam ponoć dużo miejsca i każdy czuje sie swobodnie, a sama chorwacja jak wiadomo jest przepiękna. Nie wiem natomiast jak jest z cenami, to musiałabyś sprawdzić sama wpisując w google coś w deseń "camping chorwacja ceny". Myślę, że nie są jakoś specjalnie wygórowane, znajomi nic nie wspominali.

pozdrawiam
panzlondynu
newbie
 
Posty: 32
Rejestracja: 18 sty 2019, 12:39


Re: Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: Kazikdobry » 13 paź 2021, 8:37

Dzieci do 5 roku życia to moim zdaniem lepiej zabrac na wakacje w kraju.
Tak, z maluchami wycieczki organizowaliśmy w kraju. Jak trochę podrosną chcemy się wybrać na wycieczkę z przewodnikiem do Berlina. Ta strona ma dobre oferty i opinie
http://northguide.pl/zwiedzanie-berlina ... wodnikiem/
Kazikdobry
fellow
 
Posty: 549
Rejestracja: 21 mar 2019, 10:19


Re: Wakacje z dziećmi za granicą

Postautor: vlord » 04 cze 2022, 19:10

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości