Warunki ;/

Pytania i wątpliwości dotyczące gramatyki angielskiej

Warunki ;/

Postautor: Agaciora » 03 kwie 2011, 17:35

Witam. Mam kilka pytań odnośnie warunków:
1. Liz (not marry) Rick if she (know) about his criminal past.
Dlaczego tutej uzywamy 3 warunku ? Czy te malzenstwo nie mialo miejsca ?

2.If you (pay) the gas bill( you not get) cut off.
Czemu tutej uzywamy 1 warunku ? Wydawalo mi sie ze tutej bedzie 0 bo zawsze jak nie zaplacimy to nie wyjdziemy ;/

I jeszcze 1 ze strony biernej :
1. He realized he (cheat) czemu tu bedzie He realized he had been cheated ?

Moze moje odp. sa złe ? (pani tak nam je dała). Z góry dziekuje za odp. :)
Agaciora
 


Re: Warunki ;/

Postautor: Gość » 08 kwie 2011, 3:01

1. Liz (not marry) Rick if she (know) about his criminal past.
Dlaczego tutej uzywamy 3 warunku ? Czy te malzenstwo nie mialo miejsca ?

TutAj uzywamy 3 conditionala, bo miejsca nie miała wiedza Liz o przeszłości Ricka. Gdyby była wiedziała, toby za niego nie wyszła.

2.If you (pay) the gas bill( you not get) cut off.
Czemu tutej uzywamy 1 warunku ? Wydawalo mi sie ze tutej bedzie 0 bo zawsze jak nie zaplacimy to nie wyjdziemy ;/
TutAj chodzi o konkretną sytuację- jak nie zapłacisz, odetną gaz. Nikt tu nie wygłasza ogólnych prawd ż…yciowych, tylko sugeruje, ż…eby rozmówca zapłacił.

I jeszcze 1 ze strony biernej :
1. He realized he (cheat) czemu tu bedzie He realized he had been cheated ?
Ale co tutAj Ci nie pasuje? Czas czy strona bierna? Had been cheated- past perfect, bo mowa zależ…na (a zatem następstwo czasów)- najpierw został oszukany, a dopiero potem zdał sobie z tego sprawę; strona bierna, bo ZOSTAŁ oszukany, a nie sam kogoś oszukał.
Gość
 



Re: Warunki ;/

Postautor: vlord » 30 maja 2022, 14:53

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości