Jak urządzic mały pokój?

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Jak urządzic mały pokój?

Postautor: medterf1977 » 10 sty 2017, 12:51

Mam bardzo mały pokój będzie miał może z 4 m2. Przygotowywuje sie do remontu, chce żeby był przestronny i ciekawy. Szukam inspiracji. Narazie wykorzystałam pomysł z zdjęciami w antyramach na scianie, mam w nim nie duże ale zajmujące sporo miejsca meble oraz kanape. Chciałabym żeby kolorystyka pokoju była związana z pomarańczem, poszukuję ciekawego połączenia kolorów z jego obecnością. Chciałabym też żeby było w nim sporo zieleni, roślin. Może potraficie mi doradzic jakie wyglądają efektownie, nie potrzebują dużo światła. Będę wdzięczna
medterf1977
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2017, 12:47


Re: Jak urządzic mały pokój?

Postautor: Fuzz » 10 sty 2017, 22:17

U nas siłą rzeczy mały pokój dostało dziecko. Pomalowaliśmy go na jasne, neutralne kolory, żadnych fototapet i innych takich. Kilka miesięcy nie było łóżeczka, bo córka spała w gondoli z wózeczka, który był wygodny i wielofunkcyjny - http://www.babyland.pl/pl/product/51876 ... ofunkcyjny i pewnie dobrych kilka lat nam będzie towarzyszył. Małych pokoików nie warto zagracać, przydają się też różne pudła na zbieraninę drobiazgów, których z wiekiem dziecka przybywa.
Fuzz
junior fellow
 
Posty: 197
Rejestracja: 19 lip 2015, 14:52

Re: Jak urządzic mały pokój?

Postautor: Okomerk » 24 sty 2017, 11:15

Możesz zamiast szafy zawiesić takie materiałowe półki na ubrania. Byłam ostatnio w sklepie i tak sprzedawali swetry damskie. Orginalnie to wyglądało, no i nie zagracało przestrzeni. A przy okazji, kupiłam sobie piekny sweter. Nie tam co prawda, tylko w sieci ale jestem zachwycona :) Podsyłam wam adres do tego sklepu http://www.ceneo.pl/Swetry_damskie - może się kiedyś przyda
Okomerk
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2016, 15:23

Re: Jak urządzic mały pokój?

Postautor: Lwiątko91 » 24 sty 2017, 14:37

Poczytaj sobie wnętrzarskie blogi, poszperaj po czasopismach, a w razie czego zawsze możesz zatrudnić doświadczonego architekta wnętrz :)
Lwiątko91
junior fellow
 
Posty: 158
Rejestracja: 22 gru 2016, 11:03

Re: Jak urządzic mały pokój?

Postautor: wiolaa7 » 30 sty 2017, 16:52

W niewielkim pomieszczeniu należy postawić na minimalizm - z mebli powinny się w nim znaleźć tylko te niezbędne i tylko takie o niewielkich rozmiarach. Takie stoliki kawowe wenge http://www.edinos.pl/lawy-stoliki-kawowe-wenge nadadzą się w sam raz - są eleganckie i estetyczne, sprawdzą się zwłaszcza w nowoczesnym wnętrzu.
wiolaa7
newbie
 
Posty: 38
Rejestracja: 23 sty 2017, 13:09

Re: Jak urządzic mały pokój?

Postautor: angielskinaplus » 17 sty 2018, 16:37

Ale wcale fototapeta nie musi zmniejszać optycznie pomieszczenia, wręcz przeciwnie, są teraz dostępne jasne i wesołe, przestrzenne fototapety i tapety dla dzieci, np coś tego typu https://brajankowo.pl/sklep/fototapeta- ... u-dziecka/ bardzo ładna, jasna, dająca wrażenie przestrzeni tapeta. A przy okazji wesoła.
angielskinaplus
junior fellow
 
Posty: 133
Rejestracja: 02 mar 2017, 9:34

Re: Jak urządzic mały pokój?

Postautor: Laura_682 » 22 sty 2018, 12:29

A zależy Wam na powiększeniu takiego pokoju? Bo jeśli tak to dobrym rozwiązaniem jest wstawienie szafy z lustrami.
Laura_682
junior fellow
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 cze 2016, 8:59

Re: Jak urządzic mały pokój?

Postautor: wotciarz » 11 lut 2018, 20:44

W malym pokoju warto pomyslec o drzwiach przesuwnych - dzieki czemu mozna naprawde duzo miejsca na tym rozwiazaniu zaoszczedzic. Drzwi przesuwne bardzo dobrej jakosci to jednak nie jest prosta rzecz do znalezienia - ja moge polecic firme Porta - w koncu maja przeszlo 25-letnia tradycje i doswiadczenie w tej branzy. Ich aktualna oferte na rok 2018 mozna znalezc na stronie firmowej: http://www.porta.com.pl/ - takie rozwiazanie na pewno pozwoli na oszczedzeniu miejsca w malym pokoju, co jest bezcenne.
wotciarz
junior fellow
 
Posty: 177
Rejestracja: 06 wrz 2016, 15:42


Re: Jak urządzic mały pokój?

Postautor: jolkajola » 30 lip 2021, 13:17

u nas wyzwaniem było urządzanie pokoju dla dziecka. Jest dość mały a musiał pomieścić jednak pare mebli bo i łóżko i szafę no i biurko.
Ale jakoś się udało wszystko zorganizować. Wstawiliśmy łóżko piętrowe dodaliśmy mrs mighetto plakaty i syn jest zadowolony :)
jolkajola
greenhorn
 
Posty: 53
Rejestracja: 28 lip 2021, 10:36

Re: Jak urządzic mały pokój?

Postautor: KarolMas » 04 sie 2021, 21:12

Akurat jeśli chodzi o wybór stylowych i funkcjonalnych dodatków to tutaj jak najbardziej mogę polecić Wam do sprawdzenia Fototapety do salonu które będziecie mogli znaleźć w ofercie SW-Decore, które naprawdę pozytywnie zaskakują zarówno jakością wykonania, różnorodnością propozycji i jednocześnie całkiem niezłymi cenami w zależności od dostępnych rozmiarów. No my akurat do salony wybraliśmy "Fototapeta – Abstrakcyjny korytarz" i naprawdę wyszło świetnie!
KarolMas
junior fellow
 
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2021, 22:54

Re: Jak urządzic mały pokój?

Postautor: PawelK » 06 sie 2021, 12:01

W pokoju dziecięcym fajnei sprawdzą się naklejki na ścianę z postaciami z bajek albo meble z nadrukiem ulubionych postaci z gier czy książek,to oczywiście też zależy od wieku dziecka, ale mojemu synowi się bardzo podobało, jak mu taki pokój z żóną zaprojektowaliśmy i urządziliśmy. Zleciliśmy Printing House Druk naklejek i druk na drewnie https://printinghouse.pl/druk-na-drewnie-warszawa/ wyszło abrdzo tanio a oni jeszcze pomogli dopracować projekt i maluch był szczęśliwy. Nie trzeba dużego nakłądu kasy by było ciekawie.
PawelK
junior fellow
 
Posty: 119
Rejestracja: 05 sie 2021, 11:06

Re: Jak urządzic mały pokój?

Postautor: mop » 31 paź 2021, 11:55

Jeśli chodzi o mały pokój dla dzieci to warto też pomyśleć o łóżku piętrowym. Takie łóżka widziałam ostatnio w tym sklepie internetowym: https://interbeds.com/pl/lozka-pietrowe . Uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie.
mop
junior fellow
 
Posty: 322
Rejestracja: 07 lis 2016, 12:49

Re: Jak urządzic mały pokój?

Postautor: Milka1 » 21 gru 2021, 11:24

Moja przyjaciółka miała bardzo mały pokój i zrobiła ten pokój dla swojego maleństwa. Kupiłam komodę z przewijakiem https://tweeto.pl/Komoda-z-przewijakiem-p64391 od razu zyskała troszkę miejsca dzięki temu mogła jeszcze tam dorzucić jakiś fotel dla siebie.
Milka1
greenhorn
 
Posty: 90
Rejestracja: 21 gru 2021, 8:50


Re: Jak urządzic mały pokój?

Postautor: vlord » 01 cze 2022, 1:09

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości