CAE czy TOEFL?? H-E-L-P

Wszystko o egzaminie CAE - Certificate in Advanced English

Re: CAE czy TOEFL?? H-E-L-P

Postautor: Visitor » 17 lip 2006, 23:23

Mam problem! Ogromny problem!! Nie wiem ktory egzamin wybrac CAE czy TOEFL. Ucze sie angielskiego chyba ze 13 lat, spedzilam rok w Stanach, ale to bylo rok temu, a w tym roku zdaje mature. Chcialam zlapac 2 sroki za jeden ogon: zrobic certyfikat i przygotowac sie do matury. Pytanie tylko, ktory egzamin wybrac? Ktory sie najbardziej oplaca? Ktory jest lepszy? Brytyjski czy Amerykanski? Ktory daje potem wiecej mozliwosci?
H-E-L-P
Visitor
 


Re: CAE czy TOEFL?? H-E-L-P

Postautor: xeo » 18 lip 2006, 23:41

Jeśli chcesz studiować w USA to TOEFL, jeśli nie to wybierz CAE, bo jest waż…ny bezterminowo, a TOEFL wygasa.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: CAE czy TOEFL?? H-E-L-P

Postautor: Visitor » 21 lip 2006, 0:34

Wygasa? Jak to? Trzeba go jakos odnawiac? Shit :/
Visitor
 

Re: CAE czy TOEFL?? H-E-L-P

Postautor: xeo » 21 lip 2006, 0:50

Tak, TOEFL jest waż…ny 2 lata.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: CAE czy TOEFL?? H-E-L-P

Postautor: Visitor » 04 sie 2006, 16:48

witam. z teflem jest tak ze w polsce to malo kto wie co to w ogole jest. niby jest uznawany ale cae jest ogolnie znany. jak staralem sie o prace jako nauczyciel w trakcie studiow to pochwalilem sie cae i teflem i powiedziano ze ten drugi jest dla nich bezwartosciowy, choc ciezko mi powiedziec dlaczego.

w usa jak chcesz sie uczyc/pracowac tefl jest lepszy
w uk - wybralbym cae

mimo iz na uniwerkach w wymaganiach jezykowych podaja ile punktow trzeba miec z tefl zeby sie dostac. glownie chca ielts.

wiecej infa masz na stronie http://www.angielski.edu.pl i http://www.e-angielski.com

poza tym jest tez kilka stron straktujacych tylko o tych certyfikatach, uzyj google ;P
Visitor
 

Re: CAE czy TOEFL?? H-E-L-P

Postautor: Visitor » 05 sie 2006, 12:14

TOEDL podobnie jak TOEiC nie wygasa. To, ż…e uczelnie w Stanach, ż…eby się do nich dostać wymagają TOEFL'a z jakąś liczbą punktów zadanego w ostatnich 2 latach to inna sprawa!
Visitor
 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości