Matura - solidna praca w domu

Informacje, pytania i wątpliwości dotyczące matury z języka angielskiego

Matura - solidna praca w domu

Postautor: Natiol » 04 lut 2012, 5:49

Witam!

Moja sytuacja prezentuje się w ten sposób, ż…e uczę się angielskiego w zasadzie dopiero od liceum, teraz jestem w drugiej klasie i chciałbym przystąpić do rozszerzonej matury z języka angielskiego. Ogółem ze względu na wszechobecność tego języka w internecie uczyłem się na własną rękę, takż…e z zasobem słów jest nie najgorzej, podobnie z rozumieniem tekstu pisanego. Trudno jest mi ocenić moją wymowę czy writing. Pozostaje jeszcze listening - z takim typowym z książ…ki (Upstream B2) i z matury podstawowej daję radę.

O co chciałbym Was jednak prosić?

Przede wszystkim jestem trochę zagubiony, jeż…eli chodzi o materiały do matury, gdyż… jest tego bardzo duż…o, a nie mam zbytnio kogo się poradzić w tej materii. Nie mam moż…liwości uczęszczania na kursy/korepetycje, a mam świadomość, ż…e szkoła mnie nie przygotuje do matury.

Od jakiegoś czasu staram się obyć nieco bardziej z językiem. Słucham BBC, staram się czytać angielskie książ…ki i korzystać z angielskich słowników (The Oxford Dictionary of English), przerabiam też… kurs angielski no problem (ten od SuperMemo).

Problem w tym, ż…e na co dzień mam mnóstwo róż…nych zajęć, więc chciałbym poświęcić 2 godziny dziennie na naukę języka, ale wykorzystać ten czas w sposób moż…liwie najefektywniejszy.

Słyszałem dobre opinie na temat tego kursu:
http://www.jezykiobce.pl/profesor-henry ... t,588.html
Oraz słownika:
http://www.bookcity.pl/oxford-advanced- ... /pid/26922

Z tymż…e nie wiem czy warto poświęcać czas na te kursy.
Jakie książ…ki są wartościowe do matury rozszerzonej? Czytałem o Matura Companion jako polecanej pozycji.

Przepraszam, ż…e wypowiedź stała się przydługawa, ale sami rozumiecie - jestem w dość trudnym położ…eniu pod tym względem, a angielski w dzisiejszych czasach jest szalenie istotny i nie mam tutaj na myśli tylko matury.
Natiol
 


Re: Matura - solidna praca w domu

Postautor: Gordo » 24 lis 2016, 11:12

Teraz już słyszeliśmy :ban:
Gordo
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2016, 11:09


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości