Mocny trądzik . Co robić

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Mocny trądzik . Co robić

Postautor: jkary » 18 gru 2015, 10:47

Cześc. Czy ktoś tutaj podobnie jak ja miął duży problem z trądzikiem? Już sam nie wiem co robić bo twarz prezentuje się naprawde niewesoło. Jest pełna brzydkich wyprysków. Zastanawiam się czy są jakieś sposoby na leczenie.
jkary
newbie
 
Posty: 33
Rejestracja: 30 paź 2014, 5:50


Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: piter2 » 18 gru 2015, 15:55

Niekiedy nie można wyleczyć tego samodzielnie. KIedy kosmetyki z apteki nie pomagają polecam zastosować leki na receptę .Sama mam z natury skórę trądzikową ale od czasu kiedy przyjmuje regularnie zineryt to jej stan jest o wiele lepszy. Jest to antybiotyk w płynie. Smarujesz nim skórę oraz dzięki temu wypryski się nie rozlewają. Jest super na suche juz strupki.
Zerknij sobie na stronę:
https://dimedic.eu/ - możesz tam go sobie zamówić. Jest to środek na receptę ale na stronie mozna wypełnić ankietę oraz powinni Ci go wysłać. Jest to wygodne.
piter2
newbie
 
Posty: 37
Rejestracja: 16 paź 2014, 5:30

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: telcong » 21 sty 2016, 17:56

Na pewno skorzystaj z porady dermatologa.
Jedz Truskawki- te małe, czerwone owoce to skarbnica witamin. Są niezwykle pomocne dla naszej skóry. Działają odżywczo, bakteriobójczo i ściągająco.
telcong
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2016, 16:59

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: guziol » 22 sty 2016, 10:30

to trzeba iść do dermatologa i on oceni jaki to rodzaj i stopień zaawansowania i dostosuje leczenie.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: fetuz » 24 mar 2016, 20:53

Dokładnie, wizyta u dermatologa by się przydała. Warto także zastosować profesjonalne kosmetyki przeciw trądzikowi jak http://www.vichy.pl/produkty-przeciwko- ... 16896.aspx . Ten problem jest do rozwiązania
fetuz
junior fellow
 
Posty: 299
Rejestracja: 16 lut 2016, 0:32

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: Liara » 28 mar 2016, 22:20

Odkąd zrezygnowałam z antykoncepcji hormonalnej borykam się z podobnym problemem, szczególnie na plecach które wyglądają teraz koszmarnie. Jak na razie testuje różne mieszanki ziół, które powinny pomóc na zmiany skórne takie jak: http://www.vitalny.pl/pl/c/Ziola-na-luszczyce/361 ale pije je dopiero od 3 dni, więc nie mogę jeszcze nic powiedzieć o efektach, ale gdy tylko zauważę jakieś zmiany dam wam znać, głowa do góry kobietki na pewno jest na to jakiś sposób.
Liara
greenhorn
 
Posty: 61
Rejestracja: 04 sty 2016, 12:58

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: Selenaa » 07 kwie 2016, 12:04

Zobacz na poczatek artykuł http://obk.pl/tradzik-jak-sobie-z-nim-radzic/ , kilka składników, które powinny być omijane w codziennym życiu. Np białe pieczywo czy słodycze.
Selenaa
junior fellow
 
Posty: 144
Rejestracja: 28 mar 2016, 15:50

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: adm » 07 kwie 2016, 17:09

Trudno powiedzieć. Najlepiej podpytać dermatologa...
Do dobrego wychowania należy skromne zachowanie.
adm
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwie 2016, 18:55

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: maxxk » 08 kwie 2016, 8:04

Idź do dermatologa i nic sama nie rób na własną rękę bo będzie jeszcze gorzej. A blizny zostaną na całe życie...
maxxk
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2016, 8:01

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: guziol » 08 kwie 2016, 10:31

najlepiej to iść do dermatologa, żeby polecił jakiś sprawdzony sposób na jego wyleczenie
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: burczymucha » 13 kwie 2016, 13:33

Trafić na dobrego dermatologa graniczy z cudem. Większość z nich przepisuje leki taśmowo, wszystkim to samo. Trzeba oczyszczać skórę u kosmetyczki raz w miesiącu, stosować odpowiednie kosmetyki, najlepiej kupić takowe w gabinecie, a nie np. rossmanie :P Ktoś stosował Nonacne na trądzik? Pomogło mu? Po tym co tuprzeczytałam nie wiem czy warto to kupić, czy nie.
burczymucha
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2016, 13:29

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: cruella3 » 15 kwie 2016, 16:02

Lepszy będzie jednak dermatolog, nie potrzeba wcale drogich specyfików wystarczy to co on poleci ale podstawa do odpowiednie oczyszczanie, najlepsza jest miękka szczoteczka( taka jak do czesania niemowląt) i zwykłe mydło, masowanie przez 2-3 minuty taką szczoteczką twarzy świetnie oczyszcza i wysusza skórę.
cruella3
junior fellow
 
Posty: 179
Rejestracja: 15 kwie 2016, 15:51

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: jechanowska » 25 kwie 2016, 7:51

cruella3 pisze:Lepszy będzie jednak dermatolog, nie potrzeba wcale drogich specyfików wystarczy to co on poleci ale podstawa do odpowiednie oczyszczanie, najlepsza jest miękka szczoteczka( taka jak do czesania niemowląt) i zwykłe mydło, masowanie przez 2-3 minuty taką szczoteczką twarzy świetnie oczyszcza i wysusza skórę.


Niestety w wielu przypadkach dermatolodzy przepisują maść z antybiotykiem, co jest błędem. Antybiotyk dodatkowo osłabia skórę i umożliwia rozprzestrzenianiu się wykwitów. Trądzik jest wynikiem złej pracy gruczołów łojowych i należy poprawić ich funkcjonowanie. Pomoże w tym krem Beta-Skin Acne Care Cream, który został opracowany specjalnie dla skóry z trądzikiem. Wiele osób chwali jego działanie.
jechanowska
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2016, 7:47

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: Jamila » 29 cze 2016, 22:45

o tak słodkości bardzo źle wpływają na organizm. te bakterie trądzikowe żywią się właśnie cukrem. To dla nich idealna pożywka by się rozmnażać. Dlatego jak już masz ochotę na słodkie to zrób sobie coś innego , słodkiego a jednak zdrowego jak to http://obk.pl/przepisy/owsianka-z-manda ... -granatem/ , takie słodkie dobre zdrowe śniadanie.
Jamila
junior fellow
 
Posty: 175
Rejestracja: 28 mar 2016, 15:52

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: guziol » 15 lip 2016, 12:28

z trądzikiem to najlepiej iść do dermatloga
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: MonikaOdRatownika » 22 lip 2016, 15:50

Słyszałam o pewnej osobie, która była pewna, że ma mocny trądzik, a po wizycie u dermatologa i stosownych badaniach okazało się, że to jednak atopowe zapalenie skóry. Na szczęście dla osoby chorej w aptekach są już dostępne lekarstwa bez recepty. O przebiegu tej choroby i dolegliwościami z nią związanymi można przeczytać tutaj: http://www.demsa.pl/atopowe-zapalenie-skory Mając taką wiedzę, znacznie łatwiej zrozumieć, w czym się to przejawia.
MonikaOdRatownika
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2016, 11:14

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: sejano » 30 paź 2016, 7:23

hej , mi pomagał ten produkt z tego artykułu http://obcasy.pl/effaclar-duo-walce-niedoskonalosciami/ i pomógł nie tylko mi, więc polecam sobie poczytać na ten temat :) pozdrowionka, mam nadzieję że pomogłam :)
sejano
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2016, 20:15

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: guziol » 30 paź 2016, 17:07

ja bym poszła z tym do dermatologa, nic na własną rękę.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: Putka » 12 gru 2016, 14:25

Wbrew pozorom leczenie trądziku może szybko przynieść pozytywne efekty :spoko: Trzeba tylko wiedzieć, jak się tym zająć. Trądzik młodzieńczy pojawia się u wielu nastolatków, niektórym sprawia ogromne problemy. Dlatego dobrze się dowiedzieć więcej o nim np. stąd: aquaclin.pl/o-tradziku.html, by podjąć skuteczne działania już teraz.
Putka
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 27 wrz 2016, 19:07

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: Tida » 13 gru 2016, 23:54

Co do zasady choroby skóry twarzy bywają trudne do zwalczenie domowymi sposobami. Trzeba podjąć bardziej stanowcze działania, by pojawiły się wyraźne zmiany na plus. Wszystko też zależy od tego, jaka choroba nam dolega. Z trądzikiem często jest tak, że może zniknąć wraz z zakończeniem dojrzewania. W przypadku innych schorzeń niestety nie jest tak dobrze, dlatego warto sięgnąć od razu po jakiś sprawdzony krem, jak np. Cetaphil. O samych chorobach skóry więcej można przeczytać tutaj: http://www.cetaphil.pl/176/najczestsze-choroby-skory/.
Tida
newbie
 
Posty: 12
Rejestracja: 04 cze 2016, 23:08

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: kamka20 » 30 kwie 2017, 18:27

Trądzik ma to do siebie, że jego "ognisko" , to znaczy choroba - ma podłoże w środku organizmu. Można oczywiście leczyć go od zewnątrz przy pomocy maści, olejków lub mydła aleppo Jednak lepiej udać się do dermatologa w celu zbadania gruntownej przyczyny.
kamka20
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2016, 9:14

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: guziol » 07 cze 2017, 12:12

ja uważam, że należy z tym iść do dermatologa bo samemu można sobie bardziej zaszkodzić.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: Polya1982 » 24 paź 2017, 19:07

Niestety, ale samodzielnie eksperymentując z trądzikiem, można jeszcze bardziej pogorszyć stan swojej cery i doprowadzić do powstania brzydkich blizn. Takie blizny jest dość trudno potem usunąć (http://wszystkoobliznach.pl/) i zwykle trzeba sie decydować na dość radykalne kroki. Dlatego lepiej jest im zapobiegać i udać się z problemem do lekarza.
Polya1982
newbie
 
Posty: 39
Rejestracja: 28 gru 2016, 21:24

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: guziol » 31 paź 2017, 10:34

w takiej sytuacji należy się skontaktować z dermatologiem i postępować dokładnie według jego zaleceń.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52


Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: Tobiasz7777 » 03 cze 2020, 11:16

Skoro masz mocny trądzik to wejdź np. na https://aptekazawiszy.pl/acnerose.html i kup z apteki internetowej specjalne leki na trądzik. Jeśli leki nie pomogą to pozostaje wybrać się do dermatologa.
Tobiasz7777
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 03 cze 2020, 11:07

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: Beatrycze5 » 19 kwie 2021, 8:32

W przypadku mocnego trądziku najlepiej od razu udać się do dermatologa, który dobierze odpowiednie leczenie. Ja słyszałam dobre opinie o tym dermatologu z Krakowa
Beatrycze5
junior fellow
 
Posty: 167
Rejestracja: 25 sie 2016, 13:22

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: FajnyGrzesiek » 19 kwie 2021, 9:45

Akurat to jest dość powszechny problem wśród nastolatków i trochę starszej młodzieży. Kto z nas nie walczył z trądzikiem niech pierwszy rzuci kamieniem. Są silne leki na to, ale to trzeba przedyskutować z lekarzem.

___
tabletki wmzacniające włosy
FajnyGrzesiek
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2021, 9:44

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: oksana47 » 05 lip 2021, 17:48

Trudno pozbyć się trądziku, a niestety, problem ten dotyczy też dorosłych osób. Blizny są brzydkie, a rany mogą sprawiać ból. Dlatego najlepiej poszukać naturalnych kosmetyków, takich jak wiórki mydlane betula tar od Aurumaris. Pomagają one pozbyć się niedoskonałości, a dodatkowo nawilżają skórę i zmniejszają zmarszczki. Chyba warto je przetestować.
oksana47
newbie
 
Posty: 18
Rejestracja: 04 cze 2020, 18:51

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: july66 » 06 lip 2021, 20:25

Spróbuj odpowiedniej pielęgnacji twarzy - działa cuda
___
palarnia kawy
july66
greenhorn
 
Posty: 54
Rejestracja: 09 mar 2021, 0:08

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: kajra » 09 lip 2021, 15:18

Moim zdaniem warto w takiej sytuacji zainteresować się medycyną estetyczną. Na pewno są jakieś zabiegi, które zmniejszą tę dolegliwość. Skontaktuj się z kliniką medycyny estetycznej Neonia w Krakowie: https://neonia.com.pl/ . Tam pracują świetni fachowcy, którzy na pewno Ci pomogą.
kajra
greenhorn
 
Posty: 56
Rejestracja: 12 maja 2021, 13:38

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: gg83 » 16 lip 2021, 10:17

Poczytajcie sobie koniecznie tutaj https://glos24.pl/w-czym-moze-ci-pomoc- ... uje-wizyta . Dowiecie się w czym może pomóc dermatolog i ile kosztuje wizyta. Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych informacji, które mogą okazać się naprawdę niezwykle pomocne. Uważam, że warto w takiej sytuacji zgłosić się do specjalisty.
gg83
junior fellow
 
Posty: 318
Rejestracja: 01 gru 2015, 0:22

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: murciks » 29 wrz 2021, 15:45

Jeśli borykasz się z trądzikiem to całkiem możliwe że pozostają ci po nim blizny lub przebarwienia. W moim przypadku tak było ale pomogło mi to serum https://www.permanent24.pl/pl/p/Serum-z ... onowym/161 i przebarwienia i blizny szybko zniknęły.
murciks
newbie
 
Posty: 30
Rejestracja: 21 gru 2020, 17:20

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: Radzka » 19 paź 2021, 9:26

u mnie sprawdził się acne derm, też dobrze działa na przebarwienia potrądzikowe ;)

___________________________
https://www.apo-discounter.pl/
https://www.apo-discounter.pl/vichy-c-301
Radzka
greenhorn
 
Posty: 68
Rejestracja: 17 gru 2019, 13:53

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: erin12 » 30 lis 2021, 18:42

Zależy oczywiście od wieku ale jak mam być szczera to mnie zwalczyć trądzik pomogła dopiero antykoncepcja hormonalna. Wcześniej leki od dermatologa nie dawały poprawy na długo. Teraz jestem na drovelis i wreszcie mam gładką buzię i nie pojawiają się u mnie wypryski w czasie miesiączki jak wcześniej.
erin12
greenhorn
 
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2020, 17:59

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: korner23 » 24 gru 2021, 10:11

Trądzik to choroba, dlatego w pierwszej kolejności radzę udać się do dermatologa. Nie wiesz, co jest tego przyczyną, a leczenie się na podstawie opinii z forów internetowy może Ci zaszkodzić. Dobry dermatolog nie będzie miał problemu z wyleczeniem trądziku, to problem, który spotyka wiele osób. Jeżeli mogę coś doradzić, to sprawdź ofertę dermatologa w okolicy, umów się na konsultację i daj znać, czy pomogło.
korner23
greenhorn
 
Posty: 68
Rejestracja: 08 maja 2019, 7:22

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: antoninaxxx » 22 sty 2022, 12:01

Miałam bardzo duży problem z przebarwieniami, niestety żadne kosmetyki nie pomogły mi na ich rozjaśnienie. Dopiero bardzo skuteczny okazał się Cosmelan warszawa . Teraz mam spokój z przebarwieniami, koloryt jest bardzo wyrównany, a ja naprawdę jestem zadowolona z rezultatu
antoninaxxx
junior fellow
 
Posty: 207
Rejestracja: 09 gru 2021, 14:25

Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: monika082 » 13 lut 2022, 0:12

Przede wszystkim musisz zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry. Ja polecałabym Ci kupić emulsję micelarną od marki Cetaphil, która dostępna jest pod adresem: https://www.drmax.pl/cetaphil-em-emulsj ... -100010528 . Polecam - na pewno szybko zauważysz poprawę swojej cery.
monika082
junior fellow
 
Posty: 365
Rejestracja: 24 paź 2016, 12:56


Re: Mocny trądzik . Co robić

Postautor: vlord » 01 cze 2022, 10:59

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości