Jak uczyć 12-latke?

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: Mala » 09 lis 2002, 10:44

Wlasnie zaczełam dawac korepetycje 12-latce. Szukam pomysłów na takie prowadzenie lekcji, aby były ciekawe i efektywne. Przede wszystkim nie wiem co zrobić, ż…eby nauczyła się słownictwa. Jeż…eli macie jakies sprawdzone pomysły to piszcie-bede wdzieczna :-)
Mala
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00


Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: savant » 27 mar 2003, 8:24

Hejka. Na poczatek kolokacja dawac korepetycje jest niepoprawna domysl sie jak jest ok. Nie wiem kim jestes ale podejrzewam ze nie nauczycielka, bo one wiedza jak uczyc. Nie da sie nic pomoc odsylam do literatury. A training course for TEFL by hubbard jones thorton and wheeler poza tym Intorduction to english language teaching - Haycraft longman dodatkowo The techniques of language teaching by Billows you may try a takze Linguistics in language etaching to pomoze opanowac tzw eclectic approach// Functional english by White// Teaching foreing language skills by Wilga Rivers // i najwazniejsze bo tu sa fajne gry LAnguage teaching games and contests by Lee a takze Games for language learning by Wright. Procz tego jesli to pierwszy raz kiedy zajmujesz sie korepetycjami to gorzej sie nie da lepiej zaczac z doroslymi a potem w dol. Pomysly - rozejrzyj sie dookola swiat jest piekny pogadaj o nim. A poza tym Where is the wisdom we have lost in knowledge?
[url:30n18x2b]http://www.lsc.edu.pl[/url:30n18x2b]
Szkoła językowa - Warszawa Centrum
[img:30n18x2b]http://www.businessrepublic.pl/images/avatar1.gif[/img:30n18x2b]
savant
junior fellow
 
Posty: 221
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: kasian » 11 kwie 2003, 12:03

Dorzucę jeszcze "Five-minute activities" by Penny Ur - świtne na ostatnie lup początkowe 5 minut lekcji (jak sama nazwa wskazuje...)
kasian
newbie
 
Posty: 38
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: Martar » 28 paź 2003, 19:05

Polecam kupienie dobrego podręcznika + ćwiczenia np. z Express Publishing Starter do Click on tam jest mnóstwo ćwiczeń gramatycznych i słownictwa, wyjaśnienie po polsku gramatyki itp, a ćwiczenia "wywałkują " umiejętności . Do tego zainwestuj w Teacher's Book i companion - to jest słowniczek do każ…dej lekcji i jeszcze dodatkowe ćwiczenia Nawet jeśli dopiero zaczynasz , nie zrobisz ktrzywdy uczniowi pracując z zestawem. Konieczne będą kasety (class cassettes).Powodzenia
Martar
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: mact » 27 lis 2003, 8:04

Ja mysle, ze jedna z najwazniejszych rzeczy jest to, zeby ta 12-latka cie polubila. sam udzielam korepetycji (chyba poprawna kolokacja) 10-cio latce i przez pierwsze dwie, nazwijmy to lekcje w ogole nic nie lapala i nie mogla zapamietac zadnego slowka. na szczescie to sie zmienilo. oczywiscie poprzednicy maja racje, powinnas skorzystac z fachowej literatury (ja w sumie tez), ale nie jest to chyba konieczne. no i oczywiscie najwazniejsza regula to to, ze lekcja nie moze byc nudna, bo dziewczyna nic z niej nie wyniesie.powinnas zainwestowac w dobry humor, zarty, zabawne zdanka do przetlumaczenia, wyjasnianie gramatyki na ciekawych przykladach itd. jezeli podczas korepetycji twoja uczennica nie bedzie sie czula jak krowa na tureckim kazaniu, to na pewno polubi angielski i sie go nauczy.
mact
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: bejotka » 27 lis 2003, 9:00

Przede wszystkim musisz sprawdzić z jakiego podręcznika Twoja uczennica uczy się w szkole i w zależ…ności od tego prowadzić lekcje. Nie chodzi mi o nauczanie podręcznika, ale o dopasowanie planu swoich lekcji do materiału przerabianego w szkole. Ty musisz to robic o wiele atrakcyjniej, musisz pokazac swojej uczennicy, ze nauka jezyka moż…e byc pasjonująca, ż…e nie ma w niej miejsca na nudę.

Musisz inaczej niż… w podręczniku tłumaczyć gramatykeę angielską i jej róż…nice w stosunku do gramatyki polskiej.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: Ekoandrzej85 » 14 paź 2014, 19:24

Ja mam takiego jednego (3 klasa), ale na szczescie wszystko go interesuje :)) Przede wszystkim lubi opowiadać mi przeróż…ne historie, niekoniecznie związane z lekcją :)) Staram się jak najwięcej mówić do niego po angielsku. moze jeszcze ze mną nie rozmawia, ale rozumie, koduje i na pewno nie idzie to na marne.
Ekoandrzej85
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 10 wrz 2014, 18:17

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: EKenisha76 » 23 paź 2014, 14:26

12 lat to nie taki dzieciak, któremu trzeba szukać rozrywek na lekcjach. To zwyczajny młody człowiek, z którym zajęcia się prowadzi jak z normalnym dorosłym człowiekiem. Przynajmniej takie jest moje zdanie, gdy widzę, jakie podejście ma nauczycielka angielskiego mojej córki, która jest niewiele starsza. Dopasuj podręcznik do wieku - kolory, czytanki, słuchanki, obrazki. Gramatyka i tak jest "jak dla dorosłego".
EKenisha76
newbie
 
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2014, 11:16

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: a.kowalska » 24 paź 2014, 13:34

Moż…e po prostu małymi krokami?
Nie ma sensu podchodzić do niej jak do dzieciaka.
a.kowalska
newbie
 
Posty: 15
Rejestracja: 24 paź 2014, 12:47

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: Edwarda83 » 29 paź 2014, 20:08

A moż…e w jakiś sposób uczyć ją przez seriale? Albo piosenki? Spróbuj wybadać jej zainteresowania, moż…e czerpie w jakiś sposób coś z kultury amerykańskiej. Wtedy na przykład na tłumaczeniu kawałków moż…na by oprzeć całą naukę języka tak by była zainteresowana
Edwarda83
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2014, 18:08

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: basketAnka » 23 lip 2015, 18:29

Wiesz z tego co się orientuje to nie jest już mała dziewczynka, której trzeba pokazywać obrazki. Może wymysł jakieś kalambury i wtedy mówcie po angielsku. Powodzenia.
basketAnka
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2015, 14:11

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: jaroslaw55 » 23 lip 2015, 19:35

Zgadzam się z w 100%. Uczę się języka angielskiego już 9 lat i szczerze powiedziawszy to nie wiele umiem. Będąc w gim. tak naprawdę niewiele materiału zrobiliśmy bo np. co to jest nauczyć sie budowy jakiegoś czasu, a wcale z niego nie korzystać. Wielu n-li nie potrafi uczyć, nie potrafi przekazać swojej wiedzy innym.
jaroslaw55
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2015, 13:43

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: werhmuz » 24 lip 2015, 20:01

Byle by ją zainteresowało. Powodzenia.Jeśli ktoś potrafi uczyć to poradzić sobie nawet z 12 latką. Także dasz rade i na pewno coś wymyślisz.
werhmuz
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2015, 15:28

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: renpac » 29 lip 2015, 21:08

poprzez zabawę:)
renpac
greenhorn
 
Posty: 64
Rejestracja: 22 lip 2013, 7:59

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: OLO95 » 30 lip 2015, 11:23

Ważne jest, aby takie zajęcia - w tym przypadku kurs językowy - nie kojarzyły się dziecku tak bardzo z rygorem szkolnym, gdyż może to potęgować negatywne nastawienie do lekcji. To musi być coś, co dzieci lubią, a przede wszystkim rozumieją, po co to robią. Moim zdaniem rodzice powinni dobrze zastanowić się nad tym, czym interesują się ich dzieci, tak by wykorzystać tę informację, motywując je później do pracy. Dzieci w tym wieku mają wiele zainteresowań, które możemy przekuć na naukę języka angielskiego. Wykorzystajmy hobby naszych dzieci do tego, aby przy okazji szlifowały język.
OLO95
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2015, 22:11

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: leokadia123 » 30 lip 2015, 17:52

Na pewno nie należy przeciążać 12 - latki gramatyką angielską. Najlepsze byłyby metody, które nie pozwolą na nudę, ale na zabawę z językiem angielskim i na nabywanie umiejętności komunikacji w tym języku. Można wykorzystać podręczniki, które zawierają dużo gier, zabaw, dialogów, zazwyczaj dołączone do nich są płyty z dialogami, piosenkami. Dobrym pomysłem też są filmy dla dzieci i nastolatków oglądane w anglojęzycznej wersji.
leokadia123
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2015, 17:36

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: franksista » 30 lip 2015, 22:00

Ja z doświadczenia wiem że najlepsze metody nauki dzieci to nauka przez zabawę i oczywiście jeżeli chodzi o naukę słówek to dobrze jest bawić się też w kojarzenia, wizę po moich dzieciach że one najszybciej wtedy łapią słówka a nawet całe zwroty czy zdania
franksista
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 lip 2015, 0:38

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: joaannaa » 31 lip 2015, 7:46

ja właśnie tak robię z dzieckiem, organizuję synowi gry i zabawy z językiem angielskim. Pomysły czerpię z własnego kursu, dopytuję lektora. Od dwóch lat chodzę na kurs i tam czasem na lekcjach dla rozluźnienia grypsujemy, bawimy się słówkami, mojemu dziecku tez to odpowiada
joaannaa
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2015, 17:01

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: HunterAgain » 07 sie 2015, 6:19

Dobrze żeby dziecko się trochę osłuchało z językiem zanim nastąpi właściwa nauka. Można puszczać trochę nagrań, filmików. Tu dodam jeszcze,że nieważne jest, że dziecko nie rozumie wszystkiego z nagrania. To jest zupełnie nieistotne. Ono się oswaja i proszę mi wierzyć, z czasem będzie wszystko rozumieć. Jeśli piosenka czy słuchowisko je zainteresują, czy się spodobają to jest właśnie najważniejsze. Dziecko nie musi wszystkiego rozumieć a i tak sobie przyswaja słowa, melodię i rytm.
HunterAgain
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 19 lip 2015, 23:48

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: Bogusz » 07 sie 2015, 7:37

Przeczytałam wszystkie poniższe wpisy i zgadzam się, że kluczem do sukcesu jest motywacja ucznia. Lekcje powinny być ciekawe, związane z kulturą krajów, którego języka się naucza i w miarę możliwości prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, ale trzeba mieć świadomość, że zawsze znajdzie się grupa uczniów, dla których nigdy i nic nie jest ciekawe poza telefonem komórkowym.
Bogusz
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2015, 21:28

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: zuk6 » 27 sie 2015, 22:42

Zabawy w słówka, pociąg ze słówkami, jakieś karteczki losowanie i żeby zgadła znaczenie słowa, przeplatanie polskich słów z angielskimi + dodatkowe zajęcia.
zuk6
newbie
 
Posty: 16
Rejestracja: 25 lip 2015, 21:29

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: Masterius » 15 wrz 2015, 12:54

Nie chcę Cię zmartwić ale jeśli nie wiesz jak uczyć to nie powinnaś się zabierać za udzielanie korepetycji. Uczennica nic z tego nie skorzysta i jej pieniądze pójdą na marne.
Poczytaj trochę o metodyce nauczania i dopiero wtedy zabierz się za naukę kogoś.
Masterius
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2015, 12:44

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: english... » 17 wrz 2015, 16:34

Bardzo popularne w szkołach jest uczenie dzieci przy pomocy kursu internetowego na platformie FunEnglish. W wielu szkołach w bibliotekach jest możliwość zapisania dziecka na takie zajęcia. Wtedy nie trzeba korepetycji, dziecko uczy się praktycznie samo podstawowych słówek i wyrażeń. Wtedy na korepetycjach można ćwiczyć mówienie.
___________________
Angielski przez Internet - lista najlepszych kursów angielskiego Online.
Awatar użytkownika
english...
junior fellow
 
Posty: 262
Rejestracja: 01 lip 2010, 18:15

Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: lapeo » 05 paź 2015, 8:07

Bardzo to dziwne, że zgodziłaś się na naukę a nie wiesz jak to zrobić. Myślę, że powinnaś ją uczyć budowy zdań przede wszystkim a jako luźniejszą formę ja zawsze pisze słówka na karteczkach i potem gramy w losowanie. Jeśli wybiera anielskie to mówi co znaczy i na odwrót
www.tlumaczprzysiegly.krakow.pl - doświadczony tłumacz przysięgły j. angielskiego
Computer failure? Visit my laptops service!
Twoja księgowość - podatki-elma.pl
lapeo
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 02 paź 2015, 19:18



Re: Jak uczyć 12-latke?

Postautor: vlord » 04 cze 2022, 3:56

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości