Kursy BBC

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Re: Kursy BBC

Postautor: bejotka » 05 gru 2005, 5:16

Polska Sekcja Radia BBC od zawsze prowadziła radiowe kursy języka angielskiego. Z chwilą pojawienia się internetu lursy te zostały umieszczone na stronie http://www.bbc.co.uk/polish/learningenglish/

Było ich kilkadziesiąt. Wiele nich do chwili obecnej moż…na tam znaleźć, ale niedlługo Polska Sekcja Radia BBC przejdzie do historii, nie wiem jak długo strona pozostanie w sieci, dlatego radze skorzystać.

Dla przyszłych maturzystów będzie jak znalazł.

Szczególnie polecam:

English 2000 - 100 pogadanek z tzw General English - ponad 1200 słówek;

Kursy zawirajace słownictwo specjalistyczne:
English Express
English at Work
Extreme English
Doing Business in English

Kursy prezentujące rózne aspektu gramatyki
Problem Words
Modal CafżĽ
Pop Grammar

I wiele, wiele inych.

Zwolennicy nauki wspomaganej komputerowo będa mogli stworzyć własne bazy SuperMemo i Profesora Henryego, kilkaset plików do eTeachera.

Posiadacze MP3 playerów łatwo przygotuja sobie kilkset 5-10 minutowych lekcji.

Więcej informacji na stronie, której adres znajduje się na początku tego postu.

A Polskiej Sekcji Radia BBC należ…y powiedzieć DZIĘ KUJEMY BARDZO. Do zobaczenie i usłyszenia w necie.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00


Re: Kursy BBC

Postautor: bejotka » 05 sty 2006, 0:09

Temat ten był juz wielokrotnie poruszany, ale Polska Sekcja BBC zakończyła już… swoją działalność, a kursy angielskiego na stronie BBC zostaną jeszcze przez jakis czas na stronie http://www.bbc.co.uk/polish/learningenglish/
podam ten sposób jeszcze raz.

Jest to moim zdaniem najprostszy i najlepszy sposób.

Nalezy zainstalować na swoim komputerze dowolny procesor dźwięku, ja korzystam z programu Cool Edit 95, ale moż…e też… być Gold Wave czy też… Wave. Drugim programem potrzebnym jest converter Wav->MP3, ja uż…ywam CannaMP3, mozna tez skorzystać z convertera Wav to Mp3.

W celu nagrania lekcji nalezy:

1. Ustawić parametry nagrywania na Wave/DirectSc.
2. Uruchomić program Cool Edit, wybrać z Menu File->New i wybrać "Sample Rate" 44100, kliknąć przycisk "Record".
3. Wybrać odpowiednią lekcję kursu BBC i uruchomic odtwarzanie lekcji.
4. Po zakończeniu lekcji i nagrania zapisac plik Lekcja....wav
5. Przekonwertować ten plik programem CannaMp3.

Żeby nagranie dało się odtworzyć niezbędny jest ReallPlayer.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Kursy BBC

Postautor: bejotka » 13 lut 2006, 3:12

Gdzie ustawiamy parametry nagrywania na Wave/DirectSc? Jak tą opcję znaleźć?


Na dolnej listwie ekranu masz z prawej strony ikonke głośnika. Kliknij na niej szybciutko dwa razy. Pojawi Ci się okienko regulacji odtwarzania.

Wybierz Opcje->Właściwości ->Nagrywanie->OK - pojawi się okno własciwości nagrywania. Zaznacz kolumnę Wave/DirectSc?.

Jesli jej nie będzie powinieneś wcześniej zaznaczyc opcję"Wave? w oknie regulacji odtwarzania.

Chciałbym wykorzystać program CoolEdit 2.1 pro


Jeśli masz ją zarejestrowaną, nic nie stoi na przeszkodzie. W przeciwnym wypadku moż…esz mieć trudności.

Sharewarowy Cool Edit 96 pozwala pisać pliki na dysku, Cool Edit 2.1 dopiero po zarejestrowaniu.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Kursy BBC

Postautor: bejotka » 13 lut 2006, 14:49

Gdy uzyskasz okno właściwości nagrywania (po zaznaczeniu Nagrywanie), powinieneś przejrzeć zaznaczenia w białym polu. Są tam:

MIDI
Audio CD
Wejście liniowe
Mikrofon
Pomocniczy
Wejście TAD
Wave/Direct Sound
itd.....

Zazanacz Wave/Direct Sound

Daj OK

Pojawią Ci się kolumny opcji nagrywania, zaznacz Wave/Direct Sound

To wszystko! Powinno grać.

Ja też… mam W 2000.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Kursy BBC

Postautor: Visitor » 13 lut 2006, 19:20

Przyznam, ż…e nie korzystałem z BBC ze względu na brak mp3. Za to mogę polecić podcasty ze strony www.eslpod.com. Jest to angielski w wydaniu amerykańskim, co akurat dla mnie jest lepsze. Na mp3 playera jak znalazł.

Robert
Visitor
 

Re: Kursy BBC

Postautor: bejotka » 13 lut 2006, 22:06

Opisałem krok po kroku co masz robić. Nie szukaj u znajomych. Wydrukuj to sobie i postępuj tak jak tam pisze. Musisz to znaleźć, jeśli ci się nie uda po 10 próbach, poproś o pomoc jakiegoś systemowca. Moż…e tak juz nawydziwiałeś, ż…e trzeba odnowić system. Niech Ci to zrobi fachowiec, nie kolega z drugiej klatki.
BJK
bejotka
fellow
 
Posty: 697
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Re: Kursy BBC

Postautor: Ted90 » 05 mar 2016, 0:08

Dzięki za post, znalazłem wiele przydatnych informacji!
Ted90
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 05 mar 2016, 0:03

Re: Kursy BBC

Postautor: guziol » 21 lis 2016, 12:36

nie słyszałam o takich kursach, ale może są przydatne.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Kursy BBC

Postautor: artmuz4211 » 13 gru 2016, 14:19

Och, dziękuję! Cieszę się, aby zobaczyć kursy języka angielskiego! Klasa!
artmuz4211
newbie
 
Posty: 21
Rejestracja: 13 gru 2016, 13:06

Re: Kursy BBC

Postautor: Megatester » 26 paź 2018, 14:28

Wiem, że to stary temat, ale tu ktoś odkopał więc sobie zerknąłem na te lekcje. Niestety nie widzę tam już nigdzie wersji audio. Chyba, że źle szukam. Nadal są dostępne tej stronie w formacie pdf. Tylko, że jedna lekcja to kilka zdań i słówka. Trochę krótkie, ale jest ich dużo i ciekawe.

Wiecie gdzie można znaleźć jakieś fajne lekcje online, ale taki dla bardziej zaawansowanych, nie dla początkujących?


_________________________
A.H. Opinie Bankowe
Megatester
greenhorn
 
Posty: 72
Rejestracja: 24 sty 2017, 22:11



Re: Kursy BBC

Postautor: vlord » 04 cze 2022, 12:16

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości