od czego zacząć??

Wszystko o egzaminie FCE - First Certificate in English

Re: od czego zacząć??

Postautor: jogobelka » 12 lip 2005, 14:12

Cześć,
Od jakiegoś czasu po głowie chodzi mi zdanie FCE ale zupełnie nie wiem od czego zacząć naukę. Poradźcie coś proszę. Jakie książ…ki i stronki www są najbardziej przydatne.

Pozdrawiam
jogobelka
jogobelka
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2005, 23:00


Re: od czego zacząć??

Postautor: FatherBlessing » 21 lis 2005, 10:04

Książ…ki: przerobienie headway intermediate da duż…o i wszystko to co trzeba wiedziec, do tego jeszcze bardzo dobry cykl First! Sophie Kingsley(4 części(koszt jednej ok.40 pln:-():2x writing, reading i use of english i 2x listening i speaking) ja jeszcze robię open doors3 i say yes3. Chyba zdam. Hehe. Na stronkach się nie znam. Chyba angielski.edu.pl a innych poszukaj na google.
FatherBlessing
newbie
 
Posty: 6
Rejestracja: 18 lis 2005, 0:00

Re: od czego zacząć??

Postautor: Visitor » 23 lis 2005, 0:28

Witam,

Moż…e na początek zastanów się nad samym egzaminem. Jeśli chcesz mieć certyfikat, który będzie uznawany na świecie i coś Ci naprawdę da, to nie tędy droga. FCE już… mało kto uznaje i posiadanie go za ponad 500 złotych nic Ci nie da jeśli ruszysz gdziekolwiek poza Wyspy Brytyjskie.

Zastanów się nad egzaminem TOEIC (praca) lub TOEFL (studia na całym świecie). są to egzaminy tańsze a o wiele bardziej uznane.

Pozdrawiam,

The Linguist
Visitor
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości