Re: Zdrowa dieta

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Postautor: dunin89 » 21 gru 2016, 9:29

Diete należy wspomagać właściwymi suplementami diety. Ja odstawiłem wszystkie suplementy i teraz zażywam tylko http://sklep.natural.pl/kwasy-omega-3/35-omegamarine-forte-60-kapsulek-na-1-miesiac.html
dunin89
newbie

Postautor: Genetyk VITAGENUM » 22 gru 2016, 10:41

Zdrową dietą i aktywnością fizyczną warto wejść w Nowy Rok. Właściwym wsparciem są również badania genetyczne. To w naszym DNA jest zapisane, m.in. czy mamy wrodzoną skłonność do otyłości oraz jakie geny odpowiadają za nasz apetyt. Wyniki badań pokażą, m.in. jak skomponować właściwą dietę, ile powinieneś jeść białek, tłuszczów i węglowodanów, z jakich produktów zrezygnować, a które są dla Ciebie wskazane, jaki rodzaj aktywności fizycznej ułatwi Ci zrzucenie kilogramów. Zalecam skorzystanie z badania „Otyłość” laboratorium Vitagenum. Zachęcam również do przeprowadzenia badania „Fit On” lub „Fit Ona”. Dzięki nim dowiesz się jak maksymalnie wykorzystać tkwiący w organizmie potencjał oraz jakie czynniki w największym stopniu wpływają na zachowanie prawidłowej masy ciała, jaki rodzaj diety i aktywności fizycznej jest wskazany właśnie dla Ciebie. Przeprowadzenie badań jest bardzo proste. Zestawy zamawia się przez internet do domu, pobiera próbkę materiału genetycznego, a następnie odsyła się do laboratorium, gdzie analizują je specjaliści. Wyniki otrzymuje się drogą elektroniczną. Dietetyk Vitagenum.
Genetyk VITAGENUM
newbie

Postautor: parma » 01 sty 2017, 15:11

A czego używanie do smażenia? U mnie do tej pory dominowała oliwa z oliwek ale trochę poczytałam na temat oleju rzepakowego i muszę Wam powiedzieć, że zaskoczyły mnie informacje o jego zdrowotności. Wiecie, że zawiera 10 razy więcej cennych kwasów omega-3 niż właśnie oliwa? Poczytajcie sobie zresztą: http://pokochajolejrzepakowy.eu/moda-olej-rzepakowy-tloczony-zimno-jednak-mozna-go-stosowac-wszystkiego/
Od tej pory będę stosować go w mojej kuchni dużo częściej!
parma
newbie

Postautor: Genetyk VITAGENUM » 02 sty 2017, 16:04

Ćwiczenia fizyczne oraz dieta to ważne elementy odchudzania. Wsparciem mogą być również badania genetyczne. To w naszym DNA jest zapisane, m.in. czy mamy wrodzoną skłonność do otyłości oraz jakie geny odpowiadają za nasz apetyt. Wyniki badań pokażą, m.in. jak skomponować właściwą dietę, ile powinieneś jeść białek, tłuszczów i węglowodanów, z jakich produktów zrezygnować, a które są dla Ciebie wskazane, jaki rodzaj aktywności fizycznej ułatwi Ci zrzucenie kilogramów. Zalecam skorzystanie z badania „Otyłość” laboratorium Vitagenum. Zachęcam również do przeprowadzenia badania „Fit On” lub „Fit Ona”. Dzięki nim dowiesz się jak maksymalnie wykorzystać tkwiący w organizmie potencjał oraz jakie czynniki w największym stopniu wpływają na zachowanie prawidłowej masy ciała, jaki rodzaj diety i aktywności fizycznej jest wskazany właśnie dla Ciebie. Przeprowadzenie badań jest bardzo proste. Zestawy zamawia się przez internet do domu, pobiera próbkę materiału genetycznego, a następnie odsyła się do laboratorium, gdzie analizują je specjaliści. Wyniki otrzymuje się drogą elektroniczną. Dietetyk Vitagenum.
Genetyk VITAGENUM
newbie

Postautor: Super_Girl55 » 03 sty 2017, 15:15

Witam, utrzymanie zdrowej diety wcale nie jest takie latwe wiec fajnie ze sa takie miejsca gdzie mozna uzyskac informacje..
Super_Girl55
newbie

Postautor: parma » 28 sty 2017, 18:08

A czy Wy stosujecie w swojej kuchni produkty naturalne? Myślę o takich, które są pozbawione całej chemii, jaką można znaleźć w sklepowych wariantach. Mam namiar na sklep z żywnością ekologiczną o nazwie Ekoskrzyneczka.pl
W asortymencie znalazłam np. kasze, makarony, płatki, miody, produkty bezglutenowe i wiele innych. Myślę, że warto przestawić się na takie ekologiczne podejście do odżywiania!
parma
newbie

Postautor: fetuz » 31 sty 2017, 22:34

Ja stosuję naturalne i jak najmniej przetworzone. Jeśli makaron to tylko pełnoziarnisty https://www.frisco.pl/pid,43807/n,baril ... tn,product. Gotuje się dłużej, ale jest też smaczniejszy
fetuz
greenhorn

Postautor: Lunka90 » 02 lut 2017, 19:26

Widzę, że macie bardzo dobre podejście, też uważam, że najlepiej zastosować dietę pod okiem specjalisty, a do tego zwiększyć ilość ruchu. Tylko że nie zawsze można zacząć odchudzanie w takiej kolejności. Mam znajomego, który doprowadził się do takiej otyłości, że prawie nie mógł się ruszać. Dlatego u niego zaczęło się od diety, następnie była operacja chirurgiczna i założenie balonu żołądkowego http://kcmclinic.pl/pl/dla-pacjentow/of ... ia,128.htm a dopiero po spadku kilkunastu kilogramów mógł zastosować ćwiczenia i ruch. Znalazł się on w dobrych rękach, bo w KCM Clinic gdzie podchodzą do walki z otyłością kompleksowo.
Lunka90
newbie

Re: Re: Zdrowa dieta

Postautor: omalala » 03 lut 2017, 17:32

Fajne porady, dzięki
omalala
newbie

Postautor: guziol » 10 lut 2017, 16:31

ja od dwóch tygodni jestem na zdrowej diecie Naturhouse i bardzo dobrze się czuję.
guziol
junior fellow

Postautor: anli » 27 lut 2017, 10:40

Moim zdaniem warto pojechać na taki turnus tygodniowy: http://medicalsensus.pl/oferta/oferta-medyczna/pakiety/duplikat-oczyszczanie-i-odkwaszanie.html - tam przygotowują indywidualną dietę, ćwiczenia z trenerem personalnym, a także kurację pitną i kąpiele oczyszczające. Co więcej - wykonują wiele badań. Po powrocie nabywa się nowych, zdrowych nawyków żywieniowych i się chudnie.
anli
junior fellow

Postautor: dunin89 » 13 mar 2017, 10:36

odchudzanie w warszawie nie należy do najłatwiejszych - tyle pokus:D
dunin89
newbie

Postautor: sejano » 15 mar 2017, 18:08

Dieta nigdy nie jest tak do końca zdrowa, szczególnie jak nie myślimy nad konsekwencjami tej diety. Myślę, że najlepiej skorzystać z pomocy dietetyka, który po rozmowie ułoży odpowiednią dietę... Jeżeli nie zamierzasz korzystac z pomocy profesjonalisty (nie oceniam :) ) na pewno odradzę te diety http://obk.pl/czarna-lista-diet-wystrze ... h-kuracji/ najgorsza to chyba kopenhaska... Moja mama bardzo na niej straciła na wadze ale i na zdrowiu :(
sejano
newbie

Postautor: cruella3 » 25 mar 2017, 8:01

Na szczęście zdrowa dieta to ie tylko owoce i warzywa, ja dodatkowo jeszcze zastąpiłam słone pełne konserwantów wędliny na ser koryciński i wędliny własnej roboty i pieczone lub grillowane mięso.
cruella3
newbie

Postautor: Lwiątko91 » 07 kwie 2017, 10:10

A co sądzicie o samodzielnym wypieku chleba? Jest sens zaopatrzyć się w tego typu mieszanki na chleb i nauczyć się tego samemu?
Lwiątko91
newbie

Postautor: Kunka33 » 07 kwie 2017, 11:59

A co sądzicie o samodzielnym wypieku chleba? Jest sens zaopatrzyć się w tego typu mieszanki na chleb i nauczyć się tego samemu?
Jadłam kiedyś taki domowy chleb u znajomych. Wspaniała sprawa. Ale czy sama bym to ogarnęła.... wątpię...
Kunka33
newbie

Postautor: anli » 07 kwie 2017, 12:13

Myślałam kiedyś o tym. Jednak nie wiem, czy mi się uda...
anli
junior fellow

Postautor: zeberka » 06 cze 2017, 14:34

Zdrowa dieta to także odpowiednie ćwiczenia. Warto wybrać się na dobrą siłownię i popracować trochę z trenerem personalnym. Dobrym miejscem będzie na pewno siłownia gdańsk, gdzie spotkacie mega zmotywowanych ludzi oraz świetnych trenerów i instruktorów. Zdecydowanie warto spróbować.
zeberka
newbie

Postautor: sejano » 12 cze 2017, 16:36

najlepiej diety konsultować z dietetykiem, który jest doświadczoną osobą i nie pozwoli abyś zrobiła sobie krzywdę. Moja mama dostała dietę od dietetyka + polecenie brania suplementów, wybrała znane suplementy odpowiednie dla swojego wieku http://therm-line.com/therm-line40plus i efekty jak widzę są super :) no i oczywiście sporo ruchu, chodzi 1x w tygodniu na basen i 1x na zumbę dodatkowo jeszcze ćwiczy w domu jak ma czas
sejano
newbie

Postautor: guziol » 19 cze 2017, 17:41

dlatego ja uważam, że warto pójść do dietetyka on już się postara o zdrową dietę.
guziol
junior fellow

Postautor: Adamila021 » 22 cze 2017, 10:42

Mi trochę szkoda gotówki na dietetyka. A uważam też, że na blogach czy forach również mogę dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat ochudzania i zdrowego żywienia, jest tego pełno w sieci. Ostatnio natrafiłam na fajny post dot. produktów http://mydetoxtea.pl/kategoria-produktu/forever/ . Pomagają nie tylko odzyskać kondyncje, cery i całego organizmu, a także wspomagają trawienie. A to jest sama natura!
Adamila021
newbie

Postautor: pawel_k19 » 22 cze 2017, 13:28

Ja uważam, że dieta jest zdrowa wtedy, kiedy wszystkie posiłki przygotowuje się samodzielnie. Zwróćcie uwagę chociażby na omlet ze szpinakiem - przygotowuje się go szybko, jest smaczny i zdrowy. Czego chcieć więcej?
pawel_k19
newbie