Mówienie do siebie

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Re: Mówienie do siebie

Postautor: bejotka » 22 lis 2003, 6:06

Piszę w nawiązaniu pytania do eksperta: * andrzejku moj drogi, poradz mi prosze. Sprawa jest taka ze nie mam z kim gadac po Angielsku a wiadomo bez rozmowy to lipa. Co mam zrobic? Gadac do siebie? bo sam juz nie wiem......."

Gadanie do siebie naprawdę moze być kształca ce, ale w naszym obyczaju jest troche dziwnie postrzegane. Moż…e tez prędko powodowac zniechę cenie Nie mniej jednak tę metodę nauki stosował Heinrich Schliemann, który nauczył się wszystkich współczesnych mu języków europejskich i kilkunastu starozytnych.

Jednak on tę metodę zmodyfikował. Wynajmował, mianowicie, staruszka, ż…eby słuchał jego tyrad w obcym języku i popisywał sie przed nim oracjami. Ponieważ… starszek często przysypiał słuchając mowy w nieznanym mu jezyku, Schliemann musiał często mówić głosniej, czasami nawet krzyczeć.

Nie namawiam do stosowania tej metody, ale coś tu jest na rzeczy.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00


Re: Mówienie do siebie

Postautor: Grzegorz_21 » 24 lis 2003, 7:20

Taaaaa znalem taka jedna co mowila do siebie i do czubkow ja odwiezli.....
Grzegorz_21
junior fellow
 
Posty: 141
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Mówienie do siebie

Postautor: Ekoandrzej85 » 14 paź 2014, 19:30

Oczywiście ż…e tak. Jest masa zalet czytania takich fragmentów.
słyszysz swój głos
oswajasz sie z mówieniem
łatwiej też… sie zapamietuje zwroty, słowa bo dodajesz dzwięk
wyłapujesz błędy w swojej mowie z mp3
mozna siebie nagrać i sparwdzić jak jest na nagraniu a na mp3
najlepiej jak masz cel (np. kmuś coś czytasz bo to jest istotne i masz większą motywacje)
pobudza więcej zmysłów
wszystkie metody są konieczne (mniej lub bardziej) i wtedy daja najwyż…szy poziom synergi nauki języka
i inne
Ekoandrzej85
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 10 wrz 2014, 18:17

Re: Mówienie do siebie

Postautor: LesiaWroc86 » 21 paź 2014, 21:53

A moim zdaniem nie jest to tak cudowna metoda nauki języka i nabrania w nim wprawy, bo nie ma tutaj tego elementu wstydu gdy muisz wypowiedzieć się w obcym języku publicznie, albo do zupełnie obcej osoby podczas rozmowy. Ale na początek moż…e być to pomocne..
LesiaWroc86
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 07 wrz 2014, 22:59

Re: Mówienie do siebie

Postautor: EKenisha76 » 23 paź 2014, 14:10

Ta metoda jeszcze szczególnie pomocna przed waż…nym wystąpieniem publicznym. Po pierwsze układamy sobie w głowie, co zamierzamy powiedzieć, po drugie słuchamy się i próbujemy dobierać wyrazy, by brzmiały jak najlepiej i by miały jak najlepszy sens. Dlatego myślę, ż…e moż…na by to ująć w kategoriach nauki języka obcego, bo jest to trening mówienia, a każ…da forma w tym zakresie jest dobra :)
EKenisha76
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2014, 11:16

Re: Mówienie do siebie

Postautor: a.kowalska » 24 paź 2014, 13:29

Bez przesady. Ja non stop nawijam do siebie
a.kowalska
newbie
 
Posty: 15
Rejestracja: 24 paź 2014, 12:47

Re: Mówienie do siebie

Postautor: wojtek_tyb » 22 gru 2014, 13:32

A co jest złego w mówieniu do siebie? Hej, w końcu ma się rozmówcę na swoim poziomie. No a jak się nie chce już tak bardzo gadać do siebie to można do roślin doniczkowych. Im to ponoć pomaga rosnąć, a my podszkolimy język. Same profity tu widzę :D
wojtek_tyb
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 30 lis 2014, 21:34

Re: Mówienie do siebie

Postautor: anli » 23 gru 2014, 15:24

A co w tym dziwnego? :) Myślę, że to dobra metoda na przyswojenie słówek i niektórych zwrotów.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: Mówienie do siebie

Postautor: Kandhem » 27 gru 2014, 22:48

Mówienie do siebie pomaga w nauce języka. Wiadomo, że tutaj w kraju za wiele sposobności nie będziesz mieć do używania go. A bez tego leżysz w każdym innym aspekcie bo nie obcujesz z językiem. Dobrym rozwiązaniem jest właśnie mówienie do siebie po angielsku jak się jest w domu. Często pomaga też utrzymywanie kontaktu ze znajomymi zza granicy ;)
Kandhem
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2014, 22:38

Re: Mówienie do siebie

Postautor: Withir » 11 sty 2015, 10:25

Warto mówić sobie po angielsku co się teraz robi. e.g. I am washing my hands. I feel hungry. I think I will go and grab someting to eat.
http://www.lektoruciebie.pl - Mobilna Szkoła Językowa Oświęcim i Lekcje Angielskiego Online
Awatar użytkownika
Withir
newbie
 
Posty: 32
Rejestracja: 09 gru 2014, 16:48

Re: Mówienie do siebie

Postautor: Jakub6.4 » 11 sty 2015, 18:58

hmmm bardzo ciekawe :) kolejny prosty sposób na dokształcenie się w językach :)
Awatar użytkownika
Jakub6.4
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2015, 18:55

Re: Mówienie do siebie

Postautor: Karolka9 » 12 sty 2015, 13:08

nie mówiłam nigdy do siebie, ale może spróbuje ;)
Awatar użytkownika
Karolka9
newbie
 
Posty: 15
Rejestracja: 07 kwie 2014, 7:20

Re: Mówienie do siebie

Postautor: FullDerpHD » 13 sty 2015, 2:29

Nie rozumiem dlaczego ktos mialby mowic sam do siebie? Najlepiej szkolic jezyk rozmawiac z angolami itp, wchodzenie w dyskusje i argumenty z takimi osobami pomaga nam w duzym stopniu rozwinac nasz angielski, wystarczy wejsc na TeamSpeak 3, wyszukac jakis UK adres IP serwera i wbic, porozmawiac, itp. Morzna? MORZNA
Avoid any kind of arguments with me, because if you don't , i will most likely run you over like a fucking monster truck bro. Words can be sharp, keep that in mind.
FullDerpHD
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2015, 2:24

Re: Mówienie do siebie

Postautor: Jumanda » 12 maja 2015, 11:44

mówienie do siebie, czyli na glos, może pomóc w słyszeniu swoich błędów w wymowie, więc czemu nie?
Jumanda
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2015, 11:21

Re: Mówienie do siebie

Postautor: Szyber20 » 15 maja 2015, 11:18

to jest chyba najlepsza metoda nauki
Szyber20
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:59

Re: Mówienie do siebie

Postautor: anli » 28 maja 2015, 23:39

Też tak myślę i sama ją stosuję.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: Mówienie do siebie

Postautor: waldiq » 12 cze 2015, 10:41

ja często mówie do siebie po angielsku :)
waldiq
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2015, 10:33

Re: Mówienie do siebie

Postautor: justynast » 19 cze 2015, 11:03

Mówienie do siebie to całkiem niezły sposób nauki, też go stosuje :D zazwyczaj kiedy jade na uczelnię, to w myślach nazywam po angielsku to co mijam albo to co dzieje się na ulicy (oczywiście nie mówię głośno, nie w tramwaju :hahaha: ) albo jak ostatnio szukałam dla taty narzędzi w sklepie budowlanym online to staralam się nazywać narzędzia, które widziałam. Świetne ćwiczenie :spoko:
justynast
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 03 cze 2014, 10:24

Re: Mówienie do siebie

Postautor: renpac » 25 cze 2015, 9:55

Ja czasem mówię do siebie, jeśli chce pogadać z kimś inteligentnym
renpac
greenhorn
 
Posty: 64
Rejestracja: 22 lip 2013, 7:59

Re: Mówienie do siebie

Postautor: bertel12 » 25 cze 2015, 16:50

No ja do tej pory nie stosowałem takiej metody, ale muszę przyznać, że pomysł mi się spodobał i w takim razie spróbuję taką metodę wcielić w życie. Wydaje mi się, że tylko może być pomocna. Nie widzę za bardzo zagrożeń dla języka (poza ewentualnym jego kaleczeniem).
bertel12
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2015, 16:33

Re: Mówienie do siebie

Postautor: Karolka9 » 26 cze 2015, 12:07

mi to pomaga ;)
Awatar użytkownika
Karolka9
newbie
 
Posty: 15
Rejestracja: 07 kwie 2014, 7:20

Re: Mówienie do siebie

Postautor: jozko4x » 26 cze 2015, 15:29

No ja muszę się przyłączyć do zwolenników tej metody. Też się staram w ten sposób ćwiczyć i się uczyć. Muszę przyznać, że pomaga. No jest pewien problem tylko, chodzi o poprawność wymowy, ale jest to do przeskoczenia przecież, więc jest to jedna z dobrych metod na pomoc w nauce.
jozko4x
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 26 cze 2015, 15:24

Re: Mówienie do siebie

Postautor: dyszkki » 02 lip 2015, 13:12

Mi to też pomaga. Najważniejsze jest coś robić. Każdy plan jest dobry, bo nawet najgorszy plan nauki języka angielskiego jest lepszy niż żaden plan. Ja to mówienie do siebie nie nazywam. Na to mam inne określenie. Według mnie jest to nauka efektywna z samym sobą.
dyszkki
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 lip 2015, 13:10

Re: Mówienie do siebie

Postautor: anli » 03 lip 2015, 13:35

To jest świetny sposób na trenowanie mówienia w innym języku.
anli
junior fellow
 
Posty: 324
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:37

Re: Mówienie do siebie

Postautor: noa13 » 05 lip 2015, 14:35

Myślę, że żadne ćwiczenie nie idzie na marne i im więcej jakiegokolwiek kontaktu z językiem tym lepiej, nawet w postaci gadania do siebie :). Ale prawda jest taka, że prawdziwa nauka zaczyna się tam gdzie jest konfrontacja z drugą osobą i wymiana zdań.

http://myenglishstate.blogspot.com/2015 ... aczac.html
noa13
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2015, 14:10

Re: Mówienie do siebie

Postautor: warezy » 06 lip 2015, 14:03

a co za problem w dobie dzisiejszego internetu poszukać sobie rozmówcy zdalnie?? Na pewno są czaty, na których można pogadać z innym użytkownikiem. Albo poszukaj znajomego, który tak jak ty chce sobie podszkolić język i gadajcie. Dla chcącego zawsze znajdzie się odpowiedni sposób.
warezy
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2015, 12:33

Re: Mówienie do siebie

Postautor: zenius » 06 lip 2015, 14:40

mówienie do siebie to chyba choroba. A tak poważnie to trzeba mówić do kogoś kto zna ten język aby poprawił nasze błędnie wypowiadane słowa.
zenius
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2015, 12:19

Re: Mówienie do siebie

Postautor: dyszkki » 06 lip 2015, 15:04

No tak to jest choroba..Co w tym przypadku jeśli się mówi no nie wiem głośno i czyta się głośno? Chodzi mi tutaj o głośne czytanie ze zrozumieniem..Jak to należy wtedy odbierać i jak do tego trzeba podchodzić :) ja się o to pytam i ja bym chciał poznać waszą opinię na ten temat. Co macie za podejście :)
dyszkki
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 lip 2015, 13:10

Re: Mówienie do siebie

Postautor: czekoladka1 » 21 lip 2015, 10:13

Jeśli znasz 1000 słów, możesz nie umieć powiedzieć jednego prawidłowego zdania. Jeśli jednak znasz jeden zwrot, możesz utworzyć setki prawidłowych zdań. Jeśli będziesz znał 100 zwrotów, zdziwisz się, jak wiele prawidłowych zdań będziesz mógł powiedzieć. A jeśli poznasz zaledwie 1000 zwrotów, będziesz mówił prawie biegle po angielsku.
czekoladka1
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2015, 11:22

Re: Mówienie do siebie

Postautor: runaaway » 21 lip 2015, 12:19

Mówienie do siebie to nie taki zły sposób do nauki. Z innej strony. Ponoć to choroba. Więc trzeba uważać gdzie się mówi do siebie.
runaaway
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 lip 2015, 15:44

Re: Mówienie do siebie

Postautor: renko » 23 lip 2015, 20:58

Do wyżej wymienionych sposobów dodałabym jeszcze zwykłe śpiewanie po angielsku - karaoke ze znajomymi lub samemu w domu. Wtedy szybko złapiesz płynność i rytm języka; gorąco polecam również z własnego doświadczenia. Lepsze to niż mówienie do siebie, a przynajmniej nie wzbudza podejrzeń co do problemów psychicznych :)
renko
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2015, 19:28

Re: Mówienie do siebie

Postautor: bezpardon » 23 lip 2015, 23:04

Lepsze mówienie do siebie samego w języku angielskim niż niemówienie do nikogo. Przynajmniej słyszysz swój głos, ewentualnie coś poprawisz. To jest dobry wstęp do tego, żeby się odezwać publicznie i nie znać języka tylko biernie.
bezpardon
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2015, 7:52

Re: Mówienie do siebie

Postautor: renpac » 29 lip 2015, 21:04

ja samego siebie nagrywam:)
renpac
greenhorn
 
Posty: 64
Rejestracja: 22 lip 2013, 7:59



Re: Mówienie do siebie

Postautor: vlord » 04 cze 2022, 3:27

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości