Czy moge uzyć przedimek "a" przed ".....yello

Pytania i wątpliwości dotyczące gramatyki angielskiej

Czy moge uzyć przedimek "a" przed ".....yello

Postautor: Kajktek88 » 28 lis 2012, 12:21

Witam mam problem z uzyciem przedimka, przedimki sluza nam do opisu przedmiotow np. a red blanket itd., ale nie jestem pewien czy moge tak postapic w przypadku: "a yellow sun", "a silver moon" skoro to sa elementy uniaktowe, gdzie zazwyczaj uzycwa sie "the", pomagam mojemu mlodszemu bratu w angielskim i sam zadal mi to pytanie, a ja zdebialem...zadanie polegalo na polaczeniu kolorow z wybranymi rzeczownikami i wpisaniu przed nimi przedimka. Jeszcze 1 pytanie czy laczac orange z flowers dawac przedimek "the" (l.mn) czy zrobie blad jak w ogole go nie uzyje "orange flowers"? Z gory dziekuje za pomoc.
Kajktek88
 


Re: Czy moge uzyć przedimek "a" przed ".....yello

Postautor: xeo » 25 kwie 2013, 15:43

1. Tak, moż…na napisać a yellow sun, bo np. moż…emy mówić o ż…ółtym słońcu z obrazka jakiegoś dziecka (He drew a yellow sun). The sun w przypadku słońca na niebie, to jest tylko jedno.

2. orange flowers jest ok, the orange flowers w określonym kontekście.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26



Re: Czy moge uzyć przedimek "a" przed ".....yello

Postautor: vlord » 30 maja 2022, 15:59

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości