wiza do USA

Kultura i historia krajów anglojęzycznych. Praca zagranicą. Edukacja zagranicą.

wiza do USA

Postautor: Gość » 22 gru 2008, 19:36

Jak się załatwia wizę do USA ? Od czego należ…y zacząć ? Gdzie się udać i co załatwić w pierwszej kolejności ? Dzięki za wszelkie odpowiedzi.
Gość
 


wiza do USA

Postautor: thruskaffka__ » 22 gru 2008, 21:24

wizę załatwia sie w Ambasadzie Amerykanskiej, aczkolwiek w wiekszosci przypadkach trudno ją otrzymac. W tym celu w Ambasadzie konieczna jest rozmowa z konsulem. nalezy wczesniej umówic sie na rozmowę dzwoniac do konsulatu do Wawy lub do Krakowa. (zalezy od przynaleznosci wojewodztwa). Wszystkie informacje o dokumentach potrzebnych do uzyskania wizy podawane są telefonicznie (np wazny paszport, zdjecia, formularze itp.) dzwoniac pod koniec miesiaca, umawiaja na rozmowe z konsulatem na nast miesiąc. i jeszcze jedno, z Amerykanami to jest tak,ż…e albo powiedzą "tak", albo po prostu "panu dziekujemy".. za wnosek wizowy niekoniecznie czy sie go otrzyma czy tez nie, nalezy wniesc okresloną kwote (nie pamietam dokładnie w jakiej ilosci, cos ok 2 tysiecy za osobę). istnieja rozne rodzaje wiz, nieimigracyjne np turystyczne (moga przyznac np na dwa lata) , badz tez imigracyjne, "na stałe". wiecej info na str : http://polish.poland.usembassy.gov/pola ... i-131.html . (m. in. ;-)) jak ktos sie zdecyduje, powodzenia. Mnie spotkał ten zaszczyt.. ;-))
thruskaffka__
 

wiza do USA

Postautor: thruskaffka__ » 23 gru 2008, 10:33

sorry, małe sprostowanie, kwota jaką nalezy wniesc ż…eby otrzymac wniosek wizowy w tym roku za osobe wyniosił cos ponad 100 $, a 2 tys zł za cztery osoby.. ;-)
thruskaffka__
 

Re: wiza do USA

Postautor: kulaognia » 04 maja 2012, 14:11

Moż…na też… wyjechać do USA z programu Work&Travel, o ile jesteś studentem. Ja byłem z tego programu 3x. Polecam. Nie zapomnij rozliczyć się z nadpłaconego podatku w USA
kulaognia
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:50


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości