Pozycja "only" w zdaniu

Pytania i wątpliwości dotyczące gramatyki angielskiej

Pozycja "only" w zdaniu

Postautor: gitarzysta » 27 kwie 2009, 16:12

Witam,

Oj "kostnieje" mój angielski :) Otóż… mam taką wątpliwość:

Zdanie po polsku: będę miał tylko ograniczony dostęp do serwera [...]
Zdanie po angielsku: I will have only limited access to server CZY I will only have limited access to server

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam,
Gitarzysta
gitarzysta
 


Re: Pozycja "only" w zdaniu

Postautor: arturolczykowski » 27 kwie 2009, 16:56

I will only have limited access to server


To brzmi lepiej....
arturolczykowski
junior fellow
 
Posty: 229
Rejestracja: 10 sty 2007, 0:00

Re: Pozycja "only" w zdaniu

Postautor: xeo » 27 kwie 2009, 20:41

A nie lepiej brzmi: będę miał ograniczony dostęp TYLKO do serwera ("only" na koniec albo przed "to" w wersji angielskiej, no i przedimek przed "server").
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26

Re: Pozycja "only" w zdaniu

Postautor: arturolczykowski » 27 kwie 2009, 23:01

Nie. Zdania z "tylko" zawsze sa trudne, bo niejednoznaczne. Twoje zdanie mowi o ograniczonym dostepie TYLKO do serwera, akcentujac SERWER, ale w domysle dostep do innych rzeczy nie jest ograniczony... Moje podkresla, ze dostep do serwera bedzie ograniczony z akcentem na DOSTEP....


Roznica niewielka, ale wydaje mi sieze istnieje....choc moge sie mylic
arturolczykowski
junior fellow
 
Posty: 229
Rejestracja: 10 sty 2007, 0:00

Re: Pozycja "only" w zdaniu

Postautor: xeo » 27 kwie 2009, 23:44

Mam ograniczony dostęp tylko do serwera.
Mam tylko ograniczony dostęp do serwera.

Pomijając kwestie nacisku na pewne słowa to nie wydaje Ci się, ż…e te dwa zdania znaczą to samo - dostęp jest ograniczony do serwera (do innych komputerów mam pełny dostęp) ? Dla mnie to pierwsze zdanie brzmi jakoś lepiej po polsku, co już… sugerowałem w pierwszym poście.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26



Re: Pozycja "only" w zdaniu

Postautor: vlord » 30 maja 2022, 11:48

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
http://journallubricator.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości