Co myślicie o grach ?

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Co myślicie o grach ?

Postautor: Simon66 » 07 lut 2010, 21:48

Chciałem poruszyć dość dziwny temat , chodzi o gry komputerowe .
Jak wiadomo ulubiona rozrywka dzisiejszej młodzież…y .
Ale czy gry edukują . Chodzi o angielski . Większość gier wychodzi w języku angielskim . To pewne . Lecz w wielu z nich poziom tego języka jest ż…ałosny . Opiera się na wykrzykiwaniu bardzo prostych komend w stylu "go go go" .

Co innego gry przygodowe (Mniej popularne ze względu na ich powolny styl , i obowiązkowe odpalanie mózgu ) . Gry przygodowe zawierają ogromne ilości tekstów po angielsku . Bohaterowie praktycznie potrafią opisać każ…dy przedmiot na , który się kliknie . Dobrym przykładem są też… produkcje cRPG. Mowa o grach typu Baldur"s Gate lub Gothic . Te gry pozwalają na porozmawianie z każ…dą napotkaną postacią . Rozmowy są długie , często podpisywane .
Co myślicie o grach ?
Simon66
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2010, 5:22


Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: Kolendra » 07 mar 2010, 2:49

Szczerze powiedziawszy nie gram teraz w gry, bo nie mam czasu. Ale lata temu jeszcze w liceum, grałam w róż…ne przygodówki i strategie i opisy kampanii były w nich po angielsku. Czasem było to wyzwania, ale uważ…am ż…e jest to bardzo korzystne. Zapalonego gracza i tak nie zniechęci a moż…e nauczyć. Uważ…am ż…e to dobry sposób na edukację, podobnie jak słuchanie angielskich piosenek, oglądanie seriali czy sitcomów.
Kolendra
newbie
 
Posty: 8
Rejestracja: 07 mar 2010, 2:38

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: Jamila » 07 wrz 2018, 12:37

Nie mam nic przeciwko, jeżeli dziecko gra w odpowiedniej ilości dziennie. Ja nawet jestem przychylna, gry rozwijają. Aby naszemu dziecku się lepiej grało, chcemy kupić fotel. Fotele gamingowe są obecnie bardzo popularne, nie raz widziałam, że koleżanki i koledzy w szkole mojej córki chwalili się takimi zdobyczami. Osobiście uważam, że to dobry mebel. Można go już zamówić w internecie https://www.dxracerkrzesla.pl/ za niższą cenę niż w sklepach stacjonarnych. Warto rozejrzeć się też po internecie, możemy trafić na ciekawe wzory.
Jamila
junior fellow
 
Posty: 175
Rejestracja: 28 mar 2016, 15:52

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: pasetta » 13 wrz 2018, 10:12

Moje dzieci grają w gry komputerowe, nie widzę w tym nic złego - takie czasy. Oczywiście zwracam uwagę na to na czym dana gra polega, również jakie słownictwo jest w niej używane. Te po angielsku można kupić też coraz ciekawsze. Tylko większość gier ma coraz większe wymagania, musieliśmy jakiś czas temu zakupić nowy komputer z odpowiednią kartą graficzną. Warto wiedzieć jaka sprawdzi się do gier właśnie https://www.euro.com.pl/artykuly/wszyst ... damy.bhtml nie w każdym sklepie zawsze odpowiednio doradzą przy wyborze.
pasetta
junior fellow
 
Posty: 227
Rejestracja: 15 wrz 2016, 17:43

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: Polya1982 » 31 sty 2019, 23:27

Mimo, że jestem fanem gier, to uważam, że wielu rodziców nie ma nawet świadomości, że niektóre tytułu nie są dobre dla ich dzieci. Gry, to nie tylko zabawa dla maluchów, ale też często skierowana bezpośrednio do dorosłych. Swoją drogą ciekawi mnie czy też gracie w gry i na czym konsoli czy pc? Ja najczęściej korzystam z ostatniej opcji i właśnie szukam nowego monitora. Widziałem kilka ciekawych na https://www.sferis.pl/monitory-2070 i chyba muszę się w końcu zmobilizować i złożyć zamówienie.
Polya1982
newbie
 
Posty: 39
Rejestracja: 28 gru 2016, 21:24

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: Ryty » 31 sty 2019, 23:38

Dla mnie to zabieranie czasu :)
Ryty
junior fellow
 
Posty: 199
Rejestracja: 02 cze 2016, 15:11

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: Loipeld » 05 kwie 2019, 21:06

Jeśli chodzi o gry, to ja najczęściej gram w gry logiczne tego typu https://www.gamestown.pl/gry-logiczne-online/?s=0 przez internet. Uważam, że to świetny sposób aby podczas rozrywki po gimnastykować także trochę swój umysł :) Wam też polecam taką rozrywkę w wolnej chwili :)
Loipeld
junior fellow
 
Posty: 168
Rejestracja: 19 mar 2019, 16:22

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: zeberka » 19 kwie 2019, 7:14

Do gier przydadzą się takie akcesoria jak myszka. Warto więc pomyśleć o jej zakupie. Na stronie https://www.emanta.pl/myszy znajdziecie duży wybór myszek gamingowych. Dzięki nim dużo łatwiej grać w gry komputerowe.
zeberka
junior fellow
 
Posty: 305
Rejestracja: 23 lis 2016, 11:20

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: Jamila » 13 maja 2019, 12:14

Jeżeli są wykorzystywane z głową to czemu nie? Nawet dorośli lubią czasem sobie zagrać. Zastanówcie się nad grami VR http://strefavr.pl/wroclaw/ widziałam, że dorośli jak i dzieciaki, potrafią się świetnie w ten sposób bawić. Do tego stopnia jest to popularne, że wiele firm, organizuje eventy z takimi atrakcjami :)
Jamila
junior fellow
 
Posty: 175
Rejestracja: 28 mar 2016, 15:52

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: Oliska12 » 14 maja 2019, 13:42

Gry nie są szkodliwe, czasem hobby może przeobrazić się w e-sport. Nie ma na co narzekać.
Awatar użytkownika
Oliska12
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:39

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: sokolik » 31 sie 2019, 23:24

JA dalej kocham wszystkie gry, czy po pl czy ang, ale prawda to, że się jednak można dużo nauczyć języka użytkowego dzięki grom. Teraz to raczej na eventach fantasy https://www.5zywiolow.com/shop/pl/ „gram”, w takich okolicznościach przyrody.
sokolik
greenhorn
 
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2015, 10:16

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: lipko09 » 03 wrz 2019, 13:09

Trafiłem w internecie na stronę https://gry-wojenne.pl/gry-wojenne-na-smartfony.html i zainteresowały mnie gry na smartfona, ale jakie kupić urządzenie, aby korzystanie z gier były przyjemne, a nie uciążliwe? Obecnie jestem na etapie wyboru urządzenia oraz oferty u operatora. Potrzebuje pomocy. Z góry dziękuje każdemu za pomoc.
Awatar użytkownika
lipko09
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:48

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: Sojkax » 03 wrz 2019, 19:56

Uwielbiam grać w gry zwłaszcza po pracy.
Awatar użytkownika
Sojkax
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 03 wrz 2019, 19:46

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: tromba » 03 gru 2019, 20:04

Ja często włączam po prostu coś na internecie :) wiecie takie gierki online. które mogę dla dzieci wybrać i je kontrolować. Teraz internet nam hula bo mamy nowy - https://www.upc.pl/internet/kup-internet/ to i bajki i gry dzieci mogą sobie włączać i nie ma placzu że się coś wyłączyło, zacieło czy się nie ładuje
tromba
junior fellow
 
Posty: 117
Rejestracja: 29 sty 2019, 14:46

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: sienna.jast » 04 gru 2019, 12:45

Zauważyłam, że moje dzieci szybko nauczyły się języka właśnie dzięki grom i serialom.
Awatar użytkownika
sienna.jast
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2019, 12:39

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: guziol » 06 gru 2019, 14:32

Ja miłośniczką nigdy nie byłam, nawet jako dziecko. Nie wszyscy muszą lubić.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: Axeas » 06 gru 2019, 15:36

Witam gorąco
Axeas
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2019, 15:35

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: kbaumbach » 08 gru 2019, 15:47

Jak dla mnie gry rozwijają wyobraźnię, czas reakcji, przewidywanie, logikę. Sama grałam jak byłam mała i teraz wiem, że dobrze to na mnie wpłynęło. Mojemu dziecku też będę dawała grać - oczywiście wszystko z umiarem i z głową.
Awatar użytkownika
kbaumbach
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2019, 15:28

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: crona.kane » 10 gru 2019, 14:12

Bardzo często grywam wieczorami. To moje hobby.
Awatar użytkownika
crona.kane
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2019, 14:02


Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: Jolka81 » 18 mar 2021, 0:15

Absolutnie nie jestem negatywnie nastawiona do gier, ani do graczy o ile znajdują czas na inne rzeczy niż granie. Sama chętnie spędzam wieczory grając w gry, a ostatnio najczęściej gram w LOLA. Nie powiem, że gra jest łatwa, ale dzięki lifehackom ze strony: https://www.lolporadnik.pl/ zdecydowanie łatwiej przechodzi mi się misje. Zaglądam tutaj tak często, jak często pojawi się jakiś problem. Jeszcze nie było sytuacji w której nie znalazłabym rozwiązania swojego problemu. Każdemu graczowi polecam korzystać z takich poradników. Dzięki nim granie jest całkowicie bezstresowe.
Jolka81
greenhorn
 
Posty: 54
Rejestracja: 28 lip 2020, 6:28

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: KarolMas » 30 sie 2021, 20:57

Ja osobiście lubię sobie trochę pograć ze znajomymi we gry multiplayer i to nie koniecznie te nowe, bo też czasami fajnie wrócić do starszych klasyków. Dają dużo radości i zawsze coś można nowego w nich odkryć, dlatego zajrzyjcie sobie na https://www.taniomania.pl/t/gry-multiplayer-pc-steam no i do tego można również liczyć na naprawdę fajne okazje cenowe i porównać gdzie można na najlepsze oferty trafić.
KarolMas
junior fellow
 
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2021, 22:54

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: ajjuna » 02 wrz 2021, 9:34

ja lubie, moj maz jest za to mega graczem :) nagrywa jakies filmiki itp. Ostatnio jak mial urodziny,to zamowilam dla niego wypasione sluchawki z genesisa
ajjuna
junior fellow
 
Posty: 160
Rejestracja: 28 kwie 2021, 9:29

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: jolkajola » 02 wrz 2021, 11:39

ja bardzo lubie grać. To moje główne zajęcie, gdy wracam ze szkoły i zrobie lekcje. Teraz jeszcze kupiłem mysz dream machines dm6 holey to już w ogóle idzie mi znacznie lepiej. Jednak dobra elektronika ma znaczenie :D
jolkajola
greenhorn
 
Posty: 53
Rejestracja: 28 lip 2021, 10:36

Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: coco2 » 16 wrz 2021, 22:58

Sam gram w wolnych chwilach, głównie weekend'ami, pod wieczór ale ostatnio zastanawiam się nad czymś całkowicie nowym dla siebie, bardziej pożytecznym jak np malarstwo lub rysunek. Takie kursy dla początkujących znalazłem u nich https://domin-gdansk.pl/ życie jest zbyt, krótkie aby trzymać się tylko jednego zainteresowania. Trzeba próbować nowych rzeczy.
coco2
greenhorn
 
Posty: 99
Rejestracja: 26 sty 2019, 15:50


Re: Co myślicie o grach ?

Postautor: vlord » 03 cze 2022, 14:33

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricatorjuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości