FCE, CPE, CAE czy moż…e TOEFL

egzaminy językowe, olimpiady, konkursy

FCE, CPE, CAE czy moż…e TOEFL

Postautor: Gość » 22 sie 2009, 19:49

Cześć wszystkim. Od ponad dwóch lat uczęszczam na kurs przygotowawczy do FCE [niby kurs, w szkole. Korzystamy z Get on Track to FCE] i po przeglądnięciu kilku postów na forum mam coraz więcej wątpliwości... Czy nie lepiej byłoby troszkę więcej popracować i poczekać zdając CPE lub CAE? Lub TOEFL. Co według was liczy się bardziej? Mimo młodego wieku, wiem na pewno, ż…e nie chcę mieszkać w Polsce a angielskiego uczę się odkąd pamiętam- długa droga jeszcze przede mną ale małymi kroczkami będę dochodziła do celu. Proszę was o odpowiedź. Ah no i wiem, był podobny temat, ale od 2004 wiele pozmieniało się w tych egzaminach. Greetings!
Gość
 


Re: FCE, CPE, CAE czy moż…e TOEFL

Postautor: Gość » 27 sie 2009, 0:53

FCE jest egzaminem na poziomie średnio-zaawansowanym
a CAE i CPE to egzaminy o duż…o wyż…szym poziomie trudności, wymagające duż…o większej wiedzy i znacznie większej ilości czasu do przygotowania.
FCE to certyfikat uznawany na całym świecie, świadczący o tym, ż…e znasz angielski i potrafisz się porozumieć w tym języku.
CAE i CPE są potrzebne, gdy chcesz uczyć w angielskiej szkole. zupełnie tobie niepotrzebne.
mój brat chodził na kurs przygotowawczy do CAE i stwierdził, ż…e niestety nie podchodzi do egzaminu bo tylko wyrzuci kasę w błoto
chociaż… to kwestia sumienności - bo on nic sie nie uczyl
jeż…eli się duż…o uczysz to wszystko jest moż…liwe.

ale np. listeningi w CAE są duż…o trudniejsze
w FCE zrobiłem 100% a w CAE nic.
Gość
 

Re: FCE, CPE, CAE czy moż…e TOEFL

Postautor: ymkoznik » 13 lut 2013, 21:49

według mnie toefl bo jest respektowany we wszystkich krajach na swiecie, więc jeśli to ma być inwestycja w przyszłość to bardziej polecam toefl a ze szkół przygotowujących - tfls
ymkoznik
 

Re: FCE, CPE, CAE czy moż…e TOEFL

Postautor: jkasa » 14 lut 2013, 11:21

Ja uważ…am CAE, gdyż… nie tylko otrzymujesz wartościowy certyfikat, ale takż…e podnosisz umiejętności w róż…nych aspektach języka, waż…ne cześć kursu i egzaminu to mówienie, więc taki kurs jest generalnie wartościowy.
Jak jesteś z Warszawy warto wskoczyć do English for You na taki kurs, gramatyka. pisanie i zdania ze słuchania polski nauczyciel, sekcja mówienia to teacher z USA/ Anglii
jkasa
 



Re: FCE, CPE, CAE czy moż…e TOEFL

Postautor: vlord » 29 maja 2022, 11:14

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości