studia w szkocji a nauczyciel angielskiego

Kultura i historia krajów anglojęzycznych. Praca zagranicą. Edukacja zagranicą.

studia w szkocji a nauczyciel angielskiego

Postautor: oliwkowa-oliwka » 30 paź 2010, 21:48

Planuję w przyszłości zostać w Polsce nauczycielem angielskiego jako języka obcego. W maju 2010 zdałam maturę, wyjechałam do Szkocji i tu planuję w przyszłym roku rozpocząć odpowiednie studia. Tu rodzi się pytanie: czy English studies w szkocji przygotują mnie do tego zawodu? Chodzi o to, ż…e przeglądnęłam wszystkie kursy na uniwersytetach w Szkocji i okazuje się, ż…e plan zajęć obejmuje prawie wyłącznie literaturę, komunikację we współczesnym społeczeństwie, wpływ języka na milion rzeczy i tym podobnych. Nigdzie nie znalazłam kursu, który oferowałby mi również… moż…liwość nauki przedmiotów kształcenia nauczycielskiego. A moż…e takie nie istnieją? Którędy droga - co zrobić i co studiować by zostać przygotowanym do zawodu nauczycielem? Skąd tu biorą się nauczyciele angielskiego jako języka obcego? Czy ktoś miał również… taki dylemat lub moż…e studiował tu angielski i wie co i jak wygląda? Czy w moim wypadku nie opłaca się bardziej wrócić na studia do Polski, na przykład do kolegium nauczycielskiego? Wiem, ż…e nikt za mnie decyzji nie podejmie, ale już… kompletnie nie wiem co robić :| Bardzo proszę o pomoc.
oliwkowa-oliwka
 


Re: studia w szkocji a nauczyciel angielskiego

Postautor: Spartakus0 » 11 sty 2011, 6:10

Na pewno studia w Polsce nie dadzą Ci takiej znajomości języka angielskiego jak studia w Szkocji. Zaletą pozostania w Polsce jest to, ż…e przygotują Cię do uczenia angielskiego, bo duż…o osób po tym kierunku taki właśnie wybiera zawód. Decyzja należ…y do Ciebie. Musisz wybrać, czy chcesz nauczać, czy władać perfekcyjnie tym językiem.
http://www.itssimple.pl - it's simple, isn't it?
Obrazek
Spartakus0
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 02 sty 2011, 22:10

Re: studia w szkocji a nauczyciel angielskiego

Postautor: gibki » 16 mar 2011, 18:32

No nie wiem czy rozgraniczenie jest aż… tak ostre... Jeśli masz moż…liwość nauki w Szkocji - nie rezygnowałbym z niej (tym bardziej w dziedzinie nauki języka angielskiego) Po powrocie do kraju myślę, ż…e znacznie łatwiej będzie Ci o pracę. Nie musisz przecież… pracować w szkole podstawowej czy gimnazjum - po takiej edukacji spokojnie znajdziesz zatrudnienie w prywatnej szkole angielskiego, albo w szkole angielskiego on line, jak na przykład: http://www.english-by-phone.pl/ - decyzja należ…y do Ciebie, ale przemyśl ja dobrze!
gibki
 

Re: studia w szkocji a nauczyciel angielskiego

Postautor: marek91 » 28 sie 2012, 11:14

Co do pracy nauczyciela to nie ma problemu, bo oprócz skończenia szkoły i paru kursów nic więcej nie potrzeba. Ja natomiast ż…eby pracować w Anglii fizycznie (budowa) muszę mieć tak zwany SCC certyfikat. Nie widziałem o tym wcześniej, ale znalazłem ofertę na www.qes.pl i od października ruszam. Sprawdźcie dokładnie czy Wy wybierając jakąś branż…e nie potrzebujecie zaświadczeń....
marek91
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości