Tytuły - pisanie

Pytania i wątpliwości dotyczące gramatyki angielskiej

Tytuły - pisanie

Postautor: Gość » 28 lip 2009, 17:14

mam problem z napisaniem poprawnie tytułu lub czegoś w tym stylu.
Dokładnie po polsku brzmi: "zainstalowane oprogramowanie (na serverze):"
czy np moze byc: Install Software, Software Installed ... ?

Moż…ecie mi pomoc to zrozumieć? jakiego czasu sie tu uzywa?
Gość
 


Re: Tytuły - pisanie

Postautor: arturolczykowski » 28 lip 2009, 17:36

installed software
arturolczykowski
junior fellow
 
Posty: 229
Rejestracja: 10 sty 2007, 0:00

Nieco trudniejsze pytanie

Postautor: Artur 1989 » 23 lut 2010, 5:42

Gdyby podtytuł jakieś powieści miał brzmieć "Narodziny wszechmocy", jak byście go zapisali w języku angielskim? Chodzi mi konkretnie o problem stawienia <<the>> w odpowiednim miejscu/miejscach.

Wiem, ż…e istnieje takie słowo jak almighty. Wszystkie słowniki podają mi chórem w odpowiedzi: omnipotence (brzmi dziwnie). Czy moż…na utworzyć na miejsce tego słowo "almight"? Nie wiem, które z nich brzmią bardziej naturalnie.

Jeż…eli miałbym kierować się własnym sądem, napisałbym "The birth of the almight". Znowuż… mam wątpliwości : > : Czy mogę zastosować <<the>> dwa razy?

Bardzo dziękuję za Waszą pomoc. :)
Artur 1989
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2010, 4:07



Re: Tytuły - pisanie

Postautor: vlord » 30 maja 2022, 12:26

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
http://journallubricator.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości