Pytania dot. wakacyjnego kursu językowego

Kultura i historia krajów anglojęzycznych. Praca zagranicą. Edukacja zagranicą.

Pytania dot. wakacyjnego kursu językowego

Postautor: Kamfa » 27 lut 2010, 4:55

Witam. Mam 14 lat, w czerwcu kończę 15. W szkole idzie mi bardzo dobrze, z angielskiego miałem 6(uczyłem się prywatnie od 3 klasy podstawówki do 5 i teraz od podstaw z moją klasą od 1 gimnazjum). Chcąc podszkolić swój angielski powziąłem zamiar wyjazdu na wakacyjny kurs językowy w Wielkiej Brytanii. Konkretnie interesuje mnie Londyn. Mam do was jednak parę pytań:
1. Czy to nie za wcześnie? Moż…e poczekać jeszcze jeden rok?
2. Jaką szkołę polecacie? Wybrać się z pośrednikiem czy dzwonić do szkół? Jakich pośredników polecacie?
3. Czy te kursy rzeczywiście duż…o dają?
4. Jak jest z cenami? Do tej pory znalazłem nawet oferty po ok. 8000 zł ale chciałem troszkę taniej, maks. 5-6 tys.

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Piszcie wszystko co wiecie o tych kursach i proszę o odpowiedź na powyż…sze pytania :).
Kamfa
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2010, 4:51


Re: Pytania dot. wakacyjnego kursu językowego

Postautor: Gość » 10 kwie 2010, 5:07

Ja jeż…dż…ę do szkół językowych w UK, odkąd skończyłam właśnie 15 lat , też… długo uczyłam się prywatnie i, tak jak ty, zawsze miałam z angielskiego 6. W tym roku jadę do Londynu po raz kolejny ;)
1. Nie uważ…am, ż…eby było za wcześnie. Na pewno sobie poradzisz, dogadać zawsze się dogadasz, a w szkole spotkasz na pewno młodsze, nawet początkujące osoby, z niezbyt duż…ą znajomością języka. Polecam wyjazd samemu, a nie ze znajomym lub grupą Polaków, łatwiej się przestawić na angielski, gdy nie ma zbyt wielu okazji do mówienia po polsku. No i łatwiej zawierać nowe znajomości, gdy nie ogranicza się tylko do grupy, z którą się przyjechało.
2. Tutaj już… ci nie odpowiem, musisz zastanowić się dokładnie, ile godzin tygodniowo angielskiego chciałbyś mieć, w jakim miejscu, gdzie chciałbyś mieszkać (rodzina/rezydencja/itp.), jak długi wyjazd planujesz, koszta, itd. Ja od lat załatwiam wszystko przez pośrednika (nazwa agencji to TEE), czuję się jednak pewniej, ale warto poszukać sobie stron internetowych danych szkół, poczytać, bo nie zawsze w informatorach odesłanych przez pośrednika jest napisane wszystko, co cię interesuje.
3. Zależ…y, czego oczekujesz od kursów. Na pewno polepszą się twoje moż…liwości komunikacyjne (bardzo rzadko robi się jakieś tematy gramatyczne, zwłaszcza wśród zaawansowanych grup), a poza tym, nie traktuj wyjazdu jedynie jako okazji do podszlifowania języka - w końcu wybierasz się do Londynu, na pewno poznasz wielu nowych ludzi i zobaczysz wiele ciekawych miejsc.
4. 8000zł to trochę przedobrzona cena. Za tyle to ja znajduję oferty kursów w Nowym Jorku ;p Zwykle cena za sam kurs + zakwaterowanie wynosi ok 4000zł, do tego trzeba dodać jeszcze transport do Londynu (kilkaset zł za bilet lotniczy w obie strony), transfer z lotniska (ja zawsze wolę ten transfer aniż…eli sama sobie załatwiać przejazd do miasta), ubezpieczenie, itd.

I co jeszcze muszę dodać, to ż…e ty, jako ż…e masz jeszcze 15 lat, to moż…esz wybrać się co najwyż…ej na obóz, a nie na kurs. Kursy są od 16-17 roku ż…ycia. Na taki obóz pojedziesz albo z polską grupą, albo będziesz miał zapewnioną opiekę już… na miejscu (nie polecam, w zeszłym roku miałam szkołę, która miała świra na tym punkcie), więc zastanów się dobrze.
Gość
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości