Egzaminy ETS - TOEIC

student
student

 

Darmowy test poziomujący z języka angielskiego! Wejdź na stronę: http://www.testujangielski.pl/ i rozwiąż test, który pokaże Ci jak dobrze znasz język angielski. Test został zbudowany w oparciu o autentyczne pytania egzaminu TOEIC®.

 

Opis egzaminu TOEIC®

TOEIC® Listening & Reading jest najczęściej zdawanym egzaminem z języka angielskiego w kontekście międzynarodowego środowiska pracy zarówno w Polsce jak i na świecie. Podchodzi do niego ponad 7 milionów kandydatów rocznie i jest to narzędzie audytu językowego stosowanego  przez ponad 12 000 firm i organizacji. TOEIC® jest egzaminem sprawdzającym znajomość języka angielskiego w środowisku pracy, życiu prywatnym, jak i podróży. Zatem kładzie nacisk na komunikację w języku obcym i skupia się na testowaniu biegłości posługiwania się językiem w biurze, podczas spotkań, negocjacji czy podróży służbowych. TOEIC® jest przeznaczony głównie dla osób dorosłych czynnych zawodowo i poszukujących pracy oraz dla osób wchodzących na rynek pracy chcących formalnie potwierdzić swoje kompetencje językowe.

 

Główne atuty TOEIC®

• Najczęściej zdawany egzamin językowy w środowisku pracy na świecie

• TOEIC® Listening & Reading określa poziom zaawansowania w słuchaniu i czytaniu

• Nie wymaga zadeklarowania poziomu przed przystąpieniem do testu

• Test zawsze się ’zdaje’ – wynik jest prezentowany w postaci punktów na skali

• Wyniki są znane maksymalnie w 10 dni roboczych

• Zdający otrzymuje Raport Wyników oraz Certyfikat

• Cenny dodatek do CV, wyróżnik na rynku pracy

 

Więcej informacji: http://www.etsglobal.org/Pl/Pol/Testy-i-Przygotowanie/Certyfikaty-TOEIC-R/TOEIC-R-Listening-and-Reading

 

Kto uznaje TOEIC®?

TOEIC® jest od ponad 30 lat wykorzystywany  do celów wewnętrznych w firmach np. w rekrutacji i selekcji pracowników, szkoleniach i audytach językowych, czy do oddelegowywania pracowników na wyjazdy zagraniczne. Pozwala to pracownikom na szybkie opanowanie wiedzy i osiągnięcie postępów. Spośród ponad 10 000 prestiżowych pracodawców na świecie, w Polsce TOEIC® jest uznawany przez m.in :

• BGŻ

• BZ WBK S.A.

• Centertel

• Coca-Cola

• Deutsche Bank

• Ford Polska

• France Telecom (TP S.A.)

• Leroy Merlin

• LG Electronics

• Nivea Polska

• Toyota Motor Poland

• Vattenfall Heat Poland

Zobacz więcej: http://www.etsglobal.org/Pl/Pol/Referencje/Lista-Klientow-ETS-w-Polsce

 

Ponadto, TOEIC® uznawany jest również przez instytucje akademickie, które wykorzystują TOEIC® jako ekwiwalent zaliczenia egzaminu z lektoratu. Nieraz jest to  również warunek ukończenia uczelni i otrzymania dyplomu. Ponadto absolwenci studiów umieszczając wyniki TOEIC® w swoich CV formalnie podkreślają swoje kompetencje i wyróżniają się na rynku pracy rzetelnymi informacjami o kwalifikacjach językowych. Certyfikat TOEIC® jest uznawalny i wykorzystywany m.in. przez następujące uczelnie:

• Uniwersytet Warszawski

• Politechnika Warszawska

• Uniwersytet Jagielloński

• Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

• Politechnika Lubelska

• Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy

• Akademia im. J. Długosza w Częstochowie

• Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego w Warszawie

• Wojskowa Akademia Techniczna czy Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Więcej informacji: http://www.etsglobal.org/Pl/Pol/Testy-i-Przygotowanie/Certyfikaty-TOEIC-R/TOEIC-R-Listening-and-Reading/TOEIC-R-uznanie

 

 

Profesjonalne CV z TOEIC®. Zadbaj, aby Twoje CV zawierało pełne i rzetelne informacje o kwalifikacjach językowych.

student

 

Format egzaminu

TOEIC® składa się z 200 pytań testowych, podzielonych na dwie sekcje Listening Comprehension (100 pytań) i Reading Comprehension (100 pytań). Wynik egzaminu to liczba punktów na skali 10-990, precyzyjny raport wyników z opisem mocniejszych i słabszych stron kandydata oraz certyfikat w pięciu różnych kolorach, zależnie od wyniku. TOEIC® mierzy kompetencje językowe na poziomach od A1 do C1. Ponadto, TOEIC® gwarantuje zwiększony nacisk na praktyczne użycie języka, 4 różne akcenty w części Listening (kanadyjski, brytyjski, amerykański i australijski), testowanie umiejętności zrozumienia słownictwa w kontekście pracy oraz testowanie łączenia faktów i informacji w języku obcym.

Listening Comprehension - 45 minut - 100 pytań

Ilość zadań w sekcji

Sekcja I - Interpretacja fotografii

10 zadań

Sekcja II - sytuacje pytanie-odpowiedź

30 zadań

Sekcja III - 10 dialogów, po 3 pytania do każdego

30 zadań

Sekcja IV - 10 wypowiedzi, po 3 pytania do każdej

30 zadań

 

Reading Comprehension - 75 minut - 100 pytań

Ilość zadań w sekcji

Sekcja V - uzupełnianie zdań

40 zadań

Sekcja VI - uzupełnianie tekstów

12 zadań

Sekcja VII
pytania do pojedynczych tekstów
pytania do 2 tekstów powiązanych ze sobą


28 zadań
20 zadań

 

Zapoznaj się z pełną strukturą egzaminu TOEIC® i sprawdź swój poziom językowy na stronie www.testujangielski.pl za pomocą PEŁNEGO i DARMOWEGO testu TOEIC® Listening & Reading.

Więcej informacji: http://www.etsglobal.org/Pl/Pol/Testy-i-Przygotowanie/Certyfikaty-TOEIC-R/TOEIC-R-Listening-and-Reading

 

Jak przygotować się do TOEIC®?

Pomimo iż TOIEC® testuje umiejętności językowe w kontekście międzynarodowego środowiska pracy od zdających TOEIC® nie wymaga się znajomości słownictwa technicznego czy właściwego danej dziedziny biznesu. Dlatego też, każdy kurs języka angielskiego z elementami Business/Office English jest w stanie przygotować do egzaminu. W praktyce oznacza to, że można po prostu uczyć się języka angielskiego, a egzamin zdać jako zakończenie etapu nauki i weryfikację swoich postępów. Przygotowując się do egzaminu należy zwracać uwagę na zasób słownictwa, jego poszerzanie i konsekwentne utrwalanie. Warto zatem czytać jak najwięcej autentycznych tekstów, słuchać radia czy oglądać programy informacyjne w telewizji. W miarę możliwości, należy utrzymywać kontakt z osobami obcojęzycznymi, telefonicznie lub drogą e-mail. Wówczas mamy szanse eksperymentować z językiem, a nasza swoboda w posługiwaniu się językiem  w sposób efektywny i widoczny ulegnie zmianie. Egzamin TOEIC® został stworzony z myślą, aby testować praktyczną znajomość języka angielskiego oraz sprawdzić stopień swobody w komunikacji. Warto również wykorzystać podręczniki pomocnicze, m.in. „Complete Guide to the TOEIC® Test” lub „Tactics for TOEIC® Listening and Reading Test” które są rekomendowane przez ETS pod kątem przygotowania do egzaminu.

 

Zobacz też:

Strona ETS (Educational Testing Service) twórcy TOEIC®: http://www.etsglobal.org/

Więcej o TOEIC® Listening & Reading: http://www.etsglobal.org/Pl/Pol/Testy-i-Przygotowanie/Certyfikaty-TOEIC-R/TOEIC-R-Listening-and-Reading

Pełny, próbny test TOEIC® w oparciu o autentyczne pytania: http://www.testujangielski.pl/

Egzamin TOEIC® i poziomy Rady Europy (CEF): http://www.etsglobal.org/Pl/Pol/Dzialalnosc-ETS/Poziomy-Rady-Europy-CEF

Podręczniki przygotowujące: https://www.pl.etsglobal.org/store/material.php?materialId=30

Nie masz uprawnień do komentowania

JezykiObce.pl

Wszystko do nauki języków

Informacja

Komunikat dla użytkowników:

Od dnia 7.01.2019 zaprzestaliśmy codziennego wysyłania listy słówek.

Zaloguj się lub zarejestruj aby skorzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Egzaminy - treści losowe

Główna Egzaminy TOEIC Egzaminy ETS - TOEIC
Loading ...